1

Zmiany we władzach powiatu – nowym starostą został Bogumił Sobczyk, dotychczasowy wicestarosta. Jego kandydaturę poparło 18 radnych.

Przypomnijmy, że 8 maja grupa 15 radnych złożyła wniosek o dowołanie starosty Pawła Piasnego. Radni podpisani pod wnioskiem wymienili pięć powodów swojej decyzji: brak należytej dbałości o sprawy powiatu, brak współpracy z większością gmin powiatu olkuskiego, prowadzenie polityki dezinformacyjnej względem Rady Powiatu, podejmowanie decyzji bez mandatu Zarządu Powiatu, opieszałość w sprawie rozwiązania problemu odpadów w Kluczach – Osadzie oraz lekceważenie wyroków sądowych w tej kwestii.

2

Na środowej sesji w głosowaniu tajnym 17 głosami za, przy 6 głosach przeciw, odwołano Pawła Piasnego z funkcji starosty.
-Czego Wam życzyć? Ja powoli staję się szczęśliwym człowiekiem. Życzę Wam, abyście rozbudowali te drogi i chodniki, tak jak marzycie; żebyście pozyskiwali te miliony od wójtów i burmistrzów i by te pieniądze płynęły szerokim strumieniem. Obym bym złym prorokiem, a Wasz optymizm był jak najbardziej racjonalny. Życzę Wam usunięcia w jak najkrótszym terminie do ostatniej tony śmieci z Osady. Mam nadzieję, że nie będziecie zadłużać powiatu i znajdziecie na to dofinansowanie. Życzę Wam, abyście rozbudowali ZS nr 1. Panu przewodniczącego życzę też, by z tego tortu budżetowego wynegocjował pieniądze na remont szpitala i jego doposażenie. Życzę Wam także rozdawania kasy dla NGO – sów i stowarzyszeń, dla sportowców. Życzę Wam tego z całego serca, bo to znaczy, że będziemy mieć dużo pieniędzy. Życzę Wam wygrywania plebiscytów i byście dalej byli fajni. Ja mam czas na wypoczynek, teraz wy się przekonacie z czym się wiąże zarządzanie taką jednostką. Będę pytał – a pytać potrafię. Dziękuję, wszystkiego dobrego, powodzenia – mówił Paweł Piasny po ogłoszeniu wyników głosowania.

3

Nowym starostą został Bogumił Sobczyk, dotychczasowy wicestarosta (18 głosów za, 3 głosy przeciw).
-Bardzo dziękuję wszystkim radnym, którzy zdecydowali się oddać głos za moją kandydaturą. Chciałbym podkreślić, że nowo wybrany zarząd jako ciało kolegialne zrobi wszystko, by kontynuować dobre, rozpoczęte pomysły. Będziemy stać na straży tego, aby inwestycje były podejmowane przemyślanie. Chciałbym podziękować włodarzom gmin za wsparcie, którego udzielali mi praktycznie na każdym etapie. Wiem, że nie będzie łatwo, ale wierzę w rozsadek tej rady, że wspólnie dla dobra powiatu wraz z załogami wszystkich wydziałów i jednostek będziemy pracować nie tylko w konstruktywnej i merytorycznej atmosferze, ale również życzliwej i pełnej szacunku. Dziękuję radnym z mojego macierzystego klubu Prawa i Sprawiedliwości oraz klubu Wspólnota Samorządowa i Kukiz’15, że predystynowali moją osobę do tej niezwykle zaszczytnej i odpowiedzialnej funkcji – mówił nowy starosta Bogumił Sobczyk.

4

Wicestarostą powiatu olkuskiego została Krystyna Kowalewska. Wybrano również trzech pozostałych członków Zarządu Powiatu: Krzysztofa Dąbrowskiego, Piotra Gamrota i Paulinę Polak.
Przewodniczącym Rady Powiatu nadal jest Jacek Osuch. Zmienili się jego zastępcy – miejsce Barbary Rzońcy i Roberta Kozłowskiego zajęli: Paweł Rykała i Kamil Wołek.

5

6

7

8

10
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
10 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
9 Autorzy komentarzy
jaturzadzeManiaarchivariuslesercuryk1 Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
jaturzadze
jaturzadze

[quote name=”Mania”]Nie rozumiem czemu został osunięty komentarz o panu Piotrze Gamracie, który gra do dwóch bramek naraz….?!Panu Bogu świeczkę, a diabłu ogarek![/quote]Zgodnie z prawem komentarze są usuwane jeśli naruszają regulamin portalu, na wniosek osoby bezpośrednio zainteresowanej lub w związku z prowadzonym postępowaniem policyjnym, prokuratorskim itp. Przypominam informację wyświetlaną podczas rejestracji na portalu:„[i]Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma… Czytaj więcej »

Mania
Mania

Nie rozumiem czemu został osunięty komentarz o panu Piotrze Gamracie, który gra do dwóch bramek naraz….?!
Panu Bogu świeczkę, a diabłu ogarek!

archivarius
archivarius

Zamienił stryjek siekierkę na kijek.
ponieważ.
W polityce głupota nie stanowi przeszkody. Napoleon Bonaparte (1769-1821)

leser
leser

Może wreszcie nasi najjaśniejsi jaśniepaństwo poselstwo rusza doopska i wezmą się za reprezentowanie swoich wyborców a nie zajmują się tylko nabijaniem kasy i swoimi sprawami. Jedni latają jak POrąbani ze świecami, drudzy nieustannie budują kolej (już są chyba na Kamczatce) a trzeci nie wychodzą z mediów jakby to był casting do „Mody na sukces”. Powinny się odbywać cykliczne spotkania ze starostą, burmistrzami, wójtami i trzeba zacząć pomagać w rozwoju powiatu. A że dużo można zrobić pokazała zmarła niedawno Pani Małgorzata Węgrzyn która Klucze zastała drewniane a zostawiła murowane. Jak głosi fama podobno Olkusz został przeklęty przez Jana Kantego dlatego mamy… Czytaj więcej »

curyk1
curyk1

„Będę pytał – a pytać potrafię.” To chyba wszyscy wiedzą. Bardziej elegancka byłaby deklaracja, że będę zaangażowany w rozwój ziemi olkuskiej i będę pomagał nowej władzy w rozwiązywaniu trudnych problemów. Jednak takie domyślne straszenie; -ja Wam jeszcze pokażę – nie jest dobrym odbiorem. Nowej władzy należy życzyć, aby działała w sposób kolektywny, wsłuchiwała się w problemy mieszkańców i nie lekceważąc zapowiedzi Pana byłego starosty starała się unikać błędów.

robert
robert

[quote name=”lulek”][quote name=”robert”]Z jedynym argumentem zgadzam się z byłym starostą….przestańmy rozdawać pieniądze!
Nowym władzą wszystkiego dobrego![/quote]
[b]Władzom ![/b][/quote]

Jasne, pewnie że władzom…..upał przyćmił intelekt.
Dzięki za poprawkę.

Pozdrawiam.

lulek
lulek

[quote name=”robert”]Z jedynym argumentem zgadzam się z byłym starostą….przestańmy rozdawać pieniądze!
Nowym władzą wszystkiego dobrego![/quote]
[b]Władzom ![/b]

robert
robert

Z jedynym argumentem zgadzam się z byłym starostą….przestańmy rozdawać pieniądze!
Nowym władzą wszystkiego dobrego!

Adam SZ.
Adam SZ.

To swietna wiadomość,ale faktycznie sprzątanie brudów po byłym staroście nie będzie należało do najłatwiejszych.

bluealmonds1313
bluealmonds1313

Tak się wąchanie z PISem kończy. I żadne tłumaczenie się teraz już nie pomoże. Wyborcy są pamiętliwi…