Tradycyjnie w Dzień Edukacji Narodowej wyróżniający się pracą z młodzieżą nauczyciele z gminy Olkusz otrzymali nagrody od burmistrza lub od dyrektora swojej szkoły. Dyplomy z gratulacjami zostały wręczone, a załącznika do dyplomu, czyli nagrody pieniężnej, jak nie było, tak nie ma. Nauczyciele zaczęli poważnie zastanawiać się, czy aby na pewno na dyplomie i gratulacjach się nie skończy. Magistrat deklaruje, że pieniądze zostaną na pewno wypłacone nagrodzonym nauczycielom.

 

 – Chcielibyśmy wiedzieć, kiedy Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu wypłaci nagrody z okazji Dnia Edukacji, które były przyznane 14 października. Nagrody od burmistrza, jak również dyrektorów szkół, dalej nie zostały przelane na konta. Ciekawe, czy dla siebie też by tak zwlekali… – napisał do nas jeden z zainteresowanych pedagogów.

Część środowiska nauczycielskiego w ogóle zaczęła wątpić, że w tym roku pieniądze zostaną przelane. Olkuski magistrat uspokaja i obiecuje, że wszystkie nagrody zostaną wpłacone najpóźniej do końca roku budżetowego, a wszystko wskazuje na to, że być może uda się je wypłacić wcześniej. Nie jest to pierwszy raz, kiedy magistrat zwleka z nagrodami dla nauczycieli. – W ubiegłym roku też było opóźnienie. W poprzednich latach pieniądze dostawaliśmy niemal od ręki. Rzeczywiście wielu nagrodzonych ma obawy – mówi jedna z olkuskich nauczycielek.

Przyczyną zastoju w płatnościach jest brak środków bieżących na ten cel. Urzędnicy uważają, że regulamin nagród nie mówi nic o terminie wypłaty środków, stąd też opóźnienie jest dozwolone.

W tym roku pula nagród wynosi 287 123 zł, z czego 254 923 zł to suma nagród dyrektorów szkół do podziału między 213 nauczycieli, 186 pracowników administracji i obsługi. 32 200 zł to pula przeznaczona na nagrody Burmistrza. W tym roku otrzymało ją 14 nauczycieli.

Jak poinformował nas Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu, ogólne koszty z pochodnymi (ZUS i Fundusz Pracy) wynoszą 344 289 zł.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
25 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Tom
Tom
10 lat temu

Dyskusja nie ma sensu bo zawsze ktoś będzie mówił że ten ma lepiej a ten gorzej. Uważam, że jeżeli komuś coś się należy to ma to DOSTAĆ, w każdej pracy i tyle.

theon
theon
10 lat temu

I to się będzie przez rok pogłębiać

Do Theon
Do Theon
10 lat temu

[quote name=”theon”] Z ta uczonoscia to nie przesadzaj, do tego zawodu orły nie idą ;-)[/quote]
Jak to? Zobacz ilu ich jest w naszych władzach. Poza tym widzę z tej dyskusji, że całkiem słuszne i popierane decyzje podejmują dając swoim ex koleżankom i kolegom obietnicę nagrody, a potem nie dając pieniędzy – pewnie za karę, bo i tak tym nie orłom już jest za dobrze. Coś mi mówi, że rodziny i wierni pracownicy dużo czasu ostatnio spędzają przy komputerach

theon
theon
10 lat temu

[quote name=”ela”][Tak myślą ci, którzy nie mają pojęcia o pracy nauczyciela i tyle.
A skoro to takie cudowne to trza było się uczyć i zostać nauczycielem skoro to takie proste i ekstra.[/quote]

Z ta uczonoscia to nie przesadzaj, do tego zawodu orły nie idą 😉

nauczyciel
nauczyciel
10 lat temu

Nauczyciele dostali od września POdwyżkę…teraz nagroda…w styczniu trzynastka…. 😆 żyć nie umierać 😆

patriota pis
patriota pis
10 lat temu

Nie narzekajcie, dziękujcie Bogu ze macie możliwość pracy. Wielu ma wykształcenie, doświadczenie, predyspozycje i tej pracy nie ma. Jak źle proszę się zwolnić i szukać lepszej. Amen
P.S. Polak ma w naturze, ze lubi narzekać..

Maria P
Maria P
10 lat temu

Nauczyciele wiecznie narzekają , klasy mają coraz mniej liczebne tylko nic z tego nie wynika, bo jak chcesz, żeby dziecko umiało , to musisz go posłać na korki . Tu dopiero są pieniążki czyste bez podatku. I gdzie ta równość obywatel?
Wiele razy przeliczano wolne dni i cóż żaden zawód nie daje tyle wolnego co zawód nauczyciela.
Dodatek wiejski tylko do czego, kiedy na wsiach jest po 8-12 dzieci w klasie?

Tom
Tom
10 lat temu

Nic nie wież jak większość bez urazy ja też nie jestem nauczycielem ale mam w rodzinie i teraz wiem jak to wygląda wcześniej też psioczyłem. Na przykład lekcja 45 min oki ale nie ma przerwy jak uczeń stoi w huku i pilnuje nie idzie jeść śniadanka bo jeżeli nie pilnuje to w pokoju załatwia inne sprawy z uczniami itp. Stań na korytarzy i popatrz na setkę rozdartych łebów gwarantuję ekstra doznań podejrzewam, że po dwójce dzieciaków miałbyś dość. Słynne wakacje ty masz urlop, który generalnie wybierasz kiedy chcesz oni mają wtedy kiedy są wakacje ale tylko jeden miesiąc drugi to dyżury taka specyfika pracy. Liczyłem kiedyś wychodzi bardzo podobnie do naszych urlopów. Urzędnik jeszcze u nas w urzędzie dla przykładu 6h unika wszystkich żeby tylko nic ode mnie nie chcieli 1h pije kawę/herbatę i 1h pakuje się do wyjścia do domu i nie mów mi, że jest inaczej bo w urzędzie na 10 tylko 2 coś robi.A w szkole jesteś cały czas na obrotach a dzieci są inne w domu a zupełnie inne w szkole.

nauczyciel
nauczyciel
10 lat temu

[quote name=”ela”][Tak myślą ci, którzy nie mają pojęcia o pracy nauczyciela i tyle.
A skoro to takie cudowne to trza było się uczyć i zostać nauczycielem skoro to takie proste i ekstra.[/quote]

Mam pojęcie o pracy nauczyciela bo podałem fakty:
1. 2500 netto + trzynastki i nagrody ma nauczyciel dyplomowany – a średnio 1800 zł netto zarabia pracownik w prywatnej firmie (nie ma trzynastek)
2. Nauczyciel ma wakacje,ferie wolne-płatne – urzędnik i w prywatnej firmie musi pracować w wakacje i ferie
3. 6 godzin zegarowych pracy dziennie pracuje nauczyciel(8×45 minut) a w prywatnej firmie i w urzędzie pracuje się 8 -10 godzin zegarowych dziennie
4. Uczyłem się….Ale gdyby każdy był nauczycielem to nie miałby kto pracować 😆

ela
ela
10 lat temu

[Tak myślą ci, którzy nie mają pojęcia o pracy nauczyciela i tyle.
A skoro to takie cudowne to trza było się uczyć i zostać nauczycielem skoro to takie proste i ekstra.

nauczyciel
nauczyciel
10 lat temu

Nauczyciele mają pieskie życie 😆
2500 netto+korepetycje w domu 1000 zł =3500zł + nagrody,+ trzynastki i tylko 5 godzin pracy dziennie a nie 8 jak inni 😆
+ wakacje wolne płatne,wolne weekendy, wolne ferie i święta…raj na ziemii 😆

olk
olk
10 lat temu

O nagrodzie to już nawet nie myślę ale wypłatę by chociaż przelali ma być 01 a tu 04 i dalej nic 🙁

Do olk
Do olk
10 lat temu

[quote name=”olk”]Tak na papierze, w rzeczywistości 3 109,00 ma każdy dyplomowany w Olkuszu czyli na rękę 2525 zł i ani grosza więcej. Bo w Olkuszu na nic nie ma :([/quote]
Mylisz się olku, są sprawy i osoby dla których jest, i to niemało. Ale proszę cię, nie analizuj BIP naszych urzędów, do tego trzeba mieć świętą odporność i stalowe nerwy. Trzymam kciuki za wypłatę nagród, byle przed świętami

olk
olk
10 lat temu

Tak na papierze, w rzeczywistości 3 109,00 ma każdy dyplomowany w Olkuszu czyli na rękę 2525 zł i ani grosza więcej. Bo w Olkuszu na nic nie ma 🙁

patriota pis
patriota pis
10 lat temu

Wynagrodzenie zasadnicze nauczyciela dyplomowanego -minimalne od 1 IX 2013 = 3 109,00 zł
+wysługa+motywacyjny+wychowawstwo+wiejski ( praca na wsi lub mieście do 5000 mieszkańców)+ tzw „13” + doraźne zastępstwa. Wszystko brutto.

olk
olk
10 lat temu

Znowu nie ma pojęcia a pisze dane z gazety. Pensja w Olkuszu za cały etat dyplomowanego nauczyciela to najwyższy stopień wynosi 2520zł . Można by tu pisać oczywiście to co zwykle ile to mają czasu jak nic nie robią i takie tam, każdy mógł zostać nauczycielem. Pensja jest żenująco niska do innych regionów. Prowadzisz lekcję 45 min, malkontenci powiedzą za co. Proszę kiedyś zobaczyć jak to wygląda w realu przerwa, pilnowanie żeby nie nabroili a pomysły, taka grupa dzieciaków ma przeróżne i ciągle coś przez te powiedzmy krótkie 5h. Ale tu nie ma czasu na nic, proszę pani to tamto dziennik itp. Nie siada i się nie pije herbatki i zjada śniadanko jak w innej pracy bo na to po prostu nie ma czasu. Człowiek po tych godzinach jest wyeksplatowany choćby samym hukiem a gdzie nauka jeszcze. Czy to duża pensja za tyle lat nauki i zdobywania stopni? Jeśli chodzi o wolne no cóż taki styl pracy nauczyciel pracuje jak są uczniowie. Dostają 5000zł :)dostają połowę i to jeszcze z opóźnieniem często.

lo1
lo1
10 lat temu

[quote name=”lo”]Premie to burmistrz rozdaje, ja bym zbadal czy aby nie swoim znajomym… Nie insynuuje nic, tylko tak slyszalem wczoraj stojac w kolejce.do.sklepu….[/quote]
To ty chyba jakas przekupa jestes. Stoisz w kolejce jak za PRL-u, bo się zatrzymałaś w tamtych czasach.

Brat mniejszy
Brat mniejszy
10 lat temu

No to nam sie władza POpisala ! A czemu sie to mamy dziwić ? Przecież Rzepka startował z PO , sukces jest POtrzebny na każdym kroku i nawet malowykonalny ale potrzebny , przy t ak spektakularnej wpadce jaka jest obwodnica POtrzeba było rekompensaty przynajmniej wsród nauczycieli , ale dla mnie osobiście zadziwiające jest ze to Pani Emilia pisze o tym jakby nie znała realiów nauczycielskich wszak to chyba ktoś z rodziny jest tej profesji , czy nie widać tu POdobienstwa do działań PO w innych dziedzinach patrz ostatnio lubuskie , dolnośląskie ? Panie Burmistrzu : Żeby dać to trzeba mieć w przeciwnym razie pachnie mi to ….ale to juz każdy z państwa czytających niech dopowie sobie sam , wielu czytelników w tym i ja oczekujemy od Pani rozebrania takich stanów rzeczy na czynniki pierwsze a w Olkuszu , zapewniam Panią , jest ich sporo i może juz czas o tym pisać i nazywać rzeczy po imieniu. Obserwując ostatnio media głównego nurtu właśnie zaczynaja to robić , oby Plus Panią nie wyparł

lo
lo
10 lat temu

Premie to burmistrz rozdaje, ja bym zbadal czy aby nie swoim znajomym… Nie insynuuje nic, tylko tak slyszalem wczoraj stojac w kolejce.do.sklepu….

mennica olkuska
mennica olkuska
10 lat temu

nie ma to jak budżetówka, czy się siedzi czy sie .(…..).premia zawsze sie należy

szkolny dzwonek
szkolny dzwonek
10 lat temu

a jako specjalną nagrodę niech sobie wezmą po jednym 14 latku

Rysiek.
Rysiek.
10 lat temu

Op- Rychów głównie wybrali nauczyciele,lekarze i więżniowie.

uczy i nie narzeka
uczy i nie narzeka
10 lat temu

[quote name=”nan”][quote name=”czub”]Ile zarabiają nauczyciele? Pensja minimalna wg. danych MEN nauczyciela stażysty to ok. 2 300 PLN, a dyplomowanego ponad 3 100 PLN, a średnia pensja to .od 2 700 PLN do 5 000 PL Ile nauczyciel spędza czasu w pracy, ma 17 godzin pensum?
Z ukłonami,[/quote]
sięgnij do rzetelnych wiadomości, a przekonasz sie ile wynosi pensum nauczycieli[/quote]
18 + 2 karciane. A, tak naprawdę to źle nie mamy.

nan
nan
10 lat temu

[quote name=”czub”]Ile zarabiają nauczyciele? Pensja minimalna wg. danych MEN nauczyciela stażysty to ok. 2 300 PLN, a dyplomowanego ponad 3 100 PLN, a średnia pensja to .od 2 700 PLN do 5 000 PL Ile nauczyciel spędza czasu w pracy, ma 17 godzin pensum?
Z ukłonami,[/quote]
sięgnij do rzetelnych wiadomości, a przekonasz sie ile wynosi pensum nauczycieli

czub
czub
10 lat temu

Ile zarabiają nauczyciele? Pensja minimalna wg. danych MEN nauczyciela stażysty to ok. 2 300 PLN, a dyplomowanego ponad 3 100 PLN, a średnia pensja to .od 2 700 PLN do 5 000 PL Ile nauczyciel spędza czasu w pracy, ma 17 godzin pensum?
Z ukłonami,