W piątek  (19.06.20r.) olkuska drogówka przeprowadziła akcję „Prędkość”.  Działania te odbywały się głównie na drodze krajowej nr 94. Takie cykliczne działania policji mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz  eliminowanie tych zachowań kierujących, które negatywnie wpływają na bezpieczeństwo i często są przyczyną tragedii na drodze. 

W tym dniu policjanci sprawdzali prędkość z jaką poruszali się kierujący,  wykorzystując ręczne mierniki prędkości oraz radiowóz wyposażony w wideorejestrator. Skontrolowali 60 pojazdów. Pomimo trudnych warunków atmosferycznych panujących na drodze, aż 47  kierujących przekroczyło prędkość.  46 z nich otrzymało mandat karny. Jednemu z kierowców, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym pow. 50 km/h, policjanci zatrzymali prawo jazdy.

Ponadto podczas akcji mundurowi  weryfikowali stan trzeźwości kierowców i sprawdzali wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty.

Prawo o Ruchu Drogowym nakłada obowiązek stosowania się do ograniczeń prędkości.  Pomimo tego znaczna część kierujących zapomina o powyższych obowiązkach i łamie przepisy obowiązujące w ruchu drogowym, zagrażając tym samym własnemu bezpieczeństwu oraz bezpieczeństwu innych uczestników ruchu drogowego.

Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu na polskich drogach w 2019 roku, było przyczyną powstania 6.268 wypadków drogowych, w których zginęło 770 osób, a 8.031 doznało obrażeń ciała.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu 

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o