sad

Fundacja Dla Zwierząt „Argos” z siedzibą w Warszawie oskarżyła olkuskiego burmistrza Dariusza Rzepkę o niedopełnienie swoich obowiązków dotyczących bezdomnych zwierząt, kiedy jeszcze w mieście działało schronisko. Sprawa w chrzanowskim sądzie rozpocznie się w połowie grudnia.

Sprawa dwukrotnie trafiała do prokuratury i dwukrotnie była umarzana. To pozwoliło Fundacji na wystąpienie do sądu z samodzielnym, subsydiarnym aktem oskarżenia. Burmistrzowi zarzuca się, że w latach 2006 – 2009 wydał właścicielowi schroniska  „(…) kolejne niezgodne z prawem zezwolenia na prowadzenie schroniska dla bezdomnych zwierząt w Olkuszu, tj. bez wymaganego określenia obszaru jego działalności (…) oraz bez określania właściwych wymagań jakościowych co do opieki nad zwierzętami (…)”. Drugi zarzut dotyczy sprawowania nieprawidłowego nadzoru nad działalnością schroniska. W akcie oskarżenia podkreślono, że burmistrz w ten sposób pomagał właścicielowi schroniska „(…) w popełnieniu przestępstwa znęcania się nad zwierzętami oraz przestępstwa ich nieuzasadnionego uśmiercania” .

– Decyzja o wydaniu zezwolenia na prowadzenie schroniska była wcześniej zaskarżona do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. SKO uznało, że została wydana zgodnie w prawem. Gdyby trzeba było ograniczać zakres terytorialny, to na jakiej podstawie nasze psy przyjmuje schronisko w Bielsku – Białej? Obecnie w Małopolsce działają trzy schroniska: w Krakowie, Tarnowie i Nowym Targu, a bezdomne zwierzęta są przecież w całym województwie – mówi burmistrz Rzepka.

Terminy rozpraw wyznaczono na 16 i 20 grudnia.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
citizen
citizen
11 lat temu

[quote name=”obiektywna”]…że prokuratura dwa razy umarzała sprawę, a mimo to ktoś doszukuje się przestępstwa, to albo baaaaardzo nie lubi burmistrza albo jest oszołomiony!!!! Jeżeli ktoś tu jest winny to raczej będzie to osoba prowadząca schronisko, a nie organ, który wydaje pozwolenia na podstawie złozonych dokumentów…[/quote]

Za bajzel w moim domu odpowiadam ja, gospodarz domu. Za bajzel w mieście odpowiada burmistrz, gospodarz miasta… albo jest gospodarzem do d. i za nic nie odpowiada. Tylko na co nam taki burmistrz?

Ludź
Ludź
11 lat temu

[quote name=”czaruś”]Czy Burmistrz naruszył prawo że wydał pozwolenie? Tego nie wiem bo nie jestem prawnikiem….ale na pewno nie jest moralne wydawanie pozwolenia schronisku co do którego są wątpliwości poruszane od dawna w mediach !
Co z tego że Prokuratura umorzy a sąd uniewinni???
Oprócz prawa jest też coś takiego jak moralność!!! :lol:[/quote]
Jest coś takiego jak wpojona moralność oparta na kłamstwie, fałszu i obłudzie. Olkuszanie mają pecha, takie coś im się przytrafiło, i lepiej nie będzie, gorzej z pewnością. Tak już z tymi obłudnikami jest.

czarek
czarek
11 lat temu

Czy Burmistrz naruszył prawo że wydał pozwolenie? Tego nie wiem bo nie jestem prawnikiem….ale na pewno nie jest moralne wydawanie pozwolenia schronisku co do którego są wątpliwości poruszane od dawna w mediach !
Co z tego że Prokuratura umorzy a sąd uniewinni???
Oprócz prawa jest też coś takiego jak moralność!!! 😆

mark 1
mark 1
11 lat temu

Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi zawsze o kasę.Nic na siłę się nie da zrobić.Bo są jeszcze ludzie którzy zwracają na to uwagę. Dlatego Polska jeszcze istnieje, ale ciekawe jak długo. Zostaniemy tylko na mapie. Wykupią nas Niemcy bez żadnych wojen???.

Januszzzzz
Januszzzzz
11 lat temu

[quote name=”obiektywna”]Nie jestem bezduszna, ani w jakikolwiek spsób zależna bądź symatyzujaca z burmistrzem ale na litośc boską ! jeżeli czytam, że prokuratura dwa razy umarzała sprawę, a mimo to ktoś doszukuje się przestępstwa, to albo baaaaardzo nie lubi burmistrza albo jest oszołomiony!!!! Jeżeli ktoś tu jest winny to raczej będzie to osoba prowadząca schronisko, a nie organ, który wydaje pozwolenia na podstawie złozonych dokumentów i często nie ma innego wyjścia tylko zgodnie z prawem wydać pozwolenie. Dlaczego nikt nie podaje do Sądu „sprawcy” czyli pana który miał prowadził działalność nzaywaną schroniskiem dla zwierząt, a zamęczał zwierzeta?[/quote]
Wreszcie sensowny wpis. Fundacja Argos robi wszystko, żeby zaistnieć. Powinni się dobrać do d….ska właścicielowi „schroniska”. Za chwilę się okaże, że Burmistrza albo Starostę poda do prokuratury ktoś za to, że w busach którym wydają decyzję jest brudno i ciasno. Szkoda gadać.

obiektywna
obiektywna
11 lat temu

Nie jestem bezduszna, ani w jakikolwiek spsób zależna bądź symatyzujaca z burmistrzem ale na litośc boską ! jeżeli czytam, że prokuratura dwa razy umarzała sprawę, a mimo to ktoś doszukuje się przestępstwa, to albo baaaaardzo nie lubi burmistrza albo jest oszołomiony!!!! Jeżeli ktoś tu jest winny to raczej będzie to osoba prowadząca schronisko, a nie organ, który wydaje pozwolenia na podstawie złozonych dokumentów i często nie ma innego wyjścia tylko zgodnie z prawem wydać pozwolenie. Dlaczego nikt nie podaje do Sądu „sprawcy” czyli pana który miał prowadził działalność nzaywaną schroniskiem dla zwierząt, a zamęczał zwierzeta?

ciekawski
ciekawski
11 lat temu
ciekawski
ciekawski
11 lat temu

Chyba wykrakałem komentując pod wcześniejszym artykułem,że nie trafiają do mnie argumenty jakie zostały przez pana Burmistrza przedstawione w wywiadzie…Ale obawiam się ,że nikogo by nie przekonały po obejrzeniu zdjęć i filmu z naszego „hotelu”(wtedy to jeszcze nazywało się schroniskiem) dla zwierząt, które od wielu lat są dostępne w internecie…

Józef
Józef
11 lat temu

To już teraz jest mało ważne. Lepiej by się wzięli za Rafała P. i jego „hotel” żeby nie dopuścić do krzywdzenia zwierząt teraz i w przyszłości.

Jaś i Małgosia
Jaś i Małgosia
11 lat temu

[quote name=”ObservatoreJlcusiano”]NAJWYŻSZY CZAS!
Olkuska władza jest nieudolna od dawna, i to w każdej dziedzinie. Cierpią Olkuszanie, cierpią zwierzęta, tylko kler, katecheci i pan bóg mają się w naszym mieście wyśmienicie! :-)[/quote]

Nie ma strachu! Koleś Gowin Rzepkę wyratuje z opresji, zobaczycie! 😆

ObservatoreJlcusiano
ObservatoreJlcusiano
11 lat temu

NAJWYŻSZY CZAS!
Olkuska władza jest nieudolna od dawna, i to w każdej dziedzinie. Cierpią Olkuszanie, cierpią zwierzęta, tylko kler, katecheci i pan bóg mają się w naszym mieście wyśmienicie! 🙂