Wyrwał torebkę i usiłował uciec
Przypadkowy przechodzień ujął mężczyznę, który ukradł damską torebkę i usiłował uciec. Sprawca kradzieży trafił do policyjnego aresztu.
17 kwietnia br. około godziny 13: 00, na jednej z ulic nieopodal olkuskiego rynku, 22 – letni mieszkaniec Sułoszowy ukradł torebkę należącą do olkuszanki. Młody mężczyzna podbiegł do kobiety, wyrwał należącą do niej torebkę, a później zaczął uciekać. Na krzyki kobiety zareagował jeden z przechodniów, który ujął uciekającego sprawcę. Chwilę później na miejscu zjawili się policjanci, którzy przewieźli mężczyznę do aresztu olkuskiej komendy. Pokrzywdzona odzyskała swoją torebkę, w której znajdował się m. in. aparat słuchowy, pieniądze oraz dokumenty. Sprawcy przedstawiono już zarzut kradzieży – grozi mu kara 5 lat więzienia.

Kradzież portfela na targowisku
17 kwietna br. około godziny 14:00 na wolbromskim targowisku skradziono portfel należący do olkuszanki. Kobieta straciła m. in. pieniądze oraz dowód osobisty. Nad sprawą pracują policjanci z Wolbromia.

Włamanie do mieszkania

17 kwietnia br. około godziny 11:00 na ul. Korczaka w Olkuszu włamano się do mieszkania. Sprawca wyłamał zamki w drzwiach, a później zabrał m. in. laptopy oraz biżuterię. Postępowanie w tej sprawie prowadzą olkuscy policjanci.

Włamanie do hurtowni
Nocą 17 kwietnia br. włamano się do jednej z hurtowni w Olkuszu. Sprawcy zerwali kłódki, wyłamali drzwi wejściowe, a następnie ukradli wyroby tytoniowe o nieustalonej wartości. Sprawą zajęli się olkuscy kryminalni.

Kradzież portfela na targowisku
Kilkaset złotych straciła mieszkanka gminy Bolesław, której 17 kwietnia br. na wolbromskim targowisku skradziono portfel. Kobiecie, oprócz dokumentów i gotówki znajdujących się w portfelu, skradziono również kartę bankową, za pomocą której wypłacono z bankomatu pieniądze. Sprawą zajęli się policjanci z Wolbromia.

Nietrzeźwy kierowca fiata
18 kwietnia br. około godziny 18:00 w Chełmie (gmina Wolbrom) funkcjonariusze olkuskiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierującego fiatem. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości 33 – letniego mieszkańca gminy Wolbrom, alkomat wskazał niemal 3,5 promila alkoholu. Ponadto okazało się, że mężczyzna prowadził pojazd wbrew sądowemu zakazowi. Wkrótce odpowie za popełnienie dwóch przestępstw.

Volvo najechało na forda
19 kwietnia br. około godziny 11:10 na ul. Cegielnianej w Olkuszu osobowe volvo najechało na tył forda. W wyniku zdarzenia do olkuskiego szpitala przewieziona została kierująca fordem. Policjanci ustalają przyczynę wypadku.

Wypadek w Chechle
19 kwietnia br. około godziny 19: 30 na polnej drodze w Chechle kierujący nissanem stracił panowanie nad samochodem, w wyniku czego pojazd dachował. Kierowca samochodu z poważnymi obrażeniami ciała został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Sosnowcu. Pasażera samochodu, który doznał ogólnych potłuczeń ciała, przewieziono do Nowego Szpitala w Olkuszu. Policjanci ustalają przyczyny i okoliczności wypadku.

Włamanie w Wolbromiu
19 kwietnia br. włamano się do niezamieszkałego domu w Wolbromiu. Sprawca dostał się do wnętrza budynku przez jedno z okien, a następnie ukradł m. in. elementy metalowe oraz przewody elektryczne. Włamywaczowi grozi kara 10 lat pozbawienia wolności.

Włamanie w Olewinie
Nocą 19 kwietnia br. włamano się do budynku jednego z przedsiębiorstw mających swoją siedzibę w Olewinie. Sprawca ukradł kilka telefonów komórkowych o wartości kilkuset złotych. Nad sprawą pracują olkuscy policjanci.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze