– Przy krawężniku na ul. Olewińskiej w Olkuszu jest dziura w jezdni i popękany asfalt. Nie wiem, kto tak zabezpieczył to miejsce – taśmą przywiązaną do patyków. W ogóle tego nie widać z daleka, zwłaszcza po zmierzchu. O nieszczęście w tym miejscu nietrudno – chodzi mi przede wszystkim o rowerzystów czy pieszych, którzy po ciemku mogą zwyczajnie nie zauważyć tej dziury – na początku lipca zwrócił uwagę na drogową usterkę jeden z naszych Czytelników.

Interwencję mieszkańca, który zadzwonił do naszej redakcji, skierowaliśmy do zarządcy drogi, czyli gminy Olkusz. – Po ostatnich ulewnych deszczach podobne ubytki pojawiają się na drogach. Ubytek w ul. Olewińskiej w tym tygodniu zostanie uzupełniony – odpowiedział rzecznik prasowy magistratu Michał Latos. Miejsce zostało oznakowane.

Najważniejsze w podobnych sytuacjach jest jak najszybsze zgłoszenie niebezpiecznego miejsca do Straży Miejskiej pod numerem 32 647 89 00 – apeluje gmina. –  Straż odpowiednio zabezpieczy miejsce oraz poinformuje właściwego zarządcę drogi o konieczności dokonania interwencji. Unikniemy też sytuacji, w których to mieszkańcy we własnym zakresie zabezpieczają niebezpieczne miejsce, o którym służby odpowiedzialne za bieżące uzupełnianie ubytków na drogach nie wiedzą – dodaje Michał Latos.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o