Cetniewo

W czwartek 27 czerwca, w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie rozpoczęło się sześciodniowe zgrupowanie kadry narodowej Juniorek Młodszych w piłce ręcznej plażowej, po którym reprezentacja Polski wyleci do Bułgarii na Mistrzostwa Europy U-16. Wśród szesnastu powołanych przez duet selekcjonerów zawodniczek, aż cztery z nich to Młode Lwice z Olkusza. Wyprawę nad Bałtyk, a potem wielce prawdopodobne, że do „Złotych Piasków” zaliczą: Julia Bylica, Weronika Kaziród, Marzena Noga oraz Oliwia Woszczek.

Polska kadra U-16 prowadzona przez Roberta Bejgiera oraz dobrze znaną w Srebrnym Mieście Patrycję Głąbik, wkracza w decydującą fazę przygotowań do europejskiego czempionatu. „Biało-Czerwone” po pierwszym zgrupowaniu szkoleniowym w Wągrowcu, teraz przenoszą się na Pomorze, by tam jak najlepiej przygotować się do najważniejszego turnieju w tym roku.

Dla trójki Bylica, Noga, Woszczek powołanie na konsultację szkoleniową do Cetniewa, to żadna nowość, bowiem dziewczyny w komplecie były już w Wągrowcu. Teraz jednak do olkuskiego trio dołączyła Kaziród, która również postara się o personalną kwalifikację na młodzieżowe ME.

– Powołanie do kadry narodowej juniorek młodszych w piłce ręcznej plażowej oraz możliwość uczestniczenia w zgrupowaniu, było moim największym pragnieniem. Od momentu, gdy zaczęłam trenować, marzyłam o tym, aby móc reprezentować Polskę. To wielkie wyróżnienie i zaszczyt, że mogłam dołączyć do grona najlepszych zawodniczek w kraju, które również podzielają moją pasję. Pod okiem naszych trenerów stworzyłyśmy świetną i zgraną drużynę. Dzięki wzajemnemu wsparciu i determinacji zbudowałyśmy silne relacje, które są fundamentem naszego zespołu. Mam nadzieję, że z tą drużyną uda nam się zawalczyć o marzenia. Przed nami wiele wyzwań i ciężkiej pracy, ale jestem pewna, że razem możemy osiągnąć wszystko, co sobie postawimy za cel – komentuje udział w poprzednim zgrupowaniu Marzena Noga.

W podobnym tonie o niedawnym pobycie w Wągrowcu mówi Oliwia Woszczek. – Powołanie do kadry narodowej było jednym z moich największych marzeń. Stworzyliśmy z dziewczynami super team, który zawsze może liczyć na siebie wzajemnie. Cieszę się, że mogę trenować pod okiem doświadczonych trenerów i rozwijać się z osobami mającymi ten sam cel co ja. Myślę, że nasza determinacja i ogrom włożonej pracy sprawi, że nasze wspólne marzenia już niebawem staną się prawdziwe – zaznacza bramkarka SPR-u, która w minionym sezonie mimo młodego wieku miała spory wkład w awans z dorosłą drużyną do Ligi Centralnej Kobiet.

Cały reprezentacyjny kwartet: Bylica, Kaziród, Noga, Woszczek, mimo że stawia pierwsze kroki w narodowych barwach, to potrafi sobie radzić z presją meczów o stawkę. Dziewczyny to klubowe Wicemistrzynie Polski Młodziczek z ubiegłego roku, kiedy to w Kątach Wrocławskich razem z swoimi koleżankami z SPR-u sięgnęły po krajowe „srebro” w młodszej kategorii wiekowej. Teraz nadchodzi czas kolejnego wyzwania, naznaczonego marzeniami z Orzełkiem na piersi.

Młode Lwice w Centralnym Ośrodku Sportu OPO w Cetniewie zameldowały się w czwartek 27 czerwca. Przez sześć kolejnych dni szesnaście zawodniczek postara się o uznanie w oczach selekcjonerów, którzy finalnie wybiorą dwanaście nazwisk, które 3 lipca wylecą do bułgarskiej Varny na Mistrzostwa Europy U-16 zaplanowane na termin 4-8 lipca 2024 roku.

Za całą olkuską czwórkę mocno trzymamy kciuki!

Skład kobiecej Reprezentacji Polski U-16 w piłce ręcznej plażowej na zgrupowanie w Cetniewie:

Ewa Wawrzkiewicz, Zuzanna Gaborska, Zuzanna Czerwiec (wszystkie KPR Gminy Kobierzyce), Julia Bylica, Weronika Kaziród, Marzena Noga, Oliwia Woszczek (wszystkie SPR Olkusz), Olga Górna (UKS Kowalewo Pomorskie), Oliwia Dembek, Marika Gill (obie MKS Brodnica), Julia Bloch (KPR Lubliniec), Oliwia Sobczak (AZS Włocławek), Zofia Floriańczyk (MKS Karczew), Maja Sierota, Olga Gołębiewska (obie AZS AWF Warszawa), Sara Konieczny (SPR Grunwald Ruda Śląska).

Kadra szkoleniowa: Rober Bejgier (trener główny), Patrycja Głąbik (trener asystent), Paweł Szczerbicki (fizjoterapeuta).

SPR Olkusz (PK)

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze