Gmina Bolesław otrzymała główną nagrodę w kategorii ekoGmina wiejska w Konkursie ekoLiderzy Województwa Małopolskiego. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 7 czerwca 2016 roku w Krakowskim Teatrze Variété.

Konkurs zorganizował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. W tym roku odbyła się dziesiąta edycja imprezy skierowanej do beneficjentów pomocy finansowej korzystających z systemu finansowania ochrony środowiska na terenie województwa małopolskiego w 2015 r.

Mogły w nim brać udział jednostki samorządu terytorialnego, spółki komunalne i jednostki organizacyjne realizujące zadania związane z ochroną środowiska i gospodarką wodną, szkoły i przedszkola oraz organizacje pozarządowe prowadzące działalność na terenie województwa małopolskiego i działających statutowo na rzecz ochrony środowiska.

Głównym założeniem konkursu organizowanego przez WFOŚ i GW w Krakowie było uhonorowanie tych instytucji, które w sposób szczególny przyczyniły się do poprawy stanu środowiska naturalnego. Wręczenie nagród odbyło się 7 czerwca 2016 roku w Krakowskim Teatrze Variété.

W uroczystej gali, oprócz laureatów, wzięli udział przedstawiciele Ministerstwa Środowiska, Urzędu Marszałkowskiego, Urzędu Miasta Krakowa, przedstawiciele Narodowego i Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a także osobistości świata polityki i mediów.

Spośród stu uczestników konkursu ostatecznie przyznano 18 nagród finansowych i 4 wyróżnienia. Na nagrody dla laureatów Konkursu przeznaczono środki finansowe w łącznej kwocie 450 tys. zł. Dzięki wkładowi wójta Gminy Bolesław i Zarządu ZGK „Bolesław” Sp z o.o, Gmina Bolesław zdobyła nagrodę za całokształt działań w zakresie ochrony środowiska w 2015 r. 

fot. Gmina Bolesław

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze