Mieszkańcy Bukowna wreszcie doczekali się nowoczesnego basenu. Z początkiem wakacji zainaugurowano otwarcie wyremontowanego kompleksu, na co czekać musieliśmy 3 lata. Inwestycja została oddana do użytku zgodnie z harmonogramem. Mieszkańcy mogą już korzystać z kilkunastu urządzeń w części rekreacyjnej tego obiektu. Basen sportowy ze słynną skocznią zostanie wyremontowany w ciągu najbliższych 2 lat. Na całość wykonanych dotychczas prac Bukowno wydało 12 mln zł.

W uroczystym otwarciu basenu wzięli udział mieszkańcy i zaproszeni goście, na których czekały atrakcje w postaci koncertu zespołu Chrząszcze, festyn rekreacyjny połączony z zabawą taneczną, turniej siatkówki plażowej i zabawy dla najmłodszych. Nie mniejszą atrakcją tego dnia był burmistrz Bukowna. Osobiście testował nową zjeżdżalnię, z której zjechał do basenu w garniturze.

Do dyspozycji mieszkańców są: basen rekreacyjny, brodzik dla małych dzieci wyposażony w małą zjeżdżalnię i zabawki wodne, dwie wodne zjeżdżalnie – otwarta, pięciotorowa zjeżdżalnia rodzinna oraz i zjeżdżalnia typu Anaconda, leżanki do masażu pleców, „rwąca rzeka”, sztuczna wyspa, wylewki do masażu pleców. Wielbiciele siatkówki plażowej mogą grać na dwóch boiskach. Pozostali będą mieli możliwość wylegiwać się na dwóch piaszczystych plażach. To nie koniec prac, jakie zostały wykonane w ramach modernizacji tego obiektu. Przebudowano budynek zaplecza,
powstał budynek stacji transformatorowej i budynek techniczny, zewnętrzna sieć wodno-kanalizacyjna i ujęcie wody. Teren został oświetlony, wyłożono kostkę brukową, posadzono nową zieleń, a obiekt został wyposażony w małą architekturę. W czasie wakacji mieszkańcy będą mieli do dyspozycji punkt gastronomiczny i węzeł sanitarny. Obiekt jest w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Całość prac wykonało konsorcjum firm „Complex Euro World” Firma Remontowo-Budowlana Produkcyjno-Handlowa mgr inż. Krzysztof Ćmiel oraz Zakład Remontowo-Budowlany „Wielobranżowy” Sławomir Grzesik z Andrychowa.

Niecki basenowe i urządzenia do masaży są wykonane ze stali nierdzewnej, co znacznie wydłuży trwałość inwestycji i ułatwi konserwację. Każdego dnia z dna basenów specjalny odkurzacz będzie usuwał piasek i inne zanieczyszczenia.

Remont basenu był bardzo wyczekiwany przez mieszkańców, a gospodarz Bukowna, Mirosław Gajdziszewski, nie ukrywa, że remont basenu był dla niego jednym z priorytetów. – Jestem naprawdę dumny. W 1998 roku pojawił się pomysł, żeby ten basen wyremontować, ponieważ już wtedy pojawiały się ubytki. Udało się to dopiero teraz – komentuje Mirosław Gajdziszewski. – 12 milionów to duży wysiłek dla gminy, bo to były wyłącznie środki własne, bez żadnych dotacji. Na inwestycje rekreacyjne nie było możliwości pozyskania środków zewnętrznych. Usatysfakcjonowany w pełni będę dopiero wtedy, gdy uda nam się wyremontować tę część sportową, na którą mam nadzieję, uda nam się pozyskać środki zewnętrzne. W przypadku tego typu obiektów jest taka możliwość. Koszt całości prac w tym zakresie to około 4 milionów złotych – dodaje.

Uczestnikom uroczystego otwarcia basen w nowej odsłonie przypadł do gustu i zapowiadają, że upalne dni będą spędzać na terenie obiektu. – Nasz basen wyróżnia się tym, że jest na nim piaszczysta plaża. Dlatego cieszy się dużą popularnością również wśród mieszkańców innych miast. Teraz po remoncie jest tutaj dużo atrakcji. Czekamy tylko aż zostanie udostępniona ta główna część z basenem sportowym ze słynną skocznią – mówi Piotr Wojdyło, mieszkaniec Bukowna.

Basen będzie czynny w czasie wakacji codziennie w godzinach od 9:00 do 19:00. Od poniedziałku do piątku za bilet dorośli zapłacą 10 zł, a dzieci i młodzież ucząca się 5 zł. Po godzinie 16:00 bilety są tańsze i kosztują odpowiednio 8 i 4 zł. Trzeba się liczyć z tym, że w weekendy za wstęp trzeba będzie zapłacić więcej, bo 13 i 8 zł. Za dzieci do lat 3 płacić nie trzeba.

Jak nowy basen w Bukownie oceniają nasi Czytelnicy? Zapraszamy do dyskusji na www.przeglad.olkuski.pl!

 

bacen bukowno

bacen bukowno2

bacen bukowno3

bacen bukowno5

bacen bukowno6

basen bukowno8

 

 

Relacja filmowa:

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
dziurawasfalcie
dziurawasfalcie
5 lat temu

Drogi!!Drogi !! Drogi !! Teraz drogi !!!

Garcia
Garcia
5 lat temu

Sukienkowych nie moze zabraknac na zadnej imprezie

menda234
menda234
9 lat temu

dzis zostanie przetestowany przezemnie! zobaczymy czy warto bylo im wkladac 12 milionków 😮

Tomek85
Tomek85
9 lat temu

Co do czarnuli to pyskata ale fajna 8)

Ania z daleka
Ania z daleka
9 lat temu

Czlowiekowi nigdy sie niedogodzi, ja osobiscie uwazam ze jest bardzo ladny basen i fajny pomysl mimo ze to tylko sezonowa przyjemnosc zazdroszcze Wam, mam nadzieje ze niedlugo wpadne i odwiedze Wasza nowa atrakcje;)

Ania z daleka
Ania z daleka
9 lat temu

Mysle ze bardzo ladny basen i fajny pomysl Bukowno sie rozwija i to najwazniejsze wpadne i odwiedze z pewnoscia ja ogolnie Wam zazdroszcze

Marek1986
Marek1986
9 lat temu

Basen elegancki, wszystko ok. Pozdrowienia dla fajnej Pani brunetki w kasie 😉 8)

Tusia
Tusia
9 lat temu

„Tusia”]Jak dla mnie basen jest super tylko szkoda że od razu tego dużego nie wyremontowali bo nie można skakać do wody.Ale ogólnie to super : )

Tusia
Tusia
9 lat temu

Jak dla mnie basen jest super tylko szkoda że od razu tego drugiego nie wyremontowali bo nie można skakać do wody.Ale ogólnie to super : )

m2@m
m2@m
9 lat temu

Kraj malkątętów tu nikomu się niedogodzi.Jak dlamnie OK!!! 🙂

biff
biff
9 lat temu

Zrobili basen – źle bo drogi, jakby nie zrobili – też źle, bo nic się nie robi.
W tym kraju to najlepiej na nowe kościoły kasę ładować i modlić się o dobrobyt, który bez względu na wszechgłupotę ma zalać nasz kraj.

Mądry
Mądry
9 lat temu

A zamówiono pogodę na wakacje?, że już mówicie o otwarciu basenu przez całe wakacje. Ze zdjęcia wynika, że nawet w dniu otwarcia basenu pogody nie było ponieważ garstka obecnych tam ludzi ubrana jest na jesienną porę. I jeszcze jedno czy trzeba było wydać aż 12 mln zł by burmistrz wyprał sobie spodnie i koszulę. Rozumię, że w Bukownie nie ma prolni, ale koszt nowej pralni publicznej byłby znacznie niższy niż tego basenu. Oszczędniej gospodarujcie tymi publicznymi pieniędzmi.

Mądry
Mądry
9 lat temu

A ile dni w ciągu roku ten basen bedzie czynny. Zeby korzystać z odkrytego basenu to musi być odpowiednia temperatura powietrza i słoneczna pogoda, a tego ostatnio w naszym kraju i nawet w Bukownie brak. Nie ma się z czego cieszyć. Wydać 12 mln zł na coś co wykorzystane będzie przez kilkanaście dni w roku to poroniony pomysł, a nie powód do dumy.

lobo
lobo
9 lat temu

przynajmniej za darmo sie umyli i wyprali ubrania.