Powiat

Policjanci apelują do mieszkańców naszego powiatu o dbanie o własne mienie. Czasem chwila nieuwagi, czy brak czujności, może doprowadzić do utraty własnego mienia np. portfela, telefonu komórkowego, czy innych cennych przedmiotów. Nie traćmy czujności, to często prowadzi do wielu przykrych zdarzeń. Jak zadbać o bezpieczeństwo własne i bliskich? Radzą olkuscy policjanci.

W ostatnich dniach policjanci z komendy przyjęli zawiadomienie o kradzieży pieniędzy i biżuterii, do której doszło  27 maja  br. Złodziej wszedł do otwartego domu znajdującego się w gminie Olkusz i ukradł pieniądze oraz biżuterię. W tym czasie właściciel przebywał na posesji. Sprawą kradzieży zajmują się śledczy z Olkusza.

Złodziei  nie  brakuje również w sklepach, na targowiskach, na ulicy, w autobusach czy tramwajach. Panujący w takich miejscach tłok,  jest łatwą okazją dla kieszonkowców.  Osoby, które podejrzanie się zachowują powinny wzbudzić nasza czujność.  Często nie zdajemy sobie sprawy, że jesteśmy obserwowani przez złodziei, którzy czekają tylko na naszą nieuwagę. Kieszonkowcy bardzo często i szybko wykorzystują takie okazje. Jak temu zaradzić? Oto kilka porad:

Sprawdzaj, czy nie jesteś obserwowany w trakcie robienia zakupów, a w szczególności podczas wyjmowania i wkładania portfela.

Wsiadając do autobusu lub do minibusu zachowaj  czujność, zwłaszcza gdy jest tłoczno.

W zatłoczonych miejscach nie trzymaj telefonów komórkowych i wartościowych przedmiotów w kieszeniach zewnętrznych. Wystarczy chwila nieuwagi, by paść ofiarą przestępstwa.

Nie noś portfela ani wartościowych rzeczy w tylnej kieszeni spodni, ani w reklamówce, bo łatwo ją przeciąć.Nie sprawdzaj co chwilę miejsca przechowywania portfela itp., takim zachowaniem można zwrócić uwagę kieszonkowca.

Gotówkę noś w kilku różnych miejscach. Zwłaszcza jeśli wybierasz się w daleką podróż.

Kobietom odradzamy przechowywania dużej ilości gotówki  w torebkach. Złodziej może przeciąć pasek lub torebkę, a potem spenetrować jej zawartość.

Zadbajmy też o własne mienie. Apelujemy,  aby zwrócić szczególną uwagę na nieznajome osoby, które przebywają na klatkach schodowych lub  obserwują nasze domy czy  mieszkania.  Uwagę powinny również zwrócić samochody o numerach rejestracyjnych spoza powiatu. Często bywa, że złodzieje przed dokonaniem włamania pod pretekstem sprzedaży różnego rodzaju artykułów czy roznoszenia ulotek, dokonują rozpoznania terenu. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń należy bezzwłocznie powiadomić policję pod numerem 112.

KPP Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze