pawel piasny 2

Paweł Piasny zdecydował się powalczyć o fotel burmistrza Olkusza. Obecny wicestarosta powiatu olkuskiego zaznacza, że nie jest politykiem i nie zamierza żyć z polityki. Jego ambicje w tym zakresie od lat jednak nie maleją. W listopadzie po raz trzeci zawalczy o najwyższe stanowisko w ratuszu.

Pierwszy raz na burmistrza Olkusza Paweł Piasny startował w 2006 roku. Od razu postawił na swoje nazwisko, zakładając lokalny komitet. W kolejnych wyborach samorządowych podjął walkę nie tylko o fotel włodarza miasta, ale i mandat radnego powiatowego. W tym drugim przypadku wyborcy obdarzyli go zaufaniem. Od 2010 roku zasiada zatem w Radzie Powiatu, do której dostał się z list Wspólnoty Samorządowej „Przymierze”. Trzy lata temu przyjął propozycję kandydowania do parlamentu z Platformy Obywatelskiej. Nie uzyskał jednak poselskiego mandatu. Prawie rok temu został wicestarostą. Teraz zamierza po raz trzeci spróbować swych sił w walce o stanowisko burmistrza Olkusza. Tym razem postawił na własny komitet – KWW Samorząd OdNowa.

Wicestarosta deklaruje, że jest człowiekiem twardo stąpającym po ziemi. Kandyduje na burmistrza, ponieważ ma inne spojrzenie na zarządzenie gminą i kreowanie kierunków jej rozwoju. – Magistrat ma być przyjacielem każdego mieszkańca. Urząd powinien minimalizować problemy, a nie kłaść przysłowiowe kłody pod nogi. Uważam, że należy opracować spójny, rzeczowy i przede wszystkim wiarygodny plan rozwoju gminy na wiele lat  – twierdzi Paweł Piasny.

Lider komitetu OdNowa wierzy, że jest w stanie udźwignąć ciężar zarządzania gminą na każdym poziomie. – Myślę, że olkuszanie poznali mnie przez pryzmat ostatnich miesięcy jako osobę posiadającą te umiejętności, a przede wszystkim jako osobę, która decyzje podejmuje, a nie celebruje. Jestem gotów podjąć to wyzwanie, a czy mieszkańcy naszej gminy zdecydują, aby powierzyć mi zadanie kierowania gminą okaże się za dwa miesiące. Każdy werdykt przyjmę z pokorą – dodaje Paweł Piasny.

Komitet OdNowa chce wystawić listy we wszystkich okręgach do Rady Powiatu, w większości gmin znajdujących się na terenie powiatu olkuskiego oraz kandydatów na wójtów i burmistrzów co najmniej w czterech gminach. Cały zespół, wraz z lokalnymi liderami, ma zostać zaprezentowany w najbliższych dniach.

 

31
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
17 Wątków
14 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
1 Autorzy komentarzy
olkuszanin z wyboruArturmammamijaKul9q47pRumburak Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
grzegorz27
grzegorz27

Proszę niech pan odpuści są naprawdę lepsi od pana na to stanowisko.

ciekawy
ciekawy

Zaraz. Którzy są ci lepsi. Ci co przez długie lata skutecznie niszczyli ekonomie miasta? Ci co otumaniają ludzi drogocennymi gadżetami? Nie wiem. To już nie są żarty. Ktoś pisze o pójściu pod prąd. Przecież Piasny idzie pod prąd. Próbuje ratować powiat. Gdyby szedł z prądem zaraz za publiczne pieniądze pierdyknąłby jakiego klomba z fontannami tu i tam. A bida? Co tam. Boją się go koryciarze aż miło czytać takie fora.

viki
viki

a jakie ratuje powiat, że zrezygnował z telefonu, nie rób poruty krajan

bez szans
bez szans

„Uważam, że należy opracować spójny, rzeczowy i przede wszystkim wiarygodny plan rozwoju gminy na wiele lat – twierdzi Paweł Piasny.”

Panie Piasny już Pan zapowiedział program naprawczy dla powiatu, i gdzie on jest? Nie sprawdził się Pan w powiecie to teraz gmina i burmistrz. Bez szans.

mammamija
mammamija

A ja się dziwię ludziom że głosują na burmistrza i równocześnie na radnego powiatowego, może jedno by wystarczyło. Jak się decydują startować na burmistrza to nie na radnego. Oby się nie okazało że w powiecie radni to będą sami przegrani ubiegający się o fotel burmistrza.

demostenes
demostenes

Przezabawne jest czytać, że wicestarosta Piasny twierdzi , że nie jest politykiem.Pan Piasny kandydował dwukrotnie na urząd Burmistrza, kandydował z listy Platformy Obywatelskiej do Sejmu, pełni funkcję wicestarosty, ale dalej twierdzi, że nie jest politykiem.Straszna bufoniada.Niczym molierowski Pan Jourdain, który ze zdumieniem dowiedział się, że przez 40 lat „mówił prozą”.Na stanowisko burmistrza potrzebujemy właśnie polityka, czyli osobę, jak pisał Max Weber, której nie tylko o sprawowanie władzy i zaspokojenie własnej próżności, ale o działanie na rzecz dobra wspólnego. polityka, który potrafi rozmawiać z ludżmi, słuchać ich racji i działać w ich interesie.A nie polityka goniącego za własnymi interesami, doprowadzającego do… Czytaj więcej »

Aadam
Aadam
Rysio z klanu
Rysio z klanu

Co za Muminek :D. Paweł to będzie twoja czwarta przegrana – dałbyś sobie lepiej spokój z tą polityką i poświęcił się swojej pasji rolnika.

łowca wieś.....ów
łowca wieś.....ów

Drogi Pawle, kandyduj może na sołtysa swojej wsi i zajmij się wiatrakami a od miasta trzymaj się z daleka

Aadam
Aadam

Tam już jest też spalony -nic z tego.

Sąsiadka
Sąsiadka

Każdy byle nie ten !!!

małolepszy
małolepszy

Nie ma szans, ale w drugie turze poprze p. D. Rzepkę. Takie są ustalenia prawdopodobnie i koalicja na przyszłość, może i również z SLD a bez PiS.

Sebastian
Sebastian

Czytając z uwagą wszystkich przedmówców, dostrzegam jedną prawidłowość … każdy z Państwa ukrywa się pod pseudonimem, (no może za wyjątkiem Pana Grzegorza27) , doszukując się w Pawła kandydaturze wyłacznie ujemnych stron, a czasem negując jego kandydowanie wyłacznie dla zasady. Być może nie dla wszytskich jest to kandydat najlepszy, nie mniej jednak pozwólmy działać prawom demokracji… pozwólmy wszystkich wybrać … dla prowokacji, a może z przekonań czy też z czystej przekory – ZAGŁOSUJE NA PANA PAWŁA PIASNEGO !!!

Rysio z klanu
Rysio z klanu

To, że możemy swobodnie się wypowiadać na tym forum, to są właśnie wspomniane prawa demokracji – a Ty właśnie się na nie powołujesz.

viki
viki

a ty pod czym się ukrywasz

na przekór
na przekór

[quote name=”małolepszy”]Nie ma szans, ale w drugie turze poprze p. D. Rzepkę. Takie są ustalenia prawdopodobnie i koalicja na przyszłość, może i również z SLD a bez PiS.[/quote]

Czyli ,że jest to koalicja pn. „Każdy byle nie PiS” . Dlatego zagłosuję na Kmitę z PiS.

Aadam
Aadam

A jak wgląda z punktu prawnego Bycie inwestorem fermy wiatrowej i jednocześnie starostą obiegającym się o fotel burmistrza.

viki
viki

Już samo to, że facet kandyduje do kilku funkcji naraz świadczy o tym, że ma straszne parcie na NASZE pieniądze.
Kiedy się wreszcie skończy tego rodzaju hucpa, bo takie kandydowanie TO JEST HUCPA a nie poważne myślenie o mieście.
Czy po zdobyciu fotela burmistrza będzie z pozycji siły załatwiał prywatne interesy wiatrakowe nawet przez zmianę ustawy?

Dyl_Sowizdrzał
Dyl_Sowizdrzał

[quote name=”viki”]Już samo to, że facet kandyduje do kilku funkcji naraz świadczy o tym, że ma straszne parcie na NASZE pieniądze… [/quote]Niekoniecznie. To może być zwyczajne chęć czynnego istnienia w polityce lokalnej i pracy na rzecz lokalnych społeczności. Poważne myślenie o mieście to także posiadanie narzędzi do realizowania działań na rzecz miejskiej społeczności. Czymś takim jest bycie burmistrzem lub starostą ewentualnie radnym w powiecie lub gminie. Niektórym z pewnością chodzi o pieniądze z tego tytułu, a innym, którzy je mają mogą przyświecać inne cele. Każdy ma prawo (konstytucyjne) startować w wyborach i stosować taktykę dopuszczalna prawem wyborczym. Prawo to nie… Czytaj więcej »

theon
theon

… ,, posiadanie narzędzi do realizowania działań na rzecz miejskiej społeczności. ” – dylu, to jest bełkot 😥

Rumburak
Rumburak

Ble, ble, ble, ble

Aadam
Aadam

A pozwala prawo na to, aby jednocześnie przedsiębiorca ,zajmujący stanowisko starosty , był inwestorem, i lobbował na rzecz swojej inwestycji ?.

bój ostatni
bój ostatni

Panie Piasny. Bój to jest już pana czwarty i mam nadzieję, że już ostatni i też przegrany. Szkoda kasy

Dyl_Sowizdrzał
Dyl_Sowizdrzał

[quote name=”theon”]… ,, posiadanie narzędzi do realizowania działań na rzecz miejskiej społeczności. ” – dylu, to jest bełkot :cry:[/quote]

Nie miałem(niestety) po opublikowaniu tego postu możliwości poprawienia go gdyż przegląd PO zlikwidował obecna kiedyś opcje korekty dla zalogowanych użytkowników. Zdanie zawierające przytoczony fragment rzeczywiście skonstruowane jest niefortunnie.
Zauważyłem wszakże, że uwagi tego typu kierujesz wyłącznie do moich tekstów. Masz z Dylem jakiś problem? Mam kajać się przed Tobą, za każdym razem gdy coś popełnię?
Powinieneś dla równowagi chwalić wysoce logiczne i merytoryczne teksty, ot, chociażby ten poniżej, Rumburaka

Kul9q47p
Kul9q47p

Proszę o wyjaśnienie jednego. Każdy jest politykiem kto jest związany z władzą. Polityka to sztuka zdobywania władzy , a nie przynależność do partii. Wszyscy startujący uczestniczą w życiu politycznym.

Kul9q47p
Kul9q47p

Za słownikiem języka polskiego:
polityka
1. «działalność władz państwowych, zwłaszcza rządu»
2. «działalność jakiejś grupy społecznej lub partii mająca na celu zdobycie i utrzymanie władzy państwowej; też: cele i zadania takiej działalności oraz metody realizacji takich zadań»
3. «sposób działania osoby lub grupy osób kierujących jakąś instytucją lub organizacją»
4. «zręczne i układne działanie w celu osiągnięcia określonych zamierzeń»

Aadam
Aadam

1/ Z JAKIMI UGRUPOWANIAMI POLITYCZNYMI BYŁ PAN „ZWIĄZANY” W PRZESZŁOŚCI, I OBECNIE?.
2/ CO SADZI PAN O SPOSOBIE NAUCZANIA I WPROWADZANIA DO SZKÓŁ NAUCZANIA SEKSUALNEGO ?
3/ CO SADZI PAN O ZWIĄZKACH PARTNERSKICH ?
4/ CO SĄDZI PAN O ABORCJI
5/ CZY JEST PAN ZA JAWNOŚCIĄ POSIEDZEŃ RADY ,POPRZEZ ICH TRANSMISJĘ ?
6/ PROSZĘ WYMIENIĆ 3 NAJWAŻNIEJSZE ZADANIA DLA REJONY NASZEGO.
7/JAKIE DECYZJE WYCOFAŁ BY PAN, KTÓRE ZOSTAŁY WPROWADZONE?.

olkuszanin z wyboru
olkuszanin z wyboru

…a kogo obchodzą duperele wprowadzania nauczania seksualnego w związkach partnerskich i ich aborcji, gdy powiat się wali, tonie w długach i potrzeba twardej ręki w sprawach kluczowych i ważnych.

Artur
Artur

🙂 ja bym dał Mu szansę.wiem napewno ,że nie zależy Mu na kasie bo ją ma