kronika policyjna

Włamania do barów w Olkuszu i w Pazurku
W nocy 11/12 września 2014 roku nieustalony sprawca włamał się do baru w Olkuszu na ulicy Wiejskiej. Skradziono alkohol, papierosy, telewizor. Policja ustala straty, jakie poniósł właściciel baru. Kodeks karny za kradzież z włamaniem przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Kolejne włamanie do baru miało miejsce w Pazurku 14 sierpnia 2014 roku. Z baru skradziono wyroby alkoholowe oraz słodycze. Policja ustala sprawców obu włamań.

Wypadek drogowy na krajówce. Ciężko ranny rowerzysta

Do poważnego wypadku doszło 15 września w godzinach przedpołudniowych na drodze krajowej nr 94 w Bolesławiu na wysokości szybu Dąbrówka. Kierujący dostawczym peugeotem boxerem potrącił 31 – letniego rowerzystę, mieszkańca Krzykawki. Jak wstępnie ustalili policjanci olkuskiej drogówki obaj kierujący jechali w kierunku Olkusza. Z relacji kierowcy peugeota wynikało, zajęty telefonem komórkowym zjechał na prawo i uderzył w rowerzystę. Mężczyzna w ciężkim stanie został przetransportowany przez pogotowie lotnicze do szpitala w Dąbrowie Górniczej. Kierujący dostawczym boxerem to mieszkaniec Katowic. Był trzeźwy. Na miejscu przeprowadzono oględziny oraz sporządzono dokumentację fotograficzną. Teraz policjanci ustalają szczegółowy przebieg zdarzenia.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Aadam
Aadam
8 lat temu

Współczuje wszystkim biorącym udział w wypadku i w czynnościach po wypadkowych.A jednocześnie postuluje o wprowadzenie przepisów umożliwiającym poruszanie się po autostradach (nie tylko Polskich ) rowerzystom i pojazdom konnym.A w okresie zimowym łyżwiarzom.