Olkusz

Do 3 lat więzienia grozi 28-letniemu mieszkańcowi powiatu olkuskiego, który kierował seatem pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę (6.02.br.). Podczas nocnej służby około godziny 1 w Zimnodole policjanci zauważyli zaparkowanego przy jednym z budynków seata a w nim mężczyznę.  Osoba ta na widok oznakowanego radiowozu zaczęła nerwowo się zachowywać. Wzbudziło to czujność mundurowych. Postanowili więc sprawdzić, co jest powodem takiej reakcji.

Okazało się, że 28-latek miał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Zaprzeczał, jednak że jest kierowcą seata. Samochód nie miał włączonego silnika i nie był w ruchu. Nie było więc podstawy do dalszej interwencji. Mężczyzna  doskonale  zdawał sobie sprawę z tego, że nie wolno mu kierować samochodem. Miał orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązywał go do 10 września 2023 roku.

Myślał, że tej nocy przechytrzył policjantów. Kiedy tylko mundurowi odjechali,  odczekał chwilę i ruszył swoim autem. Nie zajechał daleko, bo jego dalszą jazdę uniemożliwili mu policjanci. Za lekceważenie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze