Pod koniec ubiegłego tygodnia na drogach powiatu olkuskiego zatrzymano kilku kierowców, którzy wykazali się nieodpowiedzialnością na drodze, wsiadając za kierownicę swoich pojazdów po alkoholu.

W dniu 4 września w Sienicznie na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 773 z ulicą M. Dąbrowskiej kierowca ciągnika rolniczego uszkodził przy jednej z posesji ogrodzenie. Jak się okazało, 51-latek był nietrzeźwy. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna ma blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Nie miał on także uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym.

W sobotę w  Bukownie na ulicy 1 Maja policjanci zatrzymali kierowcę Opla. 41-latek był nietrzeźwy. Przeprowadzone u kierowcy Opla badanie stanu trzeźwości, wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie. Kierowca opla nie miał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Jeszcze tego samego dnia w Kluczach na ulicy Osada policjanci interweniowali wobec nietrzeźwego kierowcy samochodu marki Sabb. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

W niedzielę (06.09.)  na drodze krajowej nr 94 w miejscowości Krze zatrzymano 49-letniego kierowcę Audi. Mężczyzna, mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie, spowodował kolizję z Volkswagenem Golfem oraz  Mercedesem. 49-latek nie stosował się również do decyzji Starosty o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.  

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze