Powiat

Mieszkańcy naszego powiatu po raz kolejny pokazali, że mają wielkie serca i z chęcią pomagają potrzebującym. Dwudniowa Świąteczna Zbiórka Żywności w kilkunastu okolicznych sklepach zakończyła się wielkim sukcesem – zebrano aż 2 300 kg produktów spożywczych. Zebrana żywność trafi do najbardziej potrzebujących jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia. Organizatorami akcji było Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser” oraz Krakowski Bank Żywności.

Świąteczna Zbiórka Żywności to akcja realizowana dwa razy do roku: „Jej celem jest dotarcie z pomocą żywnościową do jak największej liczy osób niedożywionych i żyjących w ubóstwie oraz zapewnienie im godnych Świąt. „Święta godne, a nie głodne” to hasło, które towarzyszyło nam podczas akcji. Dzięki hojności mieszkańców udało się zebrać 2,300 kg żywności. Dziękujemy ofiarodawcom, wolontariuszom, nauczycielom, kierownictwu sklepów za włączenie się w akcję. Dziękujemy za Wasze wielkie serca i liczymy na aktywne uczestnictwo w przyszłości bo bez Was nie byłoby zbiórki i zebranej żywności. Dziękujemy, że byliście z nami!” – mówi koordynatorka Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszeniu Dobroczynnym „Res Sacra Miser” Janina Lenarczyk.

Przez dwa dni przy specjalnie oznakowanych koszach dyżurowali uczniowie ze Szkolnych Kół Wolontariatu z Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu, Zespołu Szkół Nr 3 w Olkuszu, Zespołu Szkół Nr 4 w Olkuszu, I Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu, II Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu, IV Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zedermanie oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Chechle. Zbiórkę zorganizowano w czternastu sklepach, takich jak Biedronka, Lidl, Stokrotka, PSS Społem, Lewiatan czy Delikatesy Centrum.

Kolejna Świąteczna Zbiórka Żywności odbędzie się przed Wielkanocą.

fot. organizatorzy

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze