Bukowno

Sezon na imprezy plenerowe rozkręcił się na dobre.W drugi weekend czerwca na stadionie MOSiR-u w Bukownie odbyła się impreza z okazji dni tego miasta. Na scenie zaprezentowali się m.in. tacy artyści jak: Jesika, Trzy Gitary, Big Cyc, Varius Manx, Extazy i Kordian.

Tegoroczne Dni Bukowna za nami. Organizatorzy zapewnili uczestnikom święta miasta wiele atrakcji. Po uroczystym otwarciu imprezy przez burmistrza Mirosława Gajdziszewskiego i przewodniczącego Rady Miejskiej Edmunda Gmitruka na plenerowej scenie z programem artystycznym zaprezentowały się dzieci z Miejskiego Przedszkola w Bukownie oraz dzieci z Pracowni muzyczno-teatralnej Pozytywka. Następnie „do akcji” wkroczył zespół Trzy Gitary. Po ich występie miał zaś miejsce recital piosenkarki Jesica.

Później na scenie „odmeldowała się” legenda polskiego rocka, czyli grupa Big Cyc. Ich koncert przyciągnął rzesze fanów, którzy razem z artystami śpiewali największe szlagiery zespołu, takie jak: „Makumba”, „Dres”, „Rudy się żeni” czy „Świat według Kiepskich”. Drugą gwiazdą tego wieczoru była równie znana formacja VARIUS MANX, grająca z Kasią Stankiewicz. Pierwszy dzień Dni Bukowna tradycyjnie zakończył pokaz sztucznych ogni oraz dyskoteka z DJ Ristoffem.

Drugi dzień święta miasta rozpoczęły występy dzieci i młodzieży Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 2 w Bukownie oraz lokalnych wokalistów i zespołów. Na scenie zaprezentowali się m.in.: chór Animato, kapela Bukowiacy, Artur ARTISTE Chojowski oraz grupa Instrumentalno-Wokalna z Klubu Przyjaźń w Olkuszu. Później miejski stadion, za sprawą zespołów Extazy i Kordian, opanowały rytmy disco-polo. Dwudniową imprezę zakończyła dyskoteka poprowadzona przez DJ Libu.

Dwudniowej miejskiej imprezie towarzyszyło wiele innych wydarzeń. Oprócz muzyki, na uczestników Dni Bukowna  czekało mnóstwo atrakcji takich jak: stoiska gastronomiczne, karuzele i konkursy. Fani sportu mogli również spróbować swoich sił w Biegu Przełajowym o Puchar Burmistrza Miasta Bukowno.

fot. Agnieszka Zub Głos Bukowna

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze