sesja rm olkusz2

Nowi miejscy radni nie wzięli przykładu z niektórych kolegów z powiatu i na pierwszej sesji stawili się w komplecie. Zdecydowali też, kto zasiądzie w prezydium. Na razie – przynajmniej oficjalnie – nie wiadomo, jaka zawiąże się koalicja ponieważ głosowanie było tajne. Chociaż było to pierwsze posiedzenie, radni już zaliczyli pierwszą sprzeczkę. Poszło o liczbę wiceprzewodniczących.

Przypomnijmy, że w miejskiej radzie zasiada dziesięciu przedstawicieli PiS-u, trzech PO, trzech Samorządu OdNowa, dwóch SLD, dwóch KWW Romana Piaśnika Wybierzmy Zmiany i jeden przedstawiciel Komitetu Wyborczego Wyborców Słowiki. Niemal pewne jest, że koalicja skupi się wokół najliczniejszej reprezentacji radnych. Naturalnym wydawało się, że właśnie z tej frakcji będzie pochodził przewodniczący Rady. Jedyną zgłoszoną kandydatką na to stanowisko była Małgorzata Bień (PiS). Jej kandydaturę poparło piętnastu radnych, przy pięciu głosach przeciwnych i jednym wstrzymującym się.

sesja rm olkusz5

Na razie o kształcie przyszłej koalicji można jedynie spekulować gdyż głosowanie na przewodniczącego było tajne, podobnie, jak głosowanie na wiceprzewodniczących. W tym drugim przypadku radni mieli podzielone zdania. Janusz Dudkiewicz (SLD) zaproponował, by liczbę wiceprzewodniczących zmniejszyć z trzech w poprzedniej kadencji do dwóch w obecnej. Argumentował, że w związku ze zmniejszeniem się liczby mieszkańców gminy Olkusz, zmniejszyła się liczba radnych z 23 do 21, a więc przewodniczący nie musi mieć aż trzech zastępców. Pomysł poparł Jan Kucharzyk. Z kolei jeden z nowych radnych PiS Tomasz Zaborowski uznał, że wiceprzewodniczących powinno być trzech, aby mogli nadzorować prace komisji. – Ilość problemów, które piętrzą się przed nami jest na tyle duża, by nie zmniejszać tej liczby – podnosił radny Zaborowski. Do tego wniosku przychylił się radny Ryszard Ryza (Komitet Wyborczy Wyborców Słowiki).

sesja rm olkusz3

Ostatecznie, większość radnych opowiedziała się za wnioskiem Tomasza Zaborowskiego. Mamy więc trzech wiceprzewodniczących. Zostali nimi: Henryk Gamrat (PiS), Apolinary Ćwięczek (PO) oraz Grzegorz Tomsia (PSL, startujący z listy Samorząd OdNowa). Kandydowania na wiceprzewodniczącego odmówił Jan Kucharzyk.

Zgodnie z argumentami padającymi na sesji, troska o liczbę zastępców podyktowana była dbałością o prawidłową pracę Rady. Warto jednak przypomnieć, że pełnienie funkcji wiceprzewodniczącego wiąże się z pobieraniem wyższej diety. To 1275 zł miesięcznie. Przewodniczący Rady otrzymuje 1854,50 zł, a przewodniczący komisji 1062,50 zł. Dieta szeregowego radnego wynosi 850 zł.

sesja rm olkusz7

sesja rm olkusz6

sesja rm olkusz4

sesja rm olkusz1

 

48
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
48 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
sicech,PXTkolAnia Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
sic
sic

O kurcze tatusie to całe plebanie 😀 😀 😀 😀 😆 😆 😆 😆 🙂 🙂 🙂 🙂

ech,
ech,

a oficjalne wyniki jeszcze liczą ?

PXT
PXT

[quote name=”kol”]Panie Kmita gratuluję panu przegranej w II turze, na pewno tatuś za panem nie głosował dlatego tak się stało. 😆 😆 😆 :lol:[/quote]
Facet, to ironiczne czepianie się tatusia jest obrzydliwe. Świadczy tylko o twoim upośledzeniu intelektualnym i wysokim poziomie buractwa. Przez takich jak ty na Olkusz mówią Chamburk.

kol
kol

Panie Kmita gratuluję panu przegranej w II turze, na pewno tatuś za panem nie głosował dlatego tak się stało. 😆 😆 😆 😆

Ania
Ania

DO północy może policzą i coś podrzucą, kto będzie rządził 🙂

poeta
poeta

wiem że nic nie wiem 😆

poeta
poeta

nie możesz zasnąć to licz owieczki Aniu;-) a tam od razu wiem… po prostu wydaje mi się…mam przeczucie …
męska intuicja 😆

Ania
Ania

[quote name=”poeta”][quote name=”Ania”][quote name=”poeta”]No to mamy nowego burmistrza…. :lol:[/quote]
Tylko ciekawe kto to?[/quote]

No jakto kto:) Zgadnij :lol:[/quote]
Jak coś wiesz dawaj, bo do rana nie dośpię 🙂

poeta
poeta

[quote name=”Ania”][quote name=”poeta”]No to mamy nowego burmistrza…. :lol:[/quote]
Tylko ciekawe kto to?[/quote]

No jakto kto:) Zgadnij 😆

Ania
Ania

[quote name=”poeta”]No to mamy nowego burmistrza…. :lol:[/quote]
Tylko ciekawe kto to?

poeta
poeta

No to mamy nowego burmistrza…. 😆

nowy układ
nowy układ

[quote name=”marzyciel”]No panowie….koniec układów … do roboty

Kmita wam wszystkim pokaże 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 :lol:[/quote]
Kmita już pokazał stary – nowy układ w radzie miejskiej w Olkuszu a zaraz będzie w powiecie tj. :PiS+PO+PSL

marzyciel
marzyciel

No panowie….koniec układów … do roboty

Kmita wam wszystkim pokaże 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆

ninka
ninka

W Bukownie też wybrano… ale tylko tutaj było tak wyjątkowe przemówienie burmistrza – ???

AdamM
AdamM

[quote name=”tylko Piaśnik”][quote name=”radny”]PO z PIS tak wygląda koalicja w Olkuszu[/quote]

Czyli w Olkuszu nic się nie zmieni mimo wygrania PiS u. Koalicja ,która w Olkuszu jest od poprzedniej kadencji trzyma się mocno. Miałam głosować na Kmitę, ale po tym co stało się wczoraj na sesji zagłosuję na Piaśnika. Jedyny uczciwy kandydat poza układami.[/quote]
Raczej kandydat bez poparcia.

peak
peak

Czy osoby, które wygrały wybory można podać do sądu jeśli nie zrealizują jakieś obietnicy wyborczej?

tylko Piaśnik
tylko Piaśnik

[quote name=”radny”]PO z PIS tak wygląda koalicja w Olkuszu[/quote]

Czyli w Olkuszu nic się nie zmieni mimo wygrania PiS u. Koalicja ,która w Olkuszu jest od poprzedniej kadencji trzyma się mocno. Miałam głosować na Kmitę, ale po tym co stało się wczoraj na sesji zagłosuję na Piaśnika. Jedyny uczciwy kandydat poza układami.

Przechera
Przechera

Chciałem serdecznie podziękować i pogratulować wszystkim Olkuszanom którzy NIE PRZYSZLI na wybory 16 Listopada. Dzięki wam kochani mamy wspaniałą Radę Miasta zdominowaną przez Najwspanialszą Partię Przyszłości z jej wiecznie młodym, uśmiechniętym i wszystkomogącym Prezesem na czele. Mamy też dzięki wam drodzy Olkuszanie niewyobrażalnie młodego, godnego, doświadczonego, prawie świętego i znającego życie Kandydata na Burmistrza, ucznia naszego drogiego, nie przypadkiem wybranego, szanownego Pana Posła. Szanowni Krajanie! Apeluję do waszych sumień! Jeżeli nie chcecie by Burmistrzem został styrany życiem, układami, konsumpcją kontrkandydat naszego Jaśnie Kandydata, zaklinam was! Siedźcie w najbliższą Niedzielę w domu! NIE PRZYCHODŹCIE NA WYBORY! Lub też wsłuchajcie się w… Czytaj więcej »

NICO
NICO

[quote name=”Młody”]Kmita młody i uśmiechnięty z różami a Piaśnik jakby 30 lat starszy od tego na bilbordach …[/quote]
Piaśnik i po co ci to było? Czy ci na chleb nie starczało. Już niczego nie zmienisz. Dałeś się wpuścić w maliny przez cwaniaczków, którzy zostawili cię samego z tym problemem. Nie dumaj carom nie budiesz.

baśka
baśka

A co w tym złego, że chłopak bawi się na podzamcze, młody jest to mu jeszcze wypada. A przy okazji wspiera przy okazji lokalną firmę.

piasny
piasny

Śmieszni jesteście, co jeszcze w ostatnim dniu kampanii wymyślicie? Na miejscu Kmity każde takie pomówienia pozywałbym do sądu, widocznie ma za miękkie serce. [quote name=”George”][quote name=”Podczaszy.”]Panie Łukaszu, a co to się stało na Podzamczu? :-*
Jakieś party Hoffman style? BUHAHAHAHAHA!!!!![/quote]
Jeszcze nie został burmistrzem, a już porządził? :D[/quote]

George
George

[quote name=”Podczaszy.”]Panie Łukaszu, a co to się stało na Podzamczu? :-*
Jakieś party Hoffman style? BUHAHAHAHAHA!!!!![/quote]
Jeszcze nie został burmistrzem, a już porządził? 😀

Podczaszy.
Podczaszy.

Panie Łukaszu, a co to się stało na Podzamczu? :-*
Jakieś party Hoffman style? BUHAHAHAHAHA!!!!!

ROBACZEK
ROBACZEK

bawi mnie fota z panem Kwaśniewskim.Jak nie tam ,to tu.Jak chłopisko zawzięcie myśli.Kto takich radnych wybiera.jak pamiętam,całe Gorenice nadawały na szanownego Starostę.Teraz te same Gorenice go wybrały.Umrę i nie zrozumie rodaków.

Konstanty
Konstanty

cd… Dzięki temu Wilhelmowi pewne młode, bezdzietne wtedy jeszcze małżeństwo Rajmunda i Jadwigi Kaczyńskich otrzymało tylko dla siebie piękną trzypiętrową willę na Żoliborzu, gdy reszta warszawian, którym jakimś cudem udało się przetrwać II Wojnę, gnieździło się całymi rodzinami po piwnicach i spalonych ruinach. Żeby było ciekawiej – ta willa była wcześniej nadana rodzinie bohatera z 1920 roku, majora Lisa-Kuli przez Piłsudskiego, za męstwo tego człowieka i oddanie życia w obronie Polski, Europy i Świata przed zalewem czerwonego terroru. Te dwie kreatury zamordowały więcej polskich patriotów, niż całe NKWD w Polsce po wojnie.

Konstanty
Konstanty

cd… Drugim „drogim” Wujkiem Rajmunda Kaczyńskiego był Naczelny Prezes Sądu Wojskowego w rządzie Bieruta, KGB-owiec osobiście mianowany przez Stalina i kat narodu polskiego Wilhelm Świątkowski ur. w Granówce pod Odessą. Wilhelm był absolwentem Charkowskiego Instytutu Prawa z 1940 roku, od razu włączonym w wojskowy wymiar sprawiedliwości Armii Czerwonej (a co działo się z polskimi oficerami w Charkowie w 1940 roku – dodawać chyba nie trzeba), potem, po wojnie, jako zaufany Stalina i Berii, był Prezesem Naczelnego Sądu Wojskowego w Polsce, w okresie największego apogeum stalinowskich czystek na Polakach (1950-1954).

Konstanty
Konstanty

Dla tych którzy wierzą w swojego umiłowanego PREZESA.
Henryk Świątkowski, wuj Kaczyńskich, był ministrem „sprawiedliwości” w całym okresie za Bieruta. I to on z racji stanowiska podpisywał wszystkie wyroki śmierci, w tym również na rotmistrza Pileckiego. Przy okazji załatwił willę Kaczyńskim na Żoliborzu, odebraną prawdziwemu Patriocie. Dodać wypada, że głównym zadaniem Świątkowskiego było fałszowanie historii ze sprawcami mordu w Katyniu. Szczegóły można podejrzeć na stronach archiwalnych Ministerstwa Sprawiedliwości

baca
baca

[quote name=”Młody”]Kmita młody i uśmiechnięty z różami a Piaśnik jakby 30 lat starszy od tego na bilbordach …[/quote]
retusz ale tylko na zdjęciu

baca
baca

[quote name=”radny”]PO z PIS tak wygląda koalicja w Olkuszu[/quote]
won PO, już panowie z PO wzbogacili nam Olkusz.
Panowie ma być koalicja dla ratowania Olkusza a nie dla nabijania kabzy.

baca
baca

[quote name=”radny”]W zakonczonej kadencji Rady Powiatowej był obok Herzyka tylko jeden wiceprzewodniczący i doskonale obaj dawali sobie radę[/quote]

Bo w radzie powiatu leżeli i stąd takie efekty rady

Leon
Leon

Trzeba sobie jasno powiedzieć,że po 1990 r tylko P. Biliński był kompetentnym, uczciwym i rzetelnym burmistrzem

A.J.
A.J.

W dniach 26-28 listopad jest posiedzenie sejmu,wiec co tam robi P. Osuch

Tomuś
Tomuś

Drodzy wyborcy mamy problem z wybraniem burmistrz olkusza, ponieważ obaj kandydaci weszli do drugiej tury nie przedkładając rzetelnego programu i spraw do załatwienia,które nurtują społeczność gminy, tylko wyniku kłamstw i pomówień.1/ Kmita głosował za obwodnicą a potem protestował przeciwko i podburzał ludzi, głosował za wiatrakami a potem stał na czle protestu przeciwko wiatrakom, twierdząc, że nie wiedział za czym głosował itd. To jak zostanie burmistrzem to jednego dnia będzie podejmował decyzje a następnego odwoływał, twierdząc,że nie wiedział co podpisuje.2/Piaśnik będąc wiceprzewodniczącym rady nie zna ustawy, statutu ani regulaminu rady, udowodnił to występując do burmistrza o głosowanie imienne na radach, a… Czytaj więcej »

Danka
Danka

To zdjęcie powinno być na plakatach wyborczych Kmity! ” Ja teraz mówię! jestem mądry!”…”tak mój Panie”! Swoją drogą? Po jakie gó.no są w naszym mieście potrzebni radni? Aspekt darmowej kasy pomijam! Oni nic nie wnoszą do nazego miasta…a tylko go okradają…pomyślcie ile można zrobić gdyby nie ich dietki!

Danka
Danka

I znowu widać co i jak! Kmita zawsze pozostanie cieniem Jacusia Osucha! On jest gorszy niż wazelina! Na zdjęciu z różami widać! I co? chcemy burmistrza, który nawet nie pierdnie bez wiedzy Osucha>?

Leon
Leon

Radni powiatowi PiS-u na czele z Kmitą protestują,że I sesja została zwołana z naruszeniem prawa, bo radni powinni być powiadomieni o sesji z 7 dniowym wyprzedzeniem. Natomiast w radzie miejskiej nie przeszkadzało, że nie został zachowany termin 7 dniowy, tylko przystąpili do podziału funkcji. Widać wyraźnie, że radnym z PiS-u chodzi tylko o kasę. Kmita tak krytykował, że miasto jest zadłużone i należy oszczędzać. A radny Zaborowski z PiS-u (związkowiec z ZGH) nie zająknął się zgłaszając wniosek, żeby było trzech wiceprzewodniczących w 21-osobowj radzie. W innych miastach w radach znacznie liczących jest po dwóch. W radzie powiatu był Jeden i… Czytaj więcej »

Młody
Młody

Kmita młody i uśmiechnięty z różami a Piaśnik jakby 30 lat starszy od tego na bilbordach …

jaka koalicja?
jaka koalicja?

[quote name=”radny”]PO z PIS tak wygląda koalicja w Olkuszu[/quote]

PO+PiS+ PSL = koalicja w Olkuszu i powiecie

Ja
Ja

Na pocz. tekstu zjedliście 1 kandydata z „KKW ziemii olkuskiej – przymierze” o ile dobrze kojarzę 😉

kkkk
kkkk

[quote name=”liczydło”]Licząc na szybko wychodzi gdzieś około 300 000 zł. rocznie x 4 lata = 1 200 000 zł ( słownie jeden milion dwieście tysięcy zł.)
kosztować nas podatników będzie „praca” rajców olkuskich. A może by tak społecznie dla zadłużonego Olkusza coś zrobić.?!! Czy to już zostawiacie nam, zwykłym obywatelom czyli tzw. klasie robotniczej. Panowie kandydaci na przyszłych burmistrzów – dlaczego żaden z Was nie zaproponował obniżki diet. Wasze diety to jednak spore obciążenie dla pustej kasy. Kasa pusta więc pracy za dużo nie będziecie mieli!!! A tak na to liczyłem.[/quote]
przeciez to dopiero I sesja .

liczydło
liczydło

Licząc na szybko wychodzi gdzieś około 300 000 zł. rocznie x 4 lata = 1 200 000 zł ( słownie jeden milion dwieście tysięcy zł.)
kosztować nas podatników będzie „praca” rajców olkuskich. A może by tak społecznie dla zadłużonego Olkusza coś zrobić.?!! Czy to już zostawiacie nam, zwykłym obywatelom czyli tzw. klasie robotniczej. Panowie kandydaci na przyszłych burmistrzów – dlaczego żaden z Was nie zaproponował obniżki diet. Wasze diety to jednak spore obciążenie dla pustej kasy. Kasa pusta więc pracy za dużo nie będziecie mieli!!! A tak na to liczyłem.

pavv
pavv

Po co się zbierali skoro wybory nie ważne są?

radny
radny

PO z PIS tak wygląda koalicja w Olkuszu

jacek s.
jacek s.

Gołym okiem widać, żę pośród nowych radnych są tacy, którzy dobro własne (i swojej partii) przedkładają nad interes Olkusza.Gmina ubożeje, mieszkańców ubywa, ale 3 vice musi być. Ciekawe ile „potrzebnych” i „superważnych” komisji powołają nowi radni? Wszak fucha przewodniczącego komisji to kilka stów więcej.

felik100
felik100

jak by pan heniu to na skalskiej nic nie było 😀 😆

centrum
centrum

Widzę że Pan Gamrat Henryk sprawnie pnie się po szczeblach kariery. Jeszcze zrobi z dwie muldy spowalniające na Skalskiej, zorganizuje z dwie potańcówki dla ludu i będzie poważnym kandydatem na Burmistrza. Szkoda że lud w Olkuszu kupuje takie tanie chwyty. Więcej pożytku robił dla oświaty i ludzi swą pracą w roli konserwatora w SP1 (nie wyśmiewam zawodu konserwatora gdyż jest to bardzo potrzebna osoba w każdej szkole)

radny
radny

W zakonczonej kadencji Rady Powiatowej był obok Herzyka tylko jeden wiceprzewodniczący i doskonale obaj dawali sobie radę

baca
baca

Czy na ostatnim zdjęciu tych dwóch Panów na końcu to układ ze starostwa?
Dudkiewicz z boku to mu 3 wicków nie potrzebnych ale rzeczywiście ma rację, po kiego grzyba.Mamy nadzieję, że pracodawcy odliczą czas za diety z wynagrodzenia.
Żądamy również filmowania sesji żeby można zobaczyć współpracę oraz jawności głosowań….Skończyć z tym idiotycznym utajnianiem, to sąd ze świadkami koronnymi.Przed kim utajniacie obrady przed wyborcami?????????