e mail

„Powiat olkuski potrzebuje stabilnego zarządzania i sprawnego gospodarza, który jest w stanie nie tylko spłacać zaciągnięte długi, ale także będzie myślał o rozwoju i pozyskaniu środków europejskich – takie wnioski płyną z wtorkowego spotkania Radnych Rady Powiatu w biurze poselskim posła Jacka Osucha”. Tak zaczyna się e-mail, który trafił do naszej redakcji z biura poselskiego Jacka Osucha. Wygląda na to, że parlamentarzysta niczym mąż opatrznościowy, pomimo rozlicznych obowiązków poselskich postanowił wziąć w swoje ręce przyszłość powiatu olkuskiego. Czyżby nowo wybrani radni, wśród których nie brakuje przecież doświadczonych samorządowców, nie byli w stanie poradzić sobie sami?

Kilka dni temu nasz parlamentarzysta zaprosił na spotkanie radnych powiatowych. Jak wynika z poselskiej informacji, pojawiło się ich dwunastu. Co najciekawsze, będzie ciąg dalszy. Jacek Osuch najwyraźniej wczuł się w rolę mediatora, ponieważ zapowiada kolejną turę rozmów. Podobno swoją obecność na kolejnym spotkaniu zadeklarowało więcej radnych.

-Po zakończonej kampanii trzeba usiąść do stołu i porozmawiać o wyzwaniach, jakie stoją przed powiatem olkuskim. Dlatego główną intencją spotkania, któremu patronowałem, była merytoryczna rozmowa ponad wszelkimi podziałami. Już teraz, na progu nowej kadencji warto wytyczyć sobie główne cele programowe – nie tylko na nadchodzący rok 2015, ale na całe cztery lata. Po długiej dyskusji zgodziliśmy się, że takie rozmowy trzeba kontynuować w kolejnych dniach. Jednocześnie Radni zadeklarowali chęć podjęcia dalszych działań zmierzających do wypracowania wspólnego programu, który będzie połączeniem realnych możliwości budżetowych jak i zdrowego rozsądku – podkreśla poseł Jacek Osuch.

Chętnie dowiedzielibyśmy się czegoś więcej na temat spotkania. Niestety, w lakonicznym komunikacie nie podano nazwisk radnych, którzy pod poselskim parasolem chcą wprowadzić powiat olkuski na ścieżkę sukcesów. Próżno też szukać informacji, jak nasi wybrańcy zamierzają osiągnąć wytyczone cele. Bo o tym, że trzeba dbać o rozwój powiatu, kandydaci na radnych informowali wyborców przez całą kampanię.

Ciśnie się na usta wiele pytań: czy rzeczywiście sytuacja w nowej radzie powiatu jest na tyle zła, że wymaga parlamentarnej interwencji? Skąd ten brak wiary w nowych radnych i zdolność lokalnych struktur władzy do rozwiązywania lokalnych problemów? Dlaczego radni mają się spotykać na nieformalnych zebraniach w biurze poselskim, a nie w sali obrad w starostwie powiatowym? Skoro jest to próba mediacji ponad podziałami, to dlaczego poseł z PIS bierze na siebie ciężar mediacji, a nie działa wspólnie z posłanką z PO, naszym drugim reprezentantem w parlamencie?

O dalszych losach inicjatywy z pewnością będziemy informowali na bieżąco. A czy rzeczywiście będzie to porozumienie ponad partyjnymi podziałami, okaże się przy wyborze zarządu powiatu, a przede wszystkim starosty.

 

112
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
112 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
1 Autorzy komentarzy
kolomanskiKarolzniesmaczony 12Kompromitacjaco obiecał Piaśnik Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Aniela
Aniela

Dużo tekstu, żadnej treści…

żorż
żorż

artykulik na zamówienie tylko kogo?

Trybuna Ludu.
Trybuna Ludu.

„Towarzysz Donald ma rację,mamy w Polsce demokrację.Kiedyś śpiewali „towarzysz Wiesław”.

Wiooo...!
Wiooo...!

Odhaczamy artykulik z jadem,czekamy na „z nerwem”.

Krzyś
Krzyś

Ten, który od siedmiu lat w teatrze absurdu tylko brzuch napina, dziś mieni się troskliwym ojcem opatrzności – populizm pana posła jest tak samo wielki, jak niespełnione marzenia jego asystenta. – Puchatku, kto cię zbudził z twojego snu zimowego? – może najpierw coś sensownego zrób, a potem dopiero tym się chwal. Raczej miodku z tego nie będziesz Puchatku miał.

bel
bel

Czyżby tu nam się jakaś „dwuwładza” szykowała??? Jacyś radni nie przychodzą na posiedzenie rady, jacyś radni przychodzą w inne miejsce i dyskutują o tym, o czym powinni na posiedzeniu rady??? Dla mnie pachnie prokuratorem, ciekawe czy któryś cię odważy podjąć dochodzenie. Fakty „autentyczne” są bezsporne – część rady zakłada „antyradę”.
Tytuł artykułu świetny

bel
bel

A tak jeszcze jedna uwaga – zaglądając tutaj (strona PO – nie mylić z Plat Obyw) widzę, że żołnierze jednej z partii dostali rozkaz obowiązkowego odwiedzanie portalu wraz z przeprowadzenie odpowiednich, zgodnych z rozkazem działań. Macie jakiś wykres odwiedzin? :):):).

bel
bel

BRAWO! 20- sekund i mam pierwszego minusa! Awans na kaprala murowany

Młody_Olkuszanin
Młody_Olkuszanin

Przeczytałem artykuł.
…ale co z tego? Straciłem tylko chyba czas.

stinek
stinek

Jak na razie to chyba było spotkanie kilku gęgaczy. Bo radnymi to oni raczej nie sa skoro nie raczyli się pojawić na pierwszym posiedzeniu Rady.

sympatyk PiS
sympatyk PiS

Prawo i Sprawiedliwość ma najwięcej tj. 6 radnych w radzie powiatu, więc mają pełne prawo budować koalicję. Czy im się uda ?
Jeżeli pozyskają PSL – 2 radnych, Wspólnotę Samorządową – 2 radnych i Gospodarny Samorząd – 2 radnych, to zdobędą bezwzględną większość potrzebną do wyboru starosty. Powodzenia

Uszatek
Uszatek

[quote name=”Krzyś”]Ten, który od siedmiu lat w teatrze absurdu tylko brzuch napina, dziś mieni się troskliwym ojcem opatrzności – populizm pana posła jest tak samo wielki, jak niespełnione marzenia jego asystenta. – Puchatku, kto cię zbudził z twojego snu zimowego? – może najpierw coś sensownego zrób, a potem dopiero tym się chwal. Raczej miodku z tego nie będziesz Puchatku miał.[/quote]Miodek ci nie dla mnie , Miodek jest zdradliwy , konfiturek wiecej chciałbym , a ty Krzysiu jesteś głównym aktorkiem tego teatru, przeczytaj raz jeszcze tekścik , przeczytaj swoją role a dojdziesz do wniosku ze złe ułożyles role , mierniutki z… Czytaj więcej »

lamecast
lamecast

jak 12? jak oficjalnie slubowalo tylko 9 na pierwszej sesji rady powiatu!(juz sie rozmnozyli?) reszta u osucha pisała protest ze zle zostali poinformowani a teraz sie u niego zbieraja ze cos trzeba zrobic co to za herezje.. goscie sami sobie zaprzeczaja … zdecydujcie sie w koncu czy dobrze zostaliscie poinformowani o sesji powiatu (zalatwicie sobie to slubowanie) czy robicie sobie sami sesje u posla … spirytusowe chyba .. ech

super
super

[quote name=”sympatyk PiS”]Prawo i Sprawiedliwość ma najwięcej tj. 6 radnych w radzie powiatu, więc mają pełne prawo budować koalicję. Czy im się uda ?
Jeżeli pozyskają PSL – 2 radnych, Wspólnotę Samorządową – 2 radnych i Gospodarny Samorząd – 2 radnych, to zdobędą bezwzględną większość potrzebną do wyboru starosty. Powodzenia[/quote]

Czyli że koalicja już zawiązana – Jan Orkisz kandydatem na starostę ?

Miś
Miś

Pani Redaktor chciałbym poznać tekst posla w całości bez zbędnych wrzutek i zbytecznych komentarzy z Pani strony bo wpisuje sie Pani w styl wypowiedzi jednego z radnych Powiatowych, a to nie o to chyba chodzi ?

a to heca...
a to heca...

redaktorka mowi językiem platformy. To jest ten obiektywizm 😳
chyba ze to artykuł sponsorowany…

paweł pasny
paweł pasny

Piasny na wiceburmistrza, wiola na rzecznika magistratu. Ma dziewczyna zadatki…

boni
boni

——Miodek ci nie dla mnie , Miodek jest zdradliwy , konfiturek wiecej chciałbym , a ty Krzysiu jesteś głównym aktorkiem tego teatru, przeczytaj raz jeszcze tekścik , przeczytaj swoją role a dojdziesz do wniosku ze złe ułożyles role , mierniutki z ciebie reżyserek , opatrzność jest darem Boga , populizm który cię cechuje jest darem głupoty i zazdrości , nie wysilaj sie juz wiecej proszę , bo narobisz takich głupot ze ty , twoje dzieci i wnuki bedą sie śmiać z ciebie i w końcu stworzą role w twojej rodzinie na podobieństwo twoje której nikt grać nie będzie chciał ,… Czytaj więcej »

Yeti
Yeti

Paweł na Vice Burmistrza tylko on może dogadać sie z Piasnikiem !

mikuel
mikuel

Czy Pani Wiola, a może właściwie Emilia została już zwerbowana, przez kogo i za jaką cenę???

lyterat
lyterat

Ludzie, przegranych chcą Wam wsadzać na stołki 😆 a wy co? dalej partyjnie się pieścicie?

szorstki
szorstki

Co niektórym stołki tak do tyłków przyrosły, że bez nich nie potrafią nawet oddychać. Inni tak nie się do nich zapalili, że już całkiem zatracili poczucie rzeczywistości. Tak ta „władza” co niektórym ludziom w głowach pomieszała. Przed i w trakcie wyborów istne z nich anioły były, a po wyborach jakby w co niektórych diabeł wstąpił. Każdy z nich starostą chce zostać. Skoro żaden nie chce odpuścić, ogłośmy konkurs, aby sprawdzić który z nich ma najlepsze kwalifikacje aby tą funkcję piastować. Jeśli prawo tego zabrania, to niech każdy pełni tą kiedyś zaszczytna funkcję przez pewien czas, aby wszyscy pozostali byli ukontentowani… Czytaj więcej »

szorstki
szorstki

Teraz całkiem poważnie. Nikt nikomu łaski nie robi ze będzie łaskawie pełnił ta funkcję. Dla mnie nadal zaszczytną, choć dalece odległą od tej którą pełnili ich poprzednicy. Dewaluacji jak widać ulega wszystko ale nie pora na to aby o tym prowadzić dyskusje. Zasiadanie w Radzie Miasta czy Radzie Powiatu, to nie wykupienie karty członkowskiej elitarnego klubu. Kto tak myśli powinien jak najszybciej zrzec się tego ” członkostwa”. Przyjęcie tej funkcji jest bardziej bliskie roli odźwiernego lub pucybuta. Takie jest założenie, a jak wygląda rzeczywistość?. Dla mnie bez wzgledu na opinie, tabakiera zawsze będzie dla nosa.

Jak to?
Jak to?

Jak to? To Paweł Piasny może nie zostać starostą? Kochany Przeglądzie Olkuski musisz zrobić wszystko by jednak został. Wskazana byłaby jakaś akcja propagandowa typu wywiad z nim, jak ten na 3 dni przed wyborami o jego sukcesach. Oczywiście z tym samym redaktorem zadającym pytania i tak jak wtedy pytania nie mogą być niewygodne a po myśli pana Piasnego. Pal sześć bezstronność. Liczy się cel do osiągnięcia. A młode pokolenie musi się trzymać razem. Obiektywność obiektywnością a Paweł i tak musi być starostą. Tak nowoczesny jest przecież. Oj coś zaczęło się palić koło kuperka, prawda?

kto?
kto?

[quote name=”Yeti”]Paweł na Vice Burmistrza tylko on może dogadać sie z Piasnikiem ![/quote]

A co z Panem Janem Orkiszem. Czy zgodnie z zasadą .m …zrobił swoje , m ….może odejść.

olkuszanin12
olkuszanin12

jak mają kojones to niech przedstawią tą 12 a nie pierdzielą o dobru powiatu
chyba że pani redaktor wie to niech napisze z jakich ugrupowań ci radni pochodzą
czy byli to radni powiatowi z pisu czyli 6-ciu i dobrali 6-ciu radnych miejskich z pisu to by było 12-tu,
a tak nawiasem pisząc kto to jest ten poseł żeby wzywał na rozmowy ,ustawiał radnych ,koalicje tworzył 😆 😆 😆 😆

kurcze
kurcze

ooooo no i utwierdzilem sie w tym co od dawna tu juz bylo widac, a mianowicie to ze PO to zadne tam obiektywne dziennikarstwo ( choc niejednokrotnie redaktorzy tej gazety drwili z „obiektywnosci” innego naszego lokalnego periodyku). Widze ze propagandowa misja idealnie pokrywa sie politycznie z linia utrzymania „jedynej slusznej wladzy” w powiecie .aaaaa fuj na takie dziennikarstwo rodem z PRL.

realista
realista

Przecież trzeba gdzieś wcisnąć byłego burmistrza, zastępców itd. no i redaktora Kmitę. Dla mnie sprawa jest prosta. Tu nie chodzi o cały powiat, jego kondycję finansową czy plan rozwoju na dalsze lata – tutaj chodzi tylko i wyłącznie o KORYTO. Dlaczego połowa wybranych przez olkuszan radnych, nie pojawiała się na zaprzysiężeniu i skompromitowała Olkusz w całej Małopolsce?? A no tylko dlatego, że miedzy sobą jeszcze stołków nie ustawili, a wszem i wobec bzdury o zawiadomieniach opowiadali. Więc wspomniana troska o powiat na najbliższe 4 lata jest nie tylko śmieszna, a żałosna.

czub
czub

12 radnych? których? może Obstawiamy? Kto protestował przed ost. sesją? PiS- 6 radnych oraz przedstawiciele PSL Wspólnoty Samorządowej Ziemi Olkuskiej i Gospodarnego Samorządu (w sumie 6 radnych) – i mamy 12? Zagadka rozwiązana? Dalej, kto będzie starosta? Kmita? wice? Orkisz i Łaksa? I może jakieś stanowisko dla Feliksika ze Wspólnoty na pocieszenie?Z jednej strony krytykowałem artykuł o sesji Rady Powiatu zamieszczony w Pulsie, a z drugiej mamy takie komentarze przy każdym akapicie w tym tekście. Bawimy się w bezstronne dziennikarstwo, czy blogerstwo? Dlaczego nie zapytaliście posłanki Platformy o całą sytuację? A wystarczyło opublikować samego maila…. A tak na marginesie wyjęte… Czytaj więcej »

lamecast
lamecast

u nas pseudo gazety boja sie pisac o prawdzie, boja sie ze swinia ktora obsmaruja blotem dostanie sie do stołka i zniszczy gazetke …. dlatego w przegladzie, jezu, wiadomosciach olkuskich(pana sztaby) w pulsie olkusza(redaktora kmity) nigdy nie zobaczymy obiektywnej prawdy brutalnej tylko kupione podlizywanie bojacych sie pismakow.

garus
garus

[quote name=”olkuszanin12″]jak mają kojones to niech przedstawią tą 12 a nie pierdzielą o dobru powiatu
chyba że pani redaktor wie to niech napisze z jakich ugrupowań ci radni pochodzą
czy byli to radni powiatowi z pisu czyli 6-ciu i dobrali 6-ciu radnych miejskich z pisu to by było 12-tu,
a tak nawiasem pisząc kto to jest ten poseł żeby wzywał na rozmowy ,ustawiał radnych ,koalicje tworzył 😆 😆 😆 :lol:[/quote]
Szef największych struktur powiatowych PiS ci..lu i dlatego to on powinien tworzyć koalicję.

olkuszanin123
olkuszanin123

Plakaty o nieprawidłowościach w wyborach w Polsce. PiS obkleja nimi Brukselę ą
i z taką partią rozmawiać 😳 😳 😳 😳 nigdy przenigdy oni nie nadają się do rządzenia nawet naszym powiatem 😛 😛 😛 😛 😛 😛

sic
sic

Gdzie ci radni, prawdziwi tacy,
mmm, orły, sokoły, herosy!?
Gdzie ci radni na miarę czasów,
gdzie ci mężowie stanu !? – Jeeeee!

Dookoła jeden z drugim jak nie nerwus, to histeryk,
drobny cwaniak, skrzętna mrówka, niepoważne to, nieszczere.
Jak bezwolne manekiny przestawiane i kopane,
gęby pełne wazeliny, oczka stale rozbiegane.
Bez godności, bez honoru, zakłamane swoje racje
wykrzykuje taki śmiesznym szeptem na sesji radnych,
śmiesznym szeptem po sesji radnych i, śmiesznym szeptem po sesji radnych……

Józek
Józek

Tu nie chodzi o żadne dobro powiatu lecz o podział stołków no i oczywiście funkcję starosty dla przegranego Kmity .

chlop z kol.suskiej
chlop z kol.suskiej

[quote name=”super”][quote name=”sympatyk PiS”]Prawo i Sprawiedliwość ma najwięcej tj. 6 radnych w radzie powiatu, więc mają pełne prawo budować koalicję. Czy im się uda ?
Jeżeli pozyskają PSL – 2 radnych, Wspólnotę Samorządową – 2 radnych i Gospodarny Samorząd – 2 radnych, to zdobędą bezwzględną większość potrzebną do wyboru starosty. Powodzenia[/quote]orkisz????? Ha ha ha chyba na emeryture!!!!!!

Czyli że koalicja już zawiązana – Jan Orkisz kandydatem na starostę ?[/quote]

theon
theon

[quote name=”kto?”][quote name=”Yeti”]Paweł na Vice Burmistrza tylko on może dogadać sie z Piasnikiem ![/quote]

A co z Panem Janem Orkiszem. Czy zgodnie z zasadą .m …zrobił swoje , m ….może odejść.[/quote]

Nie obrażaj murzynów ! 😀 😀 😀 😀

kapitan
kapitan

było ich 6,potem 12-stu,tak złożyli klub …………JŻS

pIS
pIS

Panie pośle nie mieszaj, radni nie dzieci – sami sobie dadzą radę.

druk
druk

W dzisiejszym wydaniu drukowanym Przeglądu ukazał się tekst „Burmistrza Elekta” Romana Piaśnika, w którym pisze on, że zaproponował stanowisko zastępcy P. Kmicie. Nie po to głosowałam na Piaśnika (głównie przeciwko Kmicie), aby teraz przegrany Kmita został vice.
Panie Romanie, apeluję o rozsądek! Proszę przychylność radnych zyskiwać rozsądnymi propozycjami, a nie układankami. Wyborcy oczekują niezależności.

kurcze
kurcze

[quote name=”Józek”]Tu nie chodzi o żadne dobro powiatu lecz o podział stołków no i oczywiście funkcję starosty dla przegranego Kmity .[/quote]
albo funkcje starosty dla przegranego piasnego (z drugiej strony)

Di Bua
Di Bua

[quote name=”druk”]W dzisiejszym wydaniu drukowanym Przeglądu ukazał się tekst „Burmistrza Elekta” Romana Piaśnika, w którym pisze on, że zaproponował stanowisko zastępcy P. Kmicie. Nie po to głosowałam na Piaśnika, aby teraz przegrany Kmita został vice.[/quote]Chcąc,aby współpraca pomiędzy burmistrzem, a radą zdominowaną przez PIS układała się dobrze należy powołać na jednego z wiceburmistrzów pana Kmitę. Takie rozwiązanie jest optymalne gdyż uwzględni preferencje zdecydowanej większości wyborców tj. tych którzy głosowali na radnych z PIS i tych, którzy postawili na burmistrza Piaśnika. Burmistrz i Rada w celu efektywnej pracy powinny stanowić w miarę harmonijny organizm,zdolny do realizacji przyjętych zadań. Na demokrację nie ma… Czytaj więcej »

Przemo
Przemo

A ja uważam, że Pan Piaśnik zrobił super posunięcie. Teraz wszyscy będą mieli możliwość przekonać się, czy Panu Kmicie naprawdę zależy na dokonaniu pozytywnych zmian w Olkuszu i jest gotów się temu poświęcić, czy to co głosił to tylko puste frazesy. Wydaje mi się, że się wystraszy i teraz będzie chciał wysadzić Osucha i zostać posłem.

Wdzięczna
Wdzięczna

[quote name=”kurcze”] albo funkcje starosty dla przegranego piasnego (z drugiej strony)[/quote]. Proszę się odczepić od pana Piasnego. To byłby najlepszy starosta i burmistrz w jednym. Szkoda, że jedna osoba nie może pełnić dwóch funkcji na raz. Uzdrowiłby i powiat i miasto i gminę. My stosujmy się do jego zaleceń oszczędności i od kiedy nie używamy w domu gazu, nie oglądamy telewizji i nie słuchamy radia, jemy suchy chleb popijając wodą deszczową (bo ta z kranu kosztuje), noszimy stare ubrania z darów spłaciłam już 5% naszego zadłużenia. Myślę, że żyjąc tak, za 25 lat spłacę całe nasze zadłużenie. Mam nadzieję, że… Czytaj więcej »

Wyborca nr 2
Wyborca nr 2

Bardzo dobrze, ze jest taki poseł co chce pomysleć o Olkkuszu. Nie tylko o stołku bo już go dość dobrze zagrzał. Inni wolą nadal grzac stołki, albo zaczynaja. Starostą lub wiceburmistrzem powinien być ten co zakjął 2 miejsce w wyborach tak nakazuje sprawiedliwość i uczciwość wobec wyborców.

miguel
miguel

Nie ma czegoś takiego jak „obiektywne media”, zawsze będą lewicowe, prawicowe czy katolickie…
[quote name=”lamecast”]u nas pseudo gazety boja sie pisac o prawdzie, boja sie ze swinia ktora obsmaruja blotem dostanie sie do stołka i zniszczy gazetke …. dlatego w przegladzie, jezu, wiadomosciach olkuskich(pana sztaby) w pulsie olkusza(redaktora kmity) nigdy nie zobaczymy obiektywnej prawdy brutalnej tylko kupione podlizywanie bojacych sie pismakow.[/quote]

Don Kichote
Don Kichote

[quote name=”Wdzięczna”][quote name=”kurcze”] Myślę, że żyjąc tak, za 25 lat spłacę całe nasze zadłużenie. Mam nadzieję, że przeżyję i moje dzieci też.A jak nie, to przynajmniej będę miała satysfakcję, że osiągałam coraz lepsze wskaźniki ekonomiczne. Uważam, że taką samą jak ja politykę powinny stosować urząd miasta i gminy i starostwo. Wierzę, że tak będzie. Ten tekst pisałam od kumpeli, która niestety nie oszczędza, a u której się czasem ogrzewamy. Co za marnotrawstwo.Tylko Piasny.[/quote]Ja też tak robię. Ostatnio dostałem laurkę od banku za wzorowe spłacanie kredytu z obietnicą, że jak umrę po eksmisji z mieszkania to przyślą mi wiązankę ze sztucznych… Czytaj więcej »

Donia Pampolina
Donia Pampolina

[quote name=”Don Kichote”]Ja też tak robię. Ostatnio dostałem laurkę od banku za wzorowe spłacanie kredytu z obietnicą, że jak umrę po eksmisji z mieszkania to przyślą mi wiązankę ze sztucznych kwiatów na pogrzeb.Ale co tam liczy się przecież to co stoi w sprawozdaniu finansowym. A jest coraz lepiej. Strata się zmniejsza. Za 15 lat może będzie nawet zysk. Jak ja przetrwam to i miasto i powiat przetrwają. Przynajmniej będzie więcej zieleni, będzie eko i będą restauracje jak w tym niemieckim mieście co to starosta mówił.[/quote]Tylko kto te restauracje założy i kto w nich będzie zadał jak do tej pory Olkusz… Czytaj więcej »

Mateusz Ptak
Mateusz Ptak

Romek się skompromitował! 😥 DRAMAT A to był mój kandydat. Wyszlo, że Pan Romek nie ma zaplecza, nie ma programu. Podobno już zaproponował stanowisko wiceburmistrza Łysoniowi.
I to mają być zmiany… Czuje, że niebawem będzie referendum i wróci Dariusz

Arek
Arek

Nie siej zamętu. Co to znaczy podobno. Kmita dostał duże poparcie, a Łysoń nic dobrego nie zrobił i mam nadzieję, że nie będzie miał już możliwości dłużej zasiadać na tym stanowisku

generał Rakoczy
generał Rakoczy

🙂 a to feler krzyknął seler… Piaśnik stał się marionetka… Wiadomo, że Kmita będzie rządził a Pan Piaśnik będzie się tylko puszył… Piasnik nie nadaje się na burmistrza