Powiat

W ciągu ostatnich dni na terenie powiatu olkuskiego doszło do kilku włamań. Złodzieje, wykorzystując nieobecność domowników, włamywali się do domku letniskowego, pomieszczeń gospodarczych, budynku czy garażu, kradnąc cenne dla właścicieli przedmioty.

Pozostawienie uchylonego okna, wartościowych przedmiotów i urządzeń w łatwo dostępnym miejscu, czy też prowizoryczne zamknięcie drzwi  z pewnością ułatwi „pracę” włamywaczom i narazi właścicieli na duże straty finansowe. Jak się ustrzec przed tym ustrzec? Oto kilka cennych porad:

– Dokładnie pozamykaj obiekty oraz prawidłowo zabezpiecz cenne rzeczy.

– Zastosuj systemy antywłamaniowe, alarmowe, itp.) mieszkań, budynków gospodarczych, piwnic i klatek schodowych.

– Zabezpiecz w sposób należyty drzwi i okna budynku, załóż solidne zamki. W drzwiach garażowych czy do piwnicy zamontuj dodatkowe zabezpieczenie. Dla włamywacza cenny jest czas, a pokonanie dodatkowej przeszkody może go skutecznie zniechęcić. Sama kłódka zabezpieczająca pomieszczenie czy budynek nie zagwarantuje bezpieczeństwa. Łatwo ją przeciąć.

– Zadbaj także o oświetlenie w szczególności wejść, okien tarasowych i bram garażowych. Zamontuj rolety antywłamaniowe lub kraty w szczególności w dolnych partiach budynków, takich jak piwnice.

– Kiedy zorientujesz się, że doszło do włamania czy kradzieży w domu, mieszkaniu, piwnicy czy komórce nie dotykaj niczego, opuść pomieszczenie i o zaistniałym fakcie poinformuj Policję. Sprawdzanie co zginęło lub co zostało uszkodzone, może spowodować zatarcie śladów, które pozostawił przestępca.  Takie działanie z pewnością utrudni pracę policjantów.

– Zwróć szczególną uwagę na nieznajome osoby, które przebywają na klatkach schodowych lub  obserwują dom czy  mieszkanie.

– Zwróć uwagę również na samochody o numerach rejestracyjnych spoza powiatu. Złodzieje często przed dokonaniem włamania obserwują teren.

W przypadku jakichkolwiek podejrzeń bezzwłocznie powiadom Policję. Skontaktuj się z nami telefonicznie, dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Wszystkie spostrzeżenia budzące niepokój, nie będą bagatelizowane i zostaną skrupulatnie sprawdzone.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o