Olkusz

Policjanci z komendy ustalają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego 10.02.2023 roku około godziny 5.40 na DK 94 przy ulicy Wspólnej w Olkuszu.  W wypadku została ranna 44-letnia piesza. Kobieta trafiła do szpitala.

Jak wstępnie ustalili policjanci kobieta została potrącona przez kierowcę mazdy na przejściu dla pieszych.  44-latka doznała licznych złamań  i została przewieziona karetką pogotowia do szpitala w Olkuszu. Kierowca mazdy – 46-letni mieszkaniec gm. Olkusz był trzeźwy. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Mundurowi wyjaśniają szczegóły i okoliczności zdarzenia i apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Pamiętajmy, że piesi jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, są najbardziej narażeni na poważne a niejednokrotnie tragiczne skutki zdarzeń drogowych.

Zwracamy uwagę  kierowcom o bezwzględne stosowanie się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego i przypominamy, że zbliżając się do przejścia dla pieszych, należy zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza teraz – zimą, kiedy widoczność na drodze jest znacznie ograniczona.

KPP w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze