Powiat

W ubiegłą środę (17.04. br.) na terenie powiatu olkuskiego doszło do dwóch potraceń na przejściach dla pieszych. Dwie osoby zostały ranne i trafiły do szpitali. Apelujemy do kierowców, aby stosowali zasadę organicznego zaufania, nie przekraczali dozwolonej prędkości, zachowali  ostrożność szczególnie w okolicach przejść dla pieszych, zwłaszcza po zmroku.  Do pieszych z kolei o stosowanie zasady ograniczanego zaufania na drodze. 

17.04. br. po godzinie 16.20 w Podchybiu na drodze wojewódzkiej 794  potrącono 15-latkę. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 15-latka została potrącona przez kierującego toyotą na przejściu dla pieszych. Ranna piesza została przetransportowana Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala w Sosnowcu, gdzie pozostała na obserwacji. Kierowca toyoty był trzeźwy.  Do kolejnego potrącenia doszło po godzinie 22 w Bukownie przy ulicy Kolejowej. Kierujący oplem potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych 52-latka. Pieszy trafił do szpitala w Olkuszu.  Kierowca opla był trzeźwy.

Apelujemy do kierowców i pieszych o zachowanie ostrożności na drodze, zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych. Kierowco pamiętaj, aby dostosować prędkość pojazdu tak, by zawsze móc w porę zareagować. Pieszy powinien natomiast pamiętać o stosowaniu zasady ograniczonego zaufania, nawet na przejściu dla pieszych należy się upewnić, czy kierujący zdąży wyhamować.

KPP w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze