paragraf blacha

Nie od dziś wiadomo, że nietrzeźwi kierowcy stanowią jedno z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Kierowca, który prowadzi pojazd pod wpływem alkoholu lub w stanie nietrzeźwości, stwarza poważne zagrożenie, nie tylko dla siebie i pasażerów z nim podróżujących, ale i dla innych użytkowników dróg. Wypadki z udziałem nietrzeźwych kierowców niejednokrotnie kończą się tragicznie.

Spowodował kolizję, miał ponad 2 promile alkoholu!
W sobotę tj. 20 lipca 2019 roku po godzinie 17 na ulicy Krasińskiego w Olkuszu policjanci ruchu drogowego interweniowali wobec nietrzeźwego kierowcy fiata. Mężczyzna wjechał w zaparkowany samochód marki Audi. Mało tego, gdy otwierał drzwi w swoim samochodzie, uszkodził inny pojazd (opel corsa). W samochodach nie było żadnych osób i na szczęście nikt nie poniósł obrażeń.
Okazało się, że 61-letni kierowca fiata punto ma ponad 2,4 promila alkoholu w organizmy. Nie bacząc na żadne konsekwencje, mężczyzna wsiadł za kierownicę swojego pojazdu i w takim stanie prowadził auto. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy. Niebawem odpowie za swoje zachowanie.

W terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 44 kilometry. Był nietrzeźwy
31-letni kierowca, zdecydował się jechać samochodem, mając blisko 1,5 promila alkoholu. W terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 42 kilometry. Jego brawurowa jazda zakończyła się zatrzymaniem prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.
Nieodpowiedzialnością wykazał się 31-letni mieszkaniec Olkusza. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego w na ulicy Długiej w Olkuszu. Kierowca volkswagena pędził z prędkością 94 km na godzinę. Zgodnie z przepisami na tym odcinku drogi można jechać najwyżej 50 km na godzinę. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało, że ma on blisko 1,5 promila alkoholu.

Kierowco, zanim zdecydujesz się wsiąść po alkoholu za kierownicę, uruchom wyobraźnię i pomyśl, co mogłoby się wydarzyć, gdyby na skutek jazdy nietrzeźwego kierowcy zginął ktoś z Twoich bliskich.

KPP Olkusz

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze