zkg_km1

Od kilku dni w miejsce dwóch linii autobusowych – P i S, kursuje jedna (PS) na trasie Olkusz Cmentarz – Olkusz osiedle Młodych. Zmiany nie przypadły do gustu wszystkim pasażerom.

-Tyle się mówi o przesiadaniu się z samochodów do środków komunikacji miejskiej, a tymczasem u nas nie zawsze jest to możliwe. Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna” zlikwidował przystanek koło Urzędu Skarbowego przy ul. Budowlanych. Tutaj mieszka sporo starszych osób, którzy korzystali z miejskiej komunikacji. A teraz najbliższe przystanki mają pod cmentarzem, przy stacji Statoil czy szkole podstawowej przy ul. Kantego. Zmiana przejazdu pewnie wynika z oszczędności, ale czy warto tak oszczędzać kosztem pasażerów? – zadzwonił do nas olkuszanin.

W ZKG dowiedzieliśmy się, że likwidacja przystanku wynika ze zmiany przebiegu linii. Nowa linia PS jeździ z pętli na osiedlu Młodych przez al. 1000 – lecia,  ul. Króla Kazimierza Wielkiego,ul. Górniczą i osiedle Piaski na cmentarz.  W drugą stronę kurs przebiega od cmentarza przez skrzyżowanie obok stacji Statoil, Supersam, ul. Króla Kazimierza Wielkiego,  al. 1000 – lecia do pętli na osiedlu Młodych. Zrezygnowano przy tym z obsługiwania osiedla Słowiki. – Dwukrotnie robiliśmy badania napełnień. Okazało się, że dziennie na to osiedle dojeżdża 4 – 5 osób. Tam od dwóch lat kursuje prywatny minibus i to widocznie wystarczy. Poza tym przejeżdżanie prze Słowiki powodowało, że sporo pasażerów nie wybierało naszej linii, by dojechać na osiedle Młodych, ponieważ czas przejazdu był dłuższy niż innymi liniami. Utrzymane zostały kursy do Bolesławia Szyb Pętla wykonywane dotychczas przez linię S – wyjaśnia przewodniczący zarządu Związku Wojciech Gleń. Dodał również, że możliwa jest zmiana trasy linii PS i przywrócenie przystanku przy ul. Budowlanych, jeśli pasażerowie będą zgłaszać takie uwagi.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
czub
czub
10 lat temu

4-5 osób jeździ na Słowiki – a jak wygląda sytuacja na innych liniach, każdy widzi, że mizernie, że autobusy jeżdżą puste. Dlaczego np. nie zlikwidowano jednej z P i S linii i nie stworzono takiej, która by uzupełniała się z tą „busową” np. w kierunku cmentarza i urzędu skarbowego.
Z uklonami