wybory urna

Na najwyższych stanowiskach w Olkuszu, Bolesławiu, Kluczach i Wolbromiu zasiądą wkrótce nowi wójtowie i burmistrzowie. Druga tura wyborów jasno pokazała, że wyborcy wolą kandydatów z lokalnych ugrupowań. Decyzją głosujących mieszkańców w trzech gminach polegli partyjni kandydaci. O ogromnym sukcesie może mówić Samorząd OdNowa, utworzony przez Pawła Piasnego. Właśnie z tego komitetu wybrano bowiem dwóch nowych wójtów i jednego burmistrza. Porażkę z kolei poniosła Platforma Obywatelska, która straciła dwóch włodarzy.

OLKUSZ

Roman Piaśnik, lider lokalnego komitetu KWW Roman Piaśnik Wybierzmy Zmiany pokonał Łukasza Kmitę z Prawa i Sprawiedliwości. Z nieoficjalnych informacji wynika, że rywalizacja pomiędzy kandydatami była bardzo wyrównana. Przegrany pozostanie radnym powiatowym. Taki wynik oznacza wybory uzupełniające w okręgu nr 6, z którego Roman Piaśnik uzyskał wcześniej mandat miejskiego radnego.

Łukasz Kmita 7550 głosów
Roman Piaśnik 7760 głosów

Frekwencja 38,12 %

BOLESŁAW

Po pierwszej turze wyborów wiadomo było, że w ostatecznym starciu liczyć się będzie dosłownie każdy głos. Różnica między pretendentami do fotela wójta wynosiła bowiem zaledwie 35 głosów. Taką nieznaczną przewagą 16 listopada wygrał Ryszard Januszek z Platformy Obywatelskiej, który o trzecią kadencję walczył z Krzysztofem Dudzińskim z Samorządu OdNowa. Bolesławianie postawili na drugiego z kandydatów. Dalszą polityczną karierę Ryszard Januszek  będzie kontynuował w Radzie Powiatu.

Krzysztof Dudziński 1 728 głosów
Ryszard Januszek 1 370 głosów

 

KLUCZE
Ze stanowiskiem wójta pożegna się Kazimierz Ściążko z Platformy Obywatelskiej. Mieszkańcy gminy, którzy w niedzielę poszli do urn, zdecydowali, że gminą rządził będzie Norbert Bień (Samorząd OdNowa). Wynik wyborów nie był łatwy do przewidzenia, gdyż w  pierwszej turze nowo wybrany wójt miał 812 głosów mniej niż jego kontrkandydat. Kazimierz Ściążko zostanie radnym powiatowym. Mandat w Radzie Powiatu zdobył też Norbert Bień, którego zastąpi tam Marek Świerczek.

Norbert Bień 2779 głosów
Kazimierz Ściążko 2459 głosów

Frekwencja 42,09 %

WOLBROM
Przez najbliższe cztery lata na czele gminy stać będzie Adam Zielnik, reprezentujący Samorząd OdNowa. O fotel burmistrza walczył on z reprezentantem Gospodarnego Samorządu, Stanisławem Kołodziejem. Nie zmieni się zatem skład Rady Miejskiej, do której dwa tygodnie temu dostał się przegrany wyborczej dogrywki.

Stanisław Kołodziej 3129 głosów
Adam Zielnik 4485 głosów

Frekwencja 40,3 %

W minioną niedzielę głosujący mieszkańcy powiatu olkuskiego postawili wszędzie na nowe nazwiska. Porażkę ponieśli wszyscy kandydaci, którzy startowali pod partyjnymi emblematami. Może to oznaczać, że mieszkańcy powiatu olkuskiego w swoich wyborach kierowali się oceną poszczególnych kandydatów, a nie partyjnymi sympatiami. Ogólnokrajowa polityka nie miała decydującego wpływu na lokalne wybory. To odwrotna tendencja niż cztery lata temu. Wówczas zmiany na najwyższych stanowiskach dotyczyły tylko jednej gminy na sześć ogółem. Teraz tylko w dwóch samorządach (Bukowno i Trzyciąż) wyborcy już w pierwszej turze dali szansę dotychczas urzędującym włodarzom.

Gdy tylko poznamy dokładne wyniki wczorajszych wyborów, opublikujemy je na naszej stronie.

 

175
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
175 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
lollolr.gpISbelAndrea Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
lollol
lollol

[quote name=”pIS”][quote name=”al”]Z ostatniej chwili!!!
Wacław Jarząbek i Ryszard Ochódzki będą wiceburmistrzami![/quote]

Kto to ci panowie – doświadczenie?[/quote]

Doświadczenie mają, a jakże – długoletnie, jak mówi wikipedia od 1980 roku czyli jaksie trzydzieści z hakiem lat 😆 😆 😆

r.g
r.g

Chciałbym wierzyć, że to nowe wyborcze rozdanie będzie tym nowym rozdaniem „pozaukładowym”. Tak się przynajmniej zapowiadało, a ostra riposta słowna pomiędzy nowo wybranym burmistrzem a byłym, nie byłą tylko grą słów pod kątem wyborów. Kto w nich wygrał kto przegrał, jest raczej i bardziej osobistą sprawą kandydatów na to stanowisko. Mnie bardziej interesuje, jakim będzie gospodarzem tego miasta nowo wybrany kandydat na burmistrza. Gratulując mu zwycięstwa, będę oczekiwał od niego realizacji nie tylko i nie tyle zapowiadanych obietnic, ale rozważnych i przemyślanych decyzji, bowiem czas gruszek na wierzbie minął w dniu wyborów.

pIS
pIS

[quote name=”al”]Z ostatniej chwili!!!
Wacław Jarząbek i Ryszard Ochódzki będą wiceburmistrzami![/quote]

Kto to ci panowie – doświadczenie?

bel
bel

[quote name=”al”]Z ostatniej chwili!!!
Wacław Jarząbek i Ryszard Ochódzki będą wiceburmistrzami![/quote]
w sumie, to z tej samej epoki pochodzą co inni pretendenci… Rysiek! Rysiek!

al
al

Z ostatniej chwili!!!
Wacław Jarząbek i Ryszard Ochódzki będą wiceburmistrzami!

sic
sic

Chłopaczki wyciskać wągry i do spania, nie pisać głupot. Swoje infantylne uwagi zostawcie do przedszkola. 😆 😆 😆 😆

Andrea
Andrea

ZGADZAM SIĘ Z RAFAŁEM

Vanzetti
Vanzetti

[quote name=”barta”]@nie-duce-niony twoja wypowiedź jest kuriozalna, infantylna, bełkotliwa nie mierz wszystkich swoim charakterem który masz tak pokręcony iż nie wiem czy dobry psycholog wyprostuje tak trudny narcystyczny charakter.
Nikt nie zna odpowiedzi na wszystkie pytania, kto pyta nie błądzi.[/quote]Mam nieodparte wrażenie, że mamy fu do czynienia z kuriozalną interwencją kogoś z redakcji PO. Kilka wypowiedzi nieduce i w odpowiedzi tak skrajna, zdecydowana ingerencja cenzorska a przy niej prymitywna, przerośnięta reprymenda prostaka.. Żenada.

PXT
PXT

Niestety muszę Młodemu_Olkuszaninowi przyznać rację. Piszę niestety, bo rzeczywiście tak jest. Ludzie w młodej demokracji polskiej jeszcze do niej nie dojrzeli. A dodatkowo jeszcze trzeba przyznać rację Churchillowi, że „demokracja to najgorszy system, ale nie wymyślono nic lepszego”.

Młody_Olkuszanin
Młody_Olkuszanin

f[quote name=”PXT”](..) Stwierdzenie o: „Dzwonieniu do mszy ogonem” bez uzasadnienia nie powinno się pojawić, mnie to gorszy. Może mnie interesować czy np. kandydat nie jest alkoholikiem- to jest istotne. Czy jest obowiązkowy, punktualny, sumienny, prawdomówny, lojalny wobec własnych obietnic itp.[/quote] Istotne? Nie sądzę. Patrząc na komentarze wyborcy głosują gównie kandydata X/Y – bo nie lubią Y, bo nie lubią X – bez większych, istotnych powodów. A czy jest obowiązkowy, sumienny, prawdomówny itp ich mało obchodzi. Śmiem twierdzić że duża grupa osób nawet nie przeczytała programów, czy nawet krótkich artykułów w prasie. Tacy to wyborcy teraz są. Szkoda. Ja szanuje to,… Czytaj więcej »

PXT
PXT

CD…Nie mam żadnych manii prześladowczych. Nawet jestem skłonny przebaczać czyjeś słabości a nawet uczynione świństwa, pod warunkiem, że wyrazi skruchę przyzna, że to co zrobił było złe, sam to potępi i przeprosi i dobrze jeśli zadośćuczyni (niekoniecznie finansowo). Jeśli się szuka winnych wszędzie tylko nie u siebie, to jest zalążkiem do „nieugaszalnych” konfliktów a nawet do wojen i rozlewu krwi o upadku autorytetów nawet nie wspomnę.Czasem ciągnie się to przez pokolenia jeśli wymiar ocen jednych przez drugich wykracza poza pokolenie własne, czy jeśli wkracza bez tolerancji w światopoglądy. Masz przykład ukraiński, daleko nie trzeba szukać. Nawet humorystycznie to przedstawił Chęciński… Czytaj więcej »

al
al

[quote name=”prawnik”]R
W podsumowaniu dodam, że wyniki wyborów pokazały, że Mieszkańcy postawili na nowe twarze i nowych ludzi.
Teraz czekamy, aż Roman Piaśnik zacznie realizować swoje obietnice. I trzymamy kciuki, aby tak się stało! Ciekawe, kto stanie u jego boku.. podobno wiceburmistrzem od edukacji ma być dalej Łysoń lub Feliksik. Wiceburmistrzem od spraw gospodarczych ma być p. Orkisz, Ciuraszkiewicz a nawet mówi się że Bargieł.

[/quote]
Skąd masz takie informacje? Wg. mojej wiedzy wice mają być Wacław Jarząbek i Ryszard Ochódzki.

miszcz riposty
miszcz riposty

[quote name=”PXT”][quote name=”ad vocem”]Panie PXT masz pan jakąś manię prześladowczą?… [/quote]
Nie chodzi o to czy ktoś jest ideałem, bo nawet postacie co już mają swoje pomniki też nie byli ideałami. W przypadku osób ubiegających się o funkcje publiczne rzeczywiście powinno się ich „przeegzaminować” czy się do tego nadają tylko i wyłącznie z perspektywy ich zasług, predyspozycji talentów, lub też niechlubnych historii, ułomności, słabości, czyli ich osobistych zalet i wad. S

to dużo wyjaśnia i to twej wypowiedzi teraz nie mam zastrzeżeń.
też tak myślę.

miszcz riposty
miszcz riposty

[quote name=”realista”]Wszyscy się dziwą czemu Kmita miał tyle głosów. Tłumaczę: – Armia kościelna. Dla starszych babć/dziadków ( których mało nie ma ) największym atutem po za w.w było to że, Kmita jest związany z kościołem i do tego jest ministrantem! ( w końcu ministranci to inteligentne i dobre chłopaki- bez wyjątków).[/quote] wszystko fajnie , ale może warto rozmawiać z dziadkami i babciami o tym co się w Polsce dzieje i to jest zadanie dla takich jak ty.może nie tylko kasa, biznes i interesy.może na takich jak ty spoczywa obowiązek edukacji starszego pokolenia?w końcu jesteś wzorowym Polakiem.to nie są głupi ludzie… Czytaj więcej »

PXT
PXT

[quote name=”ad vocem”]Panie PXT masz pan jakąś manię prześladowczą?… [/quote]Nie chodzi o to czy ktoś jest ideałem, bo nawet postacie co już mają swoje pomniki też nie byli ideałami. W przypadku osób ubiegających się o funkcje publiczne rzeczywiście powinno się ich „przeegzaminować” czy się do tego nadają tylko i wyłącznie z perspektywy ich zasług, predyspozycji talentów, lub też niechlubnych historii, ułomności, słabości, czyli ich osobistych zalet i wad. Sprawy na które nie mają wpływu- tak jak sprawy ich przodków, czy czym się zajmują na co dzień i z czego żyją (oczywiście za wyjątkiem złodziejstwa) nie powinny być rozpatrywane wcale. Prowadzenie… Czytaj więcej »

versus
versus

[quote name=”miszcz riposty”]Roman Dmowski, Roman Polański ,a teraz Roman Piaśnik.
To imię ma jakąś magię i ludzie idą jak w dym.[/quote]
ha ha super!
i za co te minusy?
przyboczni Romana widać nie mają za grosz poczucia humoru

nie-duce-niony
nie-duce-niony

[quote name=”barta”]@nie-duce-niony twoja wypowiedź jest kuriozalna, infantylna, bełkotliwa nie mierz wszystkich swoim charakterem który masz tak pokręcony iż nie wiem czy dobry psycholog wyprostuje tak trudny narcystyczny charakter. Nikt nie zna odpowiedzi na wszystkie pytania, kto pyta nie błądzi.[/quote] Kuriozalna jest moim zdaniem „analiza” mojej skromnej osoby. W żadnym ze swoich postów w tym wątku nie odnosiłem się do wypowiedzi osoby o pseudonimie „barta”. Jeżeli mój ostatni post, emocjonalny i nie do końca poprawny zarówno gramatycznie jak i obyczajowo, który był sprzeciwem wobec pełnej insynuacji kampanii przeciwko kandydatowi Kmicie ( zupełnie nie z mojej bajki) wywołał w „barcie , aż… Czytaj więcej »

barta
barta

@nie-duce-niony twoja wypowiedź jest kuriozalna, infantylna, bełkotliwa nie mierz wszystkich swoim charakterem który masz tak pokręcony iż nie wiem czy dobry psycholog wyprostuje tak trudny narcystyczny charakter.
Nikt nie zna odpowiedzi na wszystkie pytania, kto pyta nie błądzi.

ad vocem
ad vocem

Panie PXT trochę pan przesadza z tym obrażaniem i ubliżaniem. Masz pan jakąś manię prześladowczą?
To że ktoś napisze uszczypliwą uwagę pod adresem Kmity czy Piaśnika ,nie jest zdarzeniem wołającym o pomstę do nieba.
Ogólnie poziom wpisów nie jest najgorszy i dyskusja ma charakter merytoryczny , a niektóre ironiczne uwagi dotyczące
adwersarzy w wyścigu o fotel burmistrza są bardzo sympatyczne i trafione. Obaj nie są postaciami pomnikowymi, ani ideałami
i trudno , aby pisać na ich temat same pochlebne opinie.
Niech dobrze i sprawiedliwie rządzą ci co wygrali,a ci co przegrali niech ich kontrolują , ale także wspierają w słusznych sprawach.

nie-duce-niony
nie-duce-niony

[quote name=”barta”]Ludzie mają dość partii w samorządach, mają dość naparzanki PiS, PO, PSL SLD. Szukają innej oferty są już zniesmaczeni i zmęczeni. Myślę że jakby w Olkuszu startował Biedroń też by wygrał.

„Dobry żart tynfa wart”, niektóre zżarty są infantylne, @PXT ale nie wiem o co chodzi w sugestiach o ojcu.[/quote]

Niby niewinne pytania o ojca Kmity, są wyrazem wyjątkowego chamstwa (moderacja). Jak (moderacja) nie maja argumentów merytorycznych to usiłują ich użyć w sposób, który nie wywoła totalnej krytyki. Doskonale wiedzą w czym rzecz lecz czekają na idiotę, który uzna, że można się zeszmacić.

barta
barta

Ludzie mają dość partii w samorządach, mają dość naparzanki PiS, PO, PSL SLD. Szukają innej oferty są już zniesmaczeni i zmęczeni. Myślę że jakby w Olkuszu startował Biedroń też by wygrał.

„Dobry żart tynfa wart”, niektóre zżarty są infantylne, @PXT ale nie wiem o co chodzi w sugestiach o ojcu.

szorstki
szorstki

Być może taki podział mandatów w radach gminy i powiatu w połączeniu z wyborem Piaśnika na burmistrza przyczyni się do tego, że wszyscy będą sobie teraz patrzeć na ręce. Taka ilość zależności jaka powstanie pomiędzy nimi, wymusi również wysoki poziom wzajemnej tolerancji i ciągłych kompromisów, bez których niewiele będzie można zrobić zarówno w jednej jak i drugiej strukturze władzy. Jedni stali zakładnikami drugich. Co z tego wyniknie zobaczymy niebawem.Może okazać się nawet, że taki podział będzie bardziej korzystny dla wszystkich i w wielu sytuacjach niejednego nauczy pokory.

PXT
PXT

Jeśli chodzi o mnie wspomniałem o obrażaniu od którego się tu roi. Obrażanie zaś nie zawsze pewnie musi naruszać prawo twoim zdaniem może i racja, chociaż… naruszenie dóbr osobistych…hmmm można by dyskutować. Ironiczne przytyki do p. Piaśnika o zapiekankach czy tego że „ramol” czy do Kmity że „gówniarz” lub sugestie o ojcu, czy ironizowanie jego służby liturgicznej. Jak można za pomocą takich argumentów kogoś usiłować poniewierać? Jakby pogrzebać na pewno by się doszukało naruszeń, ale ja nie mam na to czasu ani interesu.
Jak to powiedział pan majster Kobuszewski: Chamstwu w życiu należy się przeciwstawiać siłom i godnościom osobistom.

barta
barta

@PXT, @prawnik,
” Ps. Dziwię się Kmicie, że do tej pory nie podał do sądu niektórych forumowiczów. Teksty tu pisane były jawnym naruszeniem prawa”
– proszę wskazać te komentarze czytając jakoś ich nie widzę.
W Pulsie Olkusza niewygodne komentarze nie są publikowane, w Przeglądzie Olkuskim –
„Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi……..
Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zarejestrowani użytkownicy mogą zgłaszać nieodpowiednie ich zdaniem komentarze do administratora. Zachęcamy do rejestracji na naszym portalu”

miszcz riposty
miszcz riposty

Spokojnie, spokojnie.
Bez takiego napinania się na siebie.
Panu Piaśnikowi gratulacje za skuteczność prowadzonej kampanii.
PiS-owi gratulacje za wprowadzenie swego kandydata do drugiej tury.
W Olkuszu jest tyle problemów i zadań, że starczy dla wszystkich roboty co zasiądą w ratuszu
i starostwie.
Mniej walk plemiennych , a więcej troski o życie miasta.
Niedawno upadła olkuska Emalia. Proces upadku trwał długie lata i był dostrzegalny gołym okiem.
Czy poprzednie władze zrobiły coś aby go zatrzymać? Brakło czasu? dobrej woli? a może
zgody i porozumienia między tymi co rządzili Olkuszem?

PXT
PXT

Tym co piszą obraźliwe teksty zza rzekomej zasłony anonimowości wydaje się tak jak policjantom, co nie chcą się przedstawiać zaczepianemu obywatelowi, bo czują nad nim niby „wyższość” swojej pozycji a to uczucie to złudzenie. Inną sprawą jest wysiłek jaki trzeba sobie zadać, aby wydobyć dane personalne nawet z adresem zamieszkania i imionami rodziców. Panu Łukaszowi powiem tylko tyle: Zadałem sobie trud i znam wszystkie dane policjantów, którzy dopuścili się wobec mnie nadużyć. Fakt, że trochę mnie to kosztowało, ale warto było. Większość ludzi niestety żyje w przeświadczeniu, że z internetowym anonymousem a tym bardziej z policjantem pragnącym pozostać anonimowym jest… Czytaj więcej »

prawnik
prawnik

Rewelacyjny wynik Kmity boli, bo przecież takiej ilośći głosów w II turze nikt się nie spodziewał. Liczba głosów 7,5 tys. do 7,7 tys. ( łącznie ponad 15 tys. Wyborcow) – w porównaniu do kampanii sprzed 4 lata pokazuje wyraźną tendencję. Kmita zwiększył o 3 tys. głosów elektorat PiS. Jednak zwycięzca jest jeden – Roman stał się czarnym koniem tych wyborów. W podsumowaniu dodam, że wyniki wyborów pokazały, że Mieszkańcy postawili na nowe twarze i nowych ludzi. Teraz czekamy, aż Roman Piaśnik zacznie realizować swoje obietnice. I trzymamy kciuki, aby tak się stało! Ciekawe, kto stanie u jego boku.. podobno wiceburmistrzem… Czytaj więcej »

hahaha
hahaha

Nie wiejski
nie miejski
cwaniak podmiejski
jestem z miasta to widać
jestem z miasta to słychać
jestem z miasta, to widać słychać i czuć
przegrał w życia kasynie
w srebrnym grodzie wybory
Długi trzeba będzie oddać
kampania była nie licha
członkowie się martwią
i liczą już srebrniki wydane
trzeba tam długi oddać
🙂 🙂 🙂 🙂

zgadzam się
zgadzam się

[quote name=”ważne pytania”][quote name=”miszcz riposty”]PiS w olkuskich strukturach posiada wielu mądrzejszych i bardziej doświadczonych ludzi niż pan Kmita.Niestety olkuski PiS uległ naciskom pana posła Osucha , który narzucił swą wolę odnośnie kandydata tej partii,aby zawczasu uwić sobie gniazdko w olkuskim zagajniku.No i nie wyszło .Składam szczere wyrazy współczucia i jednocześnie przypominam , że przysłowia są mądrością narodów.A jedno z nich mówi , że chytry dwa razy traci.[/quote] Uważam tak samo. Pis miałby swojego burmistrza, gdyby wystawił innego kandydata. Kmita to zupełnie nieporozumienie. Ludzie głosowali przeciw Kmicie (a nie za Piaśnikiem) i są tego efekty, Ktoś poniesie za to odpowiedzialność? A… Czytaj więcej »

miszcz riposty
miszcz riposty

[quote name=”:lol:”][quote name=”miszcz riposty”]Roman Dmowski, Roman Polański ,a teraz Roman Piaśnik.
To imię ma jakąś magię i ludzie idą jak w dym.[/quote]
Jakiś miszcz, taka marna twoja riposta.[/quote]
Wiem , że kochasz nowego burmistrza.
To bardzo pięknie z twej strony,
ale nie bądź taki zazdrosny, że inni mu prawią komplementy.

roman abramowicz
roman abramowicz

[quote name=”miszcz riposty”]Roman Dmowski, Roman Polański ,a teraz Roman Piaśnik.
To imię ma jakąś magię i ludzie idą jak w dym.[/quote]

potwierdzam

:lol:
:lol:

[quote name=”miszcz riposty”]Roman Dmowski, Roman Polański ,a teraz Roman Piaśnik.
To imię ma jakąś magię i ludzie idą jak w dym.[/quote]
Jakiś miszcz, taka marna twoja riposta.

:lol:
:lol:

[quote name=”baca”]https://www.facebook.com/video.php?v=716037308436292&fref=nf[/quote]
Poziom filmiku określa już wstęp do niego. „Oparty na faktach autentycznych „. A są FAKTY NIEAUTENTYCZNE ??? Ale czego wymagać od tego co ma mielonkę tyrolską w miejscu, które normalni ludzie nazywają głową ??

miszcz riposty
miszcz riposty

Roman Dmowski, Roman Polański ,a teraz Roman Piaśnik.
To imię ma jakąś magię i ludzie idą jak w dym.

baca
baca

[/quote]Uważam tak samo. Pis miałby swojego burmistrza, gdyby wystawił innego kandydata. Kmita to zupełnie nieporozumienie. Ludzie głosowali przeciw Kmicie (a nie za Piaśnikiem) i są tego efekty, Ktoś poniesie za to odpowiedzialność? A może czas na poważne zmiany i dyskusję czy należy tak promować Kmitę? Czy innym osób nie ma?[/quote] Facet ty jesteś jakiś porąbany albo niedorozwinięty tu nie chodzi o burmistrza dla PiS, chodzi o burmistrza DLA MIASTA!!!!!!!!!!!!!!I dopóki tego prawie 70 % mieszkańców nie zrozumie to kicha, będą głosować przeciw.Ale tak to jest jedni chodzili do szkoły a inni się w niej uczyli. Tego nie przeskoczy, do tego… Czytaj więcej »

baca
baca
żorż
żorż

cyrk zacznie się po złożeniu przysięgi przez „burmiszcza” to pewne

ważne pytania
ważne pytania

[quote name=”miszcz riposty”]PiS w olkuskich strukturach posiada wielu mądrzejszych i bardziej doświadczonych ludzi niż pan Kmita.Niestety olkuski PiS uległ naciskom pana posła Osucha , który narzucił swą wolę odnośnie kandydata tej partii,aby zawczasu uwić sobie gniazdko w olkuskim zagajniku.No i nie wyszło .Składam szczere wyrazy współczucia i jednocześnie przypominam , że przysłowia są mądrością narodów.A jedno z nich mówi , że chytry dwa razy traci.[/quote] Uważam tak samo. Pis miałby swojego burmistrza, gdyby wystawił innego kandydata. Kmita to zupełnie nieporozumienie. Ludzie głosowali przeciw Kmicie (a nie za Piaśnikiem) i są tego efekty, Ktoś poniesie za to odpowiedzialność? A może czas… Czytaj więcej »

radny
radny

Czy już wiadomo kiedy będzie posiedzenie rady miasta i gminy oraz rady starostwa? Dziękuję za informację

miszcz riposty
miszcz riposty

PiS w olkuskich strukturach posiada wielu mądrzejszych i bardziej doświadczonych ludzi niż pan Kmita.
Niestety olkuski PiS uległ naciskom pana posła Osucha , który narzucił swą wolę odnośnie kandydata tej partii,
aby zawczasu uwić sobie gniazdko w olkuskim zagajniku.
No i nie wyszło .
Składam szczere wyrazy współczucia i jednocześnie przypominam , że przysłowia są mądrością narodów.
A jedno z nich mówi , że chytry dwa razy traci.

Młody_Olkuszanin
Młody_Olkuszanin

[quote name=”mike”]Panowie redaktorzy z Pulsu Olkusza współorganizowali w naszym mieście marsz dotyczący obrony „jedynych” wolnych mediów (TV Trwam, Radio Maryja) i wolności słowa. Tymczasem umieszczenie na ich portalu komentarza, który w najmniejszym stopniu krytykuje partię PIS jest niemożliwe. To jaka to wolność słowa? Macie ludzi za idiotów? Jeden z byłych już klasyków tej partii stwierdził że „ciemny lud wszystko kupi” i taka opinia jest tam nadal aktualna.[/quote] Od kilku lat widać doskonale, że media są podzielone na propisowskie, propowskie, prolewicowskie, proprawicowe więc nie wiem co tak dziwi. Tak już jest i będzie i nie wiem po co zaczynać jakieś przepychanki… Czytaj więcej »

mike
mike

„…Radny ..Nie podejmuje działań mając na uwadze tylko swoją popularność i własne interesy. Drugi aspekt uczciwości to niewykorzystywanie do swoich prywatnych celów pozycji, jaką daje funkcja radnego. Radny jest przedstawicielem mieszkańców i reprezentuje ich interesy. Na ich rzecz pracuje i z ich kredytu zaufania korzysta. Dlatego nie może wykorzystywać piastowanego stanowiska do realizacji swoich własnych interesów, korzystać z funkcji po to, by osiągać finansowe lub inne materialne korzyści dla siebie, swojej rodziny czy przyjaciół. Ponadto radny ma obowiązek ujawnienia wszystkich sytuacji, w których jego interes prywatny jest w konflikcie z interesem publicznym. W przypadku ich zaistnienia powinien dołożyć wszelkich starań,… Czytaj więcej »

mike
mike

[quote name=”sic”]Panowie redaktorzy Puls Olkusza wy jesteście Radnymi w Olkuszu, to łamiecie prawo wykonując te funkie jednocześnie. Gdzie jest siedziba Puls Olkusza, trzeba to zgłosić do marszałka małopolski stracicie mandaty radnych 🙂 🙂 🙂 :-)[/quote]
Panowie redaktorzy z Pulsu Olkusza współorganizowali w naszym mieście marsz dotyczący obrony „jedynych” wolnych mediów (TV Trwam, Radio Maryja) i wolności słowa. Tymczasem umieszczenie na ich portalu komentarza, który w najmniejszym stopniu krytykuje partię PIS jest niemożliwe. To jaka to wolność słowa? Macie ludzi za idiotów? Jeden z byłych już klasyków tej partii stwierdził że „ciemny lud wszystko kupi” i taka opinia jest tam nadal aktualna.

PXT
PXT

Czekałem cierpliwie na debatę, ale się nie doczekałem i tak jak postanowiłem- słowa dotrzymałem i w związku z tym nie poszedłem na II turę mimo wielkich nacisków znajomych narażając się na ich gniewy zostawiając wybór innym (rodzina podeszła ze zrozumieniem do mojej decyzji) chociaż miałem złość na pana Piaśnika, że stchórzył przed panem Kmitą, bo inaczej tego nie można zinterpretować, ale uważam też, że nie można głosować „przeciwko komuś” głosując bez pełnego przekonania. Nie kieruję się żadnymi sympatiami ani atypatiami do żadnego z nich, są mi obaj obojętni. Nie uważam, że któryś jest za młody, czy za stary, nie obchodzi… Czytaj więcej »

sic
sic

obojętnie z którego roku są 2 adres jest poprawny 😆 😆 😆 😆

Młody_Olkuszanin
Młody_Olkuszanin

[quote name=”sic”]https://www.google.pl/maps/@50.2811137,19.5481241,3a,90y,90h,90t/data=!3m4!1e1!3m2!1sWiKc7hlIL0RvKbxUaFTr2Q!2e0

Na kopalnianej 14 w Olkuszu jest to jak powyżej, ten adres to wielka bzdura a może ten adres:

https://www.google.pl/maps/@50.2775851,19.5615256,3a,75y,200.6h,90t/data=!3m4!1e1!3m2!1s9T0-WvHgYROt-43YGufkGg!2e0%5B/quote%5D

Zdjecia które podałeś są z 2012 roku. Czytaj co wysyłasz potem wysyłaj.
Po drugie pewnie gdzieś jest kontakt mailowy na pulsieolkusza – wyslij mejla moze dostaniesz informacje dokladny adres.

sic
sic
dobre
dobre

[quote name=”cicha fanka”]Już widzę te długie płaszcze do kostek , dumnie postawione kołnierze i zmarszczone czoła podkreślone marsowymi minami zatroskanych losem miasta i mieszkańców naszych władców.
Wybrany przez pomyłkę poseł Jacek O. i nowy burmistrz Roman P.
Kto was tak ubrał?[/quote]

hehe niezłe

listonosz bodzio
listonosz bodzio

Ponoć seria znaczków z Romanem dorównuje ceną niebieskiemu mauritiusowi.
Ktoś to może potwierdzić?

szorstki
szorstki

Gdyby nie było baranów przy urnach, nie byłoby świń przy korytach.