pustyniagotowe

Za kilka miesięcy odwiedzający Pustynię Błędowską będą mogli skorzystać z nowej infrastruktury. Gmina Klucze właśnie rozstrzygnęła przetarg na tę inwestycję.

Władze gminy chcą chronić pustynną przyrodę, jednocześnie porządkując ruch turystyczny. Chodzi o teren od strony ul. Bolesławskiej. Na razie znajduje się tam altana, która jest częścią sieci ścieżek dydaktycznych. Właśnie w oparciu o tę budowlę infrastruktura ma zostać rozbudowana. W ramach inwestycji wykonane zostaną: dwustopniowa platforma widokowo – eventowa, altany z oświetleniem, molo z ławkami, podesty, tarasy widokowe, tablice informacyjne, toalety leśne (w tym jedna dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych), ławki oraz monitoring z doświetleniem terenu. Co ważne, wszystkie elementy infrastruktury wykonane będą przy użyciu naturalnych materiałów. W projekcie ujęto też remont drogi dojazdowej oraz oznakowanie wjazdu na pustynię od ul. Bolesławskiej.

Na ogłoszony przetarg wpłynęła tylko jedna oferta, która spełniła oczekiwania gminy. Prace wykona firma „MAD-KAM” Lucyna Madejska z Bukowna. Wartość zamówienia to 1 007 985,00 złotych brutto.

-Mamy nadzieję, że pustynię będzie odwiedzać jeszcze więcej turystów. Zależy nam na jak najlepszej promocji tego miejsca. W dalszych planach mamy budowę pustynnej wioski, która miałaby przede wszystkim pełnić rolę centrum informacyjnego dla zwiedzających – mówi wójt gminy Klucze Norbert Bień.
Wszystkie prace dotyczące nowej infrastruktury powinny zostać zakończone do połowy grudnia. Wykonanie przedsięwzięcia jest możliwe dzięki realizacji projektu „Ochrona cennego przyrodniczo obszaru Pustyni Błędowskiej oraz jego promocja”, finansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze