Tylu gwiazd na jednej scenie w Olkuszu nie było jeszcze nigdy. Maryla Rodowicz, Doda, Hannah Montana, Blenders, Shakira i wielu innych artystów gościło w Przedszkolu nr 13 w Olkuszu. Okazją do wspólnego koncertowania była trzecia edycja Małych Form Teatralnych „Mini Playback Show”. Elektryzujące show rozgrzało do czerwoności publiczność przedszkolaków z całej gminy, ich opiekunek i rodziców.


Impreza zamykała cykl trzech wydarzeń, który został zrealizowany przez Przedszkole nr 13 w Olkuszu pod kierownictwem Bożeny Leszczyńskiej i Renaty Klimek. Wcześniej przedszkolaki rywalizowały o miejsca na podium w konkursie recytatorskim, podczas którego prezentowały utwory znanych polskich autorów, oraz w przeglądzie poezji śpiewanej. 

Tym razem dzieciaki pod opieką swoich pań przygotowały aranżacje sceniczne do piosenek swoich ulubionych wykonawców. Reprezentant Przedszkola nr 3 w Olkuszu wykonał utwór zespołu Blenders. Przedszkolaki z „Siódemki” zaprezentowały Waka Waka Shakiry, a zespół z Przedszkola nr 8 wykonał nową aranżację piosenki Seweryna Krajewskiego. „Dziewiątka” przedstawiła dziecięcy przebój „Kolorowe kredki”, a reprezentanci „Dziesiątki” zaskoczyli piosenką Michaela Jacksona. Na koncercie aż dwukrotnie wystąpiła Doda z zespołem. Jeden raz reprezentowała Przedszkole w Zedermanie, a drugi raz gospodarzy, czyli Przedszkole nr 13. Również dwukrotnie na scenie pojawiła się Hannah Montana. Tym razem walczyła o zwycięstwo dla Przedszkola nr 4 oraz Przedszkola w Żuradzie.

Wybór najlepszych zespołów i solistów był niezwykle trudny. Wszystkie gwiazdy wypadły fantastycznie, o czym świadczyć może żywiołowa reakcja publiczności na każdy z występów. Trzyosobowe jury w składzie: Beata Soboń (MOK Olkusz), Inna Trusz (PSM w Olkuszu) oraz Marek Krzykawski (ZNP) przyznało nagrody w dwóch kategoriach. Spośród solistów najlepiej wypadła reprezentantka Przedszkola w Żuradzie. Drugie miejsce zajęło Przedszkole nr 3, a trzecie Przedszkole z Zedermana. Za najlepszy zespół jurorzy uznali gospodarzy konkursu – olkuskie Przedszkole nr 13. Druga lokata przypadła przedszkolakom z „Czwórki”, natomiast trzecie miejsce zajęło Przedszkole nr 10. Wyróżnienie zdobył zespół z Przedszkola nr 10. Wszyscy nagrodzeni artyści otrzymali nagrody, a każdy uczestnik otrzymał świąteczną niespodziankę.

Honorowy patronat nad cyklem Małe Formy Teatralne objął Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu.

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:18048}{joomplu:18049}{joomplu:18050}{joomplu:18051}

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o