urna wybory

Państwowa Komisja Wyborcza nadal wystawia cierpliwość wyborców na ciężką próbę. Oficjalnych wyników wciąż nie podano. Nasi czytelnicy od dwóch dni dopytują o rezultaty głosowania do Rady Powiatu. Wczoraj wieczorem Powiatowa Komisja Wyborcza zakończyła prace i wywiesiła stosowne obwieszczenie. Podajemy zatem wyniki, które zostały podane do publicznej wiadomości na tablicy przed budynkiem starostwa powiatowego.

Jaka jest nowa rada? W gronie 23 radnych zobaczymy aż 15 nowych twarzy. Skład nowej rady został mocno „odmłodzony” w porównaniu do tej wybranej cztery lata temu, choć z drugiej strony wyborcy postawili też na doświadczenie – po kilku latach przerwy do gry powróciło kilku lokalnych polityków.  

Sześć mandatów przypadło kandydatom Prawa i Sprawiedliwości. Z uwagi na obowiązujący w wyborach do rady powiatu system proporcjonalny zwycięstwo tej formacji nie jest tak spektakularne, jak w olkuskiej radzie miejskiej (10 mandatów). Pięciu radnych ma Platforma Obywatelska, a czterech Samorząd OdNowa. Cztery komitety zyskały po dwa mandaty: SLD Lewica Razem, Polskie Stronnictwo Ludowe, Gospodarny Samorząd i Wspólnota Samorządowa Ziemi Olkuskiej.

Podany skład na pewno nie jest ostateczny. Niektórzy świeżo wybrani radni powiatowi staną ponownie do walki o stanowiska wójtów i burmistrzów w drugiej turze wyborów, a w przypadku swojej wygranej będą musieli zrezygnować z mandatu radnego. W takim przypadku mandat otrzyma osoba z kolejnym najwyższym wynikiem z listy danego komitetu.

Okręg nr 1 – gmina Olkusz
Tutaj  kandydaci walczyli o dziesięć mandatów. Najwięcej, czyli trzy, zdobyło Prawo i Sprawiedliwość. Łukasz Kmita (2259 głosów), Jacek Osuch (796 głosów) oraz Łukasz Piątek (230 głosów) – to oni cieszyli się największym zaufaniem wyborców. Pierwszy z nich w ostatnią niedzielę listopada powalczy w drugiej turze o fotel burmistrza Olkusza. Gdyby mu się to udało, wówczas jego miejsce w radzie zajmie Rafał Czeladzki (208 głosów).

Dwa miejsca w radzie przypadły Platformie Obywatelskiej, którą reprezentują: Andrzej Ryszka (524 głosy) oraz Dariusz Rzepka (543 głosy). Także dwa mandaty zdobył Samorząd OdNowa. Z jego ramienia w radzie zasiądzie obecny wicestarosta Paweł Piasny (544 głosy) oraz Zdzisława Szczygieł (517 głosów).

Lewica będzie mieć w radzie tylko jednego reprezentanta. Jest nim Robert Herzyk, który cieszył się poparciem 666 wyborców. 582 mieszkańców gminy Olkusz zaufało Janowi Orkiszowi, liderowi komitetu Gospodarny Samorząd. Mandat wywalczył też Józef Stach z listy Wspólnota Samorządowa Ziemi Olkuskiej (292 głosy).

Okręg nr 2 – gmina Klucze
Okręg ten obejmował trzy mandaty. Swoich rywali zdeklasowała Małgorzata Węgrzyn (SLD), zdobywając  845 głosów. Z wynikiem 645 głosów do rady dostał się obecny wójt Kazimierz Ściążko (PO) oraz Norbert Bień (Samorzad OdNowa) 640 głosów. Obydwaj panowie są konkurentami w drugiej turze wyborów na wójta gminy Klucze. Pewne jest zatem, że jednego z nich zastąpi druga osoba na liście pod względem liczby zdobytych głosów. Jeśli wójtem zostanie ponownie Kazimierz Ściążko, do rady wejdzie Ilona Szczęch (253 głosy). Natomiast gdy wyborcy zdecydują o wygranej Norberta Bienia, wówczas mandat po nim przejmie Marek Świerczek (224 głosy)

Okręg nr 3 – Gminy: Trzyciąż, Wolbrom
W tych dwóch gminach największego poparcia udzielono dwóm kandydatom PSL – u: Janowi Łaksie (755 głosów) oraz Romanowi Żelaznemu (619 głosów). Drugi z panów został wybrany na wójta gminy Trzyciąż, dlatego też jego miejsce w radzie zajmie Zdzisław Skoczyń (424 głosy).
Decyzją wyborców dwa mandaty zdobyli przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości. Są to: Piotr Gamrot (863 głosy) oraz Robert Kozłowski (796 głosy). Głosujący mieszkańcy okręgu nr 3 zdecydowali, że chcą mieć w radzie reprezentantów lokalnych komitetów. Będą nimi: Sławomir Sztaba (452 głosy) z Gospodarnego Samorządu i Adam Zielnik (472 głosy) z Samorządu OdNowa. Adam Zielnik przeszedł do drugiej tury wyborów na burmistrza Wolbromia. W razie jego  wygranej do rady wejdzie Agnieszka Gołembiowska – Karoń (400 głosów).

Okręg nr 4  – gminy: Bolesław, Bukowno
Czterema mandatami, jakie były do zdobycia w tym okręgu, wyborcy obdzielili kandydatów z trzech komitetów. Najsilniejszą reprezentację w radzie będzie mieć Platforma Obywatelska. Z listy tej wybrano Ryszarda Januszka (584 głosy) oraz Barbarę Rzońcę (587 głosów).  Ryszard Januszek powalczy jeszcze o fotel wójta Bolesławia. W przypadku wygranej, zastąpi go Leszek Stencel (225 głosów). Poparciem 484 głosujących mieszkańców cieszył się Robert Nielaba, reprezentujący Wspólnotę Samorządową Ziemi Olkuskiej. Mateusza Liszkę (PiS) wybrało 350 osób.

KW PiS 6 mandatów
KW PO 5 mandatów
KWW Samorząd OdNowa 4 mandaty
KWW Wspólnota Samorządowa Ziemi Olkuskiej 2 mandaty
KW PSL 2 mandaty
KWW Gospodarny Samorząd 2 mandaty
KKW SLD Lewica Razem 2 mandaty

 

W nowej radzie nie ma jednoznacznego lidera, a więc wszystkie koalicje są możliwe. Być może już rozpoczęły się kuluarowe rozmowy, które zdecydują o składzie zarządu powiatu. W nieoficjalnych komentarzach lokalnych samorządców pojawia się określenie, że wybrano „radę starostów”, bo chętnych na objęcie najwyższego stanowiska w powiecie może być sporo.  Kto z tego grona ma na to największe szanse?

 

125
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
66 Wątków
59 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
1 Autorzy komentarzy
ducenieoficjalniewiernywybiorcaTTT Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
duce
duce

Kmita Burmistrzem, Jarek premierem , Duda prezydentem;) tak będzie w 2015;) Wszyscy złodzieje pakować walizki;) Piłsudzczycy Będą rządzić;)

duce
duce

Tylko Prawo i Sprawiedliwość zaprowadzi porządek w olkuszu i całym kraju!

nieoficjalnie
nieoficjalnie

[quote name=”Młody”]Największy mandat aby rządzić powiatem otrzymał Pan Łukasz Kmita, 2259 głosów na radnego powiatu (czy to jest rekord wszechczasów ?) Jest więc oczywiste że to On powinien być Starostą z woli wyborców, no chyba że zostanie Burmistrzem jeżeli wszyscy którzy mają chrapkę na starostwo będą mu przychylni. I tu także już wyborcy zdecydowali, przecież Pan Roman Piaśnik otrzymał tylko 357 głosów na radnego gminy. No chyba że diabeł znowu namiesza …[/quote]

I będzie starostą Łukasz Kmita, bo PiS w powiecie ma już 13 radnych w koalicji.Nawet radny Jan Orkisz go poprze.

wierny
wierny

[quote name=”sympatyk lewicy”
Nie da się współpracować z Orkiszem, głównie dlatego, że ten człowiek którego lokalna kariera sięga czasów PRL, nikomu nie ustapi gdyż jest przekonany że najlepsze lata w polityce są jeszcze przed nim. Lewica się odbuduje , ale musi to zrobić człowiek któremu nikt nie zarzuci komunistycznej przeszłości.[/quote]
A dlaczego ma ustępować karierowiczom typu Dudkiewicz czy Żak, tylko dlatego że ma korzenie lewicowe. Wolę lewicowego Orkisza o czystych rękach, z rodowodem z PRL u niż prawicowego Dudkiewicza, z rodowodem UPR u. Pan Orkisz przez swój okres działalności samorządowej służył swoim wyborcom i dbał o nich

Młody
Młody

Największy mandat aby rządzić powiatem otrzymał Pan Łukasz Kmita, 2259 głosów na radnego powiatu (czy to jest rekord wszechczasów ?) Jest więc oczywiste że to On powinien być Starostą z woli wyborców, no chyba że zostanie Burmistrzem jeżeli wszyscy którzy mają chrapkę na starostwo będą mu przychylni. I tu także już wyborcy zdecydowali, przecież Pan Roman Piaśnik otrzymał tylko 357 głosów na radnego gminy. No chyba że diabeł znowu namiesza …

wybiorca
wybiorca

[quote name=”sympatyk lewicy”][quote name=”żałobnik”]Największym przegranym w tych wyborach jest SLD. Cztery lata temu mieli 6 radnych w Radzie Miejskiej w Olkuszu i czterech w powiecie, bo startowali razem z Unią Pracy. W tych wyborach po odrzuceniu propozycji Jana Orkisza by startować także razem, startowali oddzielnie i mają zaledwie 2 radnych w radzie w Olkuszu i 2 radnych w powiecie. Dudkiewicz grabarzem lewicy w naszym powiecie.[/quote]Nie da się współpracować z Orkiszem, głównie dlatego, że ten człowiek którego lokalna kariera sięga czasów PRL, nikomu nie ustapi gdyż jest przekonany że najlepsze lata w polityce są jeszcze przed nim. Lewica się odbuduje ,… Czytaj więcej »

TTT
TTT

[quote name=”Kazio”]podobno Rzepka dostał już ciekawa propozycję – czyżby wicestarosty ?[/quote]
Jest za i tu i tu

Komisarz Alex
Komisarz Alex

A jeden chyba myśli już że będzie Starostą i popłynie. Cóż to będzie za niespodzianka?

sympatyk lewicy
sympatyk lewicy

[quote name=”żałobnik”]Największym przegranym w tych wyborach jest SLD. Cztery lata temu mieli 6 radnych w Radzie Miejskiej w Olkuszu i czterech w powiecie, bo startowali razem z Unią Pracy. W tych wyborach po odrzuceniu propozycji Jana Orkisza by startować także razem, startowali oddzielnie i mają zaledwie 2 radnych w radzie w Olkuszu i 2 radnych w powiecie. Dudkiewicz grabarzem lewicy w naszym powiecie.[/quote]Nie da się współpracować z Orkiszem, głównie dlatego, że ten człowiek którego lokalna kariera sięga czasów PRL, nikomu nie ustapi gdyż jest przekonany że najlepsze lata w polityce są jeszcze przed nim. Lewica się odbuduje , ale musi… Czytaj więcej »

Kazio
Kazio

podobno Rzepka dostał już ciekawa propozycję – czyżby wicestarosty ?

Sinus.
Sinus.

Uwaga!! Minusuję wpisy powyżej 4ech linijek.Zawsze!!!Też te z cytatami.Zawsze!!

olkuszanka2
olkuszanka2

[quote name=”pastor18″][quote name=”Patriota”]Rzepka i Łysoń na bezrobocie . Niech się dowiedzą jak to jest. Niech dołączą do bezrobotnych z ich winy![/quote]
A co się teraz stanie z Marcinkiem P.?, Dariuszem M.? Ciekawe… :-*

gazda
gazda

[quote name=”baca”]Gazda, taki z ciebie gazda jak z mojego barana owczarek.Szanuję emerytów i uważam, że miejsce emeryta jest na emeryturze. [/quote] 😆 Cóż za głębokie przemyslenia. A byłem przekonany, że według ciebie miejsce emeryta jest na cmentarzu.A jakim prawem odmawiasz im możliwości swobodnego korzystania ze swoich praw obywatelskich ?? To są ludzie II kategorii?? [quote name=”baca”]Doświadczenie samorządowe Pana Kmity to 2 kadencje intensywnej pracy w radzie[/quote]. Może wymień co się składa na tą intensywną pracę w Radzie. Pewnie będzie więcej takich jak ja zainteresowanych dokonaniami Pana Kmity. [quote name=”baca”]Gazda jak jeszcze raz będziesz pisał bzdury i idiotycznie interpretował moje wypowiedzi… Czytaj więcej »

baca
baca

[quote name=”gazda”] A odnośnie twojej wypowiedzi powyżej – jestes zwolennikiem eutanazji ze względu na wiek ??? Więc więcej szacunku dla tych ludzi..[/quote]Gazda, taki z ciebie gazda jak z mojego barana owczarek.Szanuję emerytów i uważam, że miejsce emeryta jest na emeryturze. Emeryt powinien odpoczywać i niańczyć wnuki a młodzi niech pracują na emerytury. Czy Ty gazda jesteś za eutanazją młodych? Poniekąd masz rację, młodzi nawet jak dożyją do emerytury to jej nie będą mieć dzięki takim „wiecznie żywym”. Doświadczenie samorządowe Pana Kmity to 2 kadencje intensywnej pracy w radzie, Pana Piaśnika 1, z tym, że Pan Piaśnik zaktywizował się przed wyborami… Czytaj więcej »

Młody
Młody

[quote name=”siara”][quote name=”Peak”]Czy to już upadek olkuskiego SLD czy tylko klęska? I Pan dr Herzyk ma gorszy wynik od Pani Węgrzyn – ciekawe….[/quote]
Ale za to jaki ma wynik…666…mówi ci to coś? :lol:[/quote]

Wystarczy wygooglować: „Zgodnie z ostatnią księgą biblijną liczba 666 to imię bestii z siedmioma głowami i dziesięcioma rogami, która wychodzi z morza (Objawienie 13:1, 17, 18). Bestia ta symbolizuje ogólnoświatowy system polityczny sprawujący władzę nad „każdym plemieniem i ludem, i językiem, i narodem” (Objawienie 13:7). Imię 666 wskazuje, że system ten jest w oczach Boga rażąco wadliwy.”

pastor18
pastor18

[quote name=”Patriota”]Rzepka i Łysoń na bezrobocie . Niech się dowiedzą jak to jest. Niech dołączą do bezrobotnych z ich winy![/quote]
nie rozśmieszaj mnie matołku

pastor18
pastor18

[quote name=”palamala”][quote name=”bobolek”]Urzędasy przejedli swoje, a Pan Kmita jakby chociaż trochę miał pojęcia o księgowości i funkcjonowaniu samorządu od strony finansowej to by wiedział, że urzędasy przejedli swoje pieniądze, z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Panie Kmita zanim zrobi Pan kolejną wpadkę proszę skonsultować swoje podejrzenia z kimś kto ma wiedzę i doświadczenie w księgowości.[/quote]
Nie żebym tego p….a bronił, ale ciekawe z czego URZĘDASY mają wyplaty bo mnie wydaje sie ze z podatkow?!?!?!?[/quote]
Masz rację i to ze swoich bo oni tez płacą podatki.

pierarc
pierarc

Pomijając kwestie innych waszych kandydatów co właściwie ludzie mają do Piasnego? Dlaczego zawistnicy tak się go czepiają? Według mnie jedna z właściwych osób w obecnym czasie – mówicie że długi – i ile zrobił Piasny w zaledwie rok urzędowania? – według mnie bardzo dobra praca, mówią urząd to nie biznes, a ja się pytam, a kto ma kierować – matoły które nie maja o tym pojęcia? Bardzo dobrze, że umie liczyć kase i trzymać wydatki w ryzach, trzeba się wreszcie nauczyć, że publiczne nie znaczy niczyje i można wydawać ile się chce. Mówią, że jakieś wiatraki – tego argumentu nie… Czytaj więcej »

NICO
NICO

Do Pani Poseł Gondek. Czy możemy zaprosić do wspólnego zdjęcia – pamiątkowego- jest nas trzech, którzy przegrali wybory.

siara
siara

[quote name=”Peak”]Czy to już upadek olkuskiego SLD czy tylko klęska? I Pan dr Herzyk ma gorszy wynik od Pani Węgrzyn – ciekawe….[/quote]
Ale za to jaki ma wynik…666…mówi ci to coś? 😆

Peak
Peak

Czy to już upadek olkuskiego SLD czy tylko klęska? I Pan dr Herzyk ma gorszy wynik od Pani Węgrzyn – ciekawe….

stinek
stinek

[quote name=”gazda”]Wyciąganie wniosków, to nie jest twoja najmocniejsza strona. .[/quote]Jeśli głosowałeś za starymi piernikami to logiczne myślenie Tobie w ogóle nie jest udostępnione. Ale nic to. dalej zyj w swoim matrixie.

stan
stan

Podobno ktoś z Bukowna dostał propozycję Starosty od jednej ze stron , ale podobno nie przyjął. Ciekawostka ?!

wdzięczny
wdzięczny

[quote name=”majak”]Chroń nas Boże od Pana Orkisza jako wiceburmistrza. Martwy się lepiej o porządnego skarbnika, który wyprowadzi gminę na prostą. Jednak ze stołka kasjerki na skrabnika to nie udany skok sprzed 8 lat.[/quote]

Pamiętam Pana Jana Orkisza,gdy był wiceburmistrzem u Olkusza w czasie drugiej kadencji z burmistrzem Andrzejem Ryszką . Mam bardzo pozytywne zdania na temat jego urzędowania. Spokojny, wyważony, z dużym doświadczeniem i zaangażowaniem. Myślę, że Pan Jan Orkisz propozycję zastępcy burmistrza otrzyma od Romana Piaśnika i Łukasza Kmity.

baca
baca

Katastrofa już jest…Olkusz zadłużony na 50 baniek …trzeba świeżej krwi …kogoś kto rozbije ten układ,zmniejszy wydatki i spłaci chociaż część tego długu :lol:[/quote]

i właśnie młodość i aktywność jest atutem Pana Kmity…świeże spojrzenie na sprawy Olkusza…[/quote]

nie, atutem jest spojrzenie emeryta, 65 lat jak piszą w P.O. Nie róbcie z siebie błaznów.Gość patrzy jak dorobić do emerytury.
Zawsze 5 tysięcy emerytury jest lepsze niż 3 tysiące.

ula
ula

Baco Ty chyba nie wiesz co piszesz. Nie masz pojęcia o sytuacji gminnych finansów i o tym, jak samorząd z długów wyprowadzić. Pan Kmita nie ma zielonego pojęcia o budżecie gminy, jeśli potrafił napisać, że urzędasy przejedli 10.000,00 zł. A na dodatek ta plotka, że jeśli będzie burmistrzem to na stanowisku skarbnika zostawi nadal obecną panią, która do takiej ruiny doprowadziła. Chore układy. Panie Kmita weź się Pan do uczciwej, normalnej pracy. Nie bazuj na przebojowości i lansowaniu swojej osoby. Kiedyś skończą się Panu pomysły na swoje szoł wow i co wtedy?!

Nikoś
Nikoś

Quo Vadis Olkuszu! Obudźmy się póki nie jest za późno!!! Jeśli za sterami Olkusza zasiądzie Pan Kmita, miasto czeka nieuchronny kataklizm. Dowody mówią same za siebie – kandydat musi reprezentować odpowiedni poziom do zajmowanego stanowiska (inteligencja, doświadczenie, kultura i takt polityczny).

Nikoś Dyzma
Nikoś Dyzma

[quote name=”Nikoś”]Quo Vadis Olkuszu! Obudźmy się póki nie jest za późno!!! Jeśli za sterami Olkusza zasiądzie Pan Kmita, miasto czeka nieuchronny kataklizm. Dowody mówią same za siebie – kandydat musi reprezentować odpowiedni poziom do zajmowanego stanowiska (inteligencja, doświadczenie, kultura i takt polityczny).[/quote]

Katastrofa już jest…Olkusz zadłużony na 50 baniek …trzeba świeżej krwi …kogoś kto rozbije ten układ,zmniejszy wydatki i spłaci chociaż część tego długu 😆

Nikoś Dyzma
Nikoś Dyzma

[quote name=”Nikoś Dyzma”][quote name=”Nikoś”]Quo Vadis Olkuszu! Obudźmy się póki nie jest za późno!!! Jeśli za sterami Olkusza zasiądzie Pan Kmita, miasto czeka nieuchronny kataklizm. Dowody mówią same za siebie – kandydat musi reprezentować odpowiedni poziom do zajmowanego stanowiska (inteligencja, doświadczenie, kultura i takt polityczny).[/quote]

Katastrofa już jest…Olkusz zadłużony na 50 baniek …trzeba świeżej krwi …kogoś kto rozbije ten układ,zmniejszy wydatki i spłaci chociaż część tego długu :lol:[/quote]

i właśnie młodość i aktywność jest atutem Pana Kmity…świeże spojrzenie na sprawy Olkusza…

olo
olo

Pan Kmita pisze Urzędnicy przejedli 10 000 złotych! , ciekawy jestem ile on wydał na kampanie i czy ze swoich.

bobolek
bobolek

Urzędasy przejedli swoje, a Pan Kmita jakby chociaż trochę miał pojęcia o księgowości i funkcjonowaniu samorządu od strony finansowej to by wiedział, że urzędasy przejedli swoje pieniądze, z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Panie Kmita zanim zrobi Pan kolejną wpadkę proszę skonsultować swoje podejrzenia z kimś kto ma wiedzę i doświadczenie w księgowości.

palamala
palamala

[quote name=”bobolek”]Urzędasy przejedli swoje, a Pan Kmita jakby chociaż trochę miał pojęcia o księgowości i funkcjonowaniu samorządu od strony finansowej to by wiedział, że urzędasy przejedli swoje pieniądze, z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Panie Kmita zanim zrobi Pan kolejną wpadkę proszę skonsultować swoje podejrzenia z kimś kto ma wiedzę i doświadczenie w księgowości.[/quote]
Nie żebym tego p….a bronił, ale ciekawe z czego URZĘDASY mają wyplaty bo mnie wydaje sie ze z podatkow?!?!?!?

olkuszanin12
olkuszanin12

Pan Kmita tak jak obiecał od stycznia woda tańsza o 50 % prezesi spółek tzn. TBS i Wodociągów i on sam zarobki na poziomie średniej krajowej tj. około 3500złoty brutto 😆 😆 😆 😆 i dlatego głosujemy na niego bo on jest cudotwórcą 😆 😆 😆 😆 i spełni wszystkie obietnice wyborcze :-* :-* :-* :-*

Bij
Bij

A może sponsorował go Osuch?

kol
kol

Wszystkich wyborców bardzo proszę o powołanie komitetu obrony PULS OLKUSZA – nie głosować na pana Kmitę naczelnego redaktora w drugiej turze wyborów na burmistrza miasta Olkusz.

CDN
CDN

Wszystkich wyborców proszę o głosowanie na pana Kmitę. Tylko takie głosowanie gwarantuje rozbicie starych wieloletnich układów, które doprowadziły Olkusz do marazmu, olbrzymiego zadłużenia, praktycznej likwidacji przemysłu, do tego że usługi komunalne należą. do najdroższych w kraju. Pochodzący ze starych układów (SLD) pan Piaśnik żadnych zmian nie przeprowadzi. Pomijając jego cechy osobiste (nie nadaje się na żadne kierownicze stanowisko) nie ma on aktualnie niezbędnego na stanowisku burmistrza zaplecza politycznego, a jedynie układy towarzyskie, co jest znacznym obciążeniem.

wyborca3
wyborca3

Nie masz racji. Trochę konkretów: jakie zaplecze polityczne ma Pan Kmita? Swojego żadnego. Będzie tylko figurantem, picusiem robiącym mnóstwo szumu w koło siebie. Akcje robione w imię ratowania gminy będą tylko pokazówką, lansowaniem swojej osoby. Jakie ma doświadczenie jeżeli chodzi o finanse samorządu? Żadne!!! Jaki ma pomysł na czynnych w wieku emerytalnym nauczycieli zajmujących miejsca młodym? Żadnego!!! Punkt w ogóle nie ruszany w kampanii wyborczej.

olku12
olku12

Tak partyjna gazeta jak Puls Olkusza nie może zostać bez głównego redaktora, który sadził byk na byku. Ach co to by była za strata dla powiatu olkuskiego!!! Dlatego też popieram komitet obrony PULS OLKUSZA by nie głosować na pana Kmitę naczelnego redaktora w drugiej turze wyborów na burmistrza miasta Olkusz. Możemy zrobić jak Pan Kmita protest przeciwko obwodnicy tylko nie będziemy mieć transparentów „Wyrwać Rzepkę” tylko „Kmita na Redaktora Naczelnego” …. a nie burmistrza.

kokosza
kokosza

[quote name=”olkuszanka2″]Poprzedni skarbnicy miasta i gminy Olkusz: Barbaro Stępień, Grażyno Nowicka, WRÓĆCIE!!!!! To byli fachowcy![/quote]
Dokładnie, aż dziw bierze, że takiego fachowca jak Pani Nowicka wymieniono na kasjerkę ze Starostwa , z całym szacunkiem dla tej Pani ale doprowadziła Gminę do ruiny. Ciekawe czy zdaje sobie z tego sprawę. Oby została wymieniona.

księgowy
księgowy

Oby na stanowisko skarbnika do gminy jak najszybciej wrócił ktoś klasy Pani Nowickiej!!! Obecny Skarbnik niech lepiej wróci do kasy.

Euzeb
Euzeb

Obawiam się, że nawet Pani Nowicka nie jest cudotwórcą i miałaby problemy z wyprowadzenia Gminy z tego bagna, które przez ostatnich 8 lat zrobiono. Obym się mylił…

Obywatel
Obywatel

eee tam….a może sąsiedzi i rodzina zagłosowali na kogoś innego a tobie tylko robili nadzieje żebyś się cieszyła? 😆 widziałaś gdzie stawiają krzyżyk? nagrałaś to kamerą? nie? to lipa 😆 dziś nikomu nie można ufać…sąsiadowi, rodzinie….ja nawet sam sobie nie ufam gdy wypije troche wódeczki 😀 Takie czasy mamy….kryzys zaufania 😉 😆

pavv
pavv

Jak mawiał Tow. Stalin – „nie ważne kto głosuje, ważne kto głosy liczy”. No i mamy idealny przykład powyższego stwierdzenia.

Olkuszanka1
Olkuszanka1

[quote name=”RADNA…”]Na pewno były oszukane wyniki… W Moku w Bukownie byliśmy całą 5 osobową rodziną oddać na mnie głosy, Sąsiadka była również w 5 osób i z drugiej klatki było małżeństwo 2 osoby. Na liście ogłoszone są tylko 2 głosy..Co z resztą głosów? Wyparowały? Stałam obok i widziałam jak wstawiali krzyżyki przy moim nazwisku dzieci.. Po prostu kto miał wygrać to wygrał innych usuneli w prosty sposób unieważniając przez dopisanie jeszcze jednego krzyżyka i lista z głosami nie ważna… Mamią tylko ludzi…. Skandal![/quote]

Musi Pani wnieść oficjalny protest inaczej nic to nie da!!!
Jestem w szoku, że takie sytuacje mogą mieć miejsce!!!

marcela
marcela

[quote name=”RADNA…”]Na pewno były oszukane wyniki… W Moku w Bukownie byliśmy całą 5 osobową rodziną oddać na mnie głosy, Sąsiadka była również w 5 osób i z drugiej klatki było małżeństwo 2 osoby. Na liście ogłoszone są tylko 2 głosy..Co z resztą głosów? Wyparowały? Stałam obok i widziałam jak wstawiali krzyżyki przy moim nazwisku dzieci.. Po prostu kto miał wygrać to wygrał innych usuneli w prosty sposób unieważniając przez dopisanie jeszcze jednego krzyżyka i lista z głosami nie ważna… Mamią tylko ludzi…. Skandal![/quote]
ja tez mam takie przypuszenie ze generowano wiele nieważnych głosów żeby był wynik ponad 50%

stinek
stinek

Jak widać mieszkańcy powiatu olkuskiego chcą aby ten powiat przestał istnieć. O tym świadczy wybór ludzi którzy od lat systematycznie doprowadzają powiat do marginalizacji. Widocznie pospólstwo woli jeździć przepełnionymi i rozklekotanymi busami do Krakowa zamiast sprawy załatwiać na ul. Mickiewicza.

oficjalne wyniki
oficjalne wyniki

ogłoszono oficjane wyniki
http://bip.malopolska.pl/umigolkusz/Article/get/id,987209.html
http://bip.malopolska.pl/umigolkusz/Article/get/id,987215.html
ale coś tu jest nie tak
przecież NIE MOŻNA kandydować na burmistrza i do rady miejskiej (do rady powiatu tak)
a pan Roman Piaśnik pojawia się na dwóch listach????

siara
siara

Można…Tylko, gdy pan Roman zostanie burmistrzem, to w jego okęgu trzeba przeprowadzić nowe wybory na radnego…i to jest chore… 🙁

baca
baca

albo prawo pozwala na takie manewry albo Pan Piaśnik już na wstępie kłamie i powinien wylecieć z drugiej tury.Ależ facet ma parcie na naszą kasę, po trupach do kasy.Nie wierzę w żadne zmiany o których bąka Pan Piaśnik

kontroler
kontroler

Przed wyborami specjalnie zameldowali się w Bolesławiu wiele wiele osób w jednym małym mieszkanku!! Po co?? a po to żeby zagłosować na pewne osoby!! Które? A kto przeszedł w Bolesławiu??? czy tak to powinno wyglądać?? co jest grane??? PO tonie totalnie i próbuje wszelkimi metodami wszystko fałszować!! Ludzie gdzie my zyjemy. Czy kiedys to się zmieni!! Mam nadzieję ze PIS w końcu uratuje ten tonący Titanic. Powinny odbyć się ponownie wybory!!!!

nauczyciel
nauczyciel

ale gdzie podajcie adres

Roman Piaśnik będzie
Roman Piaśnik będzie

🙂

ol
ol

Piekł zapiekanki, to mu dobrze wychodzi, robi je przepyszne.

Wnukami może się zająć, książkę by poczytał, na rowerku pojeździł.

Zmiany w mieście niech zostawi młodym, on już się na zmieniał szyldów.

xxxxx
xxxxx

Obyś się nie mylił. Pan Kmita niech najpierw zdobędzie choć kilka lat doświadczenia zawodowego, założy rodzinę i dopiero wypowiada się na tematy, o których pojęcia nie ma…

nareszcie
nareszcie

W powiecie PO ma 5 mandatów , Odnowa 4 a SLD tylko 2 , razem 11 mandatów w 23 osobowej radzie – brak bezwzględnej większości. Koalicja PO+SLD+Piasny ,zawiązana w grudniu 2013 r. się rozsypała na własne życzenie SLD. Trzeba było nie ośmieszać Jana Orkisza i pójść do tych wyborów razem tj. SLD z UP to mieliby co najmniej 4 mandaty i dalej większość w tej koalicji, a tak to władzę w powiecie także przejmie PiS. Ci co walczyli z Janem Orkiszem zostali ukarani i bardzo dobrze.

aby
aby

[quote name=”baca”]Dutkiewicz, olkuski Carrington a nie Dutkiewicz.Przez te parę lat wyrolował wszystkich z SLD, UP, prawicę, wszystkich lokalnych działaczy a teraz i mieszkańców Pomorzan poklepujących biedę po zadzie. Przez te parę lat z pracownika fizycznego w OPB stał się Carringtonem Olkusza i szefem jakichś tam struktur lewusów, cykająch po złotóweczce z diet. Miejmy nadzieję, który by burmistrz nie był to pozamiata ten syf z przetargami PGK o którym pisał Pan Piaśnik i wreszcie skończy się prywata.[/quote] Tak to koniec z Dudkiewiczem i Żakiem. Uczciwe przetargi na administrowanie, utworzenie wspólnot mieszkaniowych i przejęcie administrowania przez nie mieszkaniami komunalnymi oraz obniżenie pensji… Czytaj więcej »

majak
majak

Chroń nas Boże od Pana Orkisza jako wiceburmistrza. Martwy się lepiej o porządnego skarbnika, który wyprowadzi gminę na prostą. Jednak ze stołka kasjerki na skrabnika to nie udany skok sprzed 8 lat.

olkuszanka2
olkuszanka2

Poprzedni skarbnicy miasta i gminy Olkusz: Barbaro Stępień, Grażyno Nowicka, WRÓĆCIE!!!!! To byli fachowcy!

baca
baca

[quote name=”stinek”]Skoro nie głosowałem na leśnych dziadków to chyba o czymś to świadczy.[/quote]

stinek, popieram emeryci spacerować z wnukami albo rzeczywiście na uniwersytet 3-go wieku a jak sobie teraz młodzi pościelą tak się wyśpią.

gazda
gazda

cytat z wypowiedzi „baca” – ” to może homofobie (sic!) i rasisto zacząłbyś wyżynać ludzi w kościele? ” Może zanim młodzi sobie pościelą, niech przestaną spać w szkole !!!! Baca, czy cię pogięło całkowicie? Czy ty wiesz co piszesz ?? Czy znasz znaczenie słów których uzywasz ??? . A odnośnie twojej wypowiedzi powyżej – jestes zwolennikiem eutanazji ze względu na wiek ??? Weż pod uwagę to , że emeryci kiedyś byli w twoim wieku, ale czy ty dożyjesz ich wieku żeby cieszyc się emeryturą tego nikt nie wie. Więc więcej szacunku dla tych ludzi. I nie rób z siebie reprezentanta… Czytaj więcej »

Kobieta
Kobieta

[quote name=”…”]No to mamy do wyboru wilka w owczej skórze i owcę w wilczej skórze.[/quote]
Nie jest to tak. Mamy konkretnego mlodego zdolnego i prawego cżłowieka jakim jest Ł. Kmita. Dajmy mu swoje głosy. Nie stawiajmy na tych co już byli i życie w zasadzie przeżyli i mają powiązania z reszta co już była. ta reszta spadła z krzeseł i tzryma się kurczowo róznych powiązan, by trwać. Moz ewarto postawić na świeże spojrzenie i inność od tego co juz było.
Żałuję, ze nie było jednej kobiety na to stanowisko jakim jest burmistrzowanie.

olek
olek

Szanuję Pana Kmitę, ale z całym szacunkiem uważam, że na takie stanowisko powinien poczekać. Nie ma w ogóle doświadczenia zawodowego, nie wie co to znaczy praca od np. 6 do 14 lub w systemie zmianowym, nie ma rodziny więc nie wierzę, że jest mu bliska polityka prorodzinna i problemy młodych ludzi w gminie posiadających dzieci. Ponadto, Pan Kmita nie ma żadnego zaplecza. Ciekaw jestem kogo powołałby na skarbnika, na sekretarza. Jeżeli ma zostać ta kadra co jest to z całym szacunkiem będzie tylko nic nie mogącym figurantem.

baca
baca

To za komuny się czekało na stanowiska według wieku.
Albo się teraz zacznie coś zmieniać albo za chwilę będziemy pływać w g*wnie PO szyję do takiego stanu nas doprowadzili peowcy i towarzystwo z lewej strony. Na pewno nie zmieni tego Pan Piaśnik, czas na emeryturę proszę jeszcze dotrwać za te 5 czy 7 tysięcy miesięcznie i bawić wnuki.

lol
lol

[quote name=”stinek”]Skoro nie głosowałem na leśnych dziadków to chyba o czymś to świadczy.[/quote]
Świadczy wyłącznie o tym, że jak twierdzisz nie głosowałeś na „leśnych dziadków” (cokolwiek to znaczy) i o niczym więcej. Przy wejściu do lokali nie było urządzeń weryfikujących inteligencję więc nie możesz być pewien, że weryfikacja Twojej inteligencji przebiegła by pomyślnie. Jeżeli uważasz, że głosując na „leśnych dziadków” wykazałeś się inteligencją to świadczy może również o tym, że masz dobre zdanie o sobie. Nie wyróżniasz się więc niczym ponieważ ta cecha charakteryzuje praktycznie każdego homo sapiens. 8)

stinek
stinek

Skoro nie głosowałem za Twoimi idolami to znaczy, że mam więcej rozumku od Ciebie. I to mi wystarcza.

gazda
gazda

[quote name=”stinek”]Skoro nie głosowałem za Twoimi idolami to znaczy, że mam więcej rozumku od Ciebie. I to mi wystarcza.[/quote]
Wyciąganie wniosków, to nie jest twoja najmocniejsza strona. Twój rozumek ( jak sam to określiłeś) nie wszystko pojmuje, co najwyżej pozwala ci obrażać innych. Ale jeżeli taki rozumek ci wystarcza………

żałobnik
żałobnik

Największym przegranym w tych wyborach jest SLD. Cztery lata temu mieli 6 radnych w Radzie Miejskiej w Olkuszu i czterech w powiecie, bo startowali razem z Unią Pracy. W tych wyborach po odrzuceniu propozycji Jana Orkisza by startować także razem, startowali oddzielnie i mają zaledwie 2 radnych w radzie w Olkuszu i 2 radnych w powiecie. Dudkiewicz grabarzem lewicy w naszym powiecie.

baca
baca

Dutkiewicz, olkuski Carrington a nie Dutkiewicz.Przez te parę lat wyrolował wszystkich z SLD, UP, prawicę, wszystkich lokalnych działaczy a teraz i mieszkańców Pomorzan poklepujących biedę po zadzie. Przez te parę lat z pracownika fizycznego w OPB stał się Carringtonem Olkusza i szefem jakichś tam struktur lewusów, cykająch po złotóweczce z diet.
Miejmy nadzieję, który by burmistrz nie był to pozamiata ten syf z przetargami PGK o którym pisał Pan Piaśnik i wreszcie skończy się prywata.

bez imienia
bez imienia

Pan Robert Nielaba na właściwym miejscu. Gratulacje.

Niech żyje król
Niech żyje król

Słowo Burmistrz to nie stanowisko tylko zobowiązanie wobec wyborców. Wybieram Kmitę. Niech wróci ład, spokój i porządek sprzed rządów złodziejskiego PO. PO to syf, kiła i mogiła, co widać, słychać im czuć.

bog_pol
bog_pol

Jestem za tym niech rządzą młodzi ,ale niech popracują FIZYCZNIE minimum 8lat TAKICH PŁYWAKÓW nie powinno się tolerować wymieńcie jedną jego pracę fizyczną ?

...
...

No to mamy do wyboru wilka w owczej skórze i owcę w wilczej skórze.

Niech żyje król
Niech żyje król

Rada dla Burmistrza Kmity. Niech oczyści Olkusz z syfu (dosłownie i w przenośni) do jakiego doprowadziło PO. PO to syf, kiła i mogiła!!

Bogusław
Bogusław

ministrant na burmistrza przed nim katecheta? Miasto wyznaniowe?

baca
baca

to może homofobie i rasisto zacząłbyś wyżynać ludzi w kościele? Nie ważne kto ważne żeby wziął to wszystko za mordę i zaczął wyprowadzać miasto z syfu którego narobiła PO, bez układów. Nie wierzę Panu Piaśnikowi, po co był Panu do towarzystwa ten spalony były starosta Kwaśniewski. Szykuje się nowa sitwa?????

koscielny dziadek
koscielny dziadek

oceniając po pogrzebach, pierwszych komuniach dzieci, bierzmowaniu i kolendach miasto bardzo religijne.

olkuszzzzz
olkuszzzzz

Jak dobrze ze jest KMITA! jedyna nadzieje! Zrob z tym wszystkim porządek jakiego w olkuszu nie bylo od 12 lat!

Ja
Ja

Kmita oczyści miasto dosłownie…hmm
Pan się po centrum przemieszczał może ostatnio?

apel
apel

PO zaczeło przegrywać wtedy weszli hakerzy~!!!! powtorzyc wybowy. koniecznie

3po
3po

szczerze watpię w te wyniki wyborów . Uważam, ze wybory powinny odbyć sie drugi raz. Tyle w tym temacie.

prostak
prostak

Mi też t wyniki średio pasują, ale akurat ciesze sięże jest tam Piasny. Widać że za jego kadencji faktycznie prawie wszystkie pieniądze idą na spłate długu. To jest ktoś odważny, Dla tego też nie został wybrany na Burmistrza. Bo robi niepopularne ale konieczne ruchu. A dziś ludzie głosują na tych kandytatów którzy więcej oblepią swoimi plakatami miasto.