e mail

„Powiat olkuski potrzebuje stabilnego zarządzania i sprawnego gospodarza, który jest w stanie nie tylko spłacać zaciągnięte długi, ale także będzie myślał o rozwoju i pozyskaniu środków europejskich – takie wnioski płyną z wtorkowego spotkania Radnych Rady Powiatu w biurze poselskim posła Jacka Osucha”. Tak zaczyna się e-mail, który trafił do naszej redakcji z biura poselskiego Jacka Osucha. Wygląda na to, że parlamentarzysta niczym mąż opatrznościowy, pomimo rozlicznych obowiązków poselskich postanowił wziąć w swoje ręce przyszłość powiatu olkuskiego. Czyżby nowo wybrani radni, wśród których nie brakuje przecież doświadczonych samorządowców, nie byli w stanie poradzić sobie sami?

Kilka dni temu nasz parlamentarzysta zaprosił na spotkanie radnych powiatowych. Jak wynika z poselskiej informacji, pojawiło się ich dwunastu. Co najciekawsze, będzie ciąg dalszy. Jacek Osuch najwyraźniej wczuł się w rolę mediatora, ponieważ zapowiada kolejną turę rozmów. Podobno swoją obecność na kolejnym spotkaniu zadeklarowało więcej radnych.

-Po zakończonej kampanii trzeba usiąść do stołu i porozmawiać o wyzwaniach, jakie stoją przed powiatem olkuskim. Dlatego główną intencją spotkania, któremu patronowałem, była merytoryczna rozmowa ponad wszelkimi podziałami. Już teraz, na progu nowej kadencji warto wytyczyć sobie główne cele programowe – nie tylko na nadchodzący rok 2015, ale na całe cztery lata. Po długiej dyskusji zgodziliśmy się, że takie rozmowy trzeba kontynuować w kolejnych dniach. Jednocześnie Radni zadeklarowali chęć podjęcia dalszych działań zmierzających do wypracowania wspólnego programu, który będzie połączeniem realnych możliwości budżetowych jak i zdrowego rozsądku – podkreśla poseł Jacek Osuch.

Chętnie dowiedzielibyśmy się czegoś więcej na temat spotkania. Niestety, w lakonicznym komunikacie nie podano nazwisk radnych, którzy pod poselskim parasolem chcą wprowadzić powiat olkuski na ścieżkę sukcesów. Próżno też szukać informacji, jak nasi wybrańcy zamierzają osiągnąć wytyczone cele. Bo o tym, że trzeba dbać o rozwój powiatu, kandydaci na radnych informowali wyborców przez całą kampanię.

Ciśnie się na usta wiele pytań: czy rzeczywiście sytuacja w nowej radzie powiatu jest na tyle zła, że wymaga parlamentarnej interwencji? Skąd ten brak wiary w nowych radnych i zdolność lokalnych struktur władzy do rozwiązywania lokalnych problemów? Dlaczego radni mają się spotykać na nieformalnych zebraniach w biurze poselskim, a nie w sali obrad w starostwie powiatowym? Skoro jest to próba mediacji ponad podziałami, to dlaczego poseł z PIS bierze na siebie ciężar mediacji, a nie działa wspólnie z posłanką z PO, naszym drugim reprezentantem w parlamencie?

O dalszych losach inicjatywy z pewnością będziemy informowali na bieżąco. A czy rzeczywiście będzie to porozumienie ponad partyjnymi podziałami, okaże się przy wyborze zarządu powiatu, a przede wszystkim starosty.

 

112
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
112 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
1 Autorzy komentarzy
kolomanskiKarolzniesmaczony 12Kompromitacjaco obiecał Piaśnik Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kolomanski
kolomanski

„pomimo rozlicznych obowiązków poselskich”…
A jakież to rozliczne „obowiązki” ma poseł z Olkusza ?? Kto go widział i ile razy na mównicy w Sejmie ?? Ile razy był w dowolnym programie publicystycznym w TV ?? Jak spełnił swoje przedwyborcze obietnice – niech redaktorka napisze !!!
Przegląd Olkuski nr 819 z października 2011 roku-strona 3.
Szczególnie te co dotyczą ZGH !!! Niech się pochwali jak uratował chociaż jedno miejsce pracy w wiodącym zakładzie pracy w powiecie..

Karol
Karol

[quote name=”zniesmaczony 12″][quote name=”Ania”]Ludzie napiszcie coś o wczorajszym cyrku na sesji, bo tylko ploty chodzą.
O co tam chodzi?[/quote]
o co tam chodzi ano oto że przegrany na wszystkich frontach który zdeklasował w wyborach wszystkich kandydatów nie może dorwać się do władzy i się nie dorwie bo jest butny arogant i etc.etc. 😆 😆 😆 :lol:[/quote]
Czy piszesz o Piasnym?

zniesmaczony 12
zniesmaczony 12

to taka olkuska kopia hofmana 😆 😆 😆 😆

zniesmaczony 12
zniesmaczony 12

[quote name=”Ania”]Ludzie napiszcie coś o wczorajszym cyrku na sesji, bo tylko ploty chodzą.
O co tam chodzi?[/quote]
o co tam chodzi ano oto że przegrany na wszystkich frontach który zdeklasował w wyborach wszystkich kandydatów nie może dorwać się do władzy i się nie dorwie bo jest butny arogant i etc.etc. 😆 😆 😆 😆

Ania
Ania

Ludzie napiszcie coś o wczorajszym cyrku na sesji, bo tylko ploty chodzą.
O co tam chodzi?

Kompromitacja
Kompromitacja

„paranoja to logiczny system urojeń”

co obiecał Piaśnik
co obiecał Piaśnik

Pan Roman Piaśnik przed objęciem urzędu burmistrza obiecywał mieszkańcom Gminy Olkusz m.in., że:…jako Burmistrz będę zdecydowanie działał w kierunku pozytywnych zmian w naszej Gminie… Moje główne cele to: podwyższenie poziomu życia Olkuszan, pobudzenie rozwoju gospodarczego – w tym budownictwa, przygotowanie terenów pod inwestycje dające nowe miejsca pracy, przejrzystość głosowań Radnych poprzez wprowadzenie głosowania imiennego w Radzie Miejskiej, wprowadzenie prawa do inicjatyw uchwałodawczych dla Mieszkańców, wzrost bezpieczeństwa w Gminie Olkusz, wprowadzenie realnej polityki prorodzinnej oraz obniżenie podatków i powstrzymanie podwyżek opłat. Ponadto wprowadzenie budżetu obywatelskiego, dbałość o przejrzystość w przetargach i polityce kadrowej, obiektywne i wyczerpujące informowanie Mieszkańców o pracy Rady,… Czytaj więcej »

Tom
Tom

Sesja została przerwana, gdyż Pan starosta zaproponował stanowisko vice, Panu Łukaszowi Piątkowi. Ten niestety nie przyjął propozycji, gdyz stwierdził, że lepszym kandydatem będzie Łukasz Kmita- po prostu śmiech na sali, tak się bać.
Nie dotrwałem do końca, lecz wybór vice ma być na najbliższym posiedzeniu, które zostało proponowane na 22 grudnia. Osoby które wytrwały do końca, niech potwierdzą czy ta data została, czy może została zmieniona

ciekawy
ciekawy

Czy mógłby ktoś napisać czy ta sesja została zakończona czy przerwana?? Bo nie doczekałem 🙁 Ewentualnie kiedy nastąpi dalszy ciąg??

Ania
Ania

[quote name=”kkk”]Przekręt!!!
W głosowaniu na starostę doliczono się 24 głosujących. Piasnego ogłoszono starostą. Skandal. Później wybierani vice. BYła zgłaszana cztery razy. Za każdym razem do tyłu. Opozycja ma 12 głosów, koalicja 11. PAT! Wszystko rozstrzygnie wojewoda.[/quote]
To miało być z tym oświceniem 🙂

Korwin Paliłkot
Korwin Paliłkot

[quote name=”zezowate szczescie”][quote name=”Noc cudów”]Skandal i kompromitacja ! Najważniejsze stołki , WIECZÓR I NOC CUDÓW PANIE PIASNY , CZY TO SA TE CUDA O KTÓRYCH PAN OPOWIADAŁ WCZeSNIeJ ? I co teraz z Panem zrobic , a co na to pańscy koalicjanci Ryszka i Węgrzynowa ? Postawa i zachowanie Pana podczas tej sesji powinny skutkować natychmiastowym złożeniem mandatu radnego ,[/quote]za wczesnie kmita i laksa sie koronowali ,tak buta i arogancja przegrywa 😆 😆 😆 😆 :lol:[/quote]Guru poseł Osuch zwoływał „wszystkich świętych”, aby starorostą zrobić Kmitę, który poza robieniem zdjęć w Olkuszu i szukaniem sensacji do tej pory nic nie robił… Czytaj więcej »

Ania
Ania

[quote name=”Noc cudów”]Skandal i kompromitacja ! Najważniejsze stołki , WIECZÓR I NOC CUDÓW PANIE PIASNY , CZY TO SA TE CUDA O KTÓRYCH PAN OPOWIADAŁ WCZeSNIeJ ? I co teraz z Panem zrobic , a co na to pańscy koalicjanci Ryszka i Węgrzynowa ? Postawa i zachowanie Pana podczas tej sesji powinny skutkować natychmiastowym złożeniem mandatu radnego ,[/quote]
Niech mnie ktoś oświeci, a tak to można kilka razy ta samą osobę proponować mimo że nie uzyska wiekszości?

zezowate szczescie
zezowate szczescie

[quote name=”Noc cudów”]Skandal i kompromitacja ! Najważniejsze stołki , WIECZÓR I NOC CUDÓW PANIE PIASNY , CZY TO SA TE CUDA O KTÓRYCH PAN OPOWIADAŁ WCZeSNIeJ ? I co teraz z Panem zrobic , a co na to pańscy koalicjanci Ryszka i Węgrzynowa ? Postawa i zachowanie Pana podczas tej sesji powinny skutkować natychmiastowym złożeniem mandatu radnego ,[/quote]
za wczesnie kmita i laksa sie koronowali ,tak buta i arogancja przegrywa 😆 😆 😆 😆 😆

Noc cudów
Noc cudów

Skandal i kompromitacja ! Najważniejsze stołki , WIECZÓR I NOC CUDÓW PANIE PIASNY , CZY TO SA TE CUDA O KTÓRYCH PAN OPOWIADAŁ WCZeSNIeJ ? I co teraz z Panem zrobic , a co na to pańscy koalicjanci Ryszka i Węgrzynowa ? Postawa i zachowanie Pana podczas tej sesji powinny skutkować natychmiastowym złożeniem mandatu radnego ,

kkk
kkk

Przekręt!!!
W głosowaniu na starostę doliczono się 24 głosujących. Piasnego ogłoszono starostą. Skandal. Później wybierani vice. BYła zgłaszana cztery razy. Za każdym razem do tyłu. Opozycja ma 12 głosów, koalicja 11. PAT! Wszystko rozstrzygnie wojewoda.

siara
siara

[quote name=”ciekawy”]No więc kto w końcu został wybrany na starostę, vice i do zarządu powiatu. A swoją drogą to kpina, że prostych spraw jak głosowanie nie potrafią w powiecie przeprowadzić ?????.[/quote]

Starostą wybrano Pawła Piasnego, Przewodniczącego Rady Kazimierza Ściążko…

ciekawy
ciekawy

No więc kto w końcu został wybrany na starostę, vice i do zarządu powiatu. A swoją drogą to kpina, że prostych spraw jak głosowanie nie potrafią w powiecie przeprowadzić ?????.

greg
greg

Zapewne zdziwiony będziesz jak odpowiem, że nie byłbym zadowolony z wyboru Pana Kmity (uważam go za słabego samorządowo, NIE NADAJE SIĘ do niczego poza szukaniem, szukaniem jakiejś afery aby móc zaistnieć, mnie chodziło o to, że ci inteligentni inaczej radni są zdziwieni po głosowaniu nad czym tak naprawdę głosowali i jak to się stało, że nie wyszło tak jak się wcześniej umówili i tyle, a może aż tyle. A tak w zasadzie zapomniałem tam jest dwóch byłych posłów.

siara
siara

[quote name=”greg”]Kabaret po prostu zrobili kabaret i to kto? byli burmistrzowie, wójtowie, były poseł, niedoszły burmistrz, była starościna, były (obecny starosta) – LUDZIE KOGO WYBRALIŚMY NA RADNYCH – DEBI………[/quote]

Zapewne wszystko, według ciebie, by było cacy, gdyby starostą został p. Kmita… 🙁
A z tym DEBI….dobrze, że się wstrzymałeś…bo już było paru takich odważnych „bluzgaczy”, bo myślących, że są anonimowi jak ty, którzy później jakże gorliwie prosili, po zdemaskowaniu, by nie wnosić sprawy do sądu…

greg
greg

Kabaret po prostu zrobili kabaret i to kto? byli burmistrzowie, wójtowie, były poseł, niedoszły burmistrz, była starościna, były (obecny starosta) – LUDZIE KOGO WYBRALIŚMY NA RADNYCH – DEBI………

baca
baca

Powtarzam powiat olkuski potrzebuje LIKWIDACJI i pogonienia tych pasożytów łasych diet i stanowisk.
Rzygać się chce tymi zagrywkami pokerowymi yelit politycznych.Panowie kurę wam szczać prowadzać (jedną) a nie politykę robić.
Sami doświadczeni i eksperci z Bożej łaski a powiat gnije.

demostenes
demostenes

Starostę wybiera się bezwzględną ilością głosów ustawowego składu Rady.W Radzie Powiatu Olkuskiego musi to być 12 radnych.Przy głosowaniu na oddzielnych kartach na 2 kandydatów nie da się stwierdzić czy wybór nastąpił bezwzgłedną większością głosów.Nie da się bowiem określić ile było głosów nieważnych (oddanie głosów na 2 kandydatów), a ile głosów wstrzymujących się ( nie oddanie głosu na żadnego kandydata).i wyobrażmy sobie, że w czasie głosowania na starostę oddano 17 głosów ważnych ( na Piasnego, 8 na Kmitę) 3 głosy wstrzymujące i 3 głosy nieważne (głosy na 2 kandydatów).Wówczas po zliczeniu głosów Piasny uzyskałby ich 12, ale tak naprawdę tylko 9… Czytaj więcej »

druk
druk

[quote name=”Widzący”]Skandal z głosowaniem na Sesji Rady Powiatu , nie głosują na urządzeniach do głosowania lecz na kartkach ,i praktycznie wszystkie głosowania które odbyły sie do tej pory prawdopodobnie sa nieważne a juz głosowanie na starostów to istny śmiech , radni nie wiedza jak głosować maja oddzielne kartki z nazwiskami kandydatów zamiast zgodnie z art 6 w ustawie o samorządach gdzie stoi jasno i wyraźnie ze głosujemy na jednej kartce za lub przeciw albo wstrzymać sie i jest pat ,mecenas stwarza wrażenie jakby nie wiedział o co chodzi , Czyżby Radni zostali wprowadzeni w potworny błąd , kto za to… Czytaj więcej »

Widzący
Widzący

Sorry dot uchwały Rady Powiatu mówiącej o głosowaniu na jednej karcie dp głosowania

Widzący
Widzący

Skandal z głosowaniem na Sesji Rady Powiatu , nie głosują na urządzeniach do głosowania lecz na kartkach ,i praktycznie wszystkie głosowania które odbyły sie do tej pory prawdopodobnie sa nieważne a juz głosowanie na starostów to istny śmiech , radni nie wiedza jak głosować maja oddzielne kartki z nazwiskami kandydatów zamiast zgodnie z art 6 w ustawie o samorządach gdzie stoi jasno i wyraźnie ze głosujemy na jednej kartce za lub przeciw albo wstrzymać sie i jest pat ,mecenas stwarza wrażenie jakby nie wiedział o co chodzi , Czyżby Radni zostali wprowadzeni w potworny błąd , kto za to odpowiada… Czytaj więcej »

niela
niela

Zaraz, zaraz, gdzie jest system imiennego głosowania wprowadzony na ostatniej sesji „starej” rady??? Ja chcę widzieć kto jak głosuje. Czyżby cos stało się niewygodne???

niela
niela

[quote name=”zawiedziony12″]zobaczymy czy dzisiaj na sesji powiatu razem będą głosować ramię w ramię sprzedawcy szpitala i przeciwnicy tejże sprzedaży tzn. były wojt i etc.etc.etc. człowiek orkiestra 😆 😆 😆 😆 😆 😆
ja bym nie głosował 🙁 🙁 🙁 :sad:[/quote]
A jakże, głosują razem!
A wyborcy – kopa w dópę! Przypomnimy się za 4 lata, wtedy będziemy grzeczni

po wyborach
po wyborach

Były szumne zapowiedzi, krytyka Rzepki i liczne obietnice. Teraz przyszedł czas prawdy, wreszcie Roman Piaśnik pokaże prawdziwą twarz oraz to czy naprawdę chce zmian o których tak wiele mówił.

zawiedziony12
zawiedziony12

zobaczymy czy dzisiaj na sesji powiatu razem będą głosować ramię w ramię sprzedawcy szpitala i przeciwnicy tejże sprzedaży tzn. były wojt i etc.etc.etc. człowiek orkiestra 😆 😆 😆 😆 😆 😆
ja bym nie głosował 🙁 🙁 🙁 🙁

Młody
Młody

[quote name=”baca”][quote name=”użytk.”]A czy nowy olkuski burmistrz Roman Piaśnik, wprowadził już jakieś zmiany w Urzędzie Miasta i czy zaczął już realizować program zmian, które wiele razy przed wyborami publicznie obiecywał mieszkańcom?[/quote]

Na logikę zmian nie da się wprowadzić za tydzień czy dwa.W tak krótkim czasie można narobić głupot chociaż Pana Feliksika już można posłać na zasiłek.
Poczekajmy więc na większe zmiany ale trzeba Panu Burmistrzowi przypominać bo wiek już nie ten.[/quote]

Lata w kupie …

ChrumChrum
ChrumChrum

Platformo, ogarnij się, nie żrej tak łapczywie 🙁 To, że burmistrzowie przegrali nie znaczy że trzeba dać im inne stołki…Jak tak bardzo chcą to niech zdradzą…My zapamiętamy 🙂

baca
baca

[quote name=”użytk.”]A czy nowy olkuski burmistrz Roman Piaśnik, wprowadził już jakieś zmiany w Urzędzie Miasta i czy zaczął już realizować program zmian, które wiele razy przed wyborami publicznie obiecywał mieszkańcom?[/quote]

Na logikę zmian nie da się wprowadzić za tydzień czy dwa.W tak krótkim czasie można narobić głupot chociaż Pana Feliksika już można posłać na zasiłek.
Poczekajmy więc na większe zmiany ale trzeba Panu Burmistrzowi przypominać bo wiek już nie ten.

pIs
pIs

Na wiceburmistrza pan Kmita a za rok na posła. Jako poseł więcej zrobi dla Olkusza niż starosta. Kmita był bardzo dobry radny. Dotychczasowy poseł co zrobił dla ziemi olkuskiej????.

użytk.
użytk.

A czy nowy olkuski burmistrz Roman Piaśnik, wprowadził już jakieś zmiany w Urzędzie Miasta i czy zaczął już realizować program zmian, które wiele razy przed wyborami publicznie obiecywał mieszkańcom?

kobitan
kobitan

Najsmutniejsze jest to, (i chyba do niewielu dociera) że wszyscy ci radni mają głęboko, bardzo głęboko w dópie swoich wyborców, Liczą się przede wszystkim animozje (ja go nielubię [nienawidzę], jak ja mam wyżyć za 5 i pół tysiąca złotyk, a jakie stanowisko mi dacie). Kolejne wybory nic nie zmieniły. Znowu mamy partyjniactwo, układy, układziki, intratne posadki dla nieudaczników – ale mających swój głos .
Zobaczymy, co jutrzejszy dzień pokaże.
(Ciekawe, czy komentarzy zostanie usunięty, ostatnio usuwane są wybiórczo (według jedynego słusznego klucza) mimo, że nie naruszają regulaminu, netykiety, ani nie są obraźliwe

Ania
Ania

[quote name=”zawiedziony12″][quote name=”sympatyk PiS”]Prawo i Sprawiedliwość ma najwięcej tj. 6 radnych w radzie powiatu, więc mają pełne prawo budować koalicję. Czy im się uda ?Jeżeli pozyskają PSL – 2 radnych, Wspólnotę Samorządową – 2 radnych i Gospodarny Samorząd – 2 radnych, to zdobędą bezwzględną większość potrzebną do wyboru starosty. Powodzenia[/quote]Pozyskali ponoć dwóch przegranych wójtów z platformy ,ponoć na złość chcą zrobić wicestaroście,że im wystawił takich kontrkandydatów z którymi przegrali wybory. 😆 😆 😆 😆 tylko,tylko co powiedzą ich wyborcy przecież oni głosowali na partie tzn. na platformęja bym powiedział po naszemu zwykłe chrum ,chrum . 😛 😛 😛 😛 ,[/quote]… Czytaj więcej »

zawiedziony12
zawiedziony12

[quote name=”sympatyk PiS”]Prawo i Sprawiedliwość ma najwięcej tj. 6 radnych w radzie powiatu, więc mają pełne prawo budować koalicję. Czy im się uda ?
Jeżeli pozyskają PSL – 2 radnych, Wspólnotę Samorządową – 2 radnych i Gospodarny Samorząd – 2 radnych, to zdobędą bezwzględną większość potrzebną do wyboru starosty. Powodzenia[/quote]
Pozyskali ponoć dwóch przegranych wójtów z platformy ,ponoć na złość chcą zrobić wicestaroście,że im wystawił takich kontrkandydatów z którymi przegrali wybory. 😆 😆 😆 😆
tylko,tylko co powiedzą ich wyborcy przecież oni głosowali na partie tzn. na platformę
ja bym powiedział po naszemu zwykłe chrum ,chrum . 😛 😛 😛 😛

,

theon
theon

W powiecie tyle radnych wypchanych ambicjami jak świąteczna gęś ….a może na zamek kogoś przenieś jako kasztelana ? Plus 2 zastępców, od razu się zrobi luźniej 🙂

D.J
D.J

gdyby Piaśnik zachowywał się jak Osuch to wygrałby i mógł rządzić z Radą przez 4 lata. a tak to będzie klincz..

hanys
hanys

[quote name=”al”][quote name=”baca”][quote name=”Arek”]Nie siej zamętu. Co to znaczy podobno. Kmita dostał duże poparcie, a Łysoń nic dobrego nie zrobił i mam nadzieję, że nie będzie miał już możliwości dłużej zasiadać na tym stanowisku[/quote]
Podobno w afryce spadł śnieg.

Bo Pan Łysoń nie jest od robienia dobra innym jak każdy PeOwiec ale od wypracowania sobie dobrej emerytury.[/quote][/quote]
Stanowisko wiceburmistrza zostało zaproponowane panu Wacławowi Jarząbkowi.

al
al

[quote name=”baca”][quote name=”Arek”]Nie siej zamętu. Co to znaczy podobno. Kmita dostał duże poparcie, a Łysoń nic dobrego nie zrobił i mam nadzieję, że nie będzie miał już możliwości dłużej zasiadać na tym stanowisku[/quote]
Podobno w afryce spadł śnieg.

Bo Pan Łysoń nie jest od robienia dobra innym jak każdy PeOwiec ale od wypracowania sobie dobrej emerytury.[/quote]

siara
siara

[quote name=”theon”]Siara, senat to tylko stu emerytów plus kancelaria. A powiaty to około 60 000 etatów urzędniczych w całej Polsce! Armia posłusznych wyborców, kto na nich rękę podniesie ?[/quote]

Jest wiele rozrzutności pod pozorem…demokracji np.
-Zgoda na kandydowanie na burmistrzów, czy wójtów z jednoczesnym kandydowaniem do rady miasta, czy gminy….przykład Olkusza i Bolesławia—dodatkowe wybory w jednym okręgu z całą procedurą!
-W jakim celu robione są drugie tury wyborów?….Włodarzem powinien zostać ten, kto uzyskał największą ilość głosów!

baca
baca

[quote name=”Arek”]Nie siej zamętu. Co to znaczy podobno. Kmita dostał duże poparcie, a Łysoń nic dobrego nie zrobił i mam nadzieję, że nie będzie miał już możliwości dłużej zasiadać na tym stanowisku[/quote]

Bo Pan Łysoń nie jest od robienia dobra innym jak każdy PeOwiec ale od wypracowania sobie dobrej emerytury.

baca
baca

[quote name=”Przemo”]A ja uważam, że Pan Piaśnik zrobił super posunięcie. Teraz wszyscy będą mieli możliwość przekonać się, czy Panu Kmicie naprawdę zależy na dokonaniu pozytywnych zmian w Olkuszu i jest gotów się temu poświęcić, czy to co głosił to tylko puste frazesy. Wydaje mi się, że się wystraszy i teraz będzie chciał wysadzić Osucha i zostać posłem.[/quote] Co ty za pierdoły posuwasz, to tak się rozmawia o koalicji, szkoda, że nie napisał na naszej klasie a może i w WuCecie.To jest dojrzałość polityczna?Ja bym jaśnie Pana Burmistrza olał na ciepło.Najpierw się pcha do władzy a potem rżnie głupa.Podobnie jak Piasny… Czytaj więcej »

theon
theon

A poza tym gdzie mieli by pracować niektórzy miejscy radni ?

theon
theon

Siara, senat to tylko stu emerytów plus kancelaria. A powiaty to około 60 000 etatów urzędniczych w całej Polsce! Armia posłusznych wyborców, kto na nich rękę podniesie ?

siara
siara

cytuję lola:„To był błąd, a błędy trzeba naprawiać. Nie można tkwić w błędach. Powiaty to największa głupota reformy samorządowej. I rzeczywiście powstały tylko po to by wynagrodzić stanowiskami działalność opozycjonistów z czasów komuny w terenie, gdyż nie dla wszystkich starczyłoby stanowisk w województwach i na szczeblu centralnym, a przecież mieli ambicję do rządzenia. Nie przewidzieli tylko, że szybko może ich zastąpić stara komuna.” Otóż to…często pisze się o likwidacji też niepotrzebnego tworu jakim jest senat, a o powiatach jakoś cicho sza w kręgach poselskich….pisać, apelowac do posłów . Osuch, p. Gądek…to ich inicjatywa może coś zmienić, a nie tutaj miedzy… Czytaj więcej »

lola
lola

[quote name=”siara”]”T
Pisze młody….
Ten twój żałosny bełkot skieruj do pana Buzka, premiera z ramienia AWS-Akcja Wyborcza Solidarność, a nie wyżalaj się tutaj na forum Przeglądu…
To on w 1999r przy pomocy pr. Kuleszy przeprowadził reformę administracyjną na mocy której powstały powiaty…[/quote]
To był błąd, a błędy trzeba naprawiać. Nie można tkwić w błędach. Powiaty to największa głupota reformy samorządowej. I rzeczywiście powstały tylko po to by wynagrodzić stanowiskami działalność opozycjonistów z czasów komuny w terenie, gdyż nie dla wszystkich starczyłoby stanowisk w województwach i na szczeblu centralnym, a przecież mieli ambicję do rządzenia. Nie przewidzieli tylko, że szybko może ich zastąpić stara komuna.

baca
baca

[quote name=”także”][quote name=”PO”]

Nie zapominajcie , że w tej radzie radnym jest także Jan Orkisz, radny czwartą kadencje w powiecie, radny rady miejskiej i były wiceburmistrz Olkusza, wicestarosta olkuski, poseł na Sejm . On także ma ambicje , kompetencje i doświadczenie.[/quote]

Daj spokój z Orkiszem, Orkisz przespał 4 lata w sejmie

pIS
pIS

Pan Poseł Osuch powinien zostać starostą. Uzasadnieniem niech będą jego dotychczasowe dokonania dla olkuszan.