Olkusz

Sąd Rejonowy w Olkuszu zastosował tymczasowy areszt na 3 miesiące wobec 30-latka, który 25 maja br. prowadząc samochód w stanie nietrzeźwości  spowodował wypadek i odjechał z miejsca zdarzenia. W skutek wypadku jeden z pasażerów poniósł poważne obrażenia ciała.

Do zdarzenia doszło 25 maja br.około godziny 12 w Zadolu Kosmolowskim na drodze powiatowej 1087k.  Ze wstępnych ustaleń policji wynikało, że  kierujący jeepem, jadąc od strony Zedermana w kierunku Kosmolowa, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. W skutek tego samochód dachował. Kierowca jeepa oddalił się z miejsca zdarzenia, pozostawiając dwóch pasażerów w wieku 39 i 20 lat. Obaj pasażerowie zostali przewiezieni do szpitala w Olkuszu. 20-latek nie wymagał dalszej hospitalizacji, natomiast 39-letni pasażer z urazem kręgosłupa został przewieziony do szpitala w Krakowie – mężczyzna doznał poważnych obrażeń ciała.

Jeszcze tego samego dnia kierowca jeepa został zatrzymany w swoim miejscu zamieszkania i przewieziony do komendy. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna był nietrzeźwy – miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Śledczy z Olkusza pod nadzorem prokuratora zbierali materiał dowody w tej sprawie. Każdy szczegół był skrupulatnie analizowany. W końcu 30-latek usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości, w którym osoba odniosła ciężki uszczerbek na zdrowiu. W piątek (15.06. br.) Sąd Rejonowy w Olkuszu przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec 30-latka  środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.  Dzisiaj (17.06. br.) mężczyzna trafił do zakładu karnego.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze