konkurs wiersze poetów polskich 084

Wszyscy wiemy jak ważne jest rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań poezją polską już od najmłodszych lat. 22.III.2016 r. w Przedszkolu nr 13 odbył się konkurs ze znajomości wierszy „WIERSZE POETÓW POLSKICH”. Celem konkursu było kształtowanie umiejętności współdziałania z grupą, rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz utrwalenie znajomości utworów dla dzieci. Konkurs miał formę zabawy zespołowej. Dzieci wzięły udział w 5 konkurencjach takich jak: układanie puzzli, odgadywanie tytułów wierszy, układanie zdjęć postaci z wiersza w odpowiedniej kolejności, łączenie w pary.

konkurs wiersze poetów polskich 137

Największą wiedzą na temat utworów wykazały się dzieci z grupy „Słoneczka”. Drugie miejsce zajęły „Stokrotki” a trzecie „Pszczółki”. Nasi podopieczni zostali nagrodzeni dyplomami, drobnymi upominkami i gromkimi brawami. Wszystkim laureatom gratulujemy bogatej wiedzy.

konkurs wiersze poetów polskich 133

Najważniejsza w trakcie trwania konkursu była miła atmosfera i świetna zabawa o którą postarały się organizatorki pani Katarzyna Poczęsna i Aneta Głowacka.

Katarzyna Poczęsna

konkurs wiersze poetów polskich 061

konkurs wiersze poetów polskich 081

konkurs wiersze poetów polskich 086

konkurs wiersze poetów polskich 090

konkurs wiersze poetów polskich 100

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze