Zatrzymano włamywacza

26 czerwca. Policjanci z Klucz zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie do nowo budowanego domu w Kwaśniowie Dolnym. Mężczyzna włamał się do domu poprzedniego dnia wieczorem. Aby dostać się do środka wybił szybę w oknie. Z wnętrza ukradł m. in. elektronarzędzia. Pokrzywdzony oszacował wartość skradzionych przedmiotów na około 8 000zł. Następnego dnia po włamaniu policjanci zatrzymali podejrzanego o dokonanie tego przestępstwa 22 – letniego mieszkańca Kwaśniowa Dolnego. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Ponadto podczas przeszukania zamieszkiwanego przez niego domu odzyskano część skradzionego mienia. Mężczyźnie grozi kara 10 lat więzienia.

Kradzież portfela na targowisku

29 czerwca. Około godziny 9:00, na targowisku przy ul. Świętokrzyskiej w Olkuszu skradziono portfel należący do olkuszanki. Sprawca przeciął torebkę należącą do kobiety, a później ukradł z niej portfel z zawartością pieniędzy oraz dokumentów. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z olkuskiej komendy.

Straciła telefon na basenie

29 czerwca. W olkuskiej komendzie zjawiła się mieszkanka Olkusza, która zgłosiła kradzież telefonu komórkowego. Sprawca wyjął należący do niej telefon z torebki pozostawionej na  terenie olkuskiego basenu na Czarnej Górze. Sprawcy kradzieży grozi 5 lat pozbawienia wolności.

Wypadek na DK-94

30 czerwca. Około północy, na skrzyżowaniu ul. Rabsztyńskiej z drogą krajową nr 94 zderzyły się opel i alfa romeo. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu przez kierującego oplem. Do olkuskiego szpitala przewiezieni zostali pasażerowie opla  – olkuszanie w wieku 19 i 20 lat. Jeden z nich trafił bezpośrednio na stół operacyjny. Jak się okazało kierujący samochodem, którym podróżowali poszkodowani, 21 – letni mieszkaniec Olkusza nie posiada prawa jazdy i był nietrzeźwy. W jego organizmie znajdowało się około 1,3 promila alkoholu. Policjanci ustalają dokładny przebieg zdarzenia. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara 2 lat pozbawienia wolności. Nietrzeźwy sprawca wypadku drogowego, w którym inna osoba poniosła śmierć lub doznała ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, w więzieniu może spędzić nawet 12 lat.

Ukradli fiata

1 lipca. Około godziny 2:00 skradziono zaparkowanego w Trzyciążu fiata cc. Właściciel oszacował wartość samochodu na około 2 000 złotych. Sprawą zajęli się policjanci z Wolbromia.

Włamanie do remizy OSP

Pomiędzy 29. czerwca a 1. lipca włamano się do remizy OSP mieszczącej się przy ul. Starowiejskiej w Krzykawie. Sprawca zerwał kłódkę i wszedł do środka. Ukradł m. in. radiostację. Trwa szacowanie strat. Sprawę prowadzą policjanci z komisariatu w Bukownie.

Odnaleziono skradzionego fiata

2 lipca. Około godziny 11:30, w lesie pomiędzy Jaroszowcem a Bogucinem Dużym odnaleziono porzuconego fiata cc. Jak się okazało, samochód ten skradziono 30 czerwca br. w Trzyciążu. Pojazd zwrócono właścicielowi. Policjanci prowadzą czynności zmierzające do ustalenia sprawcy kradzieży.

Włamanie na ul. Reja

3 lipca. Na ul. Reja w Olkuszu włamano się do mieszkania. Sprawca po wyłamaniu zamków w drzwiach ukradł z wnętrza mieszkania biżuterię oraz pieniądze. Pokrzywdzona oszacowała straty na kilka tysięcy złotych. Postępowanie w tej sprawie prowadzą olkuscy policjanci.
   
Pijany kierowca opla

3 lipca. Około godziny 5:00 na ul. Nowej w Bukownie zatrzymano nietrzeźwego kierującego oplem. Po zbadaniu stanu trzeźwości alkomat wskazał około 1,1 promila alkoholu w organizmie bukowianina. Mężczyzna kierował ponadto samochodem nie posiadając prawa jazdy. Jego sprawa wkrótce swój finał znajdzie w sądzie. Grozi mu kara dwóch lat więzienia.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze