Jesteś uczniem szkoły średniej i chcesz działać na rzecz lokalnego środowiska? Zgłoś się do projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser” w Olkuszu. Okres pandemii spowodował, że warsztaty nie będą mogły odbywać się w tradycyjnej formule. Chcąc zachęcić młodych ludzi do aktywności, Stowarzyszenie postawiło na zdalne zajęcia.

Założenia projektu polegają na kształtowaniu umiejętności liderskich w dziedzinie aktywności obywatelskiej i społecznej wśród uczniów szkół średnich powiatu olkuskiego, z włączeniem ich w innowacyjne wsparcie na rzecz dzieci niepełnosprawnych. Tematyka zajęć dotyczy m. in. kształtowania roli w zespole, rozwiązywania problemów oraz podstawowych technik rozwiązywania konfliktów,  kształtowania postaw lidera. Młodzież będzie również realizować wymyślone przez siebie inicjatywy na rzecz społeczności. Udział w projekcie jest bezpłatny.

-Mimo trudnej sytuacji związanej z zagrożeniem koronawirusem, Stowarzyszenie RSM działa dalej. Traktujemy ten projekt jako szansę na wdrożenie nowych sposób szkolenia w formie zdalnych spotkań. Być może wspólnie wymyślimy także inicjatywy na rzecz lokalnego środowiska, które pomogą w walce z COVID-19 lub zrealizujemy projekty w Internecie? Masz zatem szansę, na zrobienie czegoś niezwykłego w tych trudnych czasach – nie tylko rozwiniesz swoje kompetencje społeczne, które będziesz mógł wykorzystać także w szkole lub w przyszłej pracy, ale pomożesz innym przetrwać obecną sytuację – mówi prezes Stowarzyszenia „Res Sacra Miser” Anna Dela.

Do udziału mogą zgłaszać się uczniowie szkół średnich z terenu powiatu olkuskiego, działający na rzecz lokalnego środowiska (wolontariat, samorząd szkolny, lider w grupie  nieformalnej).

Termin składania zgłoszeń upływa 3 maja. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie internetowej Stowarzyszenia (www.wolontariat. rsm.olkusz.pl) . Masz pytania  związane z udziałem w projekcie – zadzwoń (tel: 795 249 037) lub napisz wolontariat@rsm.olkusz.pl

Projekt „Lider młodzieżowy na rzecz lokalnego środowiska. Program kształtowania kompetencji społecznych uczniów olkuskich szkół średnich” jest dofinansowany w ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020 prowadzonego przez Narodowy Instytut Wolności  – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Zostań koronabohaterem! Angażujecie się w pomoc potrzebującym w czasie pandemii? Szyjecie maseczki, robicie zakupy seniorom, wyprowadzacie psy sąsiadom, a może organizujecie inne akcje? Piszcie do nas – redakcja @przeglad.olkuski.pl lub na www.facebook.com/przegladolkuski! Chętnie opiszemy Wasze inicjatywy!

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze