Obchodzony co roku przez wszystkich myśliwych dzień Świętego Huberta był okazją do wspólnego świętowania dla łowczych zrzeszonych w Kole Łowieckim „Sokół” Wolbrom.

Uroczysta Msza święta, odprawiona przed domkiem myśliwskim w Suskiej Górce, zgromadziła zarządy i członków kół łowieckich, przedstawicieli lokalnych władz, duchownych i mieszkańców okolicznych wsi. Dzisiaj Koło liczy 19 myśliwych, którzy oprócz zadań statutowych, biorą udział w programie reintrodukcji zwierzyny drobnej w swoim okręgu. Działania te mają na celu ponowne wprowadzenie niektórych gatunków zwierząt na ich pierwotne miejsce życia. – Chcemy, żeby nasi potomkowie mogli zwierzynę drobną zobaczyć w stanie wolnym, a nie tylko słyszeć o niej w opowiadaniach – deklaruje prezes koła Jerzy Janik.
Obchodzone przez myśliwych święto stało się okazją do wręczenia odznaczeń i medali. Okręgowa Rada Łowiecka w Katowicach przyznała srebrny medal Zasługi łowieckiej dla województwa śląskiego członkowi „Sokoła” – Przemysławowi Janikowi. Za szczególne zasługi i wieloletnią działalność w Kole Łowieckim „Sokół” Wolbrom medalami odznaczono: Roberta Furmana, Ryszarda Jałowca i Waldemara Kolankę.     
Po oficjalnej części wszyscy sympatycy myśliwstwa mogli degustować tradycyjne nalewki na bazie naturalnych składników, sporządzone przez łowczych, myśliwskie potrawy z dziczyzny oraz staropolski bigos – oczywiście po myśliwsku.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze