pływalnia drzwi Kopiowanie

Po zaledwie 10 dniach przerwy technologicznej, kosztem blisko 170 tys. zł, dokonano pierwszych, zauważalnych od samego wejścia zmian na wolbromskiej krytej pływalni przy ul. Kamiennogórskiej. Przybywających przywita nowa recepcja, szatnia na odzież zewnętrzną i kawiarnia, która jest prowadzona pod nazwą „H2O” przez nowego najemcę – Stowarzyszenie „Produkt Lokalny Nad Białą Przemszą” z siedzibą Kluczach. W basenie grzeje się też od kilku dni świeża woda, która będzie odtąd czyszczona przez nowoczesny system filtracyjny. Pojawiły się również pierwsze z zapowiadanych atrakcji.

Korzystających z rekreacji na krytej wolbromskiej pływalni od razu przy wejściu wita recepcjonistka za kontuarem nowej recepcji, na której zainstalowano nie tylko komputer do minutowego rozliczenia czasu pobytu na basenie, ale także z możliwością zakupu biletów na imprezy organizowane przez Dom Kultury, który od 1. stycznia zarządza basenem. Jak informuje dyrektor Piotr Gamrot, jednorazowo godzina na pływalni plus 15 minut na przebywanie w szatni to koszt 6 zł za bilet normalny (każda następna minuta kosztuje 0,10 zł) i 4 zł za bilet ulgowy. Jest to ta sama cena, co przed remontem. Istnieje też możliwość skorzystania z ofert promocyjnych, które, łącząc różne usługi lub kilka wejść na basen, zmniejszają ich jednostkowe ceny.

pływalnia recepcja Kopiowanie

Najpoważniejszą inwestycją był nowy system oczyszczania wody. Kosztem blisko 140 tys. zł w obiekcie zostały zamontowane nowoczesne rozwiązania, pozwalające na ograniczenie użycia środków chemicznych do uzdatniania wody w niecce krytej pływalni. Elektronicznie sterowany system, oparty na nowoczesnej technologii filtrów oraz automatyczne dozowani środków czyszczących spowoduje, że woda krążąca w obwodzie zamkniętym basenu będzie filtrowana nie tylko taniej, ale bez użycia nadmiaru chemii, zwłaszcza niezbyt lubianego przez miłośników pływania chloru. Po zachodniej stronie niecki zamontowano także pierwszą z nowych atrakcji – wodospad, czyli bicz wodny pod ciśnieniem. Basen napełniono wodą, która przez pierwsze kilka dni była dość chłodna, w piątek miała ok. 18 stopni Celsjusza, ale Piotr Gamrot zapowiadał, że uzyska optymalną temperaturę już wkrótce.

pływalnia bicz Kopiowanie

Ukończone zostały również prace nad kolejną nowością na basenie – niewielką, bo mającą 10 m kw. powierzchni grotą solną, w której wypoczynku i terapii solankowej przy muzyce relaksacyjnej będzie mogło zażywać jednocześnie do 7 osób (5 na drewnianej ławeczce i 2 na leżakach). Klimat w grocie będzie utrzymywany za pomocą przelewającej się solanki.

pływalnia grota solna Kopiowanie

W obiekcie zostały też wymienione stare grzejniki. Nowe mają system regulacji temperatury, co sprawi, że system ogrzewania w obiekcie będzie bardziej efektywny i ekonomiczny. Aktualnie realizowane jest opracowanie projektu architektonicznego dalszej modernizacji obiektu krytej pływalni, bo na nim skupia się obecnie uwaga dyrektora Gamrota. Pomysł jest taki, że wolbromski basen, który ma wykorzystywać maksymalnie potencjał wszystkich dostępnych pomieszczeń istniejącego budynku (jego rozbudowa pomnażałaby koszty utrzymania), będzie zmodernizowany tak, aby różnił się ofertą od podobnych obiektów w okolicy. Zgodnie z zapowiedziami dyrektora ma to być miejsce przyjazne i atrakcyjne dla jak najszerszego grona miłośników rekreacji wodnej: dzieci, młodzieży i dorosłych, sprawnych i niepełnosprawnych, zachęcające do odwiedzin zarówno mieszkańców z pobliskich miejscowości, jak i gości spoza gminy. Jak czytamy w serwisie informacyjnym gminy Wolbrom, szybkie przygotowanie projektu spowodowane jest potrzebą dotrzymania terminu składania wniosków o dofinansowanie zadania przez Ministerstwa Sportu, który upływa w marcu. Realizacja projektu według wstępnych ocen właściciela obiektu, czyli gminy Wolbrom, będzie kosztowała kilka milionów złotych. Gmina ma zamiar ubiegać się o dofinansowanie z różnych źródeł. Również planowane dochody z wolbromskiego basenu mają być przeznaczone nie tylko na jego utrzymanie, ale i na dalszy rozwój.

Pełną ofertę basenu w Wolbromiu oraz cennik można znaleźć tutaj: http://basen.wolbrom.pl

pływalnia kawiarnia Kopiowanie


Stowarzyszenie nie LGD
Drodzy Czytelnicy. W powyższym tekście „Metamorfoza w 10 dni”, zamieszczonym na naszym portalu 11 lutego omyłkowo napisałam, że kawiarnię „H2O” przy wolbromskim basenie prowadzi LGD Nad Białą Przemszą. Jest to nieścisłość, bowiem kawiarnia prowadzona jest przez Stowarzyszenie „Produkt Lokalny Nad Białą Przemszą” z siedzibą Kluczach, organizację pożytku publicznego, prowadzącą zarejestrowaną w KRS działalność gospodarczą, którego prezesem jest Barbara Nowakowska-Mossór, wiceprezes LGD Nad Białą Przemszą. Jak poinformowała mnie pani Barbara Nowakowska-Mossór, Stowarzyszenie działa we współpracy z LGD, do którego nawiązuje jego nazwa. Za pomyłkę serdecznie przepraszam.
Ewa Barczyk

 


0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
LadyMe
LadyMe
7 lat temu

Dobra robota. Wreszcie to jakoś wygląda, i to bardzo dobrze wygląda. Będę odwiedzać to miejsce conajmniej raz w tygodniu. Grota solna jest najlepsza. Wreszcie jest ładnie, czysto i przyjemnie. Dla Dyrektora DK nie ma nic trudnego. Teraz to miejsce przynosi dumę Wolbromowi, a wcześniej wstyd i odstraszało. Wcześniej nie podobało mi się:
-Obsługa : prowizoryczna i nie miła, nie prezentująca się dobrze (uwaga, szcerość)
-szatnia i w szczególności korytarz do niej prowadzący, rodem z niskobudrzetowego horroru. Nie wspomnę o przebieralniach z zasłonkami i popękanej posadzce, brzydkim zapachu i tych prysznicach.
-zimno
-brudno (mialam zawsze wrażenie obrzydzenia i dystansu)
– kawiarenka nie zachęcała do siebie
Teraz wszystko się zmieniło na lepsze, o wiele lepsze. Mam nadzieję na jaccuzi, i że latem odkryty basen będzie równie zadbany i nie będzie odstraszać.
Wielki szacunek za atrakcje takie jak grota solna, którą pokecam karzdemu, saunę, która wreszcie wygląda jak sauna, miłą i dobrze wyglądającą, profesjonlną obsługę, Wszystko urządzone ze stylem, klasą, i na poziomie. Tak samo było z Dk. Nie to co za rządów ludzi bez aspiracji, obycia i energii. Takie osoby jak P. Gamrot zmieniają to miasto na lepsze, i to nie do poznania.

stinek
stinek
7 lat temu

W Olkuszu przynajmniej sauna za darmo!

popo
popo
7 lat temu

Zamiast reaktywować trupa powinni to dziadostwo z komuny zburzyć i wybudować od nowa przy użyciu nowych technologii. Pudrują pudruja a i tak wiadomo że dziadostwo. Posadzki śmierdzą, a najlepsze są i tak szatnie i przebieralnie z firanko-zasłonkami:):)

przysmak
przysmak
7 lat temu

H2O prowadzi stowarzyszenie Produkt Lokalny nad Białą Przemszą. Prawie to samo co LGD, ale prawie robi wielką różnicę 😉

ja
ja
7 lat temu

A ile kosztuje nasza kryta pływalnia w Olkuszu? Jakie są ceny za bilet? Dlaczego strona internetowa pływalni nie działa?