40 kmita

Artykuł sponsorowany
Drodzy Mieszkańcy!
Prezentacja programów wyborczych kandydatów na burmistrza Miasta  i Gminy Olkusz powinna – w moim przekonaniu – odbywać się na wielu płaszczyznach: podczas osobistych spotkań z Wyborcami, za pośrednictwem ogłoszeń prasowych, ale także w ramach debat radiowych czy telewizyjnych. 

 

Burmistrz musi być człowiekiem otwartym i odważnym, który nie boi się niewygodnych pytań zarówno od Mieszkańców, jak i dziennikarzy. Dlatego po serii osobistych spotkań z Mieszkańcami postanowiłem wziąć również udział w debatach zorganizowanych przez Radio Kraków i TVP. Miałem nadzieję, że dyskusja pomiędzy osobami, które spotkają się w II turze wyborów przyczyni się lepszego poznania programu i rozwieje wszelkie wątpliwości Wyborców.

Z ubolewaniem przyjąłem jednak wiadomość, że mój kontrkandydat nie zjawił się na żadnej z debat – zarówno w studiu TVP Kraków (w piątek, 21 listopada), jak i w Olkuszu. Żywię jednak nadzieję, że w przyszłości mój kontrkandydat nie będzie już unikał kontaktu zarówno z Mieszkańcami, jak i mediami.

Dziś, z perspektywy kończącej się kampanii wyborczej, dziękuję wszystkim wolontariuszom, którzy ofiarnie pomagali mi w codziennej pracy.

Słowa wdzięczności kieruję do licznej rzeszy Wyborców, którzy niespełna dwa tygodnie temu wybrali konkretne zmiany i oddali na mnie swój głos. Wasz głos także w tę niedzielę będzie bezcenny!

Dziś jeszcze raz proszę wszystkich Mieszkańców o poparcie w najbliższą niedzielę podczas wyborczej dogrywki. To dla Was chcę zmienić nasze Miasto i naszą Gminę! Zmienić na lepsze!

Łukasz Kmita
Kandydat na Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz 


DEKLARACJA PROGRAMOWA

Potwierdzając wolę pełnej realizacji zobowiązań podjętych w programach i deklaracjach w czasie kampanii wyborczej, zachowując i szanując odrębne przekonania i sympatie polityczne stron niniejszego porozumienia wyrażamy przekonanie, iż tylko wzajemna zgoda i współdziałanie pozwoli nam spłacić kredyt zaufania, jakim nas obdarzyli nasi Wyborcy.

Wyniki wyborów wskazują, iż większość Mieszkańców Gminy Olkusz poparła kandydatów rekomendowanych przez Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość i dlatego postanawiamy stworzyć koalicyjny Klub Radnych, do którego  oprócz radnych z listy KW Prawo i Sprawiedliwość przystępują sygnatariusze niniejszego porozumienia.

Klub nasz ma charakter otwarty, dlatego szczerze i serdecznie zapraszamy do współpracy wszystkich Radnych, którzy chcą rzetelnie pracować na rzecz naszej społeczności. Głównymi kierunkami, które naszym zdaniem powinny doprowadzić do wypełnienia deklarowanych zadań są:

  • rzetelne zbilansowanie i przedstawienie sytuacji finansowej Miasta i Gminy Olkusz,
  • przedstawienie Mieszkańcom głównych zadań na rok 2015 oraz na kolejne lata kadencji,
  • szerokie konsultacje społeczne dotyczące kierunków strategicznego rozwoju MiG Olkusz,
  • bieżące informowanie o pracy Rady Miejskiej oraz komisji,
  • stały kontakt z społeczeństwem poprzez udział radnych w pracach w Zarządach osiedli i sołectw,
  • pełna transparentność podejmowanych decyzji,
  • podjęcie działań zapobiegających wykluczeniu społecznemu ze szczególnym uwzględnieniem młodego pokolenia Mieszkańców naszej Gminy,
  • dbałość o historię i promocję naszego samorządu.

Niezależnie od przedstawionych powyżej zadań, każdy Radny zobowiązany jest do realizowania założeń i zadań związanych z tą częścią gminy, z której został wybrany do Rady Miejskiej.

Radni Rady Miejskiej:

Małgorzata Bień
Henryk Gamrat
Józef Filas
Grzegorz Lipiński
Stanisław Łydka
Michał Masłowski
Michał Mrówka
Wojciech Ozdoba
Wojciech Panek
Tomasz Zaborowski
Ryszard Ryza (radny niezależny, KWW os. Słowiki)
Grzegorz Tomsia (radny, członek PSL)
Małgorzata Postołek (radna niezależna)

Jednocześnie udzielamy pełnego poparcia w II turze wyborów kandydatowi na Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz p. Łukaszowi KMICIE.

Materiał finansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

{jcomments off}

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o