Kradzież telefonu komórkowego
25 grudnia w jednym z lokali gastronomicznych znajdujących się w Olkuszu, skradziono telefon komórkowy należący do mieszkańca Sieniczna. Mężczyzna oszacował jego wartość na około 800 złotych.
    
Włamanie do garażu
21 grudnia włamano się do garażu znajdującego się na ul. Witosa w Olkuszu. Sprawca zerwał kłódkę, a następnie ukradł z wnętrza garażu cztery koła do fiata. Pokrzywdzony oszacował ich wartość na około 2 500 złotych. Sprawcy kradzieży z włamaniem grozi kara 10 lat pozbawienia wolności.

Włamanie do mieszkania
Prawdopodobnie 30 grudnia włamano się do mieszkania na ul. Krasińskiego w Olkuszu. Sprawca wyłamał wkładki zamków w drzwiach, a później ukradł z mieszkania biżuterię. Zgłaszający oszacował wysokość strat na około 600 złotych. Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu.

Włamanie na ul. Tuwima
Około 4 000 złotych straciła właścicielka mieszkania, do którego włamano się 3 stycznia na ul. Tuwima w Olkuszu. Złodziej dostał się do środka, pokonując zabezpieczenia drzwi wejściowych, a następnie ukradł pieniądze oraz biżuterię.

Włamanie do sklepu w Bukownie
Prawdopodobnie nocą 4 stycznia włamano się do sklepu spożywczego, znajdującego się w Bukownie przy ul. Kolejowej. Sprawca wyważył drzwi wejściowe i ukradł artykuły spożywcze. Później, z sąsiedniego pomieszczenia, sprawca zabrał klucze, za pomocą których dostał się na korytarz budynku, w którym znajduje się jeszcze sklep zielarski i włamał się do tego sklepu. Z jego wnętrza zabrał artykuły opatrunkowe i zielarskie o nieustalonej wartości. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Bukowna.

Wypadek w Kolbarku
6 stycznia około godziny 16:30 na ul. Źródlanej w Kolbarku (gmina Klucze), kierujący skodą najechał na tył fiata, którego kierująca wjeżdżała na jedną z posesji, a później uderzył jeszcze w zaparkowanego obok fiata pandę. Ostatni z samochodów wpadł do rowu, przygniatając mężczyznę stojącego obok niego. Do olkuskiego szpitala, ze złamanym obojczykiem, przewieziono przygniecionego 53-letniego mieszkańca Kwaśniowa Górnego. Policjanci ustalają przyczynę wypadku.

Nietrzeźwy sprawca kolizji
6 stycznia około godziny 16:45, na skrzyżowaniu ulic Krakowskiej i Chrzanowskiej w Gorenicach (gmina Olkusz), fiat kierowany przez 26-letniego mieszkańca Czubrowic, uderzył w lexusa, którym kierował olkuszanin. Prawdopodobną przyczyną kolizji było niedostosowanie prędkości do warunków drogowych. W zdarzeniu tym nikt nie odniósł żadnych obrażeń. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości kierujących okazało się, że kierujący fiatem jest nietrzeźwy – w jego organizmie znajdowało się około 2,2 promila alkoholu. Mężczyzna ten ponadto posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi do lutego 2014 roku. Mieszkaniec Czubrowic wkrótce odpowie za popełnienie dwóch przestępstw. 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze