urna wybory

Przedstawiamy Państwu skład Rady Miejskiej w Olkuszu. W tym roku po raz pierwszy wybieraliśmy miejskich radnych w okręgach jednomandatowych. Mogliśmy więc stawiać na nazwisko, a nie partyjny emblemat. Wprowadzenie okręgów jednomandatowych ma w swoim zamyśle ukrócić upartyjnianie rady miasta, czyli wesprzeć wybór radnego popieranego przez największą liczbę wyborców w danym okręgu.

Wybrany w ten sposób radny powinien walczyć w radzie o interesy swoich wyborców a nie, jak było  dawniej, o interesy komitetu, z ramienia którego startował. Powinien realizować swoje wyborcze obietnice i reprezentować w radzie nie tylko tych, którzy na niego głosowali, ale wszystkich mieszkańców swojego okręgu. To tyle z teorii. A jak jest w praktyce?

Kandydaci do Rady Miasta w Olkuszu mogli w tym roku zakładać indywidualne komitety wyborcze. Wystarczyło zebrać grupę 5 osób mających czynne prawo wyborcze, powołać pełnomocnika komitetu i już można było zgłosić kandydata na radnego z danego okręgu. Wydawało się, że będzie tak pięknie, że takich „okręgowych” komitetów powstanie przynajmniej tyle, ile okręgów wyborczych, a wyszło jak zawsze. W Olkuszu na radnych miejskich kandydowało 136 osób, lecz powołano tylko dwa komitety „okręgowe”: KWW Wojciecha Blocha i KWW Słowiki. Pozostałe komitety to komitety partyjne lub weterani z poprzednich wyborów. Dla przykładu – w Kluczach takich komitetów było sześć razy więcej. Nasuwa się więc pytanie: czy teraz w radzie miasta mamy 21 radnych reprezentujących 6 komitetów czy reprezentantów 21 okręgów wyborczych? A wszyscy wiemy, że interesy partyjne rzadko są tożsame z interesami mieszkańców.

Wybrana przez nas wszystkich rada miasta oraz burmistrz mają wspólnie pracować przez następne 4 lata dla naszego dobra. Idealna sytuacja to taka, kiedy burmistrz ma poparcie większości rady. Jest to o tyle istotne, że to właśnie włodarz miasta przekłada radnym projekty uchwał, a potem odpowiada za ich wykonanie.

Gdy większość radnych jest w opozycji do włodarza gminy, zaczynają się przysłowiowe schody. Wówczas można snuć przeróżne scenariusze: utrudnianie wprowadzenia w życie uchwał, torpedowanie pomysłów burmistrza, jednym słowem – polityczna rywalizacja. Jak w takiej sytuacji może zachować się burmistrz? Albo robić swoje i zbytnio nie przejmować się sytuacją (na zasadzie – jakoś przeczekamy cztery lata), albo głośno informować opinię publiczną o bieżących problemach we wspólnym decydowaniu o przyszłości gminy. Kluczową kwestią jest podejście burmistrza: czy będzie potrafił być realistycznym wizjonerem umiejętnie przekonującym innych do swoich koncepcji, czy też będzie upierał się przy swoich pomysłach, bez względu na brak akceptacji rady i czy będzie wolał obrażać się niż pójść na kompromis.

W negocjacjach ze swoimi przeciwnikami w radzie miasta burmistrz ma w zanadrzu sporo poważnych argumentów takich jak np. wpływ na dobór władz spółek z gminnym udziałem oraz obsadę kluczowych stanowisk w gminnej administracji. W przypadku Olkusza chodzi np. o Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Olkuskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, MOK, MOSiR itd. Wiadomo, że wraz z do dojściem do władzy nowej ekipy na ogół następuje zmiana na kilku znaczących stanowiskach. Poza zarządami i radami nadzorczymi wymienionych spółek mamy też na myśli zastępców burmistrza, skarbnika i sekretarza gminy. Wszystko oczywiście w celu lepszej współpracy…

Czy w obecnym układzie sił politycznych w radzie miasta dobra współpraca z burmistrzem jest możliwa? Pytanie o tyle ciekawe, że większość Rady Miejskiej stanowią osoby z innego ugrupowania niż burmistrz i nie wiemy, czy będą pamiętały o swoich wyborcach i złożonych im obietnicach, czy też zachowają dyscyplinę partyjną i będą głosować zgodnie z partyjnymi zaleceniami. Już niedługo okaże się, czy nadszedł czas zapowiadanych przez wszystkie komitety w czasie kampanii wyborczej zmian, czy też czas układów, montowania koalicji, handlowania stanowiskami. Miejmy nadzieję, że nasi radni rozumieją, że można być „za”, można być „przeciw”, ale nie można być „za a nawet przeciw”.

Niezależnie od tego na kogo głosowaliście, pamiętajcie, kto przez najbliższe cztery lata będzie Was reprezentował i do kogo należy się zwracać w trakcie tej kadencji z interwencjami czy pomysłami dotyczącymi gminy Olkusz oraz kogo będziemy rozliczać za 4 lata.

89
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
89 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
pał kownikRNMieszkaniecmuminekbabol Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
pał kownik
pał kownik

Oj Oj Oj. nie wiem, czy wyborcy zdają sobie sprawę, co to są jednomandatowe okręgi wyborcze, że mają SWOJEGO radnego, który ma pilnować ich interesów, a nie partyjnych. Tak już młody nie jestem, patrzę na tą naszą scenę polityczną i w tych powyższych radnych widzę 5 osób, które tam powinny się znaleźć, 2 osoby nie wiem, nie wypowiem się. Natomiast co do pozostałych mogę się wypowiedzieć: kilku dinozaurów ze starej epoki + garnitur partyjny. Słowo garnitur może być tu sporym nadużyciem, nawet jakby miał to być „trzeci garnitur”. Bardziej to przepoconą kufajkę przypomina. Tak jeszcze się zastanawiam, gdzie jeden z… Czytaj więcej »

RN
RN

[quote name=”Analizator spalin”]Przeczytajcie tekst Nielaby na forum , widac ze duch Konarskiego powraca , czy Nielaba to Piasny bis ? Czy szykuje sie walka buldogów pod dywanem ? Juz cztery lata temu człowiek ze wspólnoty Konarskiego niejaki Piasny wykiwał go a dzisiaj w ta role wpisuje sie Nielaba , Oj Panie Starosto Konarski nie ma Pan szczęścia do ludzi , a właściwie to czemu nie ? Gdzie dwóch sie bije tam trzeci korzysta , tylko kto? Orkisz, Kmita a może Sciązko czy Januszek ? , No ,zapomniałem jeszcze o Rzepce , Łaksie , Węgrzynowej , Herzyku, Osuchu, Skoczyniu , No… Czytaj więcej »

Mieszkaniec
Mieszkaniec

[quote name=”baca”][quote name=”hanys”] Podajesz puste slogany i populistyczne hasła.[/quote]
Nie hasła wyborcze bo już po wyborach a ci ludzie to kandydaci na radnych z komitetu Pana Piaśnika.
Każda inwestycja w ostatnich dwóch kadencjach kwalifikowała się natychmiast do poprawki NP. ul. JANA PAWŁA II, ul. PARKOWA, ul. MAZANIEC, rozsypująca się obwodnica na odcinku Młodych -Zagaje, pływająca 20-straconych, przejęta od GDDiA ul.29-listopada.
Człowieku gdzie Ty żyjesz?
Nie jestem Długoszem spisującym dzieje Imć Burmistrza Rzepki z kompanami dla Twoich potrzeb, poszukaj i poczytaj w archiwalnych Przeglądach Olkuskich[/quote]

ul. Parkowa nie była do poprawki – jeśli już coś piszesz to nie pisz bzdur

siara
siara

Nie zbastuję drogi baco….
” a Ty słyszałeś o „mrówach” które przez lata zajmują się tym pzp, itp sprawami w urzędzie i w innych firmach a panowie dyrektorzy i zastępcy burmistrzów tylko podpisują czasem nie czytając co”…

Teraz już wiem kim jesteś…zwykłym sfrustrowanym podrzędnym urzędnikiem magistratu, który uważa, że równie dobrze, a może i lepiej pełniłby funkcje burmistrza, czy też starosty…
Baco….prawie każdy urzędnik gminny tak myśli…By jednak zostać włodarzem trzeba wcześniej coś sobą zaprezentować, zbudować sobie jakiś autorytet…stworzyć sobie jakieś zaplecze, które zechce poprzeć i zgłosić kandydaturę. A przede wszystkim trzeba mieć…odwagę…
Najłatwiej jest anonimowo krytykować, wszystko i wszystkich… 🙁

baca
baca

[quote name=”babol”]
Radzę zapoznac się kto jest zarządcą poszczegolnych dróg. 20stu straconych oraz obwodnica to drogi wojewodzkie. Poza tym na pozostale jest gwarancja. Rozumiem, że za kadencji romana nie wypadna dziury.[/quote]

babol a ty słyszałeś słowo „PARTYCYPACJA”?

baca
baca

[quote name=”muminek”]
Szanowny baco czy jak cię tam zwią. Dlaczego nie startowałeś na stanowisko burmistrza skoro masz na wszystko receptę?[/quote]

Skoro Waszą receptą jest Kmita i to dobry pomysł, to ja mam inną receptę.
Wolno mi?
Wolno.
A Ty siara zbastuj bo się zapalisz biedaku.

baca
baca

[quote name=”al”]Człowieku, samorząd to nie biznes. Tu nie liczy się tylko zysk. To, że ktoś prowadzi biznes nie pretenduje go do miana samorządowca. Słyszałeś o pzp albu ustawie o finansach publicznych, nie wspominajac setek innych aktów prawnych.[/quote] Człowieku a Ty słyszałeś o „mrówach” które przez lata zajmują się tym pzp, itp sprawami w urzędzie i w innych firmach a panowie dyrektorzy i zastępcy burmistrzów tylko podpisują czasem nie czytając co.A co, czy poprzedni burmistrzowie to byli Goliatami samorządności?Bo najsprawniejszym chyba samorządowcem to był jednak Kmita.Dwie aktywne kadencje ale nie pasował.Jak beznadziejna była (i pewnie jest bo nikt jej nie wymienił)… Czytaj więcej »

muminek
muminek

[quote name=”siara”]Szanowny panie Piaśnik!
Szuka pan zastępców na funkcje wiceburmistrza, to tu, to tam…niepotrzebnie!
My tutaj na forum Przeglądu Olkuskiego mamy doskonałego kandydata na to stanowisko…
To niejaki……baca!!!
Doskonale obeznany w układach olkuskich, świetny fachowiec w każdej dziedzinie!
Tylko z Nim, wyprowadzi pan z marazmu w jakim się znalazł Olkusz!
Jeśli pan tego nie zrobi….może się to skończyć referendum w sprawie pana odwołania o co apeluje ten sam baca!….Tak, więc dla swojego i miasta dobra…musisz pan go zatrudnić![/quote]
Szanowny baco czy jak cię tam zwią. Dlaczego nie startowałeś na stanowisko burmistrza skoro masz na wszystko receptę?

siara
siara

Szanowny panie Piaśnik!
Szuka pan zastępców na funkcje wiceburmistrza, to tu, to tam…niepotrzebnie!
My tutaj na forum Przeglądu Olkuskiego mamy doskonałego kandydata na to stanowisko…
To niejaki……baca!!!
Doskonale obeznany w układach olkuskich, świetny fachowiec w każdej dziedzinie!
Tylko z Nim, wyprowadzi pan z marazmu w jakim się znalazł Olkusz!
Jeśli pan tego nie zrobi….może się to skończyć referendum w sprawie pana odwołania o co apeluje ten sam baca!….Tak, więc dla swojego i miasta dobra…musisz pan go zatrudnić!

babol
babol

[quote name=”baca”][quote name=”hanys”] Podajesz puste slogany i populistyczne hasła.[/quote]Nie hasła wyborcze bo już po wyborach a ci ludzie to kandydaci na radnych z komitetu Pana Piaśnika.Każda inwestycja w ostatnich dwóch kadencjach kwalifikowała się natychmiast do poprawki NP. ul. JANA PAWŁA II, ul. PARKOWA, ul. MAZANIEC, rozsypująca się obwodnica na odcinku Młodych -Zagaje, pływająca 20-straconych, przejęta od GDDiA ul.29-listopada.Człowieku gdzie Ty żyjesz?Nie jestem Długoszem spisującym dzieje Imć Burmistrza Rzepki z kompanami dla Twoich potrzeb, poszukaj i poczytaj w archiwalnych Przeglądach Olkuskich[/quote]Radzę zapoznac się kto jest zarządcą poszczegolnych dróg. 20stu straconych oraz obwodnica to drogi wojewodzkie. Poza tym na pozostale jest gwarancja.… Czytaj więcej »

baca
baca

[quote name=”hanys”] Podajesz puste slogany i populistyczne hasła.[/quote]
Nie hasła wyborcze bo już po wyborach a ci ludzie to kandydaci na radnych z komitetu Pana Piaśnika.
Każda inwestycja w ostatnich dwóch kadencjach kwalifikowała się natychmiast do poprawki NP. ul. JANA PAWŁA II, ul. PARKOWA, ul. MAZANIEC, rozsypująca się obwodnica na odcinku Młodych -Zagaje, pływająca 20-straconych, przejęta od GDDiA ul.29-listopada.
Człowieku gdzie Ty żyjesz?
Nie jestem Długoszem spisującym dzieje Imć Burmistrza Rzepki z kompanami dla Twoich potrzeb, poszukaj i poczytaj w archiwalnych Przeglądach Olkuskich

al
al

Człowieku, samorząd to nie biznes. Tu nie liczy się tylko zysk. To, że ktoś prowadzi biznes nie pretenduje go do miana samorządowca. Słyszałeś o pzp albu ustawie o finansach publicznych, nie wspominajac setek innych aktów prawnych.

baca
baca

i znów tchu zabrakło.
Daj Pan sobie spokój z propozycjami dla Pana Kmity jak pisałem to inne bajki, niekompatybilne.Do tego wszystkiego jasność w zarządzaniu , głosowaniach i dyskusjach.Może wszystko pójdzie w dobrym dla Olkusza i Olkuszan kierunku.
A jak nie to w przyszłym roku referendum.

hanys
hanys

Przecież zastępcą burmistrza d/s rozwoju może być Pan Jarosław Michał Zabielski-absolwent UJ i AE przedsiębiorca i finansista albo Pan Przemysław Hudzik- zarządzanie finansami, obiegiem informacji oraz projektami, własna firma.Zastępcą d/s społecznych Pan Jarosław Konieczny-absolwent UŚ współzałożyciel i prezes KS „Słowik”.
Tylko nie były starosta, nie dotychczasowi zastępcy którzy spaprali ostatnie 8 lat, nie olkuski Joker Pan Orkisz.Skoro burmistrzem mógł być pracownik fizyczny z OPB , lekarz czy katecheta to dlaczego bać się wykształconych sprawdzonych w biznesie?[/quote]
Proszę o kokretne przykłady jak to nazywasz spaprania 8 lat przez zastepców. Podajesz puste slogany i populistyczne hasła.

baca
baca

Uf, zabrakło mi tchu.Obecnych zastępców odesłać nie do przechowalni w Wodociągach czy Komunikacji Miejskiej ale do pośredniaka tak jak oni odsyłali młodych olkuszan. Na zbitą twarz wywalić do pośredniaka Pana Feliksika który ponoć chciał zlikwidować szkołę nr 10 i zrobić sobie z kolesiami byznes.Rozprawiczyć Wodociągi i przerzedzić szeregi zbędnego balastu który tam zalega i wymusza podwyżki cen wody i ścieków. Panie Romku najlepszym szefem wodociągów czy działów w magistracie będą ludzie tam pracujący, często odpowiednio wykształceni z doświadczeniem a nie przywożone w partyjnych teczkach fagasy na przechowanie.Po co dyrektorzy wydziałów w magistracie po to żeby wyższe gaże mieli?Kryzys się kłania.Kiedyś… Czytaj więcej »

baca
baca

Propozycja dla Kmity to złapanie się brzytwy. Kmita – Piaśnik to 2 różne bajki, gdyby było inaczej obaj Panowie startowaliby z jednego komitetu.Więc pisanie o „mądrych decyzjach” trąci głupotą. Panie Romku Pan się nie boi, część wystraszonych Kmitą za Panem stoi. A na poważnie chyba Pan elekt nie wybierał kandydatów na radnych w kampanii buraczanej, chyba organizował jakieś zaplecze.Przecież zastępcą burmistrza d/s rozwoju może być Pan Jarosław Michał Zabielski-absolwent UJ i AE przedsiębiorca i finansista albo Pan Przemysław Hudzik- zarządzanie finansami, obiegiem informacji oraz projektami, własna firma.Zastępcą d/s społecznych Pan Jarosław Konieczny-absolwent UŚ współzałożyciel i prezes KS „Słowik”.Tylko nie były… Czytaj więcej »

@
@

[quote name=”Kool”]Na którym rogu w mieście nie staniesz to słychać jaki to słaby burmistrz ten Piasnik i chce rządzić bez radnych , a ja se myśle ze on chce oddać wszystko PiSowi i to jest jego jedyne wyjście , głosowałem przeciwko Kmicie , ale gdybym był wiedział ze Piasnik jest osoba która se nie poradzi samemu to pewnie bym na wybory nie poszedł i wygrał by Kmita , takich jak ja jest wielu , honorowo wobec nas wyborców byłoby ze strony Pana Pasnika oddanie mandatu i burmistrza i radnego, jak on może tak kuglowac naszymi głosami ? Nigdy wiecej nie… Czytaj więcej »

@
@

[quote name=”Kool”]Na którym rogu w mieście nie staniesz to słychać jaki to słaby burmistrz ten Piasnik i chce rządzić bez radnych , a ja se myśle ze on chce oddać wszystko PiSowi i to jest jego jedyne wyjście , głosowałem przeciwko Kmicie , ale gdybym był wiedział ze Piasnik jest osoba która se nie poradzi samemu to pewnie bym na wybory nie poszedł i wygrał by Kmita , takich jak ja jest wielu , honorowo wobec nas wyborców byłoby ze strony Pana Pasnika oddanie mandatu i burmistrza i radnego, jak on może tak kuglowac naszymi głosami ? Nigdy wiecej nie… Czytaj więcej »

Kool
Kool

Na którym rogu w mieście nie staniesz to słychać jaki to słaby burmistrz ten Piasnik i chce rządzić bez radnych , a ja se myśle ze on chce oddać wszystko PiSowi i to jest jego jedyne wyjście , głosowałem przeciwko Kmicie , ale gdybym był wiedział ze Piasnik jest osoba która se nie poradzi samemu to pewnie bym na wybory nie poszedł i wygrał by Kmita , takich jak ja jest wielu , honorowo wobec nas wyborców byłoby ze strony Pana Pasnika oddanie mandatu i burmistrza i radnego, jak on może tak kuglowac naszymi głosami ? Nigdy wiecej nie dajmy… Czytaj więcej »

Młody
Młody

[quote name=”czekamy”]Brawo panie Burmistrzu Piaśnik – doskonały ruch. Teraz czekamy na odpowiedź pana Kmity.[/quote]

To jest wypuszczanie Kmity aby wziął opowiedzialnośc i poniósł konsekwencje wszystkiego co naobiecywał Piasnik – naobiecywał, wygrał wybory, więc nie teraz pokaże jak należy rządzić a niech nie zaczyna od nowych sztuczek i od szukania kozłów ofiarnych …

ja
ja

A ja uważam że to dobry krok. Jeśli Piaśnik powoła na stanowisko wiceburmistrza Kmitę będzie to świadczyć o jego politycznej dojrzałości. Jeśli Kmita przyjmie tę propozycję, to będzie również świadczyć o jego politycznej dojrzałości, ale również o tym, że faktycznie zależy mu na OLKUSZU.

czekamy
czekamy

Brawo panie Burmistrzu Piaśnik – doskonały ruch. Teraz czekamy na odpowiedź pana Kmity.

Stefan
Stefan

Panie Burmistrzu Piaśnik, zgłaszając swoją kandydaturę miał Pan ( przynajmniej tak wynikało z podpisanych przez Pana artykułów) sprecyzowaną wizję funkcjonowania samorządu, a więc musiał Pan mieć już ściśle sprecyzowane plany co do obsady stanowisk w podległym Panu urzędzie. Składanie teraz propozycji objęcia stanowiska zastępcy burmistrza Panu Kmicie, świadczy wg mnie o tym, że nie jest Pan przygotowany do objęcia stanowiska Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz. Propozycja złożona Kmicie jest jedynie sprytnym zabiegiem socjotechnicznym na wypadek braku sukcesów. Mimo wszystko, życzę Panu samych sukcesów dla dobra naszej olkuskiej społeczności.

olkuszanin1972
olkuszanin1972

Z rozmów ze znajomymi wiem ze głosowali na Piasnika ze względu by nie głosować na Kmitę a co teraz – teraz wyszła słabość pana Piasnika i strach przed samodzielnym podejmowaniem decyzji – zawsze można by było zwalić winę na wice i jego większościową radę – niestety bylo kiepsko jesli chodzi o gospodarza w gminie i chyba bedzie tak dalej

lordd
lordd

starostą będzie Poseł Jacek Osuch. będzie starostą spoza rady, a wtedy Kmita będzie miał otwarte drzwi by zostac posłem w przyszłym roku

:lol:
:lol:

[quote name=”baca”][quote name=”:lol:”]
Ty”baca” to chyba taki olkuski omnibus jesteś – znasz się na owcach , na koniach i na polityce. Aż żal, ze sam nie wystartowałeś w wyborach.[/quote]

Barany , owce i konie to dużo wdzięczniejsze istoty niż wszystkie „:lol:”-e[/quote]
Sorry, jeżeli gustujesz we wdziękach baranów, owiec i koni to ja pasuję. 😆 Moje wdzięki zostaw w spokoju.

baca
baca

[quote name=”Kilwater”]REFERENDUM JEST BARDZO MOŻLIWE , tak to prawda , ale jaki wstyd dla Olkusza ![/quote]

nie dla mnie i nie dla Olkusza

baca
baca

[quote name=”:lol:”]
Ty”baca” to chyba taki olkuski omnibus jesteś – znasz się na owcach , na koniach i na polityce. Aż żal, ze sam nie wystartowałeś w wyborach.[/quote]

Barany , owce i konie to dużo wdzięczniejsze istoty niż wszystkie „:lol:”-e

do artykułu
do artykułu

Mądra decyzja pana Piaśnika. Teraz zobaczymy co na to pan Kmita 🙂

baca
baca

[quote name=”stinek”]Skoro Pan Piaśnik uważa, że Pan Kmita ma tak doskonały program na rozwój Olkusza, to mógł zrezygnować po pierwszej turze. Zaoszczędziło by sie trochę pieniążków. I wyborcy by nie musieli w mróz wychodzić.[/quote]

Słusznie, przecież po I turze widział, że ma rękę w nocniku. Że jest bez radnego nie licząc rewanżu dla Pana byłego starosty.
No, ale dajmy 12 miesięcy Panu Piaśnikowi zobaczymy co zacznie robić a jak nie to referendum i won.
Olkusza już nie stać na zmarnowane następne 4 lata. A radni, przez ten okres pilnować żeby prywatne interesy nie zdominowały działań burmistrza.

Kwita
Kwita

tylko referendum rozwiaze sprawe, kto jest za niech plusuje „+” 😛

Kmitoman
Kmitoman

[quote name=”Wyborca 13″]Po przegranej, Łukasz mocno kombinuje jak tu zająć miejsce pana posła na liście w nadchodzących wyborach parlamentarnych. W końcu pan asystent dobrze wie, że koniunktura na PiS za niedługo się skończy.
Plotki powiadają, że po wewnętrznym audycie u posła Olkusz też może mieć swoją aferę madrycką?[/quote]
a co Kmicie byloby zle w sejmie , przeciez obyty przy posle , jestem ciekaw tego meczu ,ja stawiam na Kmite , a wy?

OKO
OKO

Do Tego co nie jest mściwy, ale zawsze pamiętliwy – Widzisz w moich tekstach treść, a nie dostrzegasz intencji, przez co wyciągasz błędne wnioski – Pozdrawiam.

Wyborca 13
Wyborca 13

Prawy i sprawiedliwy pan dyrektor Kmita jak przyjmie zastępstwo, to jego szefem będzie pan Roman o nienagannej przeszłości towarzysza oraz przyboczny anioł stróż, zdeklarowany Jasiu komunista. Nie mogę już się doczekać tego transferu, po którym pan Kmita chyba na dobre powróci do własnych korzeni genealogicznych.

Wyborca 13
Wyborca 13

Po przegranej, Łukasz mocno kombinuje jak tu zająć miejsce pana posła na liście w nadchodzących wyborach parlamentarnych. W końcu pan asystent dobrze wie, że koniunktura na PiS za niedługo się skończy.
Plotki powiadają, że po wewnętrznym audycie u posła Olkusz też może mieć swoją aferę madrycką?

kilwater
kilwater

[quote name=”wytłumacz”][quote name=”Kilwater”]REFERENDUM JEST BARDZO MOŻLIWE , tak to prawda , ale jaki wstyd dla Olkusza ![/quote]

Dlaczego chcesz referendum, czy naprawdę musimy w taki sposób odwoływać Osucha i Kmitę?[/quote]
Jak trzeba to odwołać natychmiast

Analizator spalin
Analizator spalin

Przeczytajcie tekst Nielaby na forum , widac ze duch Konarskiego powraca , czy Nielaba to Piasny bis ? Czy szykuje sie walka buldogów pod dywanem ? Juz cztery lata temu człowiek ze wspólnoty Konarskiego niejaki Piasny wykiwał go a dzisiaj w ta role wpisuje sie Nielaba , Oj Panie Starosto Konarski nie ma Pan szczęścia do ludzi , a właściwie to czemu nie ? Gdzie dwóch sie bije tam trzeci korzysta , tylko kto? Orkisz, Kmita a może Sciązko czy Januszek ? , No ,zapomniałem jeszcze o Rzepce , Łaksie , Węgrzynowej , Herzyku, Osuchu, Skoczyniu , No kto tam… Czytaj więcej »

wytłumacz
wytłumacz

[quote name=”Kilwater”]REFERENDUM JEST BARDZO MOŻLIWE , tak to prawda , ale jaki wstyd dla Olkusza ![/quote]

Dlaczego chcesz referendum, czy naprawdę musimy w taki sposób odwoływać Osucha i Kmitę?

Kilwater
Kilwater

REFERENDUM JEST BARDZO MOŻLIWE , tak to prawda , ale jaki wstyd dla Olkusza !

OPB
OPB

[quote name=”Sprawdzian dla Kmity”]Słuszna decyzja panie Burmistrzu. Teraz zobaczymy czy pan Kmita na odwagę jak mówił w czasie kampanii wyborczej i czy postąpi odpowiedzialnie w stosunku do mieszkańców.[/quote]Propozycja Pana Romana ukazuje jego słabość a przedewszystkim bezsilność w podejmowaniu dobrych decyzji , chce sie wysługiwać młodym Kmita gdyż ten jest dobrze przygotowany tak pod względem merytorycznym jak i spraw samorządowych , tylko zachodzi pytanie : Roman po jaką cholerę startowałeś jak nie jesteś w stanie samodzielnie zarządzać tym miastem ? To nie jest tak jak w wydz. Komunikacji ” rozkazuję to zrobić i kropka” tu drogi Romciu odpowiedzialność spada całkowicie na… Czytaj więcej »

drzewkobonzai
drzewkobonzai

Głosowałem na pana P. tylko i wyłącznie ze względu, iż był to głos przeciwko panu K. A tu teraz takie kwiatki. Trzeba zacząć zbierać podpisy pod referendum.

:lol:
:lol:

[quote name=”żorż”]Góra za 6 miesięcy przekonacie się jaką miernotę wybraliście na burmistrza a pracownicy urzędu mig Olkusz jeszcze szybciej[/quote]
My już teraz wiemy jakiej miernoty niewybraliśmy !!!!

:lol:
:lol:

[quote name=”baca”]
Jak to po bitwie powoli opada kurz, e tam kurz, derka i zamiast młodego wyścigowego araba zaczyna się wyłaniać stara, ślepa i kulawa szkapa.
Szkapa która mówi, przez prasę.
Żałosne.A jeszcze tydzień nie minął.
I po co było głosowanie PRZECIW? Następny, przynajmniej rok zmarnowany.Do referendum i nowych wyborów.[/quote]
Ty”baca” to chyba taki olkuski omnibus jesteś – znasz się na owcach , na koniach i na polityce. Aż żal, ze sam nie wystartowałeś w wyborach.

żorż
żorż

Góra za 6 miesięcy przekonacie się jaką miernotę wybraliście na burmistrza a pracownicy urzędu mig Olkusz jeszcze szybciej

Sprawdzian dla Kmity
Sprawdzian dla Kmity

Słuszna decyzja panie Burmistrzu. Teraz zobaczymy czy pan Kmita na odwagę jak mówił w czasie kampanii wyborczej i czy postąpi odpowiedzialnie w stosunku do mieszkańców.

Łowca głów
Łowca głów

[quote name=”997….”][quote name=”Łowca głów”]A już miałem dzwonić na policję !,…myślałem że to listy gończe. :sad:[/quote]
Lepiej zadzwoń i zamów sobie lekarza.[/quote]
Lekarza ?!!! Ale ja jestem zdrowy i chce mi się żyć ! Dzisiaj lekarz = grabarz a polityk to były lub przyszły przestępca. 🙁

Roman bierz Ich
Roman bierz Ich

Pan Burmistrz Roman Piaśnik winien powołać na swoich zastępców Jana Orkisza i Łukasza Kmitę.Wówczas miałby spokój w radzie i lojalnego doświadczonego zastępcę.

Mareczek
Mareczek

Roman bez PiSu nic nieznaczy… pewnie za rok zapisze sie do kaczolandu. Razem z kwachem.

vktor
vktor

Myslę, że juz niedlugo zobaczymy jakiego gospodarza wybralismy. Czarno to widzę.

nie z gminy ...
nie z gminy ...

[quote name=”kanar”][quote name=”popieram”]popieram decyzję Burmistrza Piaśnika, wreszcie Kmita będzie mógł się wykazać..[/quote]

Ciekawe jakie jeszcze niespodzianki Pan Piaśnik ma. Oby następną nie było pozostawienie tej nieudolnej Pani Skarbnik (kasjereczki ze Starostwa) na stanowisku.[/quote]
A ja myslę, że pani skarbnik Katarzyna Konieczny powinna zostać. Bardzo kompetentna i zna się na rzeczy. Przyjdzie inny i za nim policzy te miliony to mu zejdzie ze 2 lata.