Skok na finkę
15 maja. Złodziej włamał się do domku letniskowego przy ulicy Wiejskiej w Rodakach. Do środka dostał się po wyłamaniu kraty, a następnie wypchnąwszy okno. Sprawca ukradł: wiertarkę, podkaszarkę, heblarkę oraz inne przedmioty na szkodę mieszkańca Dąbrowy Górniczej. Straty wyniosły tysiąc złotych.
Napadli go w domu
18 maja. Dwóch mężczyzn weszło do mieszkania 83- letniego mężczyzny przy ulicy Laskowskiej w Bolesławiu, pobili go i ukradli 4800 złotych. Policjanci z Bukowna zatrzymali dwóch sprawców w wieku 55 i 56 lat. Obaj są mieszkańcami Bukowna. W chwili gdy dokonywali napadu, byli pijani. Trafili do izby wytrzeźwień. Odpowiedzą za wspólne popełnienie przestępstwa rozboju, za co grozi im nawet 12 lat więzienia.

Obłowili się w garażu
18 maja. Na ulicy Witosa w Olkuszu nieznani sprawcy, po uprzednim podważeniu drzwi od garażu, dostali się do środka, skąd ukradli cztery sztuki opon z aluminiowymi felgami, ponton, komplet nart z wiązaniami i butami, odzież i buty o łącznej wartości 2 tys. złotych na szkodę mieszkanki Olkusza. Ponadto złodzieje usiłowali włamać się do innego garażu poprzez wyważenie drzwi, jednak uszkodzili tylko bramę, należącą do olkuszanina.
Nieuwaga kosztuje
20 maja. Z otwartego garażu na posesji przy ulicy Kluczewskiej w Ryczówku nieustalony osobnik ukradł zagęszczarkę do gruntu, automat spawalniczy, kosę spalinową, wiertarkę oraz taczki. Straty sięgnęły 9 tys. złotych.
Na strych po sprzęt AGD
21 maja. Złodziej z pomieszczenia na strychu budynku przy ulicy Kościuszki w Olkuszu ukradł pralkę i zamrażarkę o wartości 700 złotych. Przedmioty należały do olkuszanina.
Skok po palety
22 maja. 50 sztuk palet ukradł nieznany sprawca z terenu budowy przy ulicy Wyzwolenia w Wolbromiu. Właściciel wycenił straty na tysiąc złotych.    
Obłowił się w ciężarówce
22 maja. Nieznany sprawca, po uprzednim wyłamaniu zamków w drzwiach wejściowych, dostał się do samochodu ciężarowego zaparkowanego przy alei Tysiąclecia w Olkuszu. Ze środka ukradł CB radio, radioodtwarzacz CD oraz telewizor samochodowy wraz z odtwarzaczem DVD. Właściciel, mieszkaniec Bolesławia, wycenił straty na 1,1 tys. złotych.
Po paliwo i sprzęt
23 maja. W Sienicznie przy ulicy Olkuskiej złodziej, po uprzednim wyłamaniu zamków w drzwiach, dostał się do lublina, skąd ukradł radio CD, radio CB z głośnikiem basowym oraz paliwo, o łącznej wartości tysiąca złotych.  
Na bani i z zakazem
23 maja. W ręce policjantów wpadł 23-letni mieszkaniec Czubrowic. Mężczyzna jechał fiatem uno ulicą Wiejską w Olkuszu, mając w organizmie około 1,7 promila alkoholu. Na tym nie koniec. Zatrzymany kierował autem pomimo sądowego zakazu. Odpowie za popełnienie dwóch przestępstw.
Wpadł z narkotykami
23 maja. Funkcjonariusze wolbromskiego komisariatu zatrzymali na ulicy Konopnickiej w Wolbromiu  27-letniego mężczyznę, u którego znaleźli gram białego proszku. Badanie narkotesterem wykazało, że jest to amfetamina. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.
Zniknęły kable
24 maja. Do kradzieży kabla doszło w wiosce Wiśliczka. Złodziej skrócił linię o 160 metrów bieżących. Firma telekomunikacyjna wyceniła straty na 1,6 tys. złotych.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
  Subskrybuj  
Powiadom o