urna wybory

Przedstawiamy Państwu skład Rady Miejskiej w Olkuszu. W tym roku po raz pierwszy wybieraliśmy miejskich radnych w okręgach jednomandatowych. Mogliśmy więc stawiać na nazwisko, a nie partyjny emblemat. Wprowadzenie okręgów jednomandatowych ma w swoim zamyśle ukrócić upartyjnianie rady miasta, czyli wesprzeć wybór radnego popieranego przez największą liczbę wyborców w danym okręgu.

Wybrany w ten sposób radny powinien walczyć w radzie o interesy swoich wyborców a nie, jak było  dawniej, o interesy komitetu, z ramienia którego startował. Powinien realizować swoje wyborcze obietnice i reprezentować w radzie nie tylko tych, którzy na niego głosowali, ale wszystkich mieszkańców swojego okręgu. To tyle z teorii. A jak jest w praktyce?

Kandydaci do Rady Miasta w Olkuszu mogli w tym roku zakładać indywidualne komitety wyborcze. Wystarczyło zebrać grupę 5 osób mających czynne prawo wyborcze, powołać pełnomocnika komitetu i już można było zgłosić kandydata na radnego z danego okręgu. Wydawało się, że będzie tak pięknie, że takich „okręgowych” komitetów powstanie przynajmniej tyle, ile okręgów wyborczych, a wyszło jak zawsze. W Olkuszu na radnych miejskich kandydowało 136 osób, lecz powołano tylko dwa komitety „okręgowe”: KWW Wojciecha Blocha i KWW Słowiki. Pozostałe komitety to komitety partyjne lub weterani z poprzednich wyborów. Dla przykładu – w Kluczach takich komitetów było sześć razy więcej. Nasuwa się więc pytanie: czy teraz w radzie miasta mamy 21 radnych reprezentujących 6 komitetów czy reprezentantów 21 okręgów wyborczych? A wszyscy wiemy, że interesy partyjne rzadko są tożsame z interesami mieszkańców.

Wybrana przez nas wszystkich rada miasta oraz burmistrz mają wspólnie pracować przez następne 4 lata dla naszego dobra. Idealna sytuacja to taka, kiedy burmistrz ma poparcie większości rady. Jest to o tyle istotne, że to właśnie włodarz miasta przekłada radnym projekty uchwał, a potem odpowiada za ich wykonanie.

Gdy większość radnych jest w opozycji do włodarza gminy, zaczynają się przysłowiowe schody. Wówczas można snuć przeróżne scenariusze: utrudnianie wprowadzenia w życie uchwał, torpedowanie pomysłów burmistrza, jednym słowem – polityczna rywalizacja. Jak w takiej sytuacji może zachować się burmistrz? Albo robić swoje i zbytnio nie przejmować się sytuacją (na zasadzie – jakoś przeczekamy cztery lata), albo głośno informować opinię publiczną o bieżących problemach we wspólnym decydowaniu o przyszłości gminy. Kluczową kwestią jest podejście burmistrza: czy będzie potrafił być realistycznym wizjonerem umiejętnie przekonującym innych do swoich koncepcji, czy też będzie upierał się przy swoich pomysłach, bez względu na brak akceptacji rady i czy będzie wolał obrażać się niż pójść na kompromis.

W negocjacjach ze swoimi przeciwnikami w radzie miasta burmistrz ma w zanadrzu sporo poważnych argumentów takich jak np. wpływ na dobór władz spółek z gminnym udziałem oraz obsadę kluczowych stanowisk w gminnej administracji. W przypadku Olkusza chodzi np. o Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Olkuskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, MOK, MOSiR itd. Wiadomo, że wraz z do dojściem do władzy nowej ekipy na ogół następuje zmiana na kilku znaczących stanowiskach. Poza zarządami i radami nadzorczymi wymienionych spółek mamy też na myśli zastępców burmistrza, skarbnika i sekretarza gminy. Wszystko oczywiście w celu lepszej współpracy…

Czy w obecnym układzie sił politycznych w radzie miasta dobra współpraca z burmistrzem jest możliwa? Pytanie o tyle ciekawe, że większość Rady Miejskiej stanowią osoby z innego ugrupowania niż burmistrz i nie wiemy, czy będą pamiętały o swoich wyborcach i złożonych im obietnicach, czy też zachowają dyscyplinę partyjną i będą głosować zgodnie z partyjnymi zaleceniami. Już niedługo okaże się, czy nadszedł czas zapowiadanych przez wszystkie komitety w czasie kampanii wyborczej zmian, czy też czas układów, montowania koalicji, handlowania stanowiskami. Miejmy nadzieję, że nasi radni rozumieją, że można być „za”, można być „przeciw”, ale nie można być „za a nawet przeciw”.

Niezależnie od tego na kogo głosowaliście, pamiętajcie, kto przez najbliższe cztery lata będzie Was reprezentował i do kogo należy się zwracać w trakcie tej kadencji z interwencjami czy pomysłami dotyczącymi gminy Olkusz oraz kogo będziemy rozliczać za 4 lata.

89
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
89 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
pał kownikRNMieszkaniecmuminekbabol Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Łowca głów
Łowca głów

A już miałem dzwonić na policję !,…myślałem że to listy gończe. 🙁

Di Bua
Di Bua

Chcąc, aby współpraca pomiędzy burmistrzem, a radą zdominowaną przez PIS układała się dobrze należy powołać na jednego z wiceburmistrzów pana Kmitę. Takie rozwiązanie jest optymalne gdyż uwzględni preferencje zdecydowanej większości wyborców tj. tych którzy głosowali na radnych z PIS i tych, którzy postawili na burmistrza Piaśnika. Burmistrz i Rada w celu efektywnej pracy powinny stanowić w miarę harmonijny organizm, zdolny do realizacji przyjętych zadań. Na demokrację nie ma się co obrażać. Jest jaka jest, a w jej wyniku mamy taki a nie inny układ sił w mieście i gminie Olkusz. I jeśli Piaśnik powoła na stanowisko wiceburmistrza Kmitę będzie to… Czytaj więcej »

qwerty1234
qwerty1234

Nie będzie współpracy, to podyskutujemy kto jest do wymiany, burmistrz czy rada i zrobimy referendum. Odwołamy hamulcowych i może następni zaczną dobrą pracę 🙂

baca
baca

A co to jest honor Panie Burmistrzu?

biedak
biedak

„W przypadku Olkusza chodzi np. o Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Olkuskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, MOK, MOSiR itd. „
Przede wszystkim wymiana przydałaby się w OPS Olkusz. Tam to biedni są dla pracowników, a nie na odwrót.

baca
baca

[quote name=”qwerty1234″]Nie będzie współpracy, to podyskutujemy kto jest do wymiany, burmistrz czy rada i zrobimy referendum. Odwołamy hamulcowych i może następni zaczną dobrą pracę :-)[/quote]

i to mi się podoba.
Dość Białorusi.Przypominamy Panu Burmistrzowi o jawności głosowań i zmobilizowania P.O. do kręcenia obrad i głosowań oraz umieszczania filmików na swoim portalu.

baca
baca

[quote name=”biedak”]”W przypadku Olkusza chodzi np. o Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Olkuskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, MOK, MOSiR itd. „
Przede wszystkim wymiana przydałaby się w OPS Olkusz. Tam to biedni są dla pracowników, a nie na odwrót.[/quote]

Prawda, prosimy o listę pracowników TBS bo rozsiadło się tam całe towarzystwo SLD i ma żniwa.

baśka
baśka

Niektórzy wyszli tutaj jak by mieli żółtaczkę. Ciekawe czy to świadomy zabieg „życzliwego” grafika?

iiillllooooo
iiillllooooo

TBS czy ten skrót rozszyfrowuje się jako Towarzystwo Budowy Socjalizmu?

AngryB
AngryB

Propozycja Piasnika skierowana do posla Osucha i Kmity to wołanie konającego na puszczy. Po dodatkowych wyborach radnego w okręgu 6 PiS prawdopodobnie będzie miał 11 radnych. Przecież to PiS bedzie koalicją w Radzie. To koalicja zaproponuje Piasnikowi rolę marionetki. Piasnik będzie miał do wyboru podporządkowanie się lub totalną blokadę sprawowania urzędu. Efektem może być powołanie wiceburmistrzów z PiS i pozostawienie Piasnikowi czynności reprezentacyjnych i pełnej odpowiedzialność i z tytułu burmistrzowania. Śmieszne to i straszne. Propozycja koalicyjna Piasnika to raczej pobożne życzenie niż próba realnego konstruowania większości w Radzie Miasta.

AngryB
AngryB

Poniżej powinno być 10 radnych PiS po wyborach dodatkowych.

Młody
Młody

[quote name=”baca”][quote name=”biedak”]”W przypadku Olkusza chodzi np. o Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Olkuskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, MOK, MOSiR itd. „
Przede wszystkim wymiana przydałaby się w OPS Olkusz. Tam to biedni są dla pracowników, a nie na odwrót.[/quote]

Prawda, prosimy o listę pracowników TBS bo rozsiadło się tam całe towarzystwo SLD i ma żniwa.[/quote]

Niedługo się dowiemy że wszędzie ogłoszono konkursy i niezależna komisja wybrała najlepszych wg optymalnych do pełnienia każdego stanowiska kryteriów i od tej pory w Olkuszu będzie lepiej, mądrzej i uczciwiej dla dobra Olkuszan – ale mi się plecie …

Vanzetti
Vanzetti

[quote name=”AngryB”]Propozycja Piasnika skierowana do posla Osucha i Kmity to wołanie konającego na puszczy….. ….Propozycja koalicyjna Piasnika to raczej pobożne życzenie niż próba realnego konstruowania większości w Radzie Miasta.[/quote] Kalkulacja nieco pokręcona odzwierciedlająca jednak życzeniowe myślenie burmistrza bez poparcia i bez nadziei na powodzenie. Samo prężenie „muskułów” to raptem anemiczny gest bez znaczenia. Czekajmy co przyniesie czas.

TBS
TBS

[quote name=”iiillllooooo”]TBS czy ten skrót rozszyfrowuje się jako Towarzystwo Budowy Socjalizmu?[/quote]

TBS – raczej : „Tylko Bierzemy Synekury” z miesięczną pensją ponad 13.000 zł

siara
siara

[quote name=”Młody”][quote name=”baca”][quote name=”biedak”]”W przypadku Olkusza chodzi np. o Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Olkuskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, MOK, MOSiR itd. „Przede wszystkim wymiana przydałaby się w OPS Olkusz. Tam to biedni są dla pracowników, a nie na odwrót.[/quote] Prawda, prosimy o listę pracowników TBS bo rozsiadło się tam całe towarzystwo SLD i ma żniwa.[/quote] Niedługo się dowiemy że wszędzie ogłoszono konkursy i niezależna komisja wybrała najlepszych wg optymalnych do pełnienia każdego stanowiska kryteriów i od tej pory w Olkuszu będzie lepiej, mądrzej i uczciwiej dla dobra Olkuszan – ale mi się plecie …[/quote] A jak ma wyglądać według Ciebie młody… Czytaj więcej »

Wróżka z Piwnej 7
Wróżka z Piwnej 7

Ta propozycją dla Łukaszenki to dobry pomysł, a nawet mały szach. Jak odmówi to znaczy, że faktycznie narcyz nie ma jaj i wszystkich swoich wyborców robi w głupiego Jasia. Jeśli przyjmie zastępstwo, to po raz pierwszy w historii swego życia weźmie na siebie polityczną odpowiedzialność. Znając honor jakim kieruje się ten szlachetny człowiek, to przez pierwsze dwa lata bycia w koalicji, będzie rozliczał i atakował miniony układ z jednoczesną próbą wyciśnięcia z obecnego burmistrza w ramach koalicji jak największej ilości srebrników. Po czym młody dyktator obrazi się na władzę, którą sam sprawuje o to, że mu za dużo dała i… Czytaj więcej »

baca
baca

[quote name=”iiillllooooo”]TBS czy ten skrót rozszyfrowuje się jako Towarzystwo Budowy Socjalizmu?[/quote]

patrząc po zatrudnionych eseldowcach, tak

baca
baca

[quote name=”TBS”][quote name=”iiillllooooo”]TBS czy ten skrót rozszyfrowuje się jako Towarzystwo Budowy Socjalizmu?[/quote]

TBS – raczej : „Tylko Bierzemy Synekury” z miesięczną pensją ponad 13.000 zł[/quote]

Mam nadzieję, że TEN UKŁAD Pan Burmistrz też rozwali.

baca
baca

„A wszyscy wiemy, że interesy partyjne rzadko są tożsame z interesami mieszkańców.”

A może wreszcie zaczną być tożsame?
Dlatego żądamy tych jawności głosowań i sprawozdań z obrad żeby wiedzieć kto w jakim interesie działa.
Musimy cisnąc Pana Burmistrza, przecież to obiecywał i przypominać, że burmistrz to nie Lenin i nie będzie wiecznie żywy.
http://samorzad.infor.pl/sektor/organizacja/ustroj_i_jednostki/388103,Jak-odwolac-ze-stanowiska-wojta-burmistrza-prezydenta.html
Tak więc Panie Burmistrzu dzisiaj jesteśmy z Panem ale jutro …

narcyz
narcyz

Propozycja Piaśnika w stosunku do Kmity to prowokacja. każdy naiwny to widzi.
Romek potrzebuje wiceburmistrza, który będzie codziennie rano podziwiał pięknego Romana- jakie ma Pan piękne włody, jaka jędrna cera jak na 66 latka. Podobno Roman juz robił sesje na Rynku i photoshop był w użytku….

reksio
reksio

Elekt strzyże uszami bo w ogóle nie ma zaplecza politycznego, jest osamotniony jak bezdomny. Jak będzie najeżdżał na wiekszość w radzie jaką ma PiS to będzie jeszcze gorzej dla miasta niż było. Mieszkańcy będą go nachodzić, że nie realizuje inwestycji ponieważ bez rady bedzie stał w rozkroku. Z tego wynika, że musi się dogadać i działać na partnerskich zasadach a nie podstępnie i asekuracyjnie jak w artykule za który sam zapłacił, gdzie chwali się jaka to złożył propozycję panu Kmicie a zaraz dodaje, że jak nie to wszystko co złe to nie on.

excelence
excelence

Pan Roman zamiast osobiści rozmawiać z większością w Radzie to on kontaktuje się przez Przegląd Olkuski. Populistyczne zagranie nic konstruktywnego nie wnoszące. Takie zagrywki tylko dzielą. Panie Romanie jak na początek bardzo złe posunięcie. Na takie sztuczki ludzie nie dadzą się nabrać.

życzliwy
życzliwy

Panie Romanie Piaśnik. Proszę nie robić takich błędów. PiS w Radzie Miejskiej ma 10 radnych a kolejnych pięciu radnych zadeklarowało współpracę z nimi. Pański kontrkandydat na burmistrza zdobył tylko 200 głosów mniej od Pana. Czy z taką koalicją chce Pan walczyć mając jednego radnego. Kto Panu doradził aby taki tekst opublikować zamiast siąść do rozmów z radnymi stanowiącymi zdecydowaną większość w radzie . Niech Pan zmieni tych doradców. Ma Pan w zasięgu ręki ludzi Panu życzliwych, którzy pomogli Panu wygrać, nie robili Panu konkurencji.Oni zapewne by Panu takiego pomysłu nie podsunęli

Młody..
Młody..

Mówił, że pieniądze ma, wszystko ma to pewnie mu obniżą pensję przynajmniej o 1/3. I to za dużo.

dYL_sOWIZDRZAŁ
dYL_sOWIZDRZAŁ

Istnieje jeszcze opcja wstąpienia pana Piaśnika do PiS (koalicja Piaśnik PiS) i poddanie się pełnemu sterowaniu przez tą partię. Pan Piaśnik nie posiada w Radzie znaczącej reprezentacji, czyli może NIC lub NIEWIELE.

redak
redak

Bardzo mądry ruch pana Romana Piaśnika, na dobry początek jego kadencji. Mam nadzieję że pan Kmita przyjmie propozycję od burmistrza.

pytania o Piaśnika
pytania o Piaśnika

Jak myślicie czy burmistrz Roman Piaśnik będzie realizował obietnice, które dał mieszkańcom? Czy ma jakieś zaplecze na którym może się oprzeć, swoich ludzi w urzędzie miasta, ewentualnych naczelników, dyrektorów, doradców itp.? Czy już dogadał się już w sprawie koalicji w olkuskiej radzie miejskiej, z kim będzie rządził? Kto będzie drugim wiceburmistrzem?

nick
nick

[quote name=”życzliwy”]Panie Romanie Piaśnik. Proszę nie robić takich błędów. PiS w Radzie Miejskiej ma 10 radnych a kolejnych pięciu radnych zadeklarowało współpracę z nimi. Pański kontrkandydat na burmistrza zdobył tylko 200 głosów mniej od Pana. Czy z taką koalicją chce Pan walczyć mając jednego radnego. Kto Panu doradził aby taki tekst opublikować zamiast siąść do rozmów z radnymi stanowiącymi zdecydowaną większość w radzie . Niech Pan zmieni tych doradców. Ma Pan w zasięgu ręki ludzi Panu życzliwych, którzy pomogli Panu wygrać, nie robili Panu konkurencji.Oni zapewne by Panu takiego pomysłu nie podsunęli[/quote] Pisząc o tych życzliwych Piaśnikowi myśli Pan pewnie… Czytaj więcej »

stinek
stinek

Ale co to kurcze jest?! Gdybym chciał aby Kmita został burmistrzem to bym na niego głosował. Panie Piaśnik proszę sobie nie robić z Pana wyborców jaj! Bo to będzie pierwsza i ostatnia kadencja.

baca
baca

[quote name=”pytania o Piaśnika”]Jak myślicie czy burmistrz Roman Piaśnik będzie realizował obietnice, które dał mieszkańcom? Czy ma jakieś zaplecze na którym może się oprzeć, swoich ludzi w urzędzie miasta, ewentualnych naczelników, dyrektorów, doradców itp.? Czy już dogadał się już w sprawie koalicji w olkuskiej radzie miejskiej, z kim będzie rządził? Kto będzie drugim wiceburmistrzem?[/quote]

Jak to po bitwie powoli opada kurz, e tam kurz, derka i zamiast młodego wyścigowego araba zaczyna się wyłaniać stara, ślepa i kulawa szkapa.
Szkapa która mówi, przez prasę.
Żałosne.A jeszcze tydzień nie minął.
I po co było głosowanie PRZECIW? Następny, przynajmniej rok zmarnowany.Do referendum i nowych wyborów.

popieram
popieram

popieram decyzję Burmistrza Piaśnika, wreszcie Kmita będzie mógł się wykazać..

baca
baca

[quote name=”Wróżka z Piwnej 7″]Ta propozycją dla Łukaszenki to dobry pomysł, a nawet mały szach. Jak odmówi to znaczy, że faktycznie narcyz nie ma jaj i wszystkich swoich wyborców robi w głupiego Jasia. Jeśli przyjmie zastępstwo, to po raz pierwszy w historii swego życia weźmie na siebie polityczną odpowiedzialność. Znając honor jakim kieruje się ten szlachetny człowiek, to przez pierwsze dwa lata bycia w koalicji, będzie rozliczał i atakował miniony układ z jednoczesną próbą wyciśnięcia z obecnego burmistrza w ramach koalicji jak największej ilości srebrników. [/quote] Gdyby głupota świeciła oświetliłbyś cały Olkusz a może i powiat. Może tak trochę łopatą.Albo… Czytaj więcej »

noe
noe

Pan niezaprzysiężony burmistrz pisze, że będzie proponował stanowisko wiceburmistrza kontrkandydatowi, czy nie ma do niego telefonu tylko ogłasza to za pomocą lokalnej gazety. To jest niepoważne, dyskredytujące na wstępie jegomościa. Nie wiecie kto mu to pisał ?. Słaba kadra doradcza. Społeczeństwo tego nie kupi.

997....
997....

[quote name=”Łowca głów”]A już miałem dzwonić na policję !,…myślałem że to listy gończe. :sad:[/quote]
Lepiej zadzwoń i zamów sobie lekarza.

bieda
bieda

[quote name=”popieram”]popieram decyzję Burmistrza Piaśnika, wreszcie Kmita będzie mógł się wykazać..[/quote]
Bardzo dobrze Panie Piaśnik,wedle zasady: miej przyjaciół blisko siebie, jednak wrogów jeszcze bliżej!!!

//////
//////

[quote name=”bieda”][quote name=”popieram”]popieram decyzję Burmistrza Piaśnika, wreszcie Kmita będzie mógł się wykazać..[/quote]
Bardzo dobrze Panie Piaśnik,wedle zasady: miej przyjaciół blisko siebie, jednak wrogów jeszcze bliżej!!![/quote]
Jak się jest sam jak palec to można tak mysleć i składac takie podpuchowe propozycje.

kanar
kanar

[quote name=”popieram”]popieram decyzję Burmistrza Piaśnika, wreszcie Kmita będzie mógł się wykazać..[/quote]

Ciekawe jakie jeszcze niespodzianki Pan Piaśnik ma. Oby następną nie było pozostawienie tej nieudolnej Pani Skarbnik (kasjereczki ze Starostwa) na stanowisku.

komentarz
komentarz

Brawo panie Romanie Piaśnik – bardzo dobra decyzja.

stinek
stinek

Skoro Pan Piaśnik uważa, że Pan Kmita ma tak doskonały program na rozwój Olkusza, to mógł zrezygnować po pierwszej turze. Zaoszczędziło by sie trochę pieniążków. I wyborcy by nie musieli w mróz wychodzić.

nie z gminy ...
nie z gminy ...

[quote name=”kanar”][quote name=”popieram”]popieram decyzję Burmistrza Piaśnika, wreszcie Kmita będzie mógł się wykazać..[/quote]

Ciekawe jakie jeszcze niespodzianki Pan Piaśnik ma. Oby następną nie było pozostawienie tej nieudolnej Pani Skarbnik (kasjereczki ze Starostwa) na stanowisku.[/quote]
A ja myslę, że pani skarbnik Katarzyna Konieczny powinna zostać. Bardzo kompetentna i zna się na rzeczy. Przyjdzie inny i za nim policzy te miliony to mu zejdzie ze 2 lata.

vktor
vktor

Myslę, że juz niedlugo zobaczymy jakiego gospodarza wybralismy. Czarno to widzę.

Mareczek
Mareczek

Roman bez PiSu nic nieznaczy… pewnie za rok zapisze sie do kaczolandu. Razem z kwachem.

Roman bierz Ich
Roman bierz Ich

Pan Burmistrz Roman Piaśnik winien powołać na swoich zastępców Jana Orkisza i Łukasza Kmitę.Wówczas miałby spokój w radzie i lojalnego doświadczonego zastępcę.

Łowca głów
Łowca głów

[quote name=”997….”][quote name=”Łowca głów”]A już miałem dzwonić na policję !,…myślałem że to listy gończe. :sad:[/quote]
Lepiej zadzwoń i zamów sobie lekarza.[/quote]
Lekarza ?!!! Ale ja jestem zdrowy i chce mi się żyć ! Dzisiaj lekarz = grabarz a polityk to były lub przyszły przestępca. 🙁

Sprawdzian dla Kmity
Sprawdzian dla Kmity

Słuszna decyzja panie Burmistrzu. Teraz zobaczymy czy pan Kmita na odwagę jak mówił w czasie kampanii wyborczej i czy postąpi odpowiedzialnie w stosunku do mieszkańców.

żorż
żorż

Góra za 6 miesięcy przekonacie się jaką miernotę wybraliście na burmistrza a pracownicy urzędu mig Olkusz jeszcze szybciej

:lol:
:lol:

[quote name=”baca”]
Jak to po bitwie powoli opada kurz, e tam kurz, derka i zamiast młodego wyścigowego araba zaczyna się wyłaniać stara, ślepa i kulawa szkapa.
Szkapa która mówi, przez prasę.
Żałosne.A jeszcze tydzień nie minął.
I po co było głosowanie PRZECIW? Następny, przynajmniej rok zmarnowany.Do referendum i nowych wyborów.[/quote]
Ty”baca” to chyba taki olkuski omnibus jesteś – znasz się na owcach , na koniach i na polityce. Aż żal, ze sam nie wystartowałeś w wyborach.

:lol:
:lol:

[quote name=”żorż”]Góra za 6 miesięcy przekonacie się jaką miernotę wybraliście na burmistrza a pracownicy urzędu mig Olkusz jeszcze szybciej[/quote]
My już teraz wiemy jakiej miernoty niewybraliśmy !!!!

drzewkobonzai
drzewkobonzai

Głosowałem na pana P. tylko i wyłącznie ze względu, iż był to głos przeciwko panu K. A tu teraz takie kwiatki. Trzeba zacząć zbierać podpisy pod referendum.

OPB
OPB

[quote name=”Sprawdzian dla Kmity”]Słuszna decyzja panie Burmistrzu. Teraz zobaczymy czy pan Kmita na odwagę jak mówił w czasie kampanii wyborczej i czy postąpi odpowiedzialnie w stosunku do mieszkańców.[/quote]Propozycja Pana Romana ukazuje jego słabość a przedewszystkim bezsilność w podejmowaniu dobrych decyzji , chce sie wysługiwać młodym Kmita gdyż ten jest dobrze przygotowany tak pod względem merytorycznym jak i spraw samorządowych , tylko zachodzi pytanie : Roman po jaką cholerę startowałeś jak nie jesteś w stanie samodzielnie zarządzać tym miastem ? To nie jest tak jak w wydz. Komunikacji ” rozkazuję to zrobić i kropka” tu drogi Romciu odpowiedzialność spada całkowicie na… Czytaj więcej »