Jangrot Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

Wolbromscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej , 51-letniego mieszkańca gminy Trzyciąż, który prowadził motorower mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna był uprzednio skazany za jazdę pod wpływem alkoholu i teraz może mu grozić kara pozbawienia wolności. Ponadto kierowca skutera ma sądowy zakaz obowiązujący  dożywotnio.

W dniu 8 kwietnia br. w Jangrocie dzielnicowi zauważyli, jak skuter jedzie całą szerokością drogi. Motorowerem poruszało się dwóch mężczyzn bez kasków ochronnych. Policjanci  zatrzymali kierowcę hondy do kontroli drogowej. Funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości kierującego. Miał on ponad 3 promile alkoholu w organizmie. W trakcie dalszej kontroli okazało się, że mężczyzna posiadał dożywotni sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych a skuter, którym się poruszał, nie miał aktualnego ubezpieczenia OC oraz badań technicznych. Teraz 51-latek będzie musiał się liczyć z poważnymi konsekwencjami,  albowiem zgodnie z  art. 178a § 4 kodeksu karnego mężczyźnie grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności  i co najmniej 10 tysięcy świadczenia pieniężnego na rzecz ofiar wypadku i pomocy postpenitencjarnej.

Olkuska policja przypomina, że nietrzeźwi kierowcy stanowią poważne zagrożenie na drodze. Eliminowanie pijanych kierowców z dróg, jest priorytetem Policji. Bardzo ważne jest również współdziałanie policjantów i społeczeństwa. Dlatego reagujmy, jeśli widzimy pijanego kierowcę! Nie pozwólmy mu kontynuować dalszej jazdy. O takim fakcie możesz powiadomić najbliższą jednostkę policji — również  anonimowo, dzwoniąc pod nr 997 lub 112.

Pamiętaj! Policjanci sprawdzą każdy taki sygnał! Dzięki takiemu zachowaniu możemy uchronić przed nieszczęściem tych uczestników ruchu drogowego, którzy  mogliby być  na nie narażeni.  Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych.

>

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze