Uwaga kierowcy! Już od najbliższego poniedziałku, 11 maja, nie będzie można parkować na   wewnętrznej części olkuskiego rynku.

Magistrat przypomina, że latem ubiegłego roku wyłączono z możliwości parkowania wewnętrzny pas po wschodniej stronie rynku. Zdaniem władz miasta, dzięki temu znacznie poprawiła się atrakcyjność strefy rekreacyjnej z szachownicą i fontannami, zrobiło też się bezpieczniej. Stąd pomysł na wyłączenie pozostałych trzech wewnętrznych pasów.

Olkuski burmistrz Roman Piaśnik argumentuje, że dziś rynek jest raczej ruchliwym parkingiem, przez co traci swoją funkcję turystyczną czy rekreacyjną. -Niejednokrotnie obserwowaliśmy w czasie większych i mniejszych imprez, że serce Olkusza może tętnić życiem, a urokliwe zakątki na co dzień przyciągać spacerujących. Dlatego w ostatnich latach podejmowaliśmy kolejne inicjatywy, takie jak nowe elementy małej architektury, czy zwiększanie ilości zieleni. Poprawa estetyki miejskiej jednak nie wystarczy – ważne są także inne działania. W ścisłym centrum miasta powinniśmy równoważyć potrzeby kierowców oraz bezpieczeństwo i komfort pieszych – mówi olkuski burmistrz Roman Piaśnik.

Jak oceniacie tę zmianę? Czekamy na Wasze komentarze!

Fot.UMiG Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze