Kradzież telefonu na olkuskim targowisku

W dniu 16. lipca br., na targowisku przy ul. Sławkowskiej w Olkuszu, nieustalony do chwili obecnej sprawca, wykorzystując nieuwagę mieszkanki Racławic,  ukradł telefon o wartości 1000 zł. Sprawą zajmują się policjanci z KPP w Olkuszu.

Mieszkaniec Wolbromia stracił dokumenty i pieniądze

Do zdarzenia doszło również w dzień targowy – 16. lipca na ulicy Króla Kazimierza Wielkiego. Z kieszeni spodni skradziono portfel z dokumentami oraz pieniędzmi w kwocie 150 zł. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Kradzież portfela z dokumentami i pieniędzmi

W jednym ze sklepów na ulicy Kościuszki okradziono mieszkankę Lgoty. Kobieta straciła pieniądze oraz portfel z dokumentami. Kradzież miała miejsce 16. lipca br.

Policjanci z Olkusza zatrzymali włamywacza

17. lipca 2013 roku w godzinach przedpołudniowych włamano się do jednego z mieszkań na osiedlu XXX-lecia w Kluczach. Sprawca, wychodząc z mieszkania ze skradzionym srebrnym łańcuszkiem, natknął się na wracającą do domu właścicielkę. Kobieta zaalarmowała pracowników budowlanych, którzy wykonywali prace na osiedlu. Ci ujęli włamywacza, jednakże zdołał on uwolnić się i zbiegł, odjeżdżając samochodem. Mężczyźni zapisali numery rejestracyjne samochodu, którym oddalił się mężczyzna. O zdarzeniu powiadomiono policję. Policjanci ustalili właściciela pojazdu i po upływie godziny 37-latek został zatrzymany. Jest to mieszkaniec Olkusza. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do lat.

Bukowno: skradziono rower, laptop, kamerę i dokumenty

18. lipca br. mieszkaniec Bukowna zawiadomił policję o kradzieży z należących do niego niezamkniętych pomieszczeń przydomowych przy ul. Mostowej. Nieustalony do chwili obecnej sprawca ukradł rower, laptop, kamerę oraz portfel z dokumentami. Wartość poniesionych strat to ok. 5000 zł. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z komisariatu w Bukownie.

Kradzież samochodu w Olkuszu

19. lipca 2013 roku w Olkuszu na ul. Legionów Polskich z parkingu samochodowego skradziono opla zafirę. Straty około 13 tysięcy złotych na szkodę mieszkanki Olkusza. Sprawę prowadzą olkuscy policjanci.

Skradziono rower

20. lipca 2013 roku w Olkuszu na ul. Szpitalnej skradziono rower o wartości 1000 złotych na szkodę mieszkańca Olkusza. Nieustalony do chwili obecnej sprawca wykorzystał okazję, że właściciel pojazdu wszedł na chwilę do sklepu. Po wyjściu, olkuszanin zorientował się, że rower „zniknął”. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Pożar w Rodakach

21. lipca br. w Rodakach spłonął budynek gospodarczy wraz z maszynami i urządzeniami rolniczymi. W pożarze nikt nie ucierpiał. Wstępnie straty oszacowano na około 80 tysięcy złotych. Badane są przyczyny pożaru.

Wypadek na krajówce w Bolesławiu

W niedzielne przedpołudnie na drodze krajowej nr 94 w Bolesławiu 21-letni mieszkaniec Niesułowic kierujący audi zderzył się z pojazdem marki suzuki swift. Kierująca suzuki wraz z pasażerem (oboje mieszkańcy Sosnowca) doznali ogólnych obrażeń i przewiezieni zostali do szpitala w Olkuszu. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Policja ustala przyczyny i okoliczności wypadku.
 
Wolbrom: wypadek drogowy z udziałem motorowerzysty

Policjanci z Olkusza wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło 22. lipca w Wolbromiu. Na skrzyżowaniu ulic 20-stu Straconych i Pompka 31-letnia mieszkanka Dłużca kierująca fiatem seicento potrąciła motorowerzystę. Motorowerzysta to 18-letni zabrzanin. Przewieziony został do szpitala w Olkuszu, ma złamaną rękę. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze