Ola brąz

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Wolbromiu zostały wręczone symboliczne nagrody przyznawane dorocznie przez władze samorządowe sportowcom, którzy w ubiegłym roku osiągnęli szczególne wyniki w swoich dziedzinach. Wyróżnienia przyznawane są według ustalonego regulaminu na wniosek macierzystych klubów sportowych zawodników, trenerów lub działaczy.

Nagrodę I stopnia w wysokości 1 tys. zł za wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym otrzymała zawodniczka UKS Judo Wolbrom Aleksandra Kaleta, reprezentantka Polski w tej dyscyplinie sportowej, która w ubiegłym roku osiągnęła wiele sportowych sukcesów, z których największym był brązowy medal wywalczony na Mistrzostwach Świata Juniorów na Bachamach. Ola, wicemistrzyni Polski Seniorek w eliminacjach wygrała z Yasmin Javadian (Wlk. Brytania) w 55 sek. i Seiją Ballhaus (Niemcy) w 31 sek. W ćwierćfinale spotkała się z Estefanią Nina Linne Esteo (Hiszpania), którą wcześniej pokonała w ćwierćfinale Pucharu Europy w Lignano. W Nassu Polka zwyciężyła po 2,32 min. W półfinale 20-letnia judoczka z Wolbromia walczyła z Japonką Ryoko Takedą. Tym razem górą była Azjatka, Mistrzyni Świata Kadetek z 2015 roku w wadze 57 kg, która zwyciężyła po 4 min – waza-ari. W walce o brąz nasza reprezentantka pokonała w 26 sek. Francuzkę Corline Marcus Tabellion.

Nagrody za wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie krajowym I stopnia w wysokości 400 zł otrzymały również klubowe koleżanki Oli: Marta Kuraś, Paulina Szlachta oraz Klaudia Cieślik, a także łucznik, reprezentujący KS Dana Filip Błasik. 

 Nagrody II stopnia w wysokości 300 zł trafiły do zawodników UKS Judo Wolbrom – Jakuba Substelnego, Dominika Króla oraz Aleksandry Zielnik, trenującej w barwach UKS Diana i Jurajskiego Klubu Oyama Karate, Dawida Petlica z UKS Diana, reprezentantów Jurajskiego Klubu Oyama Karate Filipa Papaja i Igora Kołodzieja. 

Natomiast Nadia Woźniczko, Natalia Sałek i Roksana Zyś – UKS Judo Wolbrom oraz Jakub Wróbel, Szymon Palusiński, Agata Makowska – Jurajski Klub Oyama Karate uzyskali nagrody III stopnia w wysokości 200 zł. 

Wyróżnieni sportowcy, którzy osiągnęli znaczące wyniki w swoich dziedzinach w roku 2018 zostali uhonorowani listami gratulacyjnymi i czekami wartościowymi.

zdj. Aleksandra Kaleta na podium mistrzostw świata – PZJ

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze