konkurs wiersze poetów polskich 084

Wszyscy wiemy jak ważne jest rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań poezją polską już od najmłodszych lat. 22.III.2016 r. w Przedszkolu nr 13 odbył się konkurs ze znajomości wierszy „WIERSZE POETÓW POLSKICH”. Celem konkursu było kształtowanie umiejętności współdziałania z grupą, rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz utrwalenie znajomości utworów dla dzieci. Konkurs miał formę zabawy zespołowej. Dzieci wzięły udział w 5 konkurencjach takich jak: układanie puzzli, odgadywanie tytułów wierszy, układanie zdjęć postaci z wiersza w odpowiedniej kolejności, łączenie w pary.

konkurs wiersze poetów polskich 137

Największą wiedzą na temat utworów wykazały się dzieci z grupy „Słoneczka”. Drugie miejsce zajęły „Stokrotki” a trzecie „Pszczółki”. Nasi podopieczni zostali nagrodzeni dyplomami, drobnymi upominkami i gromkimi brawami. Wszystkim laureatom gratulujemy bogatej wiedzy.

konkurs wiersze poetów polskich 133

Najważniejsza w trakcie trwania konkursu była miła atmosfera i świetna zabawa o którą postarały się organizatorki pani Katarzyna Poczęsna i Aneta Głowacka.

Katarzyna Poczęsna

konkurs wiersze poetów polskich 061

konkurs wiersze poetów polskich 081

konkurs wiersze poetów polskich 086

konkurs wiersze poetów polskich 090

konkurs wiersze poetów polskich 100

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o