przystanek

Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu chce skorygować przebieg dwóch linii autobusowych na terenie miasta: ZP (Olkusz – Kogutek) oraz ZZ (Olkusz – Zawada), kursujących przez Osiek, Zimnodół i Zederman. Jakie zmiany są w planach?

Korekta trasy miałaby nastąpić na jej olkuskim odcinku. Obecnie autobus linii ZP czy ZZ jadąc ul. Legionów Polskich w kierunku Super Samu skręca na skrzyżowaniu z ul. ks. Gajewskiego i ul. Biema w prawo. – W tej sytuacji pasażerowie jadący z Osieka, Zimnodołu, Zedermana lub Kogutka, którzy chcieliby udać się do ośrodka zdrowia przy ul. Nałkowskiej, II LO lub szpitala, muszą wysiąść na przystanku Olkusz Technikum (kolo Klubu Przyjaźń przy ul. Legionów Polskich). Następnie muszą przejść około 500 metrów do najbliższego przystanku przy ul. Jana Pawła II. Propozycja ZKG KM zakłada, że autobusy z ul. Legionów Polskich przejeżdżałyby skrzyżowanie z ul. Ks. Gajewskiego i ul. Biema, obsługując przystanek Olkusz Jana Pawła II. Następnie skręcałyby w prawo w ul. Sosnową, jadąc dalej ul. Biema – proponuje na wniosek jednego z mieszkańców przewodniczący zarządu ZKG Łukasz Kmita. Szef związku o opinię w tej kwestii wystąpił do zarządu osiedla Młodych, na obszarze którego miałyby zostać wprowadzone komunikacyjne zmiany.

Swoją modyfikację proponowanej przez ZKG trasy zgłosił do naszej redakcji przewodniczący zarządu osiedla Młodych Jan Durański. – To tylko i wyłącznie moja koncepcja. Temat będzie oczywiście dyskutowany na posiedzeniu zarządu osiedla, który wyda w tej sprawie opinię. Jestem po prostu ciekawy zdania pasażerów, a tematy związane z komunikacją zawsze są szeroko komentowane – mówi Jan Durański.

Jaka to propozycja? Autobusy linii ZP i ZZ nie skręcałyby z ul. Jana Pawła II w prawo w ul. Sosnową, ale jechałyby dalej prosto ul. Jana Pawła II. Po drodze zatrzymywałyby się na przystanku na wysokości ul. Nałkowskiej, skąd do ośrodka zdrowia jest około 100 metrów. Autobusy mogłyby też wjechać na rondo przy ul. Orzeszkowej, skąd jest blisko do II LO. Stąd trasa wiodłaby al. 1000 – lecia obok szpitala, a dalej według obecnego rozkładu jazdy.

Która propozycja przypadła Wam bardziej do gustu? Piszcie na www.przeglad.olkuski.pl!

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
tak tylko pytam
tak tylko pytam
8 lat temu

a czy Osiek z Zimnym dołem nie może sobie własnej przychodni założyć tylko do miasta jeździć ? podobna sprawa z Gorenicami.

cyklista
cyklista
8 lat temu

Może tańsza dla budżetu i bardziej wygodna dla niektórych pasażerów, będzie inwestycja w rowery. Zamiast bus pasa należy na niektórych liniach ZKG KM wydzielić miejsce na ścieżki rowerowe, a obecnego dyrektora awansować dodatkowo na prezesa TKKF.

Kasia S.
Kasia S.
8 lat temu

Jestem przeciwna wysyłania kolejnych linii autobusowych ul Jana Pawła. Kilka lat już walczymy z komunikacją międzygminną o to by oszczędziło naszą drogę. Przed położeniem nowego asfaltu puszczono już tą ulicą autobusy i wszystkie domy z tej ulicy na tym ucierpiały. Mam popękane ściany podłogi i sufity. Odskoczyły mi płytki. Jak jechał normalnej wielkości autobus to trzęsły mi się ściany, „tańczyły” meble… o szkliwie nie wspomnę. Każdego dnia zastanawiałam się czy jak wrócę z pracy to czy będę miała okna na swym miejscu. Z całym szacunkiem ale ani ja ani żaden z moich sąsiadów nie chce stracić dachu nad głową przez nieprzemyślaną propozycję Pana Durańskiego. Jeśli komuś baaardzo zależy na tym by kursowały po naszej ulicy kolejne autobusy to może zafunduje wszystkim mieszkańcom nowe domy mieszkalne. Droga o której mowa, w planach zagospodarowania, miała być drogą o małym natężeniu ruchu. Nie miało tu być żadnych przystanków tylko dojazd do domów mieszkalnych, dlatego postawiono znak z ograniczeniem wagowym aut do 3,5t i ograniczenie prędkości do 40km/h. Niestety zarząd ZGKM usilnie od kilkunastu lat próbuje zrobić wszystko by pozbawić nas dachu nad głową i zrujnować pracę naszą i naszych rodziców.

wandzia
wandzia
8 lat temu

a może by tak puścić tę linie przez osiedle młodych, tam też duzo ludzi może chcieć wysiaść

majk
majk
8 lat temu

Może rzeczywiście nie ma co kombinować nad nadmiernym wydłużaniem linii ZZ ZP przez puszczenie ich ul. JP2 i pętlą na Orzeszkowej. We wtorek Zarząd osiedla Młodych będzie opiniował tę propozycję.

taxi
taxi
8 lat temu

Mam pytanie do pana panie K. Gdyby ta komunikacja nie była dotowana, a była by była pana własnością, to czy również zarządzał by pan jej majątkiem tak jak obecnie?

taxi
taxi
8 lat temu

Poproszę o kurs tam gdzie będem. Dotarło?

.....
.....
8 lat temu

[quote name=”Iga”]Jeżeli komuś nie po drodze do Przychodni na Nałkowskiej niech zmieni na inną bliżej przystanku. O której ten autobus będzie musiał wyjechać z Zawady, żeby młodzież zdążyła do szkoły na 8.00 ?[/quote]
O 5:30 rano żeby jeszcze przed szkołą mogli się dobrze najarać. Chcą zmian na lepsze a ta już się martwi na zapas.

Iga
Iga
8 lat temu

Jeżeli komuś nie po drodze do Przychodni na Nałkowskiej niech zmieni na inną bliżej przystanku. O której ten autobus będzie musiał wyjechać z Zawady, żeby młodzież zdążyła do szkoły na 8.00 ?

krysia
krysia
8 lat temu

Najpierw autobus zatrzyma się przy Nałkowskiej, potem na Orzeszkowej a później oczywiście pod szpitalem, itd,. a później z Kościuszki w Górniczą i Sławkowską pod bramę targu. A młodzież która głównie tymi autobusami jeździ do i ze szkoły spędzi 2 h na dojazdach.

lucynka
lucynka
8 lat temu

A ja bym jeszcze proponowała przystanek na żądanie gdzieś w okolicy „Imperial” poniżej obwodnicy.

mosiek
mosiek
8 lat temu

[quote name=”wandzia”]i ja jako mieszkanka Zawady, która chcę dojechać do Supersamu mam jechać przez Orzeszkowa? to wolę busem… niech ten Durański sie stuknie w głowe[/quote]
Ale przynajmniej Pani dojedzie tam chce chce – może tylko parę minut później. A ci co chcą do ośrodka albo do szpitala to naprawdę muszą kawał drogi iść z przystanku (czy to z tego koło budowlanki czy koło Aldi). Jak Pani chce jak najkrótszą drogą dojechać to proszę sobie taxi zamówić. Nie Pani jedna siedzi w autobusie. Ludzie chcą w różne miejsca dojechać i chyba w komunikacji miejskiej chodzi o to żeby to jak największej liczbie osób ułatwić – w miarę możliwości oczywiście. Przejechanie jednej ulicy dalej chyba wielkich zmian czasowych w rozkładzie nie uczyni…

wandzia
wandzia
8 lat temu

i ja jako mieszkanka Zawady, która chcę dojechać do Supersamu mam jechać przez Orzeszkowa? to wolę busem… niech ten Durański sie stuknie w głowe

mosiek
mosiek
8 lat temu

Jestem za! Obojętnie która opcja przejdzie i tak będzie lepsza od tego co jest teraz.