garaze_a._drapacz_3

Droga do garaży położonych przy ul. Sosnowej w Olkuszu od strony lasu została częściowo wyasfaltowana. Podczas prac pojawiły się wątpliwości – dla kogo jest ten asfalt?

– Zapytałem robotników, na jak długim odcinku będą kładli asfalt. W odpowiedzi usłyszałem, że do garażu radnego Andrzeja Drapacza! Jak tak może być? To my dojeżdżamy po dziurawych, polnych drogach do garaży, a radny będzie miał asfalt pod swój garaż? To ma być sprawiedliwość? – zadzwonił do naszej redakcji jeden z Czytelników.

Drogowe prace wykonywane były przez gminę Olkusz. Zapytaliśmy w miejscowym magistracie, dokąd będzie sięgał asfalt i czy lokalizacja garażu radnego ma jakieś znaczenie. – To zbieg okoliczności. Wykonane prace mają zabezpieczyć tę część drogi przed wypłukiwaniem ziemi i kamienigaraze_a._drapacz_1 podczas opadów. W ubiegłym roku zrobiono tam niewielką część od strony ul. Kochanowskiego, a teraz dokończono. Roboty prowadzone były w ramach bieżącego utrzymania dróg – wyjaśnia rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy Olkusz, Jarosław Medyński.

Radny Drapacz twierdzi, że asfalt jest dla wszystkich użytkowników, a nie tylko dla niego.  – Być może robotnik niefortunnie się wyraził. Oczywiście, że nie załatwiałem sobie lepszego dojazdu tylko do mojego garażu. Ten zjazd wymagał asfaltu od dawna. Przecież to droga nie tylko do garaży, ale i domów. W 2010 roku podjazd na odcinku około 50 metrów był w bardzo złym stanie. Korzystający z tej drogi kierowcy i mieszkańcy pobliskich domów mieli trudności z wyjazdem Jesienią 2010 roku z pomocą Wydziału drogowego olkuskiego magistratu zorganizowałem pięć wywrotek destruktu asfaltowego na wyrównanie tego odcinka. Ta ilość starczyła na dłuższy odcinek, sięgający znajdujących się za garażami domów. Spotkało się to z dużym uznaniem mieszkańców. Ta dobrej jakości nawierzchnia utrzymywała się przez dwa lata. Ostatnie ulewne deszcze spowodowały systematyczne wypłukiwanie części destruktu, powodując coraz głębsze nierówności. Podłożem, które decyduje o jakości tego podjazdu, jest kamień. Gdy destrukt znacząco się wykruszył, uznałem, że należy zachować istniejący kawałek podjazdu, zabezpieczając go nawierzchnią asfaltową, by dalej dobrze służył korzystającym z tej drogi. Wnioskowałem o wykonanie inwestycji i udało się ją zrealizować – komentuje radny Andrzej Drapacz.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
22 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Młodka
Młodka
11 lat temu

No jakoś nikt nie chwali innych radnych. nie ma ich, czy nic nie robią? A może przed wyborami się obudza i znowu użyja swojej facjaty by czarować.

kaaaaaaaaaaaaaaa
kaaaaaaaaaaaaaaa
11 lat temu

RADNY KTRAY ZARABIA 1000 ZL NA MIESIAC-BEZ PODATKU X 3 LATA!!!!! I O!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Młodka
Młodka
11 lat temu

[quote name=”…”]BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Po to się jest radnym żeby się nażreć konfitur a nie robić coś dla ludzi, mieszkańców osiedla , WYBORCÓW.
Pisałem przed wyborami co to za ananas pan radny ale nikt nie słuchał.
Pan radny był przeciwnikiem remontu chodnika w tzw. Zielonej dolince ( interpelacje do wglądu)ale przed wyborami „podpiął się” pod to dzieło jako swoje.
A reszta remontów pod które się podpiął była po prostu przewidziane we wcześniejszych planach miasta i spółdzielni.
Dzięki niemu mieszkańcy ul. Krasińskiego obwodnicę będą mieć pod oknami (słynny protest p. radnego), nie wspominając Nie jest to do końca prawda. krytykujecie, a sami co zrobiliscie? Wstawiał się za utwardzeniem drogi do Krasińskiego, a tam nie mieszka, do dolinki też miał swój wkład. A napiszcie co , inny radny zrobił i dla kogo, bo tylko o tym radnym piszecie, a radnych mamy na pęczki. No dawajcie co oni zrobili i gdzie!!!!

