dzialki przy dw1

Właściciele działek położonych pomiędzy ul. Jana Pawła II, osiedlem Młodych, ul. 29 Listopada i drogą wojewódzką 791 w Olkuszu od lat starają się o ich przekształcenie z terenów zielonych na budowlane. Zmiana tego zapisu pozwoliłaby im na budowę domów lub też sprzedaż nieruchomości po korzystniejszej niż obecnie cenie. Problem ten poruszaliśmy już na naszych łamach trzy lata temu. Od tamtej pory dla zainteresowanej grupy mieszkańców nic się się zmieniło.

Właściciele podkreślają, że tak naprawdę niewiele mogą zrobić z własną ziemią. – Wybudować się nie możemy. Sprzedać możemy, ale to tereny zielone, czyli „pójdą” po niskich cenach. Władze miasta nas nie słuchają. Przecież płacimy w tym mieście podatki, również od tych gruntów! Za to, gdy ktoś tu podrzuci śmieci, musimy sprzątać, bo odpowiednie służby ukrzą nas mandatem. Czy to jest sprawiedliwe? – pytają olkuszanie.

W imieniu grupy mieszkańców u burmistrza interweniował radny miejski Roman Piaśnik. – Uważam za niedopuszczalne decydowanie o cudzym mieniu wbrew woli właścicieli, zwłaszcza, jeśli nie ma takiej konieczności. Odpowiedni projekt zagospodarowania, dający możliwości zabudowy jednorodzinnej dla tego terenu, pozwoli na powstanie w Olkuszu nowego, pięknie położonego osiedla tarasowo usytuowanych domów jednorodzinnych. W przyszłości może być ono chlubą i wizytówką naszego miasta, które ze względu na złą politykę przestrzenną cierpi na brak odpowiednich terenów pod zabudowę. Teren ten, wraz z już przekształconymi gruntami bliżej ul. Jana Pawła II, stworzyłby zwarty obszar nowego osiedla o powierzchni ponad 15 ha, na którym mogłoby powstać od 200 do 300 domów jednorodzinnych. Uwolnienie tak dużej powierzchni dla inwestycji mieszkaniowych przyczyni się do powstania nowych miejsc pracy, pobudzi koniunkturę w handlu i usługach oraz zwiększy zamożność miasta, co jest szczególnie ważne w czasach, gdy Olkusz ma coraz większe problemy budżetowe i szybko się wyludnia – uważa radny miejski Roman Piaśnik. Radny zaproponował też, aby działki sąsiadujące ze Szkołą Podstawową nr 10, przekształcone kilka lat temu na tereny usług sportu i rekreacji, zgodnie z wolą ich właścicieli jak najszybciej ująć w planie jako tereny budowlane. – Tym bardziej, że miasto do tej pory nie wykupiło tych nieruchomości od właścicieli, ograniczając ich prawo własności – argumentuje radny Piaśnik.

Władze gminy tłumaczą, że uruchomienie zabudowy na zaplanowanych nowych obszarach wymaga uprzedniego wykonania niezbędnej infrastruktury. – Z reguły najpierw realizowana jest infrastruktura drogowa, do czego potrzebne jest pozyskanie terenu pod pasy drogowe, w obrębie których następnie lokalizowana jest infrastruktura sieciowa. Wobec skali zobowiązań przyjętych w uchwalonych planach miejscowych, najlepszym rozwiązaniem dla zwiększenia faktycznej dostępności terenów budowlanych jest przystąpienie do realizacji podstawowej infrastruktury na obszarach już przeznaczonych pod zabudowę. A jest to zadanie trudne, bo do jego realizacji wobec ograniczonych możliwości budżetowych Gminy potrzebne jest współdziałanie właścicieli gruntów. Chodzi o wzięcie na siebie części ciężarów związanych z aktywizacją terenu, np. poprzez udostępnienie ułamkowej powierzchni działki pod drogę, czy podporządkowanie się takiej organizacji przestrzeni, w której godzi się interes własny najpierw z interesem sąsiadów i dalej współobywateli naszego miasta czy wsi – twierdzi burmistrz Dariusz Rzepka.

Włodarz miasta przedstawia, jak wygląda zagospodarowanie spornych gruntów, zgodnie z planem uchwalonym w grudniu 2010 roku. Największy odsetek, bo 10,4 ha zajmują tereny zielone. Tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej wraz z niezbędnym dojazdem to 4,43 ha, tereny usług sportu i rekreacji – 1,67 ha, a droga – 1 ha. – Obszar budowlany z niezbędną, bezpośrednią obsługą komunikacyjną zajmuje 1/4 powierzchni tego terenu. Jest to pierwszy etap realizacji zagospodarowania aktywizującego grunty po północnej stronie osiedla Młodych. Przeznaczenie znaczącej części tego obszaru pod zieleń nie wyklucza jego przyszłego zagospodarowania m. in. pod zabudowę. Zrealizujmy jednak najpierw etap pierwszy, wyznaczony w obowiązującym od dwóch lat planie miejscowym, tak, aby w ramach terenów już przeznaczonych pod zabudowę powstały działki faktycznie, a nie tylko na papierze – dodaje włodarz miasta.

Właściciele działek raz dostali od gminy propozycję wykupu ich ziemi. – To było w 2002 roku. Nie zgodziliśmy się, bo zaproponowano nam śmieszne stawki, po 5 złotych za metr kwadratowy. W planie na tym terenie jest ujęta droga. Jak to nazywają w magistracie – skrót zwyczajowy. I właśnie tym skrótem ludzie chodzą na osiedle albo do miasta. Jak gmina chce tu zrobić drogę, to niech kupi od nas ziemię, ale po uczciwej cenie – denerwują się olkuszanie.

Z informacji z gminy wynika, że droga zwana skrótem zwyczajowym, jest wpisana w plan przestrzenny jako „element usprawnienia układu komunikacyjnego Olkusza”, a o jej ujęcie w planie zabiegało starostwo powiatowe. Natomiast kwestia działek przy SP nr 10 zapisanych jako grunty rekreacyjno – sportowe zdaniem włodarza Olkusza jest słuszna. – Wskazanie do zagospodarowania rekreacyjnego w ramach użytków leśnych terenów po południowej stronie ul. Legionów Polskich, nad rzeką Witeradówką oraz tereny usług sportu i rekreacji wyznaczone w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 10 wraz z już istniejącymi zespołami boisk przyszkolnych i Dolinki Św. Maksymiliana są elementami realizacji funkcji komplementarnych z funkcją mieszkaniową – uważa burmistrz Rzepka.

Radny Piaśnik ocenia politykę przestrzenną gminy jako złą i nieprzyjazną mieszkańcom. – Problem braku odpowiedniej polityki przestrzennej w gminie nie jest nowy. Jednak w ostatnich latach niedorozwój wielu części miasta i gminy oraz brak szacunku dla własności prywatnej staje się coraz bardziej uciążliwy dla mieszkańców – uważa Piaśnik. Władze miasta podkreślają, że polityka ta jest na bieżąco recenzowana przez Gminną Komisje Urbanistyczno – architektoniczną, a oceny fachowców, także z Południowej Okręgowej Izby Urbanistów, są pozytywne. A jak bardzo liczą się oceny mieszkańców?

dzialki przy dw

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
41 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Gear
Gear
11 lat temu

w Olkuszu nie ma poszanowania dla własności prywatnej

Home100%
Home100%
11 lat temu

[quote name=”decydenci”][quote name=”ktosik”]Dwa tygodnie temu temat poruszył „Serwis Jurajski”. Jeśli ludzie chcą na tych działkach budować, tom po co im przeszkadzac.[/quote]

No, jeszcze czego!!! Najpierw musimy doprowadzić, żeby te działki właściciele sprzedali póki są jeszcze przeznaczone na zieleń. Muszą wiedzieć,że nic na nich nie zbudują, to wtedy zmądrzeją i sprzedadzą za każde pieniądze, a my wiemy, że nie są to bogaci ludzie i potrzebują grosza. Niektórzy może nie dożyją nawet tego, bo są już wiekowo zaawansowani. Wtedy my sobie wykupimy je po preferencyjnych cenach i dopiero wtedy odpowiednią uchwałą przekwalifikujemy je na budowlane i pod usługi, ale wtedy będą już nasze. Nie dla psa kiełbasa. Kto to widział, żeby byle właściciel panoszył się na czymś z czego nie umie wycisnąć grosza. My potrafimy.[/quote]

Niestety wygląda na to, że to prawda.

formarex
formarex
11 lat temu

[quote name=”Don Chichot”]I mam też pytanie do Redakcji PO – jak mam wierzyć że jesteście obiektywni, skoro odkąd RP został randym w prawie każdym numerze wzmianka lub elaborat o nim i zawsze autorstwa p. Wioli Woźniczko. Dlaczego nie słyszę o inicjatywach Dudiego i innych z lewicy? Oj, nieładnie, nieładnie.[/quote]

…a ty pewnie wolisz wychwalanie w PO tych dwóch, którzy specjalizują się w dziurach i w „muldach” na drogach ?

Epoka2
Epoka2
11 lat temu

[quote name=”Don Chichot”]Nie jesteś obiektywny „obiektywny”. Oczywiście można mieć wiele zastrzeżeń do polityki prowadzonej przez obecne władze i bardzo dużo jest do zarzucenia. Ale w temacie Trendiego Romana – co ten człowiek wywalczył?? Nie sztuką być radnym i dawać w prasie elaboraty co ja bym zrobił, żeby było lepiej? Sztuką jest być na tyle skutecznym, by przekonać do tego innych radnych by wspólnie coś zrobić. A tu co, kampania przez duże K. Wszędzie, w każdej płatnej gazetce pełno inicjatyw Romea. A z konkretami dużo gorzej, że nie wspomnę np. o sprzeciwie budowy skate parku i przekazaniu środków na walkę z bezrobociem – jakim trzeba być głąbem, żeby nie wiedzieć że środki z UE są środkami celowymi, nie da się ich dowolnie przesunąć, MUSZĄ być wykorzystane z godnie z przeznaczeniem, przeciwnie unia zwróci się o ich zwrot. [/quote]

Autor, nie dość, że jest on zazdrośnikiem, to dodatkowo ma widoczne braki umiejętności logicznego myślenia.

Epoka2
Epoka2
11 lat temu

[quote name=”Don Chichot”]I mam też pytanie do Redakcji PO – jak mam wierzyć że jesteście obiektywni, skoro odkąd RP został randym w prawie każdym numerze wzmianka lub elaborat o nim i zawsze autorstwa p. Wioli Woźniczko. Dlaczego nie słyszę o inicjatywach Dudiego i innych z lewicy? Oj, nieładnie, nieładnie.[/quote]

Łukasz, o tobie i twoim chlebodawcy było jak na mój gust już o wiele za dużo 🙂 Myślę, że RP nie walczy o tą i inne sprawy „na pokaz” jak robi to wielu innych radnych w Olkuszu, lecz na przekór chorym olkuskim układom zależy mu by faktycznie zrobić coś konkretnego dla olkuszan…i to go wyróżnia od innych wyróżnia. Dlatego tak się go boją.

Don Chichot
Don Chichot
11 lat temu

I mam też pytanie do Redakcji PO – jak mam wierzyć że jesteście obiektywni, skoro odkąd RP został randym w prawie każdym numerze wzmianka lub elaborat o nim i zawsze autorstwa p. Wioli Woźniczko. Dlaczego nie słyszę o inicjatywach Dudiego i innych z lewicy? Oj, nieładnie, nieładnie.

Don Chichot
Don Chichot
11 lat temu

Nie jesteś obiektywny „obiektywny”. Oczywiście można mieć wiele zastrzeżeń do polityki prowadzonej przez obecne władze i bardzo dużo jest do zarzucenia. Ale w temacie Trendiego Romana – co ten człowiek wywalczył?? Nie sztuką być radnym i dawać w prasie elaboraty co ja bym zrobił, żeby było lepiej? Sztuką jest być na tyle skutecznym, by przekonać do tego innych radnych by wspólnie coś zrobić. A tu co, kampania przez duże K. Wszędzie, w każdej płatnej gazetce pełno inicjatyw Romea. A z konkretami dużo gorzej, że nie wspomnę np. o sprzeciwie budowy skate parku i przekazaniu środków na walkę z bezrobociem – jakim trzeba być głąbem, żeby nie wiedzieć że środki z UE są środkami celowymi, nie da się ich dowolnie przesunąć, MUSZĄ być wykorzystane z godnie z przeznaczeniem, przeciwnie unia zwróci się o ich zwrot. To tylko przykład pierwszy lepszy.

Inte
Inte
11 lat temu

Życzę powodzenia walczącym o słuszną sprawę.

serw.
serw.
11 lat temu

[quote name=”z Jury”][quote name=”ktosik”]Dwa tygodnie temu temat poruszył „Serwis Jurajski”. Jeśli ludzie chcą na tych działkach budować, tom po co im przeszkadzac.[/quote]

Chyba ci się coś pomyliło, dwa tygodnie temu czytałem o tym w Gwarku Olkuskim.[/quote]

napisał o tym też Gwarek

tyż decydent
tyż decydent
11 lat temu

Masz rację. Nie po to przybyliśmy tu do Olkusza z całej Polski i oko0licznych wiosek, by teraz nie mieć się gdzie pobudować. Miejscowi właściciele nich siedzą cicho i z pokorą przyjmują ochłapy jakie zechcemy im dać za ich ojcowiznę. Czasy się zmieniły, kiedyś się zmieni i plan zagospodarowania przestrzennego tych terenów, ale niech wiedzą, że nie zmieni się on dopóty, dopóki oni będą właścicielami tych działek. One muszą być nasze.

decydenci
decydenci
11 lat temu

[quote name=”ktosik”]Dwa tygodnie temu temat poruszył „Serwis Jurajski”. Jeśli ludzie chcą na tych działkach budować, tom po co im przeszkadzac.[/quote]

No, jeszcze czego!!! Najpierw musimy doprowadzić, żeby te działki właściciele sprzedali póki są jeszcze przeznaczone na zieleń. Muszą wiedzieć,że nic na nich nie zbudują, to wtedy zmądrzeją i sprzedadzą za każde pieniądze, a my wiemy, że nie są to bogaci ludzie i potrzebują grosza. Niektórzy może nie dożyją nawet tego, bo są już wiekowo zaawansowani. Wtedy my sobie wykupimy je po preferencyjnych cenach i dopiero wtedy odpowiednią uchwałą przekwalifikujemy je na budowlane i pod usługi, ale wtedy będą już nasze. Nie dla psa kiełbasa. Kto to widział, żeby byle właściciel panoszył się na czymś z czego nie umie wycisnąć grosza. My potrafimy.

z Jury
z Jury
11 lat temu

[quote name=”ktosik”]Dwa tygodnie temu temat poruszył „Serwis Jurajski”. Jeśli ludzie chcą na tych działkach budować, tom po co im przeszkadzac.[/quote]

Chyba ci się coś pomyliło, dwa tygodnie temu czytałem o tym w Gwarku Olkuskim.

Znający
Znający
11 lat temu

Łoj – a przy drodze do Chrzanowa to zezwolili na budowę domów choć tak naprawdę nie powinni tego zrobić bo te domy sa przy samej drodze bardzo ruchliwej, a działki minimalne. Kto to tak myśli w tej Polszcze?

Jurasic
Jurasic
11 lat temu

[quote name=”ktosik”]Dwa tygodnie temu temat poruszył „Serwis Jurajski”. Jeśli ludzie chcą na tych działkach budować, tom po co im przeszkadzac.[/quote]
Co to za badziewie ? Kontynuacja Cronica ?

Dodaj
Dodaj
11 lat temu

[quote name=”eM”]Uwolnienie tak dużej powierzchni dla inwestycji mieszkaniowych przyczyni się do powstania nowych miejsc pracy, pobudzi koniunkturę w handlu i usługach oraz zwiększy zamożność miasta, co jest szczególnie ważne w czasach, gdy Olkusz ma coraz większe problemy budżetowe i szybko się wyludnia[/quote]

Cieszę się, że choć jeden radny w Olkuszu to rozumie…

Smakosz
Smakosz
11 lat temu

[quote name=”lobo”]Co ja czytam, to Łukasz Kita tez chodzi tam na zapiekanki ?. W co on gra ?. Czyzby kum, kum.[/quote]

domyślny jesteś 🙂

ktosik
ktosik
11 lat temu

Dwa tygodnie temu temat poruszył „Serwis Jurajski”. Jeśli ludzie chcą na tych działkach budować, tom po co im przeszkadzac.

świadek
świadek
11 lat temu

żeby ucywilizować tą część miasta to musi wymrzeć przynajmniej 2 pokolenia. Bo zawsze ktos może powiedziec ze „on z pola żyje”, „drogi nie potrzebne bo kazdy po swoim chodzi” a „na działki to ludzie ze wsi przyjdą ” a więc „mam a nie dam bo niewiadomo co bedzie za 100 lat”

Jan Orkisz Radny UP
Jan Orkisz Radny UP
11 lat temu

Nie wiem w co gra Pan Przewodniczący Roman Piaśnik,ale jako jeden z niewielu radnych Rady Miejskiej w Olkuszu porusza istotne dla mieszkańców sprawy.

TUSIPET
TUSIPET
11 lat temu

A, Romuś już rozrabia i gra pod przyszłe wybory. Zaczął kampanie wyborczą i gna i pędzi, zeby tylko nie dostal zadyszki bo moze nie dobiec do mety. Chociaz mu zle nie zyczę.

Jezeli mysli o stolku burmistrza to nie ma szans ale sprobowac moze.

lobo
lobo
11 lat temu

Co ja czytam, to Łukasz Kita tez chodzi tam na zapiekanki ?. W co on gra ?. Czyzby kum, kum.

Smakosz
Smakosz
11 lat temu

[quote name=”kolopek”][quote name=”Smakosz”]Mówicie, że najlepsze zapiekanki w Olkuszu są u pani Piaśnik, to ja idę spróbować :-)[/quote]

Żebyś się nie pochorował łakomczuchu z SLD.[/quote]

Łukasz nie jestem z SLD, jeśli zapiekanki tobie nie szkodzą, to mi tym bardziej…

kolopek
kolopek
11 lat temu

[quote name=”Smakosz”]Mówicie, że najlepsze zapiekanki w Olkuszu są u pani Piaśnik, to ja idę spróbować :-)[/quote]

Żebyś się nie pochorował łakomczuchu z SLD.

Straż Miejska
Straż Miejska
11 lat temu

Wyrwano słupek sprzed apteki k Skarbka.

Smakosz
Smakosz
11 lat temu

Mówicie, że najlepsze zapiekanki w Olkuszu są u pani Piaśnik, to ja idę spróbować 🙂

Zparafii
Zparafii
11 lat temu

[quote name=”orzeł”]Kita i Suchy nie są zainteresowani….[/quote]

widzę, że masz informacje z pierwszej ręki..

orzeł
orzeł
11 lat temu

Kita i Suchy nie są zainteresowani, to Pias i Dud układają te działeczki.

dddaaalll
dddaaalll
11 lat temu

Żona pana Piaśnika robi zapiekanki, ale po swojej pracy on jej w tym pomaga. Sama widziałam jak Romek krzątał sie przy zapiekankach. Ale nie widziałam, zeby je jadł. Pewnie mu nie smakują.

Sprawiedliwy1234
Sprawiedliwy1234
11 lat temu

TAk na moje oko , to jedna i ta sama osoba bądź pod jej auspicjami tworzy tą atmosferę , zastanawiam się kto tak na prawdę stara się ugotować PP , teraz na celownik wziął rzekomego Suchego (Poseł ? ) , wszystko wskazuje na to ze tylko dwóm osobom zależy na tym aby tych panów wyeliminować z gry o fotel burmistrza , albo to jest 1. aktualny burmistrz 2. albo to jest radny Kmita , w odwodzie pozostaje PR, ŁP, albo całkowicie inna osoba z kręgu PO niejaki S nie pamietam imienia . Ja stawiam na Ł .

obiektywny
obiektywny
11 lat temu

zastanawiam się komu na tym forum zalezy tak bardzo na oczernianiu wszystkich. jakiś niedowartościowany KTOŚ za wszelką cenę chce podbudować swoje ja chociaz tak naprawde pojęcia nie ma co pisze. nie mam nic do Pana Rzepki poza tym, że nie robi nic, aby poprawić sytuację gospodarczą Olkusza, wydaje mu się że jak kilka osób założy działalność gospodarczą w ramach samozatrudnienia, to jest ok olkusz się rozwija, bo rośnie „drobna przedsiębiorczość” przy czym drobna a raczej bardzo drobna to w tym wypadku słowa kluczowe. co do Piaśnika – czy to kampania czy nie nie ważne, ważne że coś próbuje robić, że gdy ktoś zwróci się do niego z jakąś sprawą to w miarę swoich możliwości (bo przecież wszsytkiego sam też nie zrobi) stara się działąć – o czym często mozna przeczytać na łamach Przeglądu. a dla niezorientowanych to zapiekanki robi Pani Piaśnik, a nie jej mąż.

internauta
internauta
11 lat temu

niedopuszczalne jest decydowanie o cudzym mieniu wbrew woli właścicieli

Larsk8
Larsk8
11 lat temu

[quote name=”hhhhhmmmmm”]moze Pas i Dud wykupja te tereny pod przyszle swoje inwestycje, i dlatego daza do przeksztalcenia.[/quote]

według mnie prędzej to Kita i Suchy są zainteresowani..

hhhhhmmmmm
hhhhhmmmmm
11 lat temu

moze Pas i Dud wykupja te tereny pod przyszle swoje inwestycje, i dlatego daza do przeksztalcenia.

Prawicowy
Prawicowy
11 lat temu

[quote name=”temat nie nowy”]Temat nie jest nowy. Mam pytanie do Pana Pasnika. A co w tej sprawie zrobił Janusz Dudi, podczas gdy był burmistrzem? Pan Dudi był wtedy z SLD. Odpowiedz jest prosta. Nic, tylko zwodził mieszkańców.
Pan R.P. robi kampanię wyborczą. Osobistym jego pomagierem jest Pan Trusinek, wierny piesek lewicy.
Czy nie widzicie ludzie ile dobrego dla Olkusza zrobił Rzepka.
Rynek, kilometry dróg, kanalizacja. A Paśnik jak nazwał go Wicemarszałek wenderlich niech piecze zapiekanki. Są bardzo smaczne. Najlepsze w Olkuszu. Choc od niedawna podrożał ketchup. Teraz jest po 0.50. i zapiekanka kosztuje już 5.20. A kosztowala 5.00 zl. Romciu, czemu tak drogo?[/quote]

Problem Olkusza z Panem Kmitą jest taki, że gdyby Pan Kmita głosował tak jak mówi i sugeruje swoim wyborcom, to pan Rusinek nie musiałby o tym pisać. A tak Kmita nie może teraz spać, bo do ludzi doszła prawda..

Suchy
Suchy
11 lat temu

ani Kita ani drugi „prawicowy” tym się nie zajęli…

Ruda Kita
Ruda Kita
11 lat temu

[quote name=”temat nie nowy”]Temat nie jest nowy. Mam pytanie do Pana Pasnika. A co w tej sprawie zrobił Janusz Dudi, podczas gdy był burmistrzem? Pan Dudi był wtedy z SLD. Odpowiedz jest prosta. Nic, tylko zwodził mieszkańców.
Pan R.P. robi kampanię wyborczą. Osobistym jego pomagierem jest Pan Trusinek, wierny piesek lewicy.
Czy nie widzicie ludzie ile dobrego dla Olkusza zrobił Rzepka.
Rynek, kilometry dróg, kanalizacja. A Paśnik jak nazwał go Wicemarszałek wenderlich niech piecze zapiekanki. Są bardzo smaczne. Najlepsze w Olkuszu. Choc od niedawna podrożał ketchup. Teraz jest po 0.50. i zapiekanka kosztuje już 5.20. A kosztowala 5.00 zl. Romciu, czemu tak drogo?[/quote]

Dobrze że jest radny Roman Piaśnik, bo na Kitę i Suchego nawet nie ma co liczyć…

Tomek1.
Tomek1.
11 lat temu

Pan Piaśnik pręży muskuły przed wyborami a chłopina nie zna sie na administrowaniu lub zarządzaniu. Dudkiewicz rozdaje karty a pan Roman bedzie tylko układał jezeli wygra. W co wątpię. A pan Rusłanek – przyboczny SLD jest niewiarygodny, poniewaz jest stronniczy i pewnie mu cos obiecali. Moze rzecznika.

temat nie nowy
temat nie nowy
11 lat temu

Temat nie jest nowy. Mam pytanie do Pana Pasnika. A co w tej sprawie zrobił Janusz Dudi, podczas gdy był burmistrzem? Pan Dudi był wtedy z SLD. Odpowiedz jest prosta. Nic, tylko zwodził mieszkańców.
Pan R.P. robi kampanię wyborczą. Osobistym jego pomagierem jest Pan Trusinek, wierny piesek lewicy.
Czy nie widzicie ludzie ile dobrego dla Olkusza zrobił Rzepka.
Rynek, kilometry dróg, kanalizacja. A Paśnik jak nazwał go Wicemarszałek wenderlich niech piecze zapiekanki. Są bardzo smaczne. Najlepsze w Olkuszu. Choc od niedawna podrożał ketchup. Teraz jest po 0.50. i zapiekanka kosztuje już 5.20. A kosztowala 5.00 zl. Romciu, czemu tak drogo?

Chusota
Chusota
11 lat temu

„Problem braku odpowiedniej polityki przestrzennej w gminie nie jest nowy. Jednak w ostatnich latach niedorozwój wielu części miasta i gminy oraz brak szacunku dla własności prywatnej staje się coraz bardziej uciążliwy dla mieszkańców…” – nic dodać, nic ująć.

Straż Miejska.
Straż Miejska.
11 lat temu

Wyrwano słupek przed apteką k Skarbka.

CZAR2
CZAR2
11 lat temu

Wreszcie napisaliście o czymś ważnym dla mieszkańców Olkusza, popieram 🙂