sesja powiat2

26 listopada godz. 15.00 – o tej porze radni powiatowi mieli po raz pierwszy spotkać się w nowym składzie. Sesja, zgodnie z planem, dotyczyła wyboru przewodniczącego oraz jego zastępcy. Pojawiały się głosy, że być może już dziś poznamy nazwisko starosty. Po kilkunastu minutach oczekiwania pewne stało się, że żadne wybory nie mogą się odbyć. Nieobecność aż czternastu radnych sprawiła, że zrealizowano tylko pierwszy punkt porządku obrad, czyli ślubowanie. Jak się okazało kilka godzin później, część nieobecnych uznała, że posiedzenie zostało zwołane wadliwie. W tej sprawie do komisarza wyborczego w Krakowie wystosowano protest podpisany przez dziewięciu rajców.

W środowe popołudnie na sali obrad starostwa powiatowego pojawiło się dziewięciu radnych: Norbert Bień (Samorząd OdNowa), Robert Herzyk (SLD), Robert Nielaba (Wspólnota Samorządowa Ziemi Olkuskiej), Paweł Piasny (Samorząd OdNowa), Andrzej Ryszka (PO), Barbara Rzońca (PO), Zdzisława Szczygieł (Samorząd OdNowa), Sławomir Sztaba (Gospodarny Samorząd) i Małgorzata Węgrzyn (SLD).  W komplecie nie stawili się radni Prawa i Sprawiedliwości: Łukasz Kmita, Jacek Osuch, Łukasz Piątek, Piotr Gamrot, Robert Kozłowski oraz Mateusz Liszka. Na sali zabrakło również Jana Orkisza (Gospodarny Samorząd), Józefa Stacha (Wspólnota Samorządowa Ziemi Olkuskiej), Adama Zielnika (Samorząd OdNowa).

Mniej dziwiła nieobecność pięciu radnych, którzy pełnią jeszcze funkcje burmistrzów i wójtów. Dariusz Rzepka (PO), Jan Łaksa (PSL), Ryszard Januszek (PO), Roman Żelazny (PSL) oraz Kazimierz Ściążko (PO) po złożeniu ślubowania automatycznie przestaliby być włodarzami gmin. W takiej sytuacji nie mogliby też wziąć trzymiesięcznej odprawy.

sesja powiat1

Czy nieobecność większości radnych świadczy o zawiązaniu się koalicji poza powiatowymi salami? A może czekają oni na rozstrzygnięcia drugiej tury wyborów? Takie głosy padały w kuluarach. Ostatecznie po ślubowaniu odroczono sesję na 17 grudnia.

Zagadka rozwiązała się kilka godzin później. Redakcje lokalnych gazet otrzymały e-maila zatytułowanego „Protest elektów Radnych Powiatu w Olkuszu”. Dziewięciu  radnych złożyło protest do krakowskiego komisarza wyborczego w sprawie wadliwego zwołania pierwszej sesji rady powiatu. Podanie dnia i godziny, ale bez określenia miejsca – to jedna z pięciu wymienionych nieprawidłowości. Radni podnoszą też, że postanowienia krakowskiego komisarza wyborczego o zwołaniu sesji przesłał im powiatowy komisarz wyborczy sędzia Rafał Ziętek gońcem, późnym popołudniem 25 listopada. Pisma zostały dostarczone członkom rodzin nowych radnych lub do ich miejsc pracy. Kolejne pismo o tym samym znaku dostarczył gońcem wicestarosta olkuski. Dziewięciu radnych podnosi, że termin zwołania sesji był bardzo krótki, a starosta olkuski ustalił go z komisarzem wyborczym bez konsultacji z pełnomocnikami komitetów wyborczych. Jako piąty powód podano naruszenie statutu powiatu, który stanowi, że radnych powiadamia się o sesji na pięć dni przed wyznaczonym terminem. Pod protestem podpisali się: Piotr Gamrot, Łukasz Kmita, Robert Kozłowski, Mateusz Liszka, Jan Łaksa, Jan Orkisz, Jacek Osuch, Łukasz Piątek i Józef Stach.

Pierwsza sesja nowej kadencji musi odbyć się w terminie siedmiu dni od ogłoszenia przez Państwową Komisję Wyborczą zbiorczych wyników wyborów do rad na terenie całego kraju. Jak myślicie, czy to jest protest, czy może bardziej pretekst, by opóźnić wybór prezydium Rady? Czy świadczy to o tym, że kuluarowe rozmowy nie przyniosły spodziewanych rozstrzygnięć? Będziemy śledzić ten temat i na bieżąco informować naszych czytelników.

sesja powiat3

 

62
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
62 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
1 Autorzy komentarzy
obiektywnyciekawyDam.gdzie Sztaba?benzq Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
joga
joga

ALE WSTYYDDDDDDDDDDDD!!!! ALE WSTYDDDDDDDDDDD WYBORCY TEGO NE ZAPOMNĄ!

WYborca30112014
WYborca30112014

[quote name=”joga”]ALE WSTYYDDDDDDDDDDDD!!!! ALE WSTYDDDDDDDDDDD WYBORCY TEGO NE ZAPOMNĄ![/quote]
Oby pamiętali już w najbliższą niedzielę!

mieszkanka olkusza
mieszkanka olkusza

Tak się zastanawiam: Józef Stach, Łukasz Piątek, Łukasz Kmita czy Sz.P. Jan Orkisz, czy Panowie od teraz zaczynają pełnić tę funkcję?, czy czas na pisanie i podpisywanie protestu się znalazł ale na sesję już nie. ŻENADA PANOWIE ŻENADA!

Koralik
Koralik

To jest jakaś kpina! Towarzystwo PISowe nie zna przepisów? Nie wiedzieli, że jest sesja? Część mieszkańcow czeka na wybór starosty i od tygodnia wiadomo że sesja bedzie we wtorek. Co to jest, przedszkole że za rękę trzeba prowadzić do nowej klasy?Wszystkich nieobecnych, niepelniących innych funkcji od razu obciążać finansowo lub pracami społecznymi na rzecz powiatu.
A najlepiej zakazać pełnienia istotnych funkcji w starostwie. Będą się tylko przerzucać skargami i papierami.
Oczywiście że jest to pretekst by opóźnić wybór prezydium Rady.
Paranoja

lamecast
lamecast

Pierwsza sesja nowej kadencji musi odbyć się w terminie siedmiu dni od ogłoszenia przez Państwową Komisję Wyborczą dobrze o tym wiedzieli, wiec graja na czas…

a co do pamieci wyborcow? porazka grzegorz L zbieral podpisy na osiedlu mlodych o parking (ktory byl juz w budowie) a zlozyl do burmistrza o zablokowanie wyjazdu tymczasowego (bo niby niebezpiecznie itp) a tak naprawde nie mial gdzie postawic aut sprowadzonych na handel. i co znow go wybraly lemingi na radnego porazka.

Aadam
Aadam

A czy ci nowi radni powinni koczować przez te siedem dni pod drzwiami urzędu, aby mogli się dowiedzieć o miejscu i terminie sesji ????. Jeżeli obowiązek odbycia się sesji jest do 7u dni od ogłoszenia wyborów, to organizator sesji już wcześniej mógł ustalić miejsce i jak to uczynił rozesłać posłańców(gońców) w dniu ogłoszenia oficjalnych wyników lub następnego dnia. Dlaczego tego nie uczynił ???. A co w sytuacji jeżeli doręczyciel nie zastaje nikogo z domowników ,lub domownicy odmówią przyjęcia pisma?. Wydaje się że sposób doręczenia jak i czas były z góry zaplanowane, aby wywołać konflikt i sztuczne zamieszanie. I okazuje się… Czytaj więcej »

mieszkaniec
mieszkaniec

Biedny Kmita,jemu zawsze wiatr w oczy.Nie chce takiego burmistrza, chyba głupi na niego zagłosują.PiSowskie Towarzystwo Wzajemnej Adoracji obrażone na cały świat.

ulala
ulala

[quote name=”Koralik”]To jest jakaś kpina! Towarzystwo PISowe nie zna przepisów? Nie wiedzieli, że jest sesja? Część mieszkańcow czeka na wybór starosty i od tygodnia wiadomo że sesja bedzie we wtorek. Co to jest, przedszkole że za rękę trzeba prowadzić do nowej klasy?Wszystkich nieobecnych, niepelniących innych funkcji od razu obciążać finansowo lub pracami społecznymi na rzecz powiatu. A najlepiej zakazać pełnienia istotnych funkcji w starostwie. Będą się tylko przerzucać skargami i papierami.Oczywiście że jest to pretekst by opóźnić wybór prezydium Rady.Paranoja[/quote]Koraliku pisz poprawnie sesja w środę chyba że na kalendarzu się nie znasz i ie tylko towarzystwo PISOWE bo ich jest… Czytaj więcej »

PJII
PJII

To nie wstyd, to chamstwo w wydaniu „radnych powiatowych”. Nie da się napisać już mniejszymi literami ale te osoby które blokują, utrudniają prace Rady powinni to dotkliwie odczuć. To ordynarna, w dziecinny sposób tłumaczona postawa niby „prawych ” ludzi. Co, nie wiedzieli gdzie organizowana jest sesja, że z zapisu ustawy a nie jakiegoś mało znaczącego regulaminu „starej” rady wynika kalendarz prac nowo wybranych rad gmin, powiatów. Tu chodzi o bezczelne odwleczenie i jak zwykle pokazanie może niechcący ale jednak braku profesjonalizmu, znajomości prawa no i oczywiście kalkulacji własnego interesu. A interes wyborców? Oni już są niepotrzebni. Przynajmniej na kolejne 4… Czytaj więcej »

Przemek
Przemek

PISiory zawsze znajdą pretekst. Ich misją jest mącenie i destabilizowanie pracy zarówno na poziomie kraju jak i w samorzadach. Ludzie, którzy głosowaliście na nich opamiętajcie się, nie dajcie się otłumanić. To są ludzie, którym nie zależy, żeby coś dobrego zrobić dla społeczeństwa, a wręcz przeciwnie wprowadzać zamęt i chaos.

kolus
kolus

OLKUSZANIE – NA KOGO GŁOSUJECIE !!!!
Widać towarzystwo wzajemnej adoracji.

chłopaki nie płaczą
chłopaki nie płaczą

Ludzie odwracają się od Piasnego. To jest człowiek, który zrobi wszystko aby być wicestarostą. Układanka była prosta: Węgrzyn -przewodnicząca, Sztaba – wice. Piasny – starosta, Rzońca -wicestar.
Koalicja SLD, Piasny, PO i ogryzki bedzie dzielić stołki a nie zajmować się powiatem…

ech,
ech,

cos mi sie wydaje że tylko „stare” towarzystwo sie spotkało, a kpiną jest że jedna osoba startuje na dwa stanowiska.Czyzby wedle zasady wszystko jedno jakie korytko, byleby pełne ?

olkuszak
olkuszak

Jeżeli 9 radnym nie pasuje ( Piotr Gamrot, Łukasz Kmita, Robert Kozłowski, Mateusz Liszka, Jan Łaksa, Jan Orkisz, Jacek Osuch, Łukasz Piątek i Józef Stach.) to niech się zrzeką mandatów i po sprawie.Jest wielu chętnych na ich miejsce a niech nie robią gnoju.

Młody
Młody

Cytuję lamecast: „Właściwy skład Rady będzie znany po niedzielnej II turze wyborów. Zwołanie jej przed wyborami jest niczym innym jak perfidnym politycznie atakiem na Pana Łukasza Kmitę[quote name=”lamecast”]Pierwsza sesja nowej kadencji musi odbyć się w terminie siedmiu dni od ogłoszenia przez Państwową Komisję Wyborczą dobrze o tym wiedzieli, wiec graja na czas…” Pierwsza sesja nowej kadencji musi odbyć się w terminie siedmiu dni – „Termin ten należy liczyć – zgodnie z art. 184 ust. 2 Ordynacji wyborczej do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw [Ordynacja] – od dnia ogłoszenia obwieszczenia Państwowej Komisji Wyborczej [PKW] o zbiorczych wynikach wyborów do… Czytaj więcej »

Józek
Józek

To proste – nie zdążyli jeszcze poza kulisami podzielić stołków i stworzyć grup interesów (swoich) zamiast wspólnie działać dla dobra ludzi. Poza tym jak wcześniej pisałem wyborca zrobił swoje i teraz i będzie potrzebny za 4 lata.

czub
czub

Ktoś tu pisze o koczowaniu? Jest XXI w. – są komórki, Internet- ciągła wymiana informacji, gołębie już dawno nie przynoszą listów. Ci Państwo będąc wybranymi na stanowisko samorządowe powinni znać prawo. Ustawa jasno określa, kto zwołuje pierwszą sesję Rady Powiatu i w jakim terminie. Pewnie też radni otrzymali zaproszenie na sesję – nie ma potwierdzenia odbioru tychże zaproszeń? Ja bym chciał, żeby w samorządzie terytorialnym pracowali przyzwoici fachowcy, którzy nie bawią się w polityczne gierki, a solidnie pracują. Ciekawe, czy taka wrzawa będzie podczas prac nad ważnymi dla rozwoju powiatu sprawami…
Z ukłonami,

no-no
no-no

p. Piasny chce wszystkimi nieudolnie rządzić, ale mu wszystko nie wychodzi!! Dzwonił a teraz jeździ osobiście do wszystkich radnych by im przekazac ze to on ma byc starosta ewentualnie wicestarosta! BOZE widzisz to……… Jak trzeba byc zdesperowanym i miec takie parcie na władze!!!
Brawa dla tych 9 radnych. BRAWO za to że chociaż wy normalnie myślicie.

Krzysztof71
Krzysztof71

Gdy trzeba było zgłosić swoją kandydaturę do rady powiatu, to ci wszyscy ludzie wiedzieli, gdzie się udać. A teraz rżną głupa, że nie zostali powiadomieni o miejscu zwołania Rady. Boże! Widzisz i nie grzmisz? Niech się zrzekną mandatów, jak im nie pasuje, a może lepiej – należałoby zawiadomić prokuraturę o niedopełnieniu obowiązków służbowych przez tych radnych. Oni dostają lepszą kasę, niż niejeden zarabia na pełnym etacie. Zgłaszając swoją kandydaturę powinni być w dość znacznym stopniu dyspozycyjni czasowo.

KOLES
KOLES

[quote name=”mieszkaniec”]Biedny Kmita,jemu zawsze wiatr w oczy.Nie chce takiego burmistrza, chyba głupi na niego zagłosują.PiSowskie Towarzystwo Wzajemnej Adoracji obrażone na cały świat.[/quote]
NIE GLOSUJEMY NA KMITE TYLKO NA PIASNIKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

KOLES
KOLES

GLOSUJEMY NA PIASNIKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

...
...

Nie będzie debaty, nie będzie głosowania. Zagłosuję na Kubusia Puchatka bez majtek, którego dopiszę do listy, albo na psa Huckelberry.

siara
siara

Otóż to Katee!….Takich przegranych oprócz p. Rzepki, p. Piasnego i p. Łaksy…cała trójka kandydując na Burmistrza dostała od wyborców kopa już w pierwszej turze! będzie więcej.
Prawdop. dołączy do nich p. Januszek i p.Ściążko…Nie wymieniam tutaj p. Kmity, bo ten radny powiatowy chyba wygra walkę o fotel burmistrza…..Według mnie, ludzie ci powinni stulić uszy po sobie i z pokorą przyjąc do wiadomości fakt, że….wyborcy ich już nie chcą na eksponowanych stanowiskach! Już wkrótce okaże się, czy ten ewidentnie czytelny przekaz jaki dostali 16.11. od wyborców, ma dla nich jakiekolwiek znaczenie 🙁

Młody
Młody

Pierwsza sesja nowej kadencji musi odbyć się w terminie siedmiu dni po ogłoszeniu wyniku wyborów – „Termin ten należy liczyć – zgodnie z art. 184 ust. 2 Ordynacji wyborczej do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw [Ordynacja] – od dnia ogłoszenia obwieszczenia Państwowej Komisji Wyborczej [PKW] o zbiorczych wynikach wyborów do rad na obszarze kraju, w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej.” Ja się więc zastanawiam czy ta niby pierwsza sesja była zwołana zgodnie z prawem, a ponadto jaki był cel takiego pośpiechu skoro skład Rady będzie znany dopiero po drugiej turze wyborów. Uważam że kompromitacją i ignoranctwem jest także stawienie… Czytaj więcej »

wybiórczy
wybiórczy

DZIĘKUJĘ PANIE KMITA!!! Już wiem, jak mam głosować w najbliższą niedzielę! A ty chłopczyku idź do innej piaskownicy bawić się w pseudo polityczne gierki. Olkusz to może i grajdołek ale chyba nie upadnie aż tak nisko. Z wyborczym pozdrowieniem!

peak
peak

Młody, dlaczego doszukujesz się drugiego dna? Czy obwieszczenie o wynikach jest zamieszczone w Dzienniku Ustaw? Czy nie jest? Komisarz działa w zgodzie z literą prawa, czy nie działa? Wydaje mi się, że komisarza mało obchodzi interes polityczny niektórych panów i pań i robienie przez nich awantury, tylko komisarz stoi na straży przestrzegania prawa.

Damian32
Damian32

Głosuje na Kmite. Glosowalem na Rzepke, ale przepadl. Teraz oddaje glos na Kmite moi Drodzy. Piasnik to samo zlo, a doswiadczenie to on ma tylko w bogaceniu się . Mam nadzieje, ze Kmita nie zawiedzie mojego zaufania . AVE!

Odwagi.
Odwagi.

Młodość to odwaga.Trzeba jej , by bronić naszych pieniędzy przed politycznie wykształconymi gangsterami, żarłocznymi bestiami.
Młodość to odwaga.

NICO
NICO

Wstyd to dopiero będzie jak Węgrzynowa zostanie Przewodniczącą Rady Powiatu. To dopiero bedzie wstyd. Emerytka już dawno powinna sobie dać spokój.

Katee
Katee

Jak najbardziej się zgadzam. Burmistrz Olkusza w końcu będzie nowy i mam nadzieje ze młodość wygra i nie rozczaruje tych co 30 postawia przy jego nazwisku krzyżyk.
Tylko dlaczego w powiecie musi być zawsze taki syf! I do koryta chcą sie dostać wielcy przegrani i niechciani!!!!! Te osoby ktore startowały na burmistrza i wójta i nie dostali sie nie powinny zasiadac w powiecie na stołkach starosty i wicestarosty. Brak zaufania do tych ludzi. LUDZIE ICH NIE CHCA!! Tak ciezko to zrozumiec!!!

pavv
pavv

To świadczy o tym, że wybory są nieważne!

marzyciel
marzyciel

Gdy pracownik nie stawia się w robocie to nie dostanie wypłaty….a nawet mogą go zwolnić ….
Tu też tak jest? 😆

będzie taniej
będzie taniej

[quote name=”marzyciel”]Gdy pracownik nie stawia się w robocie to nie dostanie wypłaty….a nawet mogą go zwolnić ….
Tu też tak jest? :lol:[/quote]

Radni, którzy nie złożyli ślubowania nie otrzymają diety więc pomagają zadłużonemu powiatowi.

ja
ja

chcieli rozdysponować stołki między siebie a tu masz ci los przyszła mniejszość i mogą sobie porządzić ale w spodniach

jan
jan

pani węgrzyn już witała się z gąską i …..Powinna pani się zastanowić i pomagać powiatowi z boku a nie mając koryto przy gębie.Nigdy ci nie zapomnimy machlojek w gminie klucze

QQ
QQ

Węgrzyn, Ryszka, Rzepka itp. Chciało by się zaśpiewać: Ale to już było i nie wróci więcej…
A tu masz zdechł pies.

marzyciel
marzyciel

A ile wynosi dieta? Moim zdaniem powinni za darmo radcować a nawet płacić po stówce za sesje za napoje i jedzonko na stole bo tu przecież tu chodzi o służbę społeczeństwu a nie o kasę prawda? 😆

marzyciel
marzyciel

to taki żarcik był 😉

koala
koala

30 listopada głosujemy na Łukasza Kmitę. Najlepszy kandydat II tury.

jest koalicja
jest koalicja

[quote name=”ja”]chcieli rozdysponować stołki między siebie a tu masz ci los przyszła mniejszość i mogą sobie porządzić ale w spodniach[/quote]

Nieobecnych 14 radnych na pierwszej sesji rady powiatu to przyszła koalicja rządząca w powiecie ? Czyli, że to już koniec z Piasnym i Rzońcową. PO+PiS+PSL+Gospodarny Samorząd = 15 radnych – to będzie stabilna większość w nowej radzie. Paweł Piasny +SLD+ Wspólnota Samorządowa = 8 radnych w opozycji.

baca
baca

Znów hołota będzie się pasła za nasze pieniądze……Powołajmy komitet likwidacji starostwa w Olkuszu i przyłączenia się do Chrzanowa.A te kloce niech obradują w zapiekankowni.

Derwisz
Derwisz

W środowe popołudnie na sali obrad starostwa powiatowego pojawiło się dziewięciu radnych: Norbert Bień (Samorząd OdNowa), Robert Herzyk (SLD), Robert Nielaba (Wspólnota Samorządowa Ziemi Olkuskiej), Paweł Piasny (Samorząd OdNowa), Andrzej Ryszka (PO), Barbara Rzońca (PO), Zdzisława Szczygieł (Samorząd OdNowa), Sławomir Sztaba (Gospodarny Samorząd) i Małgorzata Węgrzyn (SLD).

Dam sobie głowę uciąć,że większość z wyżej wymienionych będzie usiłować tworzyć koalicję, żeby rządzić w powiecie.

Luiza
Luiza

[quote name=”baca”]Znów hołota będzie się pasła za nasze pieniądze……Powołajmy komitet likwidacji starostwa w Olkuszu i przyłączenia się do Chrzanowa.A te kloce niech obradują w zapiekankowni.[/quote]Bardzo mądry pomysł.Po co ta rada skoro i tak ograniczy się do spłacania długów. Do tego wystarczy zwykły księgowy i plan spłaty kredytu.Powiatu na nic nie stać,to nad czym debatować.Towarzystwo wzajemnej adoracji będzie się spotykać na ciastkach i kawie, albo może przy półlitrówce. Miejscowi udowodnili, że nie są wstanie sami się rządzić, więc lepiej przyłączyć się do powiatu,gdzie na pierwszy rzut oka widać, że jest lepiej. Kim oni chcą rządzić, jak pracę można znaleźć wszędzie poza… Czytaj więcej »

doDerwisz
doDerwisz

[quote name=”Derwisz”]W środowe popołudnie na sali obrad starostwa powiatowego pojawiło się dziewięciu radnych: Norbert Bień (Samorząd OdNowa), Robert Herzyk (SLD), Robert Nielaba (Wspólnota Samorządowa Ziemi Olkuskiej), Paweł Piasny (Samorząd OdNowa), Andrzej Ryszka (PO), Barbara Rzońca (PO), Zdzisława Szczygieł (Samorząd OdNowa), Sławomir Sztaba (Gospodarny Samorząd) i Małgorzata Węgrzyn (SLD). Dam sobie głowę uciąć,że większość z wyżej wymienionych będzie usiłować tworzyć koalicję, żeby rządzić w powiecie.[/quote] Jasne. 😆 😆 😆 A ja daję sobie głowę uciąć, że większość z nieobecnych 13 (Orkisz, Kmita, Osuch, Kozłowski, Gamrot, Liszka, Piątek, Stach, Łaksa, Rzepka, Ściążko, Januszek, Zielnik) bo odliczam już Żelaznego będzie usiłować tworzyć koalicję,… Czytaj więcej »

Derwisz
Derwisz

[quote name=”doDerwisz”][quote name=”Derwisz”]W środowe popołudnie na sali obrad starostwa powiatowego pojawiło się dziewięciu radnych: Norbert Bień (Samorząd OdNowa), Robert Herzyk (SLD), Robert Nielaba (Wspólnota Samorządowa Ziemi Olkuskiej), Paweł Piasny (Samorząd OdNowa), Andrzej Ryszka (PO), Barbara Rzońca (PO), Zdzisława Szczygieł (Samorząd OdNowa), Sławomir Sztaba (Gospodarny Samorząd) i Małgorzata Węgrzyn (SLD). Dam sobie głowę uciąć,że większość z wyżej wymienionych będzie usiłować tworzyć koalicję, żeby rządzić w powiecie.[/quote] Jasne. 😆 😆 😆 A ja daję sobie głowę uciąć, że większość z nieobecnych 13 (Orkisz, Kmita, Osuch, Kozłowski, Gamrot, Liszka, Piątek, Stach, Łaksa, Rzepka, Ściążko, Januszek, Zielnik) bo odliczam już Żelaznego będzie usiłować tworzyć… Czytaj więcej »

kto?
kto?

[quote name=”NICO”]Wstyd to dopiero będzie jak Węgrzynowa zostanie Przewodniczącą Rady Powiatu. To dopiero bedzie wstyd. Emerytka już dawno powinna sobie dać spokój.[/quote]

Przewodniczącą Rady Powiatu ma być 70 letnia schorowana kobieta, bez jaj. Powiat to izba mędrców a nie dom starców miejcie litość

Klara
Klara

[quote name=”kto?”][quote name=”NICO”]Wstyd to dopiero będzie jak Węgrzynowa zostanie Przewodniczącą Rady Powiatu. To dopiero bedzie wstyd. Emerytka już dawno powinna sobie dać spokój.[/quote]

Przewodniczącą Rady Powiatu ma być 70 letnia schorowana kobieta, bez jaj. Powiat to izba mędrców a nie dom starców miejcie litość[/quote]

Jako przewodnicząca rady powiatu, byłaby na właściwym miejscu,gdyż powiat olkuski jest w okresie schyłkowym. To by nawet pasowało.

pewna koalicja?
pewna koalicja?

[quote name=”Derwisz”][quote name=”doDerwisz”][quote name=”Derwisz”

Jasne. 😆 😆 😆 A ja daję sobie głowę uciąć, że większość z nieobecnych 13 (Orkisz, Kmita, Osuch, Kozłowski, Gamrot, Liszka, Piątek, Stach, Łaksa, Rzepka, Ściążko, Januszek, Zielnik) bo odliczam już Żelaznego będzie usiłować tworzyć koalicję, żeby rządzić w powiecie. :lol:[/quote]
To chyba logiczne. Jedni chcieli wyportkować drugich.[/quote]

Jeszcze dojdzie Skoczyń Zdzisław za Romana Żelaznego i Sławomir Sztaba bo w Wolbromiu Gospodarny Samorząd podpisał porozumienie z PiS em i bedzie 15 radnych. Stabilna większośc, tylko kto starosta a kto wice ?

1234
1234

Witam!
Macie Kochani Olkuszanie Swój PIS. „SAMI PRAWORZĄDNI”
A tylko dochodzą do władzy, to zachowują się jak zwykłe świnie, które dostają się do koryta.
Jeszcze będziecie gorzko płakać za wybór Kmity razem z Osuchem, bo przecież tak naprawdę to nie Kmitę wybieracie tylko Osucha.
Są jeszcze gorsi niż nawet lewica.
Wieprze przy korycie pełnym pomyj…….
Niedobrze się robi.

edna
edna

juz widze jak sie trzesa te cwaniaki z ukladow i nepotyzmow, boja sie Kimity jak ognia, dlatego tak tu szczekaja. Czytalam wywiad z radia Krakow z panem Kmita gdzie deklaruje, ze nie bedzie zatrudnial nieuprzejmych i niekompetentnych urzednikow. BRAWO!!!!!!urzad dla obywateli a nie odwrotnie. Panie Kmita wierze ze PAn w tym olkuskim grajdole porzadnie posprzata.