Osiedlowa
Osiedlowa
11 lat temu

Ale – no rzeczywiscie jest czego zazdrościć. Asfalciku. Super asfalcik. Ludzie czyscie oszaleli? Czy szaleju się najedliscie. Kto was tak podjudza i czym? A cóż to taki asfalcik. moze się weźmiecie za prawdziwe afery na miarę a nie pierdoły. :zzz

emeryt z krasińskieg
emeryt z krasińskieg
11 lat temu

Podobno mają kłaść asfalt na drodze do naszego bloku, taki jak ma pan radny:)?

BUUUUUUUUUUU
BUUUUUUUUUUU
11 lat temu

WYWALIĆ RELIGIE ZE SZKOL!!!!!! NIE KAŻDY JEST WIĘŻĄCY!!!!!!!!!!!! RELIGIA MA BYĆ W KOŚCIELE A NIE W OŚWIACIE!!!!

JOKER
JOKER
11 lat temu

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!CZYTAJCIE :!!!!!!!!!!!!!!!!

-Długoletni etatowy sekretarz PZPR – w Bukownie,

-współpracownik donosiciel SB!!! -podpisana współpraca i
przyznanie się do 3 -letniej JPN!!

-Wystawia pośmiertnie opinie o ks Gajewskim,a następnie nadaje imię ulicy ks Gajewskiego.

Tak zachowuje się !!!!!!!!!KOMUCH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Niesułowice
Niesułowice
11 lat temu

No dziwnym trafem ulice w Niesułowicach tez zostaly wyasfaltowane tylko do domu soltysa – na reszte nie starczylo funduszy. Czyli na okolo 13m drogi oplaca sie maszyny przywozic?

Koalalicjant
Koalalicjant
11 lat temu

[quote name=”padre”]Ot caly Rzepka… trzyma z komuszkami a świętoszka udaje. Dla mnie to hipokryta na maxa- wstyd mi za niego. Już nie będzie religii mógł uczyć.[/quote]

No co ty gadasz??? No to co on biedny będzie robił jak go w końcu wywalą??? Do rządzenie się nie nadaje! Lekcji religii już niedługo w szkołach nie będzie!

A że trzyma z komuszkami? No przecież z listy komuszków rozpoczął swoją „KARYJERĘ” to i z komuszkami trzyma. To nie jest hipokryzja, to jest OBŁUDA, oni po KUL-u wszyscy tak mają 🙂 Teraz jest KUL, kiedyś były szkoły partyjne 🙂

PO-wiec
PO-wiec
11 lat temu

[quote name=”krajan”]typowy artykul na zamowienie, niestety ale autorka jest narzedziem do zwalczania opozycji wobec PO w powiecie olkuskim :sad:[/quote]

Kmita który jest w opozycji do PO buduje z budżetu miasta przykościelne parkingi i finansuje różne kościelne bzdety, Drapacz który jest w opozycji do PO buduje sobie prywatną drogę do garażu, kto jeszcze, kto jest w opozycji do PO robi pod siebie??? 😆

gruszka
gruszka
11 lat temu

[quote name=”ASIA”]na asfalt jest, a na stypendia dla dzieci już nie. Olkusz na nic nie ma pieniędzy a szczególnie jeżeli idzie o dzieci[/quote]
Niech Rzepka zdradzi wreszcie ile kasy idzie w błoto, znaczy w absolutnie zbędne oświetlenie kościoła imienia Andrzeja??? Ile za to można by położyć asfaltu, ile ufundować stypendiów? No, burmistrz, dawaj, ile kasy wyrzucacie w błoto???

krajan
krajan
12 lat temu

typowy artykul na zamowienie, niestety ale autorka jest narzedziem do zwalczania opozycji wobec PO w powiecie olkuskim 🙁

troll
troll
12 lat temu

a czemu żałowano jeszcze te 200 m asfaltu ? za garazami tez ludzie mieszkają i podatki płaca i na wybory przykladnie chodza….

...
...
12 lat temu

BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Po to się jest radnym żeby się nażreć konfitur a nie robić coś dla ludzi, mieszkańców osiedla , WYBORCÓW.
Pisałem przed wyborami co to za ananas pan radny ale nikt nie słuchał.
Pan radny był przeciwnikiem remontu chodnika w tzw. Zielonej dolince ( interpelacje do wglądu)ale przed wyborami „podpiął się” pod to dzieło jako swoje.
A reszta remontów pod które się podpiął była po prostu przewidziane we wcześniejszych planach miasta i spółdzielni.
Dzięki niemu mieszkańcy ul. Krasińskiego obwodnicę będą mieć pod oknami (słynny protest p. radnego), nie wspominając już o zlikwidowaniu klubu Krecik a przerzuceniu pieniędzy na Pakuskę gdzie pracuje jego żona.
A wszystko BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ.
Przez 3 kadencje pan radny żyje jak u Pana Boga za piecem a zobaczycie co będzie przed następnymi wyborami.

A_kysz
A_kysz
12 lat temu

Nie pierwsza to asfaltówa do własności radnego. Swego czasu droga boczna ul. Sosnowej bez nazwy (ślepa) do domu ówczesnego radnego Gomułki (100 m) dziwnym trafem została wyasfaltowana w pierwszej kolejności , a inna boczna od Sosnowej , ul. Rydla przy której jest o wiele wiecej domów była jeszcze długo bez asfaltu. Nie ma z czego robic afery. To taka „NOWA OLKUSKA TRADYCJA”. Wystarczy tylko poszukać gdzie mieszkaja radni a zaraz znajdziemy nowe parkingi, chodniki itp.

silvox
silvox
12 lat temu

[b]No to czekamy na ,,wzięcie się” całkiem przypadkowo przez radnego Drapacza za remont ul. Kochanowskiego – qrwa !! Jeździć się po tym kawałku off-roadu nie da .. Kierownicę wyrywa – nie nastarczam kręcić … 100 studzienek na 500 metrowym odcinku …
A moze pani Wiola przejedzie się z kamerą tą drogą ?????[/b]

czub
czub
12 lat temu

Za taki numer powinny głowy spaść. „To zbieg okoliczności”? Jasne, kto w takie slowa uwierzy? Zmanieryzowani politykierzy, którym wydaje się, że wszystko wolno.

kłapouszek
kłapouszek
12 lat temu

To fakt, że pan Andrzej nawarzył sobie piwa, lecz nie rozumiem dlaczego tylko on ma to piwo wypić skoro głównym piwowarem śmierdzącego asfaltu jest władza wykonawcza w osobie pana burmistrza Dariusza. Szkoda, że pani redaktor w swych artykułach wybiórczo podchodzi do faktów, kreując swój pokrzywiony, pełen nienawiści świat.

padre
padre
12 lat temu

Ot caly Rzepka… trzyma z komuszkami a swietoszka udaje. Dla mnie to hipokryta na maxa- wstyd mi za niego. Juz nie bedzie religii mogl uczyc.

ASIA
ASIA
12 lat temu

na asfalt jest, a na stypendia dla dzieci już nie. Olkusz na nic nie ma pieniędzy a szczególnie jeżeli idzie o dzieci

Paka
Paka
12 lat temu

Jedna wielka granda i sitwa! Jak w PSL. Załatwi sobie i już, a wy go jelenie wybierajcie!!!

koko-spoko
koko-spoko
12 lat temu

„Radny Drapacz twierdzi, że asfalt jest dla wszystkich użytkowników, a nie tylko dla niego. – Być może robotnik niefortunnie się wyraził.” Akurat! Wyraził się wystarczająco precyzyjnie! „Załatwił” sobie asfalt dokładnie tak samo jak „załatwił” utwardzenie drogi dojazdowej do bloku na Krasińskiego. Wtedy powiedział: „Ponieważ stare powiedzenie mówi, iż potrzeba jest matką wynalazków, zrodził mi się pewien pomysł, który uznałem za jedynie słuszny w tym konkretnym przypadku. I dziś mamy problem rozwiązany.” Tym razem „konkretnym przypadkiem” było bajoro przed jego własnym garażem. Jakim cudem ten gość po raz kolejny wszedł do rady?