arimr logo

Rolnicy ubiegający się o unijne dopłaty od tego roku będą mogli składać wnioski wyłącznie przez internet. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Wsi planuje szereg szkoleń dla beneficjentów.

O dopłaty bezpośrednie w nowej formie będzie można ubiegać się od 15 marca przez specjalną aplikację eWniosek, dostępną na stronie www.arimr.gov.pl. Pracownicy ARiMR-u mają służyć pomocą techniczną przy wypełnianiu wniosków w wersji elektronicznej. Od 15 marca w siedzibach ARiMR dostępne będą stanowiska internetowe, przy których rolnicy z pomocą pracowników skorzystają z aplikacji eWniosekPlus. – Chcemy być jak najbliżej naszych beneficjentów, dlatego też zaplanowaliśmy szkolenia w gminach, a być może nawet w sołectwach. W tym celu nawiązujemy współpracę z włodarzami gmin – mówi Łukasz Piątek, zastępca dyrektora Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Krakowie. Swoją pomoc zaoferowały również instytucje i organizacje rolnicze, m. in. Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego.

ARMiR chce jak najbardziej ułatwić rolnikom ubieganie się o dopłaty. Dlatego też beneficjenci, którzy w swoim wniosku o dopłaty bezpośrednie nie będą mieli żadnych zmian w porównaniu z wnioskiem z ubiegłego roku, złożą tylko oświadczenie. Stosowny formularz dostępny będzie na stronie internetowej www.arimr.gov.pl. – Termin składania oświadczeń wyznaczono od 15 lutego do 14 marca 2018 roku. Rolnicy na podstawie oświadczenia otrzymają dopłaty, a nie będą musieli już wypełniać eWniosku – dodaje Łukasz Piątek.
Tego typu rozwiązanie dotyczy rolników, których powierzchnia gruntów ornych wynosiła w 2017 roku mniej niż 10 ha i ubiegali się w ubiegłym roku o: jednolitą płatność obszarową, płatność za zazielenienie, płatność dodatkową, płatność do owiec i kóz, płatność niezwiązaną do tytoniu, wypłatę pomocy na zalesianie, przyznanie płatności ONW, przyznanie premii pielęgnacyjnej i premii zalesieniowej.

Wszelkie informacje na temat eWniosku oraz oświadczeń rolnicy uzyskają w Punktach Informacyjnych w Biurach Powiatowych ARiMR (w Olkuszu przy ul. Bylicy 1), a także na stronie internetowej www.arimr.gov.pl i pod bezpłatnym numerem infolinii 800-38-00-84.

 

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o