Powiat

Od 1 stycznia 2022 r. kierowców obowiązuje nowy taryfikator mandatów. Przepisy, które weszły w życie, są bardziej surowe pod kątem wysokości mandatów karnych również wobec kierowców, którzy nie przestrzegają limitów prędkości. Przekonał się, o tym  39-letni kierowca peugeota, który przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Zgodnie z nowym taryfikatorem kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych i 10 punktami karnymi.

Czuwanie nad bezpieczeństwem wszystkich użytkowników dróg jest priorytetem policjantów ruchu drogowego. Kierowcy, którzy łamią przepisy i jeżdżą z nadmierną prędkością, ponoszą surowe konsekwencje. Głównie z tej to przyczyny dochodzi do największej liczby kolizji i wypadków drogowych. Dlatego też policjanci ruchu drogowego, w każdym przypadku, reagują na zachowania kierowców, którzy łamią przepisy w ruchu drogowym.  O efekcie nowych przepisów i wyższych mandatów karnych przekonał się 39-letni mieszkaniec Wolbromia, który 2 stycznia br.,na drodze wojewódzkiej nr 794 w Strzegowej przekroczył prędkość o 56 km/h. Mężczyzna jechał w terenie zabudowanym z prędkością  106 km/h, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. W związku z popełnionym wykroczeniem, kierowca peugeota został ukarany zgodnie z nowymi obowiązującymi przepisami i otrzymał mandat karny w wysokości 1500 złotych oraz 10 punktów karnych. 

Policjanci apelują do kierowców o rozsądek, przypominając im o bezpiecznej jeździe i ograniczeniu prędkości na drogach.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

1 1 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kolo
kolo
1 rok temu

#krawczyk, to ty pisałeś? Nie zabrano kierujacemu uprawnień na 3 miesiace czy ich po prostu nie miał?? Pisanie „…policjanci ruchu drogowego, w każdym przypadku, reagują…” jest nadużyciem, bo wszyscy wiedzą, że omijają szerokim łukiem Sławkowską, legendę parkowania na zakazie B36 i po lewej stronie drogi – czemu tu nie robią codziennie porządku? Drugie miejsce gdzie mozna skarbonkę napełnić w godzinę to Żabka na petli przy TBS – parkowanie na skrzyzowaniu jest tu normą..