chodniki do remontu

Czy olkuskie chodniki są w dobrym stanie? Mieszkańcy centrum miasta wskazali kilka traktów, które wymagają szybkiej naprawy. Kilka propozycji w tym zakresie zaproponował burmistrzowi radny miejski Grzegorz Tomsia, u którego interweniowali mieszkańcy. Chodzi o trakty na odcinku od ul. Nullo wzdłuż ul. Bylicy do Banku PKO oraz od parkingu przy starym cmentarzu przy ul. Króla Kazimierza Wielkiego do Miejskiego Ośrodka Kultury, a także budowę brakującego odcinka chodnika na Pomorzanach.

 

Radny Tomsia argumentuje, że wskazane przez niego do naprawy odcinki chodników są krótkie, a ruch pieszych jest w tym rejonie spory. – Remonty są niezbędne ze względu na olbrzymie uszkodzenia i dziury w miejscach, gdzie pozostały tylko fragmenty płyt. Wielka szkoda, że w okresie gdy modernizowano MOK, zapomniano o tym fragmencie chodnika, który do niego prowadzi. Podobnie jest w przypadku ul. Bylicy – remontowano ją niedawno, pozostawiając dziurawy fragment dla pieszych na odcinku kilkudziesięciu metrów. Wspomniana modernizacja nie będzie generować dużych kosztów, a jest niezbędna dla  przechodniów – uważa Grzegorz Tomsia w swojej interpelacji skierowanej do burmistrza Dariusza Rzepki.

Włodarz miasta zapewnia, że remont chodnika przy ul. Bylicy na wspomnianym odcinku ujęty jest w Wieloletnim Planie Finansowym do realizacji w latach 2014 – 15. Jest już gotowa dokumentacja techniczna. – Oprócz remontu chodnika w dokumentacji ujęty jest również remont jezdni wraz z budową dodatkowych miejsc postojowych. Dokumentacja ta wymaga aktualizacji wraz z uzyskaniem uzgodnień branżowych oraz pozwolenia na budowę. Obecnie nawierzchnia tego chodnika jest złuszczona i pokruszona na całej szerokości, w związku z tym nie można wykonać punktowo remontu. Niezbędna jest jego przebudowa – twierdzi Dariusz Rzepka.

Nieco inaczej wygląda kwestia ewentualnego remontu chodnika od ul. Króla Kazimierza Wielkiego w okolicy dawnej komendy policji do ul. Nullo. – Chodnik w rejonie banku PKO SA z kostki brukowej jest w dobrym stanie technicznym. Tylko jeden ze skośnych chodników w rejonie cmentarza wykazuje lokalnie klawiszujące płytki chodnikowe i lokalne nierówności. Gmina w ramach bieżącego utrzymania i remontów dróg gminnych dokona regulacji lokalnej chodnika, a w przypadku powstania oszczędności w budżecie rozważy możliwość wymiany podbudowy i wykonania nawierzchni z betonowej kostki brukowej – odpowiada burmistrz Rzepka.

Na razie nie wiadomo, kiedy nowy chodnik powstanie na Pomorzanach. Gotowy jest projekt budowy traktu na odcinku od remizy do ul. Mieszka I. To droga powiatowa, ale jeszcze w ubiegłym roku gmina Olkusz zadeklarowała swój udział w tej inwestycji. Zanim jednak powstanie trakt dla pieszych, olkuskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji wykonana tam kanalizację sanitarną i przebuduje sieć wodociągową. – Po zakończeniu tych prac zostanie rozważona możliwość pomocy finansowej dla powiatu na budowę chodnika – dodaje burmistrz Rzepka.

Które chodniki zdaniem naszych czytelników wymagają natychmiastowego remontu?

chodniki do remontu 1

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
besia
besia
9 lat temu

Ja zapraszam na ul. górniczą, gdzie już kilka starszych mieszkańców dzięki chodnikom, kilka miesięcy spędziło w gipsie.

TTA
TTA
9 lat temu

Podobno, że nasz radny Tomsia z Bogucina, widywany jest w okolicach Osiedla Mlodych i Pakuski. Czyzby zamierzał kandydowac z tamtych okręgów. Zobaczymy ?.

SOŁTYS JARY
SOŁTYS JARY
9 lat temu

Pan Tomsia, już zaczął kampanię wyborczą. Dowiedział się, że w planach 2014/2015 jest przewidziany remont ulicy Bylicy to teraz pisze interpelację. Może by tak pomyślał o Bogucinie Małym, bo to dzieki głosom zdobytym tam został wybrany radnym. Teraz nie mieszka u nas to sie podpina pod inne osiedla w Olkuszu a tak naprawde to chce troche błysnąć przed przyszlorocznymi wyborami. Gdzie, był do tej pory ?. Panie Tomsia Bogucin Mały i inne sołectwa czekają na spełnienie obietnic wyborczych z 2010 roku.

Drogi
Drogi
9 lat temu

Warto myślę też zainteresować się stanem nawierzchni na „drogach” Długiej, Nullo czy Głowackiego.

Stanisława
Stanisława
9 lat temu

może by redakcja pofatygowała się na ulicę Cegielnianą i ul icę Boh.Westerplatte biegnącą od ul.Cegielnianej do ul.Niepodległości i zobaczyła jak wyglądają drogi i chodniki.Zapraszamy.Warto też zobaczyć jak ludzie w XXI wieku mieszkają w jednym domu przy ulicy Cegielnianej.Warto się tym tematem zainteresować.

Na Górniczej
Na Górniczej
9 lat temu

„klawiszują” studzienki!!!