Olkusz

Policjanci olkuskiej prewencji zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który prowadził samochód w stanie nietrzeźwości. 64–latek nie zważając na konsekwencje karne ani zagrożenie, które mógł stworzyć na drodze, wsiadł do samochodu, mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek tj. 16.10.2020 roku po godzinie 18:00 . Policyjny patrol zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę peugeota niedaleko miejscowości Witeradów. Przeprowadzone przez mundurowych badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna prowadzi auto, mając ponad 2 promile alkoholu.  64-latek niebawem odpowie za swoje zachowanie i będzie się musiał liczyć z poważnymi konsekwencjami,  albowiem kodeks karny przewiduje, że za kierowanie pojazdu w stanie nietrzeźwości może grozić do 2 lat pozbawienia wolności.

Pomimo ciągłych apeli o rozwagę i niewsiadanie za kierownicę po alkoholu, policjanci wciąż ujawniają nietrzeźwych kierujących, którzy stwarzają realne zagrożenie na drogach narażając na niebezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego, a bardzo często swoich najbliższych.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o