Jan Orkisz powalczy o mandat europosła

jan orkisz26 maja odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Termin zgłaszania list kandydatów upływa o północy 16 kwietnia, ale część nazwisk jest już znana. Liderem jednej z list będzie Jan Orkisz. 

W maju wybierzemy 52 posłów w 13 okręgach wyborczych. Mieszkańcy powiatu olkuskiego będą głosować w okręgu nr 10, obejmującym województwa: małopolskie i świętokrzyskie. Na ten okręg przypada 7 mandatów. O jeden z nich powalczy Jan Orkisz, obecnie radny powiatowy, który w minionych latach był również m. in. posłem IV kadencji, wiceburmistrzem Olkusza czy olkuskim wicestarostą. Będzie on liderem listy Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Lewica Razem, utworzony przez Partię Razem, Unię Pracy i Ruch Sprawiedliwości Społecznej.

- Wybory do Parlamentu Europejskiego to dla nas szansa aby odmienić UE i zbudować bardziej sprawiedliwą Europę. Nasze społeczeństwa wciąż ponoszą społeczne koszty kryzysu gospodarczego z 2008 roku i musimy stawić czoło naglącym wyzwaniom. Europa musi pokonać nierówności, walczyć o sprawiedliwość podatkową, stawić czoło zagrażającemu nam globalnemu ociepleniu, poskromić rewolucję cyfrową, zapewnić sprawiedliwą transformację rolniczą, lepiej zarządzać migracją i zagwarantować bezpieczeństwo wszystkich Europejczyków. Europie potrzebna jest zmiana kierunku przewodnictwa i polityki, aby pozostawić w tyle neoliberalne i konserwatywne modele przeszłości oraz skupić się na wysokiej jakości miejscach pracy dla swoich obywateli, zdrowym środowisku, zabezpieczeniu społecznym i modelu gospodarczym radzącym sobie z nierównościami i kosztami życia – mówi Jan Orkisz.

Jak oceniacie szanse Jana Orkisza w majowych wyborach? Czekamy na Wasze komentarze!

Fot. arch. Jana Orkisza


Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż nowe konto